مروری بر تعدادی از ویژگی های قدیمی فیفا

مهدی عین‌الله زاده
مهدی عین‌الله زاده ۲۹ تیر ۱۳۹۸

با نگاه به آرشیوهای پیشین بازی فیفا ویژگی هایی را پیدا می کنیم که نبودشان در نسخه های اخیر فیفا به خوبی حس می شود؛ مثل کدهای تقلب، فریب داور، خطا روی دروازه بان و… . در این گزارش قصد داریم تا به سراغ تعدادی از این ویژگی های قدیمی‌ برویم که شاید در سری فیفا ۲۰ بار دیگر به میادین بازگردند.

  1. فوتبال در فضای بسته
مروری بر تعدادی از ویژگی های قدیمی فیفا

فوتبال سالنی-فیفا ۹۷

این ویژگی یکی از دوست داشتنی ترین و محبوب ترین ویژگی های نسخه های پیشین فیفا بود. این ویژگی هنوز هم طرفدارن زیادی را دارد که می خواهند بار دیگر آن را در فیفا ۲۰ ببینند.

متاسفانه بازگشت این ویژگی به فیفا از شانس بسیار کمی برخوردار است. به گزارش سایت Dream Team، این سایت در مصاحبه‌ای که چند سال پیش با یکی از مسئولان فیفا داشت دقیقا همین سوال را از او پرسید که با جواب منفی سنخنگوی فیفا روبرو شد.

  1. خطای عمدی بر روی دروازه بان
مروری بر تعدادی از ویژگی های قدیمی فیفا

خطای عمد بر روی گلر-فیفا ۹۹

علیرغم اینکه بازیکنان خاطی در این مورد با کارت قرمز مستقیم داور روبرو می شدند، اما باز انجام این خطا یکی از معدود راه هایی بود که می توانستیم حرص خود را به طور کامل بر روی دروازه بان تیم حریف خالی کنیم.

حرکتی که بدون شک کارت قرمز داور برای بازیکن خاطی و برانکارد را برای دروازه بان بیچاره به ارمغان می آورد!

خب حالا شما بگویید آیا نبود یک همچنین ویژگی‌ای در حال حاضر در فیفا آزار دهنده نیست؟ به خصوص زمانیکه ۵ بر ۰ عقب هستید و هرچه می زنید در دستان دروازه بانی مثل اوبلاک قرار می گیرد!

اگر فیفا واقعا به فکر راحتی اعصاب و روان کاربران خود باشد حتما حتما باید این ویژگی را به میادین بازگرداند!

  1. دایو عمد (فریب داور)!
مروری بر تعدادی از ویژگی های قدیمی فیفا

تمارض در محوطه جریمه-فیفا ۹۸

در اقدامی به منظور فوق واقعی جلوه کردن بازی در زمان خودش نسبت به سایر رقبا، فراهم آوردن یک همچنین ویژگی‌ای در فیفا قدمی روبه جلو برای این بازی محسوب می شد.

کم کم که به سال های پایانی دهه نود نزدیک تر شدیم، الکترونیک آرتز این ویژگی را از بازی حذف کرد که مبادا این حرکت بازیکنان کم سن و سال را تحت تاثیر خود قرار داده و آنها فکر کنند فریب داور هم جزئی از بازی محسوب می شود.

مطلب پیشنهادی:  بررسی تیم های لایسنس شده در eFootball PES 2020

خب حداقل این ویژگی باعث می شد تا با کمی چاشنی شیطنت در بازی اوقات خوشی را در کنار دوستان خود داشته باشیم که باز هم باز گرداندن آن به میادین هر اندازه که دور از انتظار به نظر برسد خالی از لطف نیست.

  1. کدهای تقلب
مروری بر تعدادی از ویژگی های قدیمی فیفا

حالت رعد و برق-فیفا ۹۹

تا آنجاییکه من یادم می آید کدهای تقلب بخش جدانشدنی بازی های نسل قدیم بودند که در این میان فیفا هم از این قاعده مستثنی نبوده است. در حول حوش سال ۲۰۰۰ شاهد حضور این کدهای تقلب از قبیل مدهای “رعد و برق” و UFO”” در فیفا بودیم.

حالا شما چقدر احتمال می دهید تا یک بازیکن توسط فرا زمینی ها از زمین بازی در فیفا ۲۰ محو شود؟!

  1. حالت Lounge

مروری بر تعدادی از ویژگی های قدیمی فیفا

این مد در زمان ورود به فیفا در سری های فیفا ۱۰ و فیفا ۱۱ سر و صدای زیادی به پا کرد و در همین مدت زمان کم طرفدارن زیادی هم پیدا کرد.

این مد به بازیکنان کنسول های مشابه این امکان را می داد تا از آخرین اخبار مربوط به بازی مثلا چه کسی چه کسی را برده، چه کسی بیشترین گل را زده و نهایتا چه کسی عنوان پادشاهی قلعه فیفا را کسب کرده مطلع شوند.

اما این مد در فیفا ۱۲ ناگهان از منوی اصلی بازی محو شد. به جای آن فیفا آلتیمیت تیم آمد (ماشین پولساز الکترونیک آرتز) که با خود تمام آن ساعت هایی که دوستداران این بخش از بازی روی آن وقت گذاشته بودند را به باد داد.

  1. بازیکن خودت رو خودت بساز
مروری بر تعدادی از ویژگی های قدیمی فیفا

حالت ساخت بازیکن-فیفا ۵

بیایید اعتراف کنیم که با آمدن این مد در فیفا ۵ این بازی از این رو به آن رو شد. دیگر با وجود این مد مجبور نبودیم با بازیکنان ضعیف و آماتور بعضی از تیم ها بازی کنیم – برای خودمان بازیکنانی در بالاترین سطح ممکن می ساختیم و با آنها تیم های حریف را نابود می کردیم.

من خودم Andreas Betler را ساخته بودم که در آن فصل با تیم Leyton Orient چیزی در حدود ۱۲۰ گل با او زدم! می دانم که این کار غیرعادی و تا حدودی مسخره به نظر می رسد اما اگر یه همچنین امکانی در بازی مقابل دوستانمان وجود داشته باشد – درست مثل حالات جدیدی که در فیفا ۲۰ برای اولین بار معرفی شدند مثل شروع بازی با چند گل جلوتر و یا حذف یک بازیکن در صورت زدن گل – بدون شک می تواند کاربر را بیش از پیش مجذوب بازی کند.

  1. تورنمت های خودت را خودت بساز
مطلب پیشنهادی:  چه کسی ستاره بعدی روی جلد بازی فیفا 20 خواهد بود؟

مروری بر تعدادی از ویژگی های قدیمی فیفا

می شود گفت تقریبا تمام نسخه های فیفا از یک نوع ویژگی آزادی خلاقانه برای کاربر بهره می بردند – اما این موضوع در نسخه های قبل تر مشهودتر است.

ساخت تورنمنت مورد علاقه خودتان با فرمت، تیم ها و قوانینی که شما تعیین می کنید، به این معنا بود که می توانستید تورنمت ایده‌آل خود را بسازید و از آن نهایت لذت را ببرید.

  1. ویژگی Total Club Championship در فیفا ۳

مروری بر تعدادی از ویژگی های قدیمی فیفا

این تورنمت که به نوعی خدای تورنمنت ها در بین باشگاه های اروپا بود، چیزی شبیه به لیگ قهرمانان بود… یا شاید هم بزرگتر.

در واقع این تورنمنت چیزی شبیه به بازی های سوپر لیگ اروپا بود که می توانستید در آن بازی کنید.

اما آیا واقعا تورنمنتی با عنوان سوپر لیگ اروپایی می تواند در دنیای واقعی وجود داشته باشد؟

فیفا ۲۰ کی منتشر خواهد شد و چگونه می توان زودتر از تاریخ موعود به آن دسترسی پیدا کرد؟

فیفا ۲۰ در تاریخ ۵ مهر (۲۷ سپتامر) منتشر خواهد شد. اما امسال هم باز مثل سال های گذشته می توان بازی را کمی زودتر خریداری کرد.

کسانی که در EA Access ساین آپ کرده اند می توانند ۸ ساعت تجربه گیم پلی را چیزی در حدود یک هفته قبل از تاریخ انتشار رسمی دریافت کنند (از ۲۱ سپتامر).

آنهایی هم که ادیشن های مختلف بازی (آلتیمیت تیم یا ادیشن قهرمانان) بازی را پیش سفارش می دهند، می توانند بدون آنکه برای دسترسی به بازی منتظر انتشار رسمی آن شوند، ۳ روز زودتر آن را دریافت کنند. این تاریخ مصادف با سه شنبه بیست و چهارم سپتامر خواهد بود.

ادیشن استاندارد بازی چیزی در حدود ۵۴.۹۹ یورو بر روی PC و ۵۹.۹۹ یورو بر روی PS4 و Xbox One آب می خورد. با پیش سفارش بازی، شما می توانید حدودا ۳ پک کمیاب گلد در طی ۳ هفته – هفته‌ای یک عدد – دریافت کنید.

دموی بازی هم ۲ هفته قبل از انتشار رسمی بازی و در تاریخ ۱۲ سپتامر ۲۰۱۹ قابل دانلود خواهد بود.

برچسب ها :