Serral قهرمان مسابقات WCS Spring، استارکرفت ۲ شد

نیکان صبوری
نیکان صبوری ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

استارکرفت نام یک بازی RTS یا استراتژی هم‌زمان است که جزء اولین بازی‌هایی بود که در ورزش‌های الکترونیک قدم گذاشت. اکثر بازیکنان در تمام رشته‌ها در دنیای ورزش الکترونیک بر این باورند که استارکرفت سخت‌ترین بازی در بین این رشته‌ها است. کنترل یکی ارتش ۲۰۰ نفره به صورت هم‌زمان توسط یک نفر، واقعا کار بسیار دشواری است.

حال تصور کنید در دنیای حرفه‌ای این بازی قرار دارید، جایی که بازیکنان آن به شدت به بازی مسلط خواهند بود و می‌توانند در یک لحظه به چند مکان مختلف را کنترل کنند، Dan Stemkoski یکی از گزارشگران پرسابقه در خصوص بازی استارکرفت گفته است:

استارکرفت برای بیننده‌ها جذابه و برای بازیکنان بی‌رحم و ترسناک.

حال بعد از ۲۰ سال عرضه این عنوان و شهرت زیاد قسمت دوم، استارکرفت ۲ در جایگاهی قرار دارد که در اکثر مسابقات بین‌المللی وارد می‌شود، وجود جذابیت لازم و نبود رقیب جدی باری این عنوان، استارکرفت را تبدیل به یک شاهکار دنیا ورزش‌های الکترونیک می‌کنند.

آخرین مسابقات مهم این بازی که به نام WCS Spring با ۷۲ بازیکن شروع شد و بعد از سه روز رقابت جدی بین شرکت‌کنندگان، Joona Sotala که بیشتر با نام Serral شناخته می‌شود، توانست قهرمان این سری از مسابقات فصل بهار WCS بشود.

Serral در سال ۲۰۱۸ برای اولین بار به عنوان تنها غیرکره‌ای در تاریخ استارکرفت ۲ توانست قهرمانی این عنوان را به دست بیاورد، حال در سال ۲۰۱۹ در اولین مسابقات این رشته به نام WCS Winter Europe با نتیجه ۴ بر ۳ از بازیکن جوان ایتالیایی Reynor شکست خورد.

در دومین مسابقات رسمی استارکرفت توانست با برد در بخش مقدماتی مستقیم وارد گروه‌بندی سوم شد و با سرنشینی در گروه A به صورت مستقیم به RO16 مسابقات انتقال یافت. در اولین مرحله حذفی مقابل Lambo قرار گرفت و با نتیجه ۳ بر ۱ او را شکست داد و در ادامه مسابقات مقابل تنها نماینده بازمانده از چین به نام TIME رفت و او را نیز توانست با همین نتیجه شکست دهد.

مطلب پیشنهادی:  هواداران فیفا 19 از چه چیزی گله‌مند اند؟

در بخش نیمه نهایی مقابل Reynor قرار گرفت و توانست با نتیجه ۳ بر ۰ از او عبور کند و به مرحله فینال راه یابد. از طرف دوم جدول نیز بازیکن مکزیکی SpeCial نیز مانند Serral در گروه‌بندی H، توانست به صورت مستقیم وارد RO16 مرحله تک حذفی شود. او در اولین بازی خود در این مرحله مقابل ShoWTimE قرار گرفت و ۳ بر ۱ او را شکست داد در مرحله نیمه نهایی با حریف آمریکایی Neeb وارد رقابت شد که با نتیجه ۳ بر ۲ شکست داد و وارد فینال شد.

در بازی فینال که کاملا بازی یک طرفه‌ای بود Serral به راحتی توانست با نتیجه ۴ بر ۰ از SpeCial امتیاز بگیرد و جام اولین مسابقات آفلاین استارکرفت بلیزارد را بالا ببرد. او با این برد ۳ هزار امتیاز کسب کرد که مجور ورود به مسابقات WCS Global Finals را کسب کرد. همچنین جایزه نقدی ۲۰ هزار دلاری را از آن خود کرد.

مسابقات بعدی این رویداد به نام WCS Summer نیز دقیقا با همین شکل پیش خواهد رفت، این مسابقات ۲ ماه دیگر شروع خواهد شد و باید دید آیا باز Serral می‌تواند در سال ۲۰۱۹ به عنوان بهترین بازیکن تاریخ استارکرفت ۲ تبدیل شود.

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)