پرونده مسابقات ESL One Birmingham دررشته Dota2 با قهرمانی تیم Secret بسته شد

Avatar
ادوین آزادمهر ۱۳ خرداد ۱۳۹۸

در چند روز گذشته شاهد برگزاری مسابقات جدیدی در رشته Dota2 با میزبانی مجدد Esl بودیم که شروع این مسابقات با نتایج باورنکردنی همراه بود. حذف‌شدن تیم‌ NiP در گروه یک و عملکرد خوب تیم TNC از اتفاقاتی بودند که باور آن‌ها برای بینندگان مسابقات واقعا دشوار بود. از طرفی دیگر عملکرد ضعیف تیم‌هایی مانند Alliance و FG طرفداران این تیم‌ها را بیشتر از هر وقت دیگری نگران کرد و هر دو تیم در حال حاضر در سخت‌ترین روز‌های خود به سر می‌برند.

اما از این موارد که بگذریم روز گذشته شاهد برگزاری دو بازی پایانی این سری از مسابقات ESL بودیم که میان تیم‌های Secret و EG و LGD برگزار شد.

در اولین بازی از روز آخر مسابقات ESL One Birmingham دو تیم LGD و Secret به مصاف یکدیگر رفتند تا با برگزاری مسابقه‌ای با فرمت BO3 دومین فینالیست این مسابقات و حریف EG مشخص شود.

تیم LGD در بازی قبلی خود شکست سنگینی را در برابر تیم EG تجربه کرده بود و این بازی تنها شانس LGD برای رقابت دوباره با تیم EG بود.

از سمت دیگر تیم Secret که روند ضعیفی در مرحله گروهی مسابقات داشت موفق به شکست تمامی تیم‌ها در لوور براکت شد و با برد این بازی برای باری دیگر این تیم را در فینال مسابقات Dota2 می‌دیدیم که البته این موضوع با توجه مقام‌‌های کسب شده در این فصل از مسابقات توسط این تیم مورد عجیبی نبود .

مسابقات ESL One Birmingham

مسابقات ESL One Birmingham

شروع بازی میان این دو تیم با درفت عالی تیم LGD همراه بود. تیم LGD با پیک هیروهای قدرتمندی مانند DP و Mars و بازی تماشایی fy و maybe موفق به برد بازی اول در برابر تیم سکرت شد تا این تیم تنها ۱ بازی با فینال مسابقات فاصله داشته باشد.

مطلب پیشنهادی:  منو غذای McDonald دانمارک برای Counter Strike

بازی دوم شروع قدرتمند تیم Secret را به همراه داشت و در یک بازی ۳۳ دقیقه‌ای با پیک موثر هیروی Sven و بازی زیبای Nisha شاهد مساوی‌شدن این بازی بودیم تا این دو تیم در بازی حساس و آخر برای رسیدن به فینال مسابقات با یکدیگر رقابت کنند. بازی سوم و پایانی این دو تیم با درفت و عملکرد فوق‌العاده هر دو تیم همراه بود و تا دقیقه ۳۰ بازی تقریبا برابری را شاهد بودیم اما در ادامه بازیکنان LGD با چند اشتباه کوچک کنترل بازی را از دست دادن و تیم Secret با استفاده از این موقعیت موفق به برد بازی آخر و راه‌یابی به فینال مسابقات شد.

با صعود تیم Secret به فینال مسابقات برای باری دیگر باید شاهد رقابت این تیم با EG می‌شدیم. تیم EG که در تمامی مسابقات قبلی موفق به شکست این تیم نشده بود و در فصل جدید مقام‌های دوم تا چهارم را کسب کرده بود موقعیت خوبی پیدا کرده بود تا شانس خود را برای شکست این تیم امتحان کند تا شاید طلسم شکست EG در برابر یاران Puppey در این بازی شکسته شود.

شروع بازی اول میان این دو تیم با بازی زیبای Midone با هیروی Storm spirit و Nisha با هیروی Sven همراه بود و گرچه این بازی ۵۱ دقیقه طول کشید اما تیم Secret در تمامی دقایق بازی برتری خود نسبت به حریف را حفظ کرده بود تا بازی اول به سود تیم Secret به اتمام برسد.

بازی دوم بازگشت تیم EG به مسابقه بود تا نتیجه بازی ۱-۱ پیگیری شود. بازی زیبای S4 با هیروی Doom و درفت زیبا و قدرتمند fly همه دلایلی بودند که تا EG موفق به مساوی‌کردن بازی شود.

مطلب پیشنهادی:  هجوم بی وقفه هکرها به بازی Apex Legends

در بازی سوم شاهد Yapzor باری دیگر بازی زیبایی را به هیروی Enigma از خود جا گذاشت تا باری دیگر تمامی طرفداران این بازی و تیم Secret او را به عنوان بهترین پلیر هیروی Enigma یاد کنند. بازی سوم که ۴۱ دقیقه به طول انجامید در نهایت با کمبو زیبای تیم Secret به نفع یاران پاپی به اتمام رسید تا Secret تنها یک بازی با قهرمانی فاصله داشته باشد.

بازی چهارم میان این دو تیم کوتاه‌ترین بازی فینال این مسابقات بود که ۳۰ دقیقه طول کشید و می‌توان گفت که تیم EG به لطف بازی زیبای RTZ با هیروی Spectre و بازی قدرتمند همیشگی Sumail با هیروی Storm spirit موفق به برد بازی شد تا هر دو تیم برای بازی نفس‌گیر آخر آماده شوند.

بازی پنجم و آخر با درفت خوب هر دو تیم شروع شد. بازی زیبای RTZ با هیروی Spectre و پیک هیروهای Monkey King و Naga siren برای Midone و Nisha حدس‌زدن برنده بازی‌ را به شدت سخت می‌کرد. گر چه تمامی بازیکنان EG در اوایل بازی از تمامی موقعیت‌های خود استفاده کردند اما تیم Secret در ادامه موفق به کنترل‌کردن بازی به نفع خود شد و بازی آخر بعد از ۳۸ دقیقه نمایش دیدنی از سمت هر دو تیم به نفع تیم Secret به پایان رسید.

با این برد تیم Secret بار دیگر موفق به کسب عنوان قهرمانی در یکی دیگر از مسابقات Dota2 شد و پرونده مسابقات ESL One Birmingham 2019 با قهرمانی این تیم بسته شد.

برچسب ها :