هر آنچه که پیش از ورود به بازی Dota Underlords باید بدانید

Avatar
هادی عبدالهی ۳۱ خرداد ۱۳۹۸

اگر از علاقه مندان به بازی های استراتژیک محور و فکری هستید و از هیاهوی بازی های آنلاین تند و پر هیاهو و مملوء از استرس این روزها خسته شده اید، بازی Dota Underlord می تواند یکی از عناوین جالبی باشد که احتمالا نظرتان را جلب خواهد کرد.

جدیدترین عنوان شرکت ولو (Valve) یعنی Dota Underlords الهام گرفته شده و دنباله مستقیم ماد پرطرفدار و معروف بازی دوتا ۲ یعنی Dota Auto Chess است. مادی که چندی قبل، از حال و هوا و تم بازی دوتا خارج شد و سازندگان آن ایده اولیه خود را بدون حضور هیروها و ستینگ حال حاضر بازی دوتا گسترش دادند و اسم بازی خود را به Auto chess تغییر دادند. این ماد در زمان عرضه خود موفق شد طرفداران بسیاری جذب کند و سرو صدای زیادی به راه بیندازد. گفتنی است که پس از موفقیت غیر قابل پیش بینی Dota Auto Chess، عناوینی مشابه این ماد توسط شرکت های دیگر هم تولید شد که از معروف ترین آن ها می توان به جدیدترین بازی استودیو Riot Games یعنی Teamfight Tactics اشاره کرد.

Dota Underlords را می توان ترکیبی از چندین سبک استراتژیک نامید. این عنوان از مکانیک ها و ویژگی های بازی ها و سبک هایی نظیر tower defense، RTS و بازی های کارت محور همانند Hearth Stone استفاده می کند.

در ادامه قصد داریم تا این بازی جذاب را به طور مختصر به شما معرفی کنیم.

چگونه به بازی دسترسی پیدا کنید

بخش Dota Underlords در قسمت بتل پس

بخش Dota Underlords در قسمت بتل پس

برعکس ماد Dota Auto Chess که کاملا رایگان بود و می توانستید به رایگان بازی را از بخش آرکید بازی دوتا ۲ دریافت کنید، Dota Underlord عنوانی کاملا متفاوت و مستقل است و باید آن را به طور جداگانه به Library استیم خود اضافه کنید.

در حال حاضر بازی در فاز Closed Beta قرار داد و تنها کسانی که بتل پس (Battle Pass) امسال را تهیه کرده اند می توانند به بازی دسترسی پیدا کنند. البته طبق گفته ولو، این بازی قرار است به زودی وارد فاز Open Beta شود و برای مدتی خاص در دسترس تمامی علاقه مندان قرار بگیرد.

برای اضافه کردن بازی به Library خود کافی است تا پس از تهیه بتل پس TI9 وارد بازی شوید و از تب Home بازی و با استفاده از آیکون مخصوص بازی، Dota Underlord را به Library خود اضافه کنید. پس از اضافه کردن بازی می توانید مانند دیگر عناوین استیم بازی را دانلود کرده و وارد بازی شوید.

بتل پس TI9 در حال حاضر با قیمت ۱۰ دلار به فروش می رسد و با در نظر گرفتن محتویات داخل بتل پس TI9 بعلاوه بازی Dota Underlord، پرداخت این ۱۰ دلار کاملا ارزشش را دارد.

همان طور که اشاره شد بازی در فاز Closed Beta و آزمایشی قرار دارد پس انتظار باگ ها و مشکلات سرور را داشته باشید و در در صورت مواجه شدن با چنین مشکلاتی غافل گیر نشوید.

چگونگی بازی کردن

اگر ماد Dota Aoto Chess را در گذشته تجربه کرده باشید، کارتان در Dota Underlords بسیار راحت تر از بقیه خواهد بود. بازی از بسیاری از جهات مشابه بازی Aurto Chess است و طبق گفته ولو طی چند مدت آینده ویژگی های جدید و جالب تری را به بازی اضافه خواهند کرد تا بازی را از Auto Chess کاملا متمایز کند.

بازی به این صورت است که ۸ بازیکن وارد مسابقه می شوند و هر کدام از بازیکنان صفحه ای همانند شطرنج در اختیار دارد که می تواند واحد های هجومی و یونیت های مختلف خود را روی آن قرار دهد.

زمانی که بازی شروع می شود، بازیکنان می توانند در صفحات و کاشی های شطرنج شکل حرکت کنند تا واحد های آنان به طور خودکار و اتوماتیک به یکدیگر حمله کنند. در ابتدای راند ها، هر بازیکن به طور رندوم از بین هیرو هایی که تهیه کرده است ، تعدادی را دریافت می کند و هیرو های خریداری شده به پایین صفحه و قسمت نیمکت (Bench) منتقل می شوند.

مطلب پیشنهادی:  3 هیرو برای Rank Up در دوتا2 - پچ 7.20

در قدم بعد بازیکنان می توانند واحد ها (Unit) و هیرو های خود را در ابتدای هر راند کامبت، به روی صفحه بکشند تا آن ها به طور خودکار به دشمنانشان حمله کنند. توجه داشته باشید که بر خلاف دوتا ۲ شما نمی توانید هیروها و یونیت هایتان را به طور مستقیم کنترل کنید و تنها کاری که باید بکنید این است که جایگاه مناسبی برای آن ها روی نقشه پیدا کنید تا خودشان کارشان را بکنند.

۳ راند ابتدایی هر مسابقه به نبرد با Creep ها و واحد های AI اختصاص می یابد. هدف از این کار این است که به شما اجازه دهد تا مقداری گلد بدست آورید و تیم خود را بسازید. پس از پایان این ۳ راند، نبرد اصلی آغاز شده و باید با بازیکنان واقعی روبرو شوید.

در پایان هر راند، هر کدام از بازیکنان مقداری گلد و EXP بر حسب عملکردشان دریافت می کنند که می توانید آن ها را برای خرید یونیت های جدید و یا بروزرسانی و لول آپ کردن کاراکترها و هیرو هایتان خرج کنید.

شاید قوانین بازی در ابتدا کمی گیج کننده و یا حتی گنگ به نظر برسند ولی پس از چندین بار بازی کردن مطمئن باشید که آن ها را یاد خواهید گرفت.

اکونومی بازی و کسب گلد

در Dota Underlords بعد از پایان هر راند تمامی بازیکنان مقداری گلد دریافت خواهند کرد. بردن هر راند همان طور که احتمالا پیش بینی کرده اید مقداری بیشتری گلد به شما می دهد و اگر چندین برد زنجیره ای نیز بگیرد این مقدار هر بار بیشتر خواهد شد. ولی نکته جالب بازی اینجاست که بر خلاف انتظار حتی اگر چندین بار پشت سر هم شکست بخورید، باز هم هر بار گلد بیشتری دریافت خواهید کرد و همین موضوع بازی را استراتژیک محور تر و درعین حال جذاب تر و فکری تر می کند. نکته بعدی این است که در پایان هر راند و با توجه به گلد ذخیره شده، همانند بانک، بازی مقدار ۱۰ درصد سود به شما می دهد. برای همین مهم است که در پایان هر راند و خصوصا در اواخر بازی همیشه مقدار مناسبی پس انداز، معمولا +۳۰ گلد، ذخیره داشته باشید.

پس، مدیریت اقتصادی بازی یا همان اکونومی اهمیت خاصی پیدا می کند. باید بدانید که چه موقع ضربه ای دریافت کنید و عقب بکشید و یا اینکه چه موقع بهتر است که شکست را قبول کنید.

به عنوان یک قانون کلی بدانید که برد و باخت یکی در میان و مکرر هرگز به نفعتان نخواهد بود. تمرکزتان را یا به باخت های پیاپی و برنامه ریزی شده ( برای دریافت گلد و سود بیشتر) بگذارید و یا اگر می دانید که حتما موفق می شوید از تمام یونیت های خود استفاده کنید و راند ها پیاپی را برای خود کنید.

در هر صورت ( چه باخت ها و چه بردهای پیاپی) بالاخره پس از چندین راند پول خوبی جمع خواهید کرد و می توانید با استفاده از آن هیروها و یونیت های قدرتمندی تهیه کنید و حریفانتان را شکست دهید.

توجه داشته باشید که Creep ها و Neutral Wave ها در بازی حاوی آیتم های خوبی هستند و دریافت آن ها قدم مهمی به سمت پیروزی نهایی طی خواهید کرد. پس  تمام سعیتان را بکنید تا در رانده ای مبارزه با Creep ها برنده شوید تا آیتم های حیاتی آن ها را از آن خود کنید.

اگر در چندین راند ابتدایی بازی هیروهای خوبی دریافت نکردید اصلا نگران و ناامید نباشید و بازیتان را ادامه دهید؛ چرا که می توانید با به کار گیری استراتژی های خوب و کشیدن نقشه های دقیق، در ادامه گلد  زیادی کسب کنید و یونیت های بیشتر و قدرتمند تری بخرید.

مطلب پیشنهادی:  بررسی سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی PES 2020

در نهایت بدانید که می توانید Pool ( مجموع هیرو های که بازی به شما می دهد) مخصوص خوتان را به طور دقیق انتخاب کنید و یا به عبارتی دیگر آنها قفل کنید تا یک سری هیرو خاص را در ابتدای بازی دریافت کنید. مهم تر از همه اینکه توجه کنید این قابلیت را باید آنلاک کنید و از ابتدای بازی آن را در اختیار ندارید.

هیروها در بازی چگونه هستند

در بازی Dota Underlords، هیرو ها دارای ۸ خاصیت و ویژگی خاص هستند. این ۸ ویژگی شامل health، mana، damage، attacks/second، dps، armor، kill count و kill streak می شوند.

به طور کلی بدانید که هر چقدر لول هیرو بالاتر باشد، دمیج و مقداری سلامتی او به نسبت بیشتر خواهد شد.

استفاده مناسب و حساب شده از زمین ۸*۸ بازی و چیدن مناسب هیرو ها در کاشی های مناسب، فرق بین یک بازیکن حرفه ای با یک  پلیر مبتدی است. یکی از تاکتیک های معمول این است که هیرو های تانک و دارای سلامتی بیشتر را روی کاشی های جلویی بگذارید و هیرو های اسکوییشی (دمیج بالا، سلامتی کم) را پشت سر آن ها قرار دهید. البته بدانید که این تاکتیک همیشه جوابگو نخواهد بود. برای مثال، هیرو های نوع قاتل (Assassin) معمولا یونیت ها و واحد های عقبی را، بدون توجه به مقدار سلامتی و نوع هیرو، مورد هدف خود قرار می دهند.

از دیگر استراتژی های معمول این است که هیرو های جنگ جو (Warriors) خود را در ابتدای بازی استفاده کنید و سپس با نزدیک شدن به اواخر بازی از هیروهای دمیج دهنده، مثل قاتل ها استفاده کنید.

البته، همیشه این موضوع را در ذهن خود داشته باشید که هر بازی و مسابقه Dota Underlords با دیگری متفاوت است وسناریو های بازی هر بار عوض خواهند شد. اصلا از اینکه استراتژی های جدید و متفاوت را اجرا کنید نترسید و سعی کنید هر بار با توجه به یونیت ها و کارت های حریف بازی خود را پیش ببرید. توجه داشته باشید که استفاده از استراتژِی های معول و مشهور یه طور مکرر آن هم در چنین بازی رندوم و غیر ثابتی مثل Dota Underlords اصلا ایده عاقلانه ای نیست.

توصیه های نهایی

سعی کنید تاکتیک ها , برنامه های پیچیده و مشکلی را اجرا نکنید که احتمال شکست خوردن آن ها در بازی همانند Dota Underlords بسیار زیاد است. در ابتدای هر مسابقه بدانید که آیا می خواهید برای Late Game بازی کنید و یا قصد دارید از ابتدا از تمامی قدرت خود استفاده کنید. به دلیل رندوم بودن بسیار بازی، در ابتدا ممکن است کمی گیج شوید ولی پس از چندین ساعت بازی و سرور کله زدن با قوانین کلی آن حس بهتری پیدا خواهید کرد.

فکر کردن روی چینش یونیت ها مهم ترین توانایی و ویژگی شماست که کلید اصلی پیروزی هایتان به حساب می آید. کشاندن و Bait کردن یونیت های دشمن به سمت یونیت های ضعیفتان یکی از برترین تاکتیک هایی است که می توانید به خصوص در اواخر گیم از آن بهره ببرید و پیروزی را از آن خود کنید.

در این مقاله سعی شده بود تا کلیت بازی به شما توضیح داده شود تا در اولین برخوردتان با Dota Underlords سر درگرم نشوید. با مطالعه مطالب ذکر شده اطمینان حاصل کنید که پیش از شروع اولین بازی، از حریفان تازه کار خود یک قدم جلوتر هستید.

آیا پیش از خواندن مطالب بالا وارد بازی شده بودید؟ نظرتان درباره Dota Underlords چیست؟ به نظر شما آیا جدید ترین ساخته شرکت ولو تا اینجای کار راضی کننده بوده است؟ نظرات خود را با ESNews در بخش دیدگاه به اشتراک بگذارید.

 

برچسب ها :
  1. Avatar Farshad گفت:

    سلام خسته نباشيد ميشه يه راهنماي منو بكنيد كه چطور هيروها لول اپ ميشن يعني ٢ ٣ ستاره ؟؟؟! منون ميشم جواب بدين

We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)