موتور گرافیکی و کنسول های PES 2020 چه چیزهایی خواهند بود؟

مهدی عین‌الله زاده
مهدی عین‌الله زاده ۱۶ خرداد ۱۳۹۸

همه ما می دانیم که در سالی که گذشت، PES 2019 در برابر رقیب دیرینه خود، فیفا ۱۹، حرف زیادی برای گفتن نداشت و به طور کامل قافیه را به این رقیب غربی خود واگذار کرده بود. حالا هوادارن PES بی صبرانه منتظرند تا شاهد درخشش سری ۲۰۲۰ این بازی در مقابل فیفا ۲۰ باشند. اما آیا این اتفاق خواهد افتاد؟ تمهیدات کونامی برای انجام این کار چیست؟

در سال گذشته با توجه به اتفاقاتی که برای فرنچایز PES کمپانی کونامی افتاد شاهد افت شدید فروش این بازی در مقایسه با رقیب غربی و حتی سابقه فروش سال های پیشین همین بازی بودیم.

از جمله این اتفاقات می توان به از دست دادن امتیاز انحصاری لیگ قهرمانان و لیگ اروپا توسط کونامی اشاره کرد. با وجود این اتفاق ها هواداران PES هنوز هم می توانند به درخشش این بازی در سری های آینده امیدوار باشند.

امسال البته کونامی تلاش قابل تحسینی در ارائه به موقع آپدیت های بازی و تغییر چهره بازیکنان در آنها از خود به نمایش گذاشت که این خود می تواند برگ برنده این بازی در مقابل فیفا ۱۹ باشد.

کونامی در سری ۲۰۲۰، که از آن با عنوان بزرگترین نسخه بازی در دهه گذشته یاد می شود، هنور اطلاعات زیادی در مورد چند و چون ارائه بازی منتشر نکرده است.

در این مقاله قرار است نگاهی بیندازیم به تمام چیزهایی که تا به الان در مورد PES 2020 و خواسته هواداران در این باره منتشر شده است.

تاریخ انتشار

با توجه به اطلاعاتی که در مورد تاریخ انتشار PES 2020 و فیفا ۲۰ در دسترس است می توان گفت که این بازی در این مورد گوی رقابت را از فیفا ۲۰ ربوده است. PES 2020 بار دیگر قرار است یک ماه زودتر از فیفا ۲۰ منتشر شود که این خبر خوبی برای هواداران PES خواهد بود.

سال گذشته PES 2019 در روز سه شنبه مورخ ۲۸ آگوست در آمریکای شمالی و دو روز دیگر به صورت جهانی منتشر شد.

اگر کونامی قرار باشد همین روند را امسال هم به کار گیرد باید منتظر انتشار جهانی این بازی در تاریخ پنجشنبه ۲۹ آگوست (پنجشنبه ۷ شهریور) باشیم. این تاریخ، انتشار PES 2020 را بیش از ۴ هفته از روز انتشار فیفا ۲۰ جلو خواهد انداخت.

حالا که قرار است در نمایشگاه E3 در تابستان امسال از کنسول های نسل آینده رونمایی شود، آیا احتمال آن وجود دارد که PES 2020 بر روی PS5 و کنسول جدید Xbox منتشر شود؟

در جواب این سوال باید گفت که با توجه به این موضوع که بازی قرار است در ماه آگوست منتشر شود احتمال بسیار کمی برای این کار وجود دارد؛ همچنین پیش بینی می شود که این بازی مثل PES 2019 بر روی PS3 و Xbox 360 هم منتشر نشود.

مطلب پیشنهادی:  بایرن مونیخ هم به جمع پارتنرهای کونامی در سری جدید بازی اضافه شد

در مورد دموی بازی باید گفت که دموی ۰PES 202 چند هفته قبل از انتشار بازی در دسترس علاقه مندان قرار خواهد گرفت. امسال انتظار می رود این دمو در تاریخ چهارشنبه ۷ آگوست در استورهای پلی استیشن و مایکروسافت قابل دانلود باشد.

تریلر PES 2020 اولین تجربه ما از بازی خواهد بود، اما گویا امسال کونامی حالا حالاها قصد انتشار این تریلر را ندارد. سال گذشته اولین تجربه کاربران ازPES 2019  از طریق تریلری بدست آمد که در آن دو بازیکن، فیلیپ کوتینیو و دیوید بکهام، حضور داشتند. تریلر مذکور اوایل ماه می منتشر شد.

امسال با توجه به موضوع انتشار زودتر PES 2020، گویا کونامی اندیشه دیگری در مورد تاریخ انتشار تریلر بازی دارد.

کسی چه می داند شاید این دو بازی در نمایشگاه E3 در ماه ژوئن با انجام این کار برای یکدیگر خط و نشان بکشند. با این اوصاف باید منتظر شات هایی از این دو بازی در نمایشگاه مذکور و در تاریخ سه شنبه ۱۱ ژوئن و جمعه ۱۴ ژوئن باشیم.

موتور گرافیکی بازی تغییر می کند؟

بزرگترین گمانه زنی هایی که در مورد PES 2020 تا بدین جای کار انجام شده مسئله تغییر موتور گرافیکی بازی است. بازی PES 2019 بر روی موتور گرافیکی Fox Engine ساخته شده بود.

موتور گرافیکی فاکس از سال ۲۰۱۴ به بعد و در کنار دیگر فرنچایز کونامی، Metal Gear Solid، به موتور گرافیکی اصلی PES تبدیل شده است.

خب حالا چرا باید این موتور گرافیکی تغییر پیدا کند؟

در جواب باید گفت که کونامی نیاز شدیدی برای ورود PES 2020 به نینتندو سوئیچ دارد و برای انجام این کار باید اول از همه موتور گرافیکی بازی، که توسط فاکس انجین پشتیبانی می شود، را تغییر دهد.

نسخه موبایل PES 2019 بر روی موتور گرافیکی Unreal Engine ساخته شده است، حالا ممکن است فکر کنید که آیا امکان آن وجود دارد که برای دسترسی بازی بر روی کنسول های بیشتر موتور گرافیکی به Unreal Engine تغییر پیدا کند.

با ورود کنسول های بیشتر به دنیای گیم و سرگرمی های دیجیتال، کونامی بیش از پیش به توسعه بازی خود بر روی سایر پلتفرم ها نیازمند خواهد بود.

در میان سایر عناوینی که بر روی موتور گرافیکی Unreal Engine ساخته شده اند می توان به Days Gone، Mortal Kombat، Assassin’s Creed، و البته Fortnite اشاره کرد.

خواسته های هواداران از بازی

فرنچایز PES هواداران و جامعه کاربران گسترده‌ای در سر تا سر جهان، مخصوصا خارج از آسیا، دارد. اگر کونامی به خواسته های آنها توجهی نداشته باشد در آن صورت باید منتظر از دست دادن امتیازهای بیشتر در مقابل فیفای محبوب باشد.

یکی از بزرگترین مشکلاتی که در سری PES 2019 با گله مندی هواداران بازی همراه شد، سرعت بازی در مسابقات و رابط کاربری منوی بازی بود.

مطلب پیشنهادی:  در PES 2019 به‌راحتی جی پی به جیب بزنید

به نظر کاربران، سرعت دسترسی به بخش های مختلف بازی در منوی آن و البته سرعت خود بازی در مقایسه با فیفا پایین تر است. که در این زمینه باز یکی از راه حل ها تغییر موتور گرافیکی بازی است.

در این باره Kei Masuda، تهیه کننده بازی گفت:

“از هواداران خود بازخوردهای منفی‌ای دریافت کردیم، باید بدانیم که تغییر بازی (PES 2020) در این مرحله با مشکلات زیادی همراه خواهد بود. منوی جدیدی وارد PES 2020 خواهد شد.”

سایر موارد

بازی PES 2019 امسال با سرورهای بازی های آنلاین خود بسیار ناامید کننده ظاهر شد. این مشکل بزرگی است که باید در سری بعدی بازی برطرف شود.

کونامی اگر می خواهد PES را به یکی از عناوین مهم ورزش الکترونیک در جهان تبدیل کند باید تعداد سرورهای اختصاصی این بازی را افزایش دهد.

در زمینه مسئله لایسنس تیم ها هم گرچه PES امید زیادی به رقابت با فیفا ندارد، اما می تواند در این زمینه باهوش ظاهر شده و کارهایی بکند. برای همین است که این کمپانی به دنبال کسب امتیاز غول هایی مثل بارسلونا، لیورپول، آس میلان و اینتر میلان رفته است.

اما قطعا این تعداد از تیم ها برای سال ۲۰۲۰ کافی نیستند و این بازی باید دامنه تیم های لایسنس شده خود را به تیم های بیشتری از لیگ جزیره، آلمان و اسپانیا ارتقاء دهد.

سری PES 2019 در امر اسطوره های مای کلاب خوب ظاهر شد و توانست بازیکنی مثل دیوید بکهام را به این بخش اضافه کند. اگر این بخش می خواهد در سال ۲۰۲۰ با آلتیمیت تیم فیفا رقابت کند باید اسطوره های بیشتری مثل پله، تیری هانری و فرنز بکنبایر را به این بخش اضافه کند.

استادیوم های زیادی به غیر از چند مورد مشهور در بازی PES 2019 وجود ندارند. اما باید قبول کنیم که استادیوم های لایسنس شده در این بازی واقعا محشرند.

در سری ۲۰۲۰، کونامی می تواند کمی خلاقیت به خرج داده و از تعدادی از استادیوم های کلاسیک مثل Highbury، Old Wembley و استادیوم پیشین شالکه Parkstadion در بازی رونمایی کند.

موتور گرافیکی و کنسول های PES 2020 چه چیزهایی خواهند بود؟

نمایی زیبا از نیو کمپ در PES 2019

کمی دور از انتظار به نظر می رسد اما اگر این بازی کمی ارزان تر بود بازخورد بیشتری را از جانب هواداران می گرفت.

پارسال قیمت RRP یا همان قیمت خرده فروشی پیشنهاد شده PES 2019 چیزی در حدود ۵۴.۹۹ یورو – ۱۰ یورو بیشتر از قیمت پیشنهادی آمازون برای فیفا ۱۹ – در زمان انتشار بود.

بازی PES اگر می خواهد بیش از پیش در جهان شناخته شده باشد و البته فروش خود را افزایش دهد، نباید قیمتی بالاتر از ۳۹.۹۹ یورو داشته باشد.

شما چه چیزهایی از سری بعدی بازی PES می خواهید؟ در زیر این مطلب می توانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)