کارت‌های Artifact را بهتر بشناسید

علیرضا سعیدی
علیرضا سعیدی ۰۹ آذر ۱۳۹۷

بازی Artifact با ترکیب سبک Moba و Card Games تجربه سرگرم‌کننده‌ای برای طرفداران هر دو سبک به وجود آورده است. کمپانی Valve با ساخت این بازی خبر از تغییرات بزرگی در دنیای دوتا۲ داده است. حال باید طرفداران این بازی محبوب در انتظار تغییرات بزرگی در راستای بازی Artifact باشند. در این آموزش قصد داریم تا به معرفی انواع کارت‌های این بازی بپردازیم.

به طور کلی ۵ دسته کارت مختلف در بازی وجود دارد.

کارت‌های کلاس هیرو

هیروهای موجود در Artifact از تنوع خوبی برخوردار هستند. این هیروها برگرفته از بازی دوتا۲ هستند. هر هیرو توانایی‌های خاص خود و استراتژی‌های مخصوص به خود را دارد.

ویژگی‌های کارت‌های هیرو

هر کارت هیرو دارای سه بخش برای موارد زیر است.

 • آیتم‌ها
 • Weaponها و Armor
 • Accessory

هر کدام از این بخش‌ها توانایی حمل یک آیتم را دارند. بیشتر هیرو‌ها توانایی‌های مخصوص خود را نیز دارا هستند. بیشتر این توانایی‌ها از Levelهای مشابه در دوتا۲ برگرفته شده است. همچنین مقادیر اصلی Attack ،Armor و Health هیرو در هر کارت نشان داده شده است.

رنگ‌های کارت‌های هیرو

 • کارت هیرو‌های مشکی به عنوان اساسین‌ها شناخته می‌شوند. برای کشتن هیرو حریف و همچنین به دست گرفتن بازی در دقایق آغازین مناسب هستند.
 • کارت هیروهای قرمز به عنوان کارت‌های هجومی شناخته می‌شوند. برای به دست گرفتن بازی در دقایق اولیه مناسب هستند.
 • کارت هیروهای سبز به عنوان ساپورترها شناخته می‌شوند. توانایی فراخوانی و همچنین کمک به دیگر کارت‌ها را دارا هستند.
 • کارت‌های هیرو آبی به عنوان کنترل‌کننده‌ها شناخته می‌شوند. هیروهایی که به مرور زمان قوی‌تر خواهند شد و در پیروزی به شما کمک خواهند کرد.

توانایی‌های کارت‌های هیرو

به غیر از تعداد معدودی از کارت‌های هیرو قرمز، باقی کارت‌های هیرو قابلیت استفاده از توانایی‌های مختلفی دارند که در سه دسته قرار می‌گیرند.

 • توانایی‌های Active Ability: این توانایی‌ها به صورت انتخابی توسط بازیکن فعال شده و بر بازی اثر خواهند گذشت. سپس با گذشت مدت مشخصی Cooldown قابلیت استفاده دوباره خواهند داشت.
 • توانایی‌های Reactive / Passive Ability: با توجه به قابلیت هیرو به صورت همیشگی همراه او خواهند بود.
 • توانایی Continuous Effect: تا زمانی که هیرو در Lane باشد فعال خواهند بود.

کارت‌های Signature

هر هیرو به همراه خود کارت‌های Signature خواهد داشت. به محض اضافه‌شدن هیرو به Deck شما ۳ عدد کپی از این کارت‌ها به Deck شما اضافه می‌شود. کارت‌های Signature در فروشگاه بازی قابل خرید نخواهند بود. همچنین در Packهای بازی پیدا نمی‌شوند و نمی‌توانید آن‌ها را از Deck خود پاک کنید. با اضافه‌کردن یک هیرو به Deck خود باید کارت‌های Signature او را نیز بازی کنید.

مکانیک کارت‌های هیرو

در هر بازی بازیکن ۵ کارت هیرو را انتخاب خواهد کرد. هر Spell در Lane با توجه به رنگ کارت هیرو قابل استفاده خواهد بود. ۳ هیرو اول انتخابی شما به صورت رندوم در ۳ Lane بازی ظاهر می‌شوند. سپس هیرو بعدی در مرحله بعدی اضافه می‌شود و هیرو پنجم در مرحله آخر به بازی اضافه خواهد شد. پس از مرگ یک کارت هیرو به Base بازگردانده می‌شود و پس از دو نوبت به بازی بازخواهد گشت.

کارت‌های هیرو دارای ۳ بخش Health،Armor و Accessory هستند که با خرید آیتم‌ها قابلیت ارتقا دارند. همچنین هر کارت همراه خود توانایی Signature را به همراه دارد. با از بین‌رفتن هر کارت هیرو تا دو نوبت قابلیت استفاده از کارت هیرو غیر‌فعال می‌گردد.

artifact

کارت های Artifact را بهتر بشناسید – کارت های کلاس هیرو

کارت‌های Spell

کارت‌های Spell به عنوان اصلی‌ترین عضو بازی Artifact شناخته می‌شوند. کارت‌های Spell در طول بازی قابلیت‌های مختلفی به بازیکن اضافه خواهند کرد. از مهم‌ترین قابلیت‌های آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • فراخوانی Creepها
 • اضافه‌کردن قابلیت‌های خاص به Unitهای مختلف
 • قابلیت دمیج‌ دادن
 • توانایی جابه‌جایی یا بازگردانی Unitها
مطلب پیشنهادی:  در PES 2019 به‌راحتی جی پی به جیب بزنید

هر Spell مقدار مشخصی Mana نیاز دارد که توسط Mana موجود در تاورهای Lane موردنظر تامین می‌گردد. Spellها تنها زمانی که هیرو در Lane مورد نظر باشد قابل استفاده هستند. هر Spell باید با رنگ هیرو موجود در Lane یکسان باشد تا بتوانید آن Spell را در Lane استفاده کنید.

کارت‌های Spell به عنوان حیاتی‌ترین کارت‌های بازی شناخته می‌شوند و تنها زمانی قابل استفاده هستند که با رنگ هیرو موجود در Lane هماهنگ باشند. هر کارت Spell توانایی خاص خود را دارد و برای استفاده نیاز به مقدار مشخصی Mana دارد که توسط تاور‌ها تامین می‌شود.

artifact

کارت های Artifact را بهتر بشناسید – کارت های Spell

کارت‌های آیتم

کارت‌های آیتم را هنگام نوبت خرید از فروشگاه می‌توانید تهیه کنید. برای خرید هر آیتم باید Goldهایی که به‌دست آورده‌اید را در فروشگاه خرج کنید. دقت کنید قیمت آیتم‌ها و همچنین موارد استفاده آن‌ها متفاوت است. بنابراین قبل از خرید هر کارت آیتم به استراتژی خود و قابلیت‌های کارت آیتم دقت کنید. به طور کلی کارت‌های آیتم به دو دسته تقسیم می‌شوند.

کارت‌های آیتم هیرو

این کارت‌ها به افزایش قدرت کارت هیرو شما کمک کرده و در ۳ بخش قابلیت استفاده دارد.

 • Accessory: در این بخش قدرت دفاعی و Health هیرو افزایش خواهد یافت و به زنده‌ماندن هیرو کمک می‌کند.
 • Armor: افزایش Armor هیرو شما که می‌تواند قوی‌تر یا ضعیف‌تر شود.
 • Weapon: توانایی قدرت حمله به هیرو شما اضافه می‌گردد و تا نوبت مشخصی از بازی می‌تواند از این قابلیت استفاده کند.

کارت آیتم های مصرفی

این آیتم‌ها به بازیکن کمک خواهند کرد و تنها یک بار قابلیت مصرف خواهند داشت سپس از بین می‌روند. این کارت‌ها می‌توانند Health را افزایش دهند یا به شما اجازه دهند کارتی از Deck خود آزاد کنید. هر کدام از این آیتم‌ها به صورت تصادفی در هر نوبت خرید به بازیکن پیشنهاد می‌شود.

کارت‌های آیتم در نوبت خرید از فروشگاه بازی قابلیت خریداری و استفاده را دارند. هر کارت آیتم می‌تواند بر روی ۳ قابلیت اصلی هیرو اثر بگذارد یا تنها یک بار استفاده شده و قابلیت خاصی را آزاد کند.

کارت‌های Creep

کارت‌های Creep قابلیت‌های مشخصی دارند و با مقدار مشخصی Mana می‌توان از آن‌ها در زمین مبارزه بهره برد. کارت‌های Creep شباهت‌های بسیاری به کارت‌های هیرو دارند با این تفاوت که نمی‌توانید برای آن‌ها آیتم خریداری کنید. کارت‌های Creep دارای Attack ،Armor و Health هستند. کارت‌های Creep را نمی‌توانید از Deck خود بازی کنید و تنها در آغاز هر نوبت یا به وسیله کارت‌های Spell فراخوانی خواهند شد.

کارت‌های Creep همانند کارت‌های هیرو دارای ۳ قابلیت اصلی Attack،Armor و Health هستند. این کارت‌ها تنها توسط کارت‌های Spell یا در آغاز هر نوبت فراخوانی می‌شوند.

کارت‌های Improvements

کارت‌های Improvements از خانواده کارت‌های Spell هستند با این تفاوت که اثرات مشخصی بر روی زمین بازی می‌گذارند . محدودیت در استفاده از این کارت‌ها وجود ندارد و هر توانایی و قابلیت که این کارت‌ها به Lane اضافه کرده‌اند در کنار تاور نوشته خواهد شد. این کارت‌ها تنها زمانی که نابود شوند اثر خود را از دست می‌دهند. بنابراین بسیار قوی‌تر از کارت‌های Spell معمولی هستند و می‌توانند در پیروزی بازی به بازیکن کمک بسیاری بکنند.

مطلب پیشنهادی:  نکات کلیدی در بازی PUBG

انواع کارت‌های Improvements

به طور کلی ۳ نوع مختلف کارت Improvements وجود دارد.

 • کارت‌های Active: توسط بازیکن فعال می‌شوند و Cooldown مشخصی دارند.
 • کارت‌های Passive: با به وجود‌آمدن یک اتفاق یا در شروع هر نوبت تاثیر مشخصی بر بازی می‌گذارند.
 • کارت‌های Continuous: به طور مداوم تا زمانی که توسط دشمن نابود شود اثر خود را بر بازی خواهد گذاشت.

کارت‌های Improvements از خانواده کارت‌های Spell هستند و دارای ۳ نوع مختلف هستند. تفاوت اصلی این کارت‌ها با کارت‌های Spell قابلیت همیشگی است که به Lane اضافه می‌کنند. این توانایی‌ها در کنار هر تاور نمایش داده می‌شود.

ارزش کارت‌ها

تمام کارت‌ها در سه دسته معمول، غیر معمول و نادر دسته‌بندی می‌شوند. حداقل یک کارت نادر در هر پکیج Booster یافت خواهد شد. همچنین هر کارت در پکیج‌های Booster می‌تواند یک کارت نادر باشد.

اطلاعات کلی کارت‌ها در لیست زیر توضیح داده شده‌ است.

 • تعداد کلی کارت‌ها ۳۱۰ عدد است.
 • ۷۷ عدد کارت Rare
 • ۷۸ عدد کارت غیر‌معمول
 • ۸۲ عدد کارت معمول بازی
 • ۷۳ عدد کارت اصلی

چگونه می‌توان کارت‌ها را به‌دست آورد؟

برای به‌دست‌آوردن کارت‌های بازی راه‌های مختلفی ارائه شده است. اولین و ساده‌ترین راه خرید پکیج‌ها توسط Steam wallet از فروشگاه استیم است. همچنین کارت‌ها را می‌توان به صورت تنها از فروشگاه استیم نیز تهیه کرد. همچنین با خرید بازی ۱۰ عدد پکیج Booster و ۲ عدد Starter Deck با ۵۴ کارت دریافت خواهید کرد. همچنین با پیروزی در تورنومنت‌ها با ورودی‌های مشخص می‌توان کارت‌ها را به‌دست آورد.

با شناخت کارت‌های بازی تا حدودی اصول بازی را فرا گرفته و می‌توانید Deck خود را راحت‌تر انتخاب کنید و استراتژی‌های مختلفی را برنامه‌‌ریزی کنید.

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)