نتایج روز اول Epicetner Major : جنجالی‌ترین میجور تاریخ Dota2

Avatar
ادوین آزادمهر ۰۲ تیر ۱۳۹۸

روز گذشته شاهد برگزاری جنجالی‌ترین میجور این فصل از مسابقات Dota2 بودیم. پیش از شروع مسابقات Epicenter شاهد اتفاقات زیادی بودیم که همه‌‎ی این اتفاقات تا به این جای کار برگزاری مسابقات را مهیج‌تر کرده است.

پیش از شروع مسابقات Epicetner با خبر جدایی Matumbaman مواجه شدیم که برای تمامی طرفداران این بازی با توجه به نزدیک‌بودن مسابقات Epicetner کاملا اتفاق شوکه‌کننده‌ای بود. در ادامه دیدیم که W33ha جای خالی Matumbaman در تیم Liquid را پر کرد تا همه منتظر دیدن عملکرد این بازی در مسابقات Epicetner باشند.

از سمت دیگر نیز شاهد رفتار نژادپرستانه Ceb بودیم که برای او و تیم OG حسابی دردسرساز شد. شروع این ماجرا با واکنش شدیدا عصبی مردم روسیه و بازیکنان روسی همراه شد و در ادامه نیز بازیکن Solo نسبت به این موضوع بیانیه‌ای را منتشر کرد. همچنین در این ماجرا چندین بازیکن اعلام کردند که اگر Ceb توسط والو مجازاتی نداشته باشد در مسابقات Epicetner مسکو حضور پیدا نخواهند کرد. اما در حال حاضر این ماجرا تب و تاب خود را از دست داده است و قرار است که در پایان مسابقات Epicetner شاهد برگزاری بازی دوستانه میان دو تیم VP و OG باشیم تا هر دو تیم دوستی خود را به تمامی طرفداران نشان دهند و این اشتباه Ceb که بدون هیچ قصد و منظوری بوده است، دچار دل‌چرکی مردم روسیه نشود.  حال باید دید برگزاری این مسابقات دوستانه تا چه حد می‌تواند حواشی و جنجال به وجود آمده را از حافظه بازیکن و طرفداران پاک کند.

اما از حواشی و جنجال‌های این میجور که بگذریم شروع مسابقات Epicenter با اتفاقات عجیب و غیرقابل باوری همراه بود.

گروه اول

در گروه اول این مسابقات شاهد حضور چهار تیم Secret , RNG, Fnatic و Pain Gaming بودیم و شروع بازی‌های این گروه با رقابت تیم‌های Secret و Pain Gaming همراه بود. گر چه هر کسی Pain Gaming را حریف ساده‌ای برای تیم Secret می‌دانست اما Pain Gaming بازی اول خود با درفت هیروهای متا و استراتژی کاملا تهاجمی شروع کرد. گر چه Nisha و Midone در این بازی نمایشی فوق‌العاده از خود به نمایش گذاشتند اما Pain Gaming تمام‌کردن بازی را برای تیم Secret دشوار کرده بود. در نهایت سرسختی این تیم آمریکایی کمکی به آن‌ها نکرد و در تیم فابت آخر بازی اول Nisha با بازی خوب خود بازی را به سود تیم Secret پیش برد و بازی اول در ۵۱ دقیقه به پایان رسید اما بازی دوم بر خلاف بازی دوم با شروع عالی Secret شروع شد و تیم Secret با بازی فوق‌العاده Midone و Zai بازی دوم را در ۲۶ دقیقه به پایان رساند.

 

در دومین بازی این گروه دو تیم RNG و Fnatic به مصاف هم رفتند و شروع این بازی با نمایش قدرتمند تیم Fnatic همراه بود. تیم Fnatic با پیم موثر هیروی Medusa و استراتژی Fast Push خود موفق شد تا حریف چینی خود را در ۳۱ دقیقه از پا در بیاورد و شاهد شروع بازی دوم میان این دو تیم باشیم.

Fnatic در بازی دوم با درفت تکراری در بازی حاضر شد اما تیم RNG که از بازی اول خود درست گرفته بود با درفت قدرتمندتر و استفاده از هیروهای Late Game به حریف خود اجازه نداد که استراتژی بازی اول را دوباره بر روی این تیم پیاده کند و بازی دوم در ۳۸ دقیقه به نفع تیم چینی RNG به پایان رسید تا شاهد شروع بازی سوم باشیم و برنده این بازی رقیب تیم Secret در بازی بعد برای رسیدن به مقام اول گروه باشد.

بازی سوم در کمال تعجب با بازی ضعیف تیم Fnatic همراه بود و گر چه RNG در تیم فایت‌های اشتباهات زیادی را مرتکب شده بود اما درفت بهتر تیم RNG به داد این تیم رسید و Fnatic در کمال ناباوری بازی خود را در ۳۹ دقیقه به حریف چینی واگذار کرد.

گر چه RNG در بازی‌های مرحله انتخابی فوق‌العاده حاضر شده بود اما تیم Fnatic عملکرد شدیدا بهتری نسبت به این تیم داشته و برد RNG در بازی باعث شد تا این تیم چینی از شگفتی‌سازان این مسابقات باشد و حالا خیلی از طرفداران احتمال کسب رتبه مناسب از سمت این تیم چینی را می‌دهند.

مطلب پیشنهادی:  نارنجی پوشان سانفراسیکو برنده دومین مرحله لیگ اورواچ شد

در ادامه Secret در برابر تیم RNG قرار گرفت تا تیم اول این گروه مشخص شود. تیم RNG با تمام بازی‌های زیبایی که از خود به جا گذاشته بود اما حریف تجربه بالای بازیکنان تیم Secret نشد و بازی اول این دو تیم در کمال ناباوری در ۲۷ دقیقه با بازی زیبای Nisha با هیروی جاگرنات به پایان رسید.

اما بازی دوم میان این دو تیم مانند بازی اول پیش نرفت و بازیکنان تیم RNG از بازی اول درس بزرگی گرفته بودند. بازی دوم میان این دو تیم مجموعا ۱۰۲ کیل و ۶۷ دقیقه طول کشید و به زبان ساده‌تر می‌توان گفت که این بازی از بهترین بازی‌های تاریخ Dota2 بود.

تیم RNG با درفت هیروهای Death Prophet و Life Stealer تا اواسط گیم برتری کاملی را نسبت به حریف خود داشت اما حضور هیروی Arc Warden بازی را برای تیم Secret روان‌تر گرفت و بازی خوب Nisha با این هیرو بازی را کم کم به سود تیم Secret پیش می‌برد.

در ادامه تیم Secret با برد چند تیم فایت بازی را پا به پای حریف خود پیش می‌برد تا این که در دقیقه ۴۴ شاهد شروع تیم فایتی بودیم که اگر تیم Secret موفق به برد آن می‌شد بازی برای تیم RNG به اتمام می‌رسد اما نتیجه این تیم فایت بر عکس بود و تیم Secret در دردسر بزرگی افتاد. در دقیقه ۴۹ بازیکنان تیم RNG شروع به پوش‌دادن کردن اما بازی خوب Zai این اجازه را به حریف چینی نداد و دفاع خوب بازیکنان Secret بازی را خلاف میل حریف پیش برد.

در ادامه هر دو تیم سعی در با احتیاط بازی‌کردن داشتند اما بازی خوب Nisha و Midone شانس برد را از تیم RNG گرفت و بالاخره بازی بعد از یک ساعت با برتری تیم Secret به پایان رسید تا این تیم به عنوان تیم اول از گروه خود به کار خود در مرحله گروهی خاتمه دهد.

در بازی بعد Fnatic و Pain Gaming به مصاف هم رفتند و باز هم Pain Gaming موفق به ارائه بازی حرفه‌ای و خوبی از سمت خود شد اما این بازی خوب کمکی به برد این بازی برای تیم آمریکایی این گروه نشد.

گر چه تیم Pain بازی بازی خوب خود موفق به برد بازی اول در ۳۸ دقیقه شد اما بازی‌های دوم و سوم در ۴۷ دقیقه و ۲۵ دقیقه به سود تیم Fnatic پیش رفت و جتی درفت‌های تقریبا تکراری Pain Gaming هیچ کمکی به برد این تیم نکرد.

در نهایت در آخرین بازی از گروه A دو تیم Fnatic و RNG برای بار دوم در برابر یکدیگر قرار گرفتند تا برنده این بازی در آپر براکت و بازنده در لوور براکت مسابقات به کار خود ادامه دهد.

بازی اول میان این دو تیم با احتیاط هر دو تیم همراه بود اما درفت و استراتژی فوق‌العاده خوب و بهتر تیم RNG باعث شد تا بازی اول در دقیقه ۴۲ به نفع این تیم به پایان برسد اما باید به این نکته اشاره داشت که درفت تیم RNG با برنامه‌ریزی برای Late game بازی کار را برای تیم Fnatic تمام کرد.

بازی دوم با استراتژی مشابه RNG و درفت بهتر تیم Fnatic همراه بود اما درفت خوب Fnatic تاثیری بر روی قدرتمند بودن هیروهایی مانند Centaur و Grimstroke در اوایل بازی نذاشت و بازی دوم به سادگی در ۲۸ دقیقه به نفع RNG به پایان رسید تا RNG به عنوان تیم دوم گروه در آپر براکت مسابقات به کار خود ادامه دهد.

گروه دوم

در گروه دوم مسابقات شاهد حضور تیم‌‍‌های Liquid,EG,Gambit و Infamous بودیم و حضور بازیکن جدید Liquid و بازی زیبای باقی تیم‌ها در مرحله گروهی انتخابی بازی‌های این گروه نسبت به سایر گروه‌ها حساس‌تر کرد بود.

در اولین بازی این گروه دو تیم EG و Infamous به مصاف یکدیگر رفتند و ستاره‌های همیشگی این تیم یعنی Sumail و RTZ در بازی اول با هیروهای Lina و Life Stealer بازی سختی را برای حریف خود رقم زدند و در نهایت حضور موثر S4 در چند صحنه باعث شد تا بازی اول میان این دو تیم با برتری تیم EG به پایان برسد.

مطلب پیشنهادی:  آدیداس اسپانسر تیم Grow uP eSports شد

بازی دوم برای تیم EG آسان‌تر پیش رفت و پیک‌های شدیدا قدرتمند Sven,Tiny و Morphling باعث شد تا این تیم در دقیقه ۲۴ بازی را به اتمام برساند و تیم EG اولین بازی خود در این مسابقات را به راحتی پشت سر بگذارد.

در بازی دوم این گروه دو تیم Liquid و Gambit در برابر یکدیگر قرار گرفتند. بازی اولین میان دو تیم با شروع خوب تیم Liquid همراه بود و Gambit هیچ حرفی برای گفتن نداشت. در ادامه Gambit نزدیک به داشتن شانسی برای رقابت با این تیم اروپایی بود اما بازی زیبای Mind Control با هیروی Dark seer این شانس را از Gambit گرفت و Liquid بازی اول خود را در ۳۱ دقیقه به پایان رساند.

بازی دوم با استراتژی بهتر تیم Gambit همراه بود و شاهد بازی قوی‌تری از این تیم بودیم. گر چه Liquid مانند بازی اول شروع خوبی داشت اما ادامه بازی به سود این تیم پیش نرفت و حتی بازی زیبای GH با هیروی Earthshaker کمکی به Liquid نکرد تا بازی در دقیقه ۳۹ به تساوی کشیده شود.

در بازی سوم Gambit با درفت مشابه بازی قبلی وارد بازی شد اما این بار درفت و استراتژی Gambit کمکی به برد این تیم نکرد و حضور هیروهای قدرتمندی مانند Spectre و Axe بازی را در دقیقه ۳۸ به نفع تیم Liquid به پایان رساند.

در بازی بعدی دو تیم Liquid و EG در برابر یکدیگر قرار گرفتند تا برای کسب مقام اول این گروه با یکدیگر رقابت کنند.

 

گرچه تیم EG موفق به برد بازی اول خود در برابر Liquid شد اما بازی شدیدا خوب بازیکن جدید این تیم یعنی W33ha با هیروی Windranger در هر سه بازی برگزار شده اوقات سختی را به تیم EG تقدیم کرد و در نهایت Liquid موفق به برد بازی و کسب مقام اول گروه شد.

بازی آخر این دو تیم که ۳۲ دقیقه طول کشید نتیجه بازی ۹-۴۱ به نفع تیم Liquid پیش رفت و بازی خوب Miracle با هیروی Ember کمک زیادی به برد این بازی کرد.

بازی پایانی میان این دو تیم با گنک‌های زود هنگام و قدرتمند Liquid همراه بود و همین موضوع باعث شد تا EG در ادامه برای رسیدن به مقام دوم این گروه از مسابقات تلاش کند.

در بازی بعد دو تیم Gambit و Infamous در برابر یکدیگر قرار گرفتند تا برنده برای رسیدن به آپر براکت مسابقات با تیم EG رقابت کند.

تیم Infamous در بازی اول شدیدا Gambit را زیر فشار قرار داده بود اما به پایان نرساندن به موقع بازی برای تیم Infamous دردسر شد و Late Game قدرتمند هیروهای Shadow Fiend و Ursa تیم Gambit را برنده بازی کرد.

در بازی دوم نیز وجود هیروهای Pusher قدرتمند در تیم Gambit هیچ شانسی را برای برد تیم Infamous باقی نگذاشت و بازی دوم در ۲۳ دقیقه به نفع تیم Infamous به پایان رساند تا در بازی آخر این گروه دو تیم Gambit و EG در برابر یکدیگر قرار بگیرند.

بازی میان این دو تیم در کمال ناباوری با برتری تیم Gambit در هر دو بازی همراه بود. در بازی اول پیک هیروهای Lycan و Enigma شروع بازی وحشتناکی را برای تیم EG رقم زد و در نهایت در دقیقه ۲۹ بازی اول به سود Gambit به پایان رسید.

بازی دوم میان این دو تیم نیز فقط و فقط به بازی خوب Afoninje ختم می‌شد و کسب ۲۱ کیل توسط این بازیکن در این بازی تیم EG را به لوور براکت مسابقات فرستاد.

گر چه اکثر بازیکنان تیم EG در بازی آخر با بهترین هیروهای خود در بازی حاضر شده بودند اما باز این این موضوع کمکی به EG نکرد و Sumail با هیروی Storm Spirit و RTZ با هیروی Life Stealer موفق به انجام کار خاصی در بازی نشدند و Gambit بعد از ۴۱ دقیقه برنده بازی شد.

بازی‌های روز اول Epicentre Major با شگفتی‌سازی تیم‌های RNG و Gambit شروع شد اما باید دید این دو تیم در ادامه مسابقات می‌توانند از پس تیم‌های قدرتمندی مانند Liquid و Secret بر بیایند یا خیر !

 

برچسب ها :