عراق بازی‌های خشونت آمیزی مانند PUBG و Fortnite را بن می‌کند

هادی عبدالهی
هادی عبدالهی ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
  • بعد از رای‌گیری پارلمان عراق بر روی مصوبه جدید، این کشور قصد دارد بازی‌های خشونت آمیزی مانند Fortnite و PUBG را در کشور خود ممنوع کند.
  • در این مصوبه جدید به این اشاره شده است که چنین بازی‌های خشونت آمیزی، تهدید جدی بر سلامت روانی و اجتماعی کودکان و نوجوانان هستند.
  • در نتیجه دولت عراق دسترسی آنلاین به چنین بازی‌هایی را قطع خواهد کرد و همچنین مبادلات مالی این بازی‌ها نیز بلاک می‌شود.

 

به گزارش سایت خبری esportsobserver پارلمان عراق طی رای‌گیری همه جانبه‌ای، تصمیم به ممنوع‌کردن بازی‌های خشونت آمیز در کشور خود گرفته‌اند که عناوین پرطرفدار آنلاین تیراندازی سبک بتل رویال یعنی Fortnite و PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS (PUBG) در صدر لیست بازی‌های مورد هدف بن شدن قرار دارند.

این مصوبه به این موضوع اشاره دارد که «به دلیل وجود اثرات منفی بعضی از بازی‌های الکترونیک بر سلامت، فرهنگ و امنیت اجتماعی جامعه عراق و همچنین وجود تهدیداتی بر سلامت روانی نوجوانان و کودکان؛ بن‌کردن چنین بازی‌هایی امری بدیهی و اجتناب ناپذیر است»

در نتیجه این موضوع، دولت عراق دسترسی آنلاین به بازی ‌ای خشونت آمیز و مبادلات مالی این بازی‌ها را به طور کامل قطع خواهد کرد. هنوز مشخص نیست که چه عناوین دیگری در این لیست وجود دارند و یا این که چگونه و با چه روشی بازی‌های خشونت آمیز از دیگر سرگرمی‌ها متمایز خواهند شد.

مقتدی صدر، از رهبران شیعیان عراق قبل از رای‌گیری نهایی پارلمان در سخنرانی خود این موضوع را مورد حمایت خود قرار داده بود و جوانان عراقی را به انجام‌ندادن بازی‌های اعتیاد‌آوری (طبق گفته‌های خود) مانند PUBG تشویق کرده بود. طبق گزارش رویترز او گفته بود:«چه اتفاقی خواهد افتاد اگر چند نفر را در PUBG بکشید؟ این بازی، سرگرمی برای تقویت ذهن و حافظه نیست و حتی بازی نظامی و شبیه سازی هم نیست که طی آن بتوانید راه و روش درست جنگیدن را یاد بگیرید.»

مطلب پیشنهادی:  تیم‌‌های دعوت شده به مسابقات ESL One Birmingham به طور کامل مشخص شدند
برچسب ها :