پنج بازیکنی که انتظار افت آن‌ها در PES 2020 می‌رود

مهدی عین‌الله زاده
مهدی عین‌الله زاده ۳۰ فروردین ۱۳۹۸

بنا به رسم هر سال، امسال هم قطعا عملکرد برخی از بازیکنان در جدیدترین سری PES تحت الشعاع بازی‌های فصل قبل آن‌ها در دنیای واقعی قرار خواهد گرفت؛ در همین میان تعدادی پیرو بازی‌های خوب‌شان مورد ترفیع رتبه و تعدادی دیگر پیرو عملکرد ضعیف‌شان مورد تنزل رتبه قرار خواهند گرفت.

در این گزارش قصد داریم به سراغ ۵ بازیکنی برویم که از دید سایت pesuniverse.com احتمال افت آن‌ها در  PES 2020 می‌رود. البته فراموش نکنید که شما کاربران این بازی هم می‌توانید نظر خود را در این باره با ما به اشتراک بگذارید.

Jerome Boateng

ژروم بوآتنگ

خب اولین بازیکنی که انتظار افت او در جدیدترین سری بازی PES می‌رود این مدافع آلمانی است. در طی سال‌های اخیر از او به عنوان یکی از بهترین مدافعان در جهان یاد می‌شد و دنبال‌کردن صحبت‌ها در مورد قرارگرفتن او در تیم منتخب سال به یکی عادت‌های ما تبدیل شده بود.

کلماتی مثل سریع، فیزیکی، و باهوش صفاتی بودند که طرفداران برای توصیف این بازیکن استفاده می‌کردند اما در این فصل عملکرد او آن قدرها هم باب میل هواداران نبوده و ۲۲ گل دریافت شده از جمعا ۲۳ حضور او در بازی‌های تیمش گویای این موضوع است. نمی‌گویم که تمامی این گل‌ها به خاطر اشتباهات او بوده‌اند اما طبیعتا این‌ها آماری اند که باید بر اساس آن عملکرد یک مدافع را سنجید.

آخرین باری که بوآتنگ را نود دقیقه در بازی دیدم – البته با مصدومیت – برای من، او دیگر آن بازیکن فصل‌های قبل نبود.

بر خلاف فصل گذشته دیگر Overall یا همان ریتینگ کلی احتمالی بازیکن را در پایان ذکر نمی‌کنم. فقط این را بگویم که احتمال می‌رود او در سری جدید همان بلک بال باقی بماند و ریتینگ او هم از ریتینگ فعلی‌اش افزایش نیابد.

مطلب پیشنهادی:  کمیسیونر لیگ اورواچ به لیگ فورتنایت خواهد رفت

Paulinho

پائولینیو

این بازیکن برزیلی پا به سن گذاشته که دارای ریتینگ ۸۶ است، با انتقال گران قیمت خود به تیم گوانجو خبرساز شد. این روزها رفتن به لیگ های آسیایی یا با هدف بازنشستگی مثل آندرس اینیستا و یا با هدف دریافت پول بیشتر مثل یانیک کاراسکو انجام می‌گیرد که در مورد پائولینیو باید بگویم مورد دوم صدق می‌کند.

هنوز هم برای بسیاری از طرفداران نامعلوم است که این ریتینگ بر اساس چه معیاری به او داده شده است، درست است که عملکرد او در این لیگ بد نبوده اما وقتی که به استانداردهای این لیگ نگاه می‌کنیم می‌بینیم که این ریتینگ برای او کمی زیاد است. کونامی تمایل زیادی به دادن ریتینگ بالاتر از معمول به بازیکنان پا به سن گذاشته دارد اما اگر می‌خواهد به فوتبال واقعی نزدیک‌تر شود باید در معیارهای رتبه‌بندی بازیکنان تجدید نظر کند.

Alexis Sanchez

الکسیس سانچز

شاید شما هم با من هم عقیده باشید که پس از انتقال‌ این بازیکن به تیم منچستر یونایتد دیگر آن فرم، انگیزه و عملکرد همیشگی را از او ندیده‌ایم. درست مثل همان سرود معروف تماشاگران تیم منچستر یونایتد، Ole at the wheel، که به تعریف و تمجید سانچز و دیگر بازیکنان این تیم می‌پردازد، من هم به همان اندازه عملکرد او را تمجید می‌کنم اما نه در من یونایتد بلکه در آرسنال و بارسلونا.

با نگاهی گذرا به بازی‌های این فصل او می‌توان افت او در سری جدید PES را پیش‌بینی کرد. افتی که شاید بعضی‌هایتان بگویید به خاطر تاکتیک‌های ضعیف مورینیو در او ایجاد شد.

Gonzalo Higuain

گنزالو هیگواین

هیگواین هم یکی دیگر از بازیکنانی است که ظاهرا ضعف در مربی‌گری باعث افت او شده است. او که در تیم ناپولی از بهترین دوران فوتبالی خود را در کنار بازیکنانی مثل اینسیگنه و همسیک گذراند، حالا به نظر می‌رسد در آس میلان در حال سپری‌کردن دوان افت خود است.

مطلب پیشنهادی:  مسابقات قهرمانی فیفا آلتیمیت تیم آتلانتا: Tekkz بار دیگر تاریخ ساز شد

شاید اگر مائوریزیو ساری، سرمربی پیشین تیم ناپولی، به عنوان سرمربی وارد باشگاه شود شاهد تغییر آمار این بازیکن در بازی‌های این تیم باشیم.

Medhi Benatia

مهدی بی عطیه

آخرین بازیکنی که انتظار می‌رود در سری جدید با کاهش در اوورال خود مواجه شود، بن‌عطبه مراکشی است. دلایلی که برای این کار برای او درنظر گرفته‌ام چیزی شبیه به پائولینیو و بوآتنگ است – ترکیبی از انتقال برای دریافت پول بیشتر به لیگ قطر و ضعف در عملکرد. تا آن جایی که یادم می‌آید بازی‌های او نه در یوونتوس و نه در بایرن مونیخ چنگی به دل نمی‌زدند و به نظر می‌آید او در سری جدید PES باید با اوورال ۸۶ خود خداحافظی کند.

برچسب ها :
  1. Avatar محمد گفت:

    من تو پی اس هر بازیکنی که بخوام میتونم اورالشو بالا پایین کنم به کونامی هم کاری ندارم

  2. Avatar Most گفت:

    اینیستا توی لیگ ژاپن (ویسل کوبه) بازی میکنه.