بازیکن MATUMBAMAN از تیم Liquid کنار گذاشته شد.

Avatar
ادوین آزادمهر ۲۳ خرداد ۱۳۹۸

روز گذشته خبر نا خوشایندی برای طرفداران تیم Liquid مبنی بر جدایی Lasse Urpalainen یا همان MATUMBAMAN منتشر شد که با توجه به نزدیک‌بودن مسابقات Major و فاصله دو ماه تا مسابقات The International این خبر شدیدا شوکه‌کننده و عجیب بود. گر چه در حال حاضر با جدایی این بازیکن از تیم حدس و گمان‌های زیادی در مورد حضور بازیکنان مختلف در رول کری این تیم زده می‌شود اما در این مطلب سعی داریم تا  چهار سالی که MATUMBAMAN در تیم Liquid حضور داشت را بررسی کنیم.

MATUMBAMAN در سال ۲۰۱۵ وارد تیم Liquid شد و در اولین مسابقاتی که با تیم خود شرکت کرده بود موفق به کسب مقام چهارم شد. مسابقات Nanyang Dota2 Championships که در سال ۲۰۱۵ با حضور بهترین تیم‌های جهان برگزار شد و در نهایت تیم سکرت موفق به کسب مقام چهارم در آن مسابقات شد. گرچه تیم Liquid موفق به کسب مقام اول مسابقات نشده بود اما بازی زیبای MATUMBAMAN  تمامی بینندگان مسابقات و طرفداران تیم Liquid را به قدر کافی به وجد آورد و آن مسابقات نقطه شروع موفقیت‌های MATUMBAMAN در دنیای Dota2 بود.

مدتی بعد از اتمام مسابقات نام برده شده MATUMBAMAN با به نمایش گذاشتن بازی‌های زیبا و استعداد خود در کنار Mind Control که همراه با او وارد این تیم شده بود موفق به برد مسابقات Dota2 Chamopions League با حضور تیم‌های خوبی مانند OG شد. سال ۲۰۱۵ با ورود MATUMBAMAN و Mind Control سالی پر از موفقیت و پیشرفت برای تیم Liquid بود و و این تیم با کسب مقام‌های خوب در مسابقاتی مانند World Cyber Arena و The Defense Season 5 سال ۲۰۱۵ را پشت سر گذاشت.

در سال ۲۰۱۶ تیم Liquid همچنان روند خوب خود در مسابقات را با درخشش MATUMBAMAN و Mind Control حفظ کرده است و گرچه در تمامی مسابقات موفق به کسب سه رتبه اول نمی‌شد اما در مسابقاتی مانند Starladder League Season 1 و میجور Shangai 2016 خوش درخشید و موفق به کسب مقام‌های اول تا سومی شد.

MATUMBAMAN در تمامی بازی‌های خود در تیم Liquid به یکی از بازیکنان کلیدی تیم تبدیل شده بود و پیشرفت روزافزون او روزبه‌روز پیشرفت تیم Liquid را در پی داشت اما به جرئت می‌توان گفت روزهای خوب و اوج این بازیکن از زمان حضور Miracle در تیم Liquid آغاز شد. گر چه Matumbaman به تنهایی خود ستاره تیم Liquid شده بود اما با اضافه‌شدن Miracle به تیم MATUMBAMAN زوج خود در این بازی را پیدا کرده بود و در ادامه هماهنگی زیبای این دو بازیکن و بازی‌های زیبایی که از هر دو به نمایش گذاشته شد نتایج خوبی را برای تیم Liquid به همراه داشت. از زمان حضور MATUMBAMAN و Miracle در کنار همدیگر تیم Liquid در سال ۲۰۱۶ موفق به کسب مقام اول در میجور DreamLeague و کسب مقام‌های سوم و چهارم در مستابقات WellPlay و DreamLeague Season 6 شد تا سال ۲۰۱۶  سال بهتری نسبت به اولین حضور MATUMBAMAN در تیم Liquid باشد.

مطلب پیشنهادی:  Alliance نیز راهی هامبورگ شد

شروع سال ۲۰۱۷ برای MATUMBAMAN با قهرمانی در مسابقات مختلقی همراه بود تا در نهایت شاهد اضافه‌شدن آخرین بازیکن کلیدی این تیم یعنی GH به Liquid بودیم تا روز‌های خوب این تیم و MATUMBAMAN با حضور بازیکنان بزرگ و مستعد آغاز شود.

حضور بازیکن جدید تیم Liquid سبب شد تا این تیم در مسابقات DreamLeague season 7 و Epicenter و Starladder موفق به کسب مقام اول شود و با دست پر سراغ مسابقات جهانی سال ۲۰۱۷ برود و MATUMBAMAN بعد از سال‌ها تلاش شانس خود را برای قهرمانی در مسابقات جهانی امتحان کند. بازی قدرتمند MATUMBAMAN و Miracle- در مسابقات پیش از TI باعث شده بود تا بسیاری از بازیکنان این بازی تیم Liquid را شانس اول قهرمانی در مسابقات TI 2017 بدانند چرا که در آخرین بازی این تیم قبل از TI7 شاهد برد تیم Liquid در برابر تیم EG در مسابقات Epicenter بودیم و بازی زیبای MATUMBAMAN دلیلی شد تا هرکسی دلیل قهرمانی Liquid در مسابقات Epicenter را این بازیکن بدانند.

شروع مسابقات TI7 با برد‌های پیاپی تیم Liquid در مرحله گروهی و بازی زیبای Miracle و MATUMBAMAN همراه بود اما با شروع مرحله اصلی مسابقات Liquid با باخت در برابر تیم IG در همان اولین بازی به لوور براکت مسابقات سقوط کرد تا تمامی طرفداران این تیم از قهرمانی Liquid در مسابقات جهانی ناامید شوند اما این اتفاق پایان تیم Liquid در مسابقات جهانی نبود و ادامه مسابقات برای MATUMBAMAN به شکل دیگری رقم خورد.

بازی‌های مکرر و زیبای MATUMBAMAN با هیروی Necro و Venomancer و نمایش زیبای Miracle در کمال ناباوری تیم Liquid را به فینال مسابقات جهانی سال ۲۰۱۷ رساند و باور این اتفاق گر چه برای طرفداران این تیم باورنکردنی بود اما شانس بزرگی برای MATUMBAMAN بود تا بعد از مدت‌ها تلاش Aegis مسابقات را در دست بگیرد و به عنوان بهترین کری این بازی شناخته شود.

گر چه تیم Liquid در روز فینال رقابت سختی را با FLY پشت سر گذاشته بود اما موفق شد تا با برد ۰-۳ در برابر تیم چینی Newbee قهرمانی مسابقات جهانی را به دست بیاورد و اولین تیمی باشد که در فینال مسابقات جهانی بدون باختن حتی یک راند از بازی قهرمانی را کسب می‌کند.

مطلب پیشنهادی:  وضعیت کنونی تیم FaZe Clan

با پایان مسابقات TI7 و فصل سال ۲۰۱۷-۲۰۱۶  MATUMBAMAN به عنوان بهترین کری فصل انتخاب شد تا یک موفقیت بزرگ دیگر در کارنامه او ثبت شود.

سال ۲۰۱۸ گرچه برای MATUMBAMAN با قهرمانی‌های متعدد همراه نبود اما همچنان ترکیب این بازیکن با Miracle یکی از خطرناک‌ترین مواردی بود که هر تیمی با این مواجه می‌شد و حضور قدرتمند این بازیکن در مسابقات باعث کسب مقام اول در مسابقات China Super Major و Starladder شد. تیم Liquid در سال ۲۰۱۸ به حدی روند خوب خود در مسابقات را حفظ کرده بود که در مسابقات TI8 بسیاری از بازیکنان از احتمال قهرمانی دوباره Liquid می‌گفتند اما در نهایت این تیم مانند سال ۲۰۱۷ موفق به کسب قهرمانی نشد و با کسب رتبه چهارم به کار خود در مسابقات خاتمه داد.

و اما این فصل از مسابقات روزهای خوبی را برای MATUMBAMAN به همراه نداشت چرا که Team Liquid تنها در مسابقات Megafon و MDL Macau موفق به کسب رتبه اول شد و در آخرین میجور برگزار شده با باخت در برابر تیم Secret رتبه دوم میجور Disneyland را به دست آورد.

آخرین مسابقاتی که MATUMBAMAN برای تیم Liquid در آن حضور داشت مسابقات ESL One Birmingham بود که با رتبه ۷ تا ۸ برای این تیم به پایان رسید.

در این که در فصل ۲۰۱۹-۲۰۱۸ MATUMBAMAN روزهای خوبی را در تیم Liquid پشت سر نگذاشت شکی نیست اما کنار گذاشته شدن او از روستر این تیم یکی از اتفاقات عجیبی‌ست که تا به الان روی داده است چرا که این بازیکن در مسابقات آخری که حضور داشت گاهی به عنوان میدلینر بازی می‌کرد و به یکی از کلیدی‌ترین بازیکنان این تبدیل شده بود.

روز گذشته نیز در کنار تمام حدس و گمان‌هایی که در مورد بازیکن جدید تیم Liquid زده می‌شد AdmiralBulldog با انتشار پستی در توییتر از احتمال حضور Gorgc در این تیم گفت اما تا به الان هیچ خبر رسمی در مورد معرفی بازیکن جدید این تیم منتشر نشده است.

حال باید دید با وجود نزدیک‌بودن مسابقات TI9 و برگزاری میجور MATUMBAMAN موفق به پیداکردن تیم جدیدی برای خود می‌شود و جدایی او از تیم Liquid چقدر در ادامه‌دادن این بازیکن تاثیر می‌گذارد.

برچسب ها :