آیا منچستر یونایتد هم به سرنوشت یوونتوس در فیفا ۲۰ دچار خواهد شد؟

مهدی عین‌الله زاده
مهدی عین‌الله زاده ۲۷ تیر ۱۳۹۸

همزمان با شروع روابط نزدیک یوونتوس و کونامی، الکترونیک آرتز در خبری اعلام کرد که با توجه به اتمام قراردادها با این تیم ایتالیایی کاربران دیگر نمی توانند این تیم را با نام اصلی خود در بازی داشته باشند. آیا در مورد منچستر یونایتد هم همین اتفاق خواهد افتاد؟ در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

چند هفته مانده به شروع بازی های لیگ جزیره، باشگاه منچستر یونایتد اعلام کرد که وارد قراردادی طولانی مدت با کونامی شده است. این قرارداد در سری ۲۰۲۰ بازی (eFootball PES) شده و حتی تا چند سری آینده آن هم ادامه پیدا خواهد کرد.

این قرارداد به کونامی اجازه می دهد تا به اسکن سه بعدی تک تک بازیکنان من یونایتد، بج ها، نام باشگاه، کیت ها، زوایای مختلف استادیوم الترافورد (تونل ورودی بازیکنان این تیم و بخش های دیگر)، و اسکن سه بعدی اسطوره های پیشین این تیم مثل دیوید بکهام و پارک جی سونگ دسترسی داشته باشد.

هر چند در طرف دیگر غول های ایتالیایی هم قرارداد مشابهی را با کونامی امضا کرده اند، اما این قرارداد استفاده الکترونیک آرتز از نام باشگاه یوونتوس، بج، کیت و استادیوم آن رادر سری جدید تحت الشعاع خود قرار خواهد داد.

یوونتوس در فیفا ۲۰

آیا منچستر یونایتد هم به سرنوشت یوونتوس در فیفا 20 دچار خواهد شد؟

الکترونیک آرتز گفته که به دلیل قرارداد رسمی یوونتوس با کونامی این تیم در فیفا ۲۰ با نام Piemonte Calcio شناخته خواهد شد.

  • نام Piemonte Calcio در سری فیفا ۲۰ در کیک آف، کریر مد، و ولتا به جای یوونتوس جایگزین خواهد شد.
  • تیم Piemonte Calcio از بازیکنان واقعی یوونتوس در فیفا ۲۰ و آلتیمیت تیم آن استفاده خواهد کرد.
  • کمیستری بازیکنان Piemonte Calcio در آلتیمیت تیم فیفا ۲۰ تغییر پیدا نخواهد کرد.

خب با این اوصاف فقط نام، کیت و بج این تیم در فیفا ۲۰ نخواهند بود و بازیکانی مثل رونالدو، دیبالا، و میرالم پیانیچ با همان نام واقعی خود در بازی حضور خواهند داشت.

خب سوال این جاست که آیا من یونایتد که حالا وارد قرارداد رسمی با کونامی شده به سرنوشت مشابه یوونتوس در فیفا ۲۰ دچار خواهد شد یا خیر.

منچستر یونایتد در فیفا ۲۰

آیا منچستر یونایتد هم به سرنوشت یوونتوس در فیفا 20 دچار خواهد شد؟

خوشبختانه از آن جایی که الکترونیک آرتز از همکاری و پارتنرشیپ مستقیم با لیگ جزیره در زمینه لایسنس برخوردار است، این تیم مثل یوونتوس دچار تغییر در فیفا ۲۰ نخواهد شد.

نام واقعی منچستر یونایتد، کیت ها، بج ها، استادیوم، نام بازیکنان و چهره واقعی آنها در فیفا ۲۰ همچنان حضور خواهند داشت.

الکترونیک آرتز این موضوع را اخیرا در توئیتی اعلام کرد.

پس با وجود انعقاد قرارداد رسمی کونامی با شیاطین سرخ، کاربران فیفا ۲۰ همچنان می توانند با من یونایتد در حد لایسنس کامل در الترافورد بازی کنند.

در ادامه به بررسی ۳ تیم لایسنس شده دیگر در PES 2020 خواهیم پرداخت.

بایرن مونیخ

آیا منچستر یونایتد هم به سرنوشت یوونتوس در فیفا 20 دچار خواهد شد؟

هفته پیش کونامی طی انتشار خبری شروع همکاری های نزدیک خود با تیم بزرگ بوندس لیگا، بایرن مونیخ، را اعلام کرد.

آقای Jonas Lygaard کارگردان ارشد امور تجاری کونامی در همین باره گفت:

“کونامی از پیشینه خوبی در کسب امتیاز تیم های لیگ آلمان برخوردار است. حالا هم که امتیاز تیم بزرگی و پرافتخاری مثل بایرن مونیخ را بدست آورده ایم بسیار خوشحالیم. بدون شک این تیم موفق ترین تیم در تاریخ بوندس لیگا است.

همه ساله تیم توسعه ما قدم های رو به جلویی را در لایسنس کردن تیم ها و ورزشگاهایشان برمی دارد. امسال هم با لایسنس شدن بایرن مونیخ، ورزشگاه باشکوه این تیم یعنی آلیانز آرنا با تمام جزئیات در اختیار هواداران قرار خواهد گرفت.”

شروع روابط و همکاری های نزدیک کونامی و بایرن مونیخ به تیم توسعه کونامی این امکان را می دهد تا با باز آفرینی طراحی بازیکنان این تیم جزئیات بیشتری را از ستاره های آن به نمایش بگذارند.

بعلاوه کونامی امسال قرار است تا با وینگر بایرنی ها یعنی سرژ گنابری روابط نزدیکی داشته و او را به عنوان یکی از سفیران رسمی eFootball PES در بازی منصوب کند.

گنابری نه تنها بر روی کاور بازی، بلکه در بسیاری از رویدادهای دیگر که با همکاری دو طرف انجام می گیرد نیز حضور خواهد داشت.

در کنار اسکن سه بعدی تک تک بازیکنان بایرن مونیخ، کونامی قرار است در سری جدید دست به طراحی دوباره استادیوم خانگی بایرنی ها، آلیانز آرنا، بزند.

آقای کارل هینز رومنیگه معاون باشگاه بایرن مونیخ گفت:

“از اینکه با کمپانی بزرگی مثل کونامی وارد همکاری طولانی مدت شده ایم خوشحالیم. این کمپانی ید طولایی در ساخت و تولید عناوین محبوب بازی های ویدویی و کامپیوتری در جهان دارد.

ما همچنین از اینکه در سری جدید بازی در سال ۲۰۲۰ ورزشگاه آلیانز آرنا با تمام جزئات در اختیار هواداران قرار خواهد گرفت خوشحالیم.”

از تیم فوتبال بایرن مونیخ به عنوان یکی از تیم های بااصالت و رگ و ریشه دار فوتبال اروپا یاد می شود. موفقیت های پی در پی آنها در کسب عناوین قهرمانی لیگ باعث شده تا بتوانند بیش از ۲۹۱,۰۰۰ عضو رسمی را به استخدام خود در آورده و به رشد مالی چشمگیری در سال های اخیر دست پیدا کنند.

مطلب پیشنهادی:  فوتبال خیابانی فیفا 20؛ آیا محدودیت کنسولی برای این ویژگی وجود خواهد داشت؟

بازی eFootball PES 2020 هم با تغییر نام خود در سری جدید گویا قصد دارد تا صفحه جدیدی را در تجربه فوتبال آنلاین این فرنچایز محبوب رقم بزند و مد آنلاین بازی را بیش از پیش به دوستداران این عنوان معرفی کند.

در همین راستا بازی در سری جدید مد جدیدی با عنوان Match Day خواهد داشت که با ایونت های هفتگی، دوستداران مد آنلاین را بهتر از همیشه سرگرم خواهد کرد.

آرسنال

آیا منچستر یونایتد هم به سرنوشت یوونتوس در فیفا 20 دچار خواهد شد؟

آرسنال هم یکی دیگر از پارتنرهای لیگ جزیره‌ای کونامی در سری جدید بازی خواهد بود.

چند روز پیش و در آستانه شروع رقابت های لیگ PES در انگلیس بود که کونامی رسما ورود تیم آرسنال به جمع پارتنرهایش در سال جاری را اعلام کرد. به همین مناسبت هم بازیکنان بازی افتتاحیه رقابت های تیمی هر دو تیم خود را آرسنال انتخاب کردند.

توپچی های لندن که در زمره معتبرترین و پرطرفدارترین تیم های فوتبال انگلیس و جهان قرار دارند، کلکسیون افتخارات درخشانی را از زمان تاسیس تا کنون به خود اختصاص داده اند.

از جمله این افتخارات می توان به کسب بیشترین تعداد عناوین قهرمانی در قدیمی ترین تورنمنت جهان، FA Cup، کسب ۱۳ عنوان قهرمانی در لیگ و عملکرد فوق العاده در فصل ۲۰۰۳-۲۰۰۴ اشاره کرد. در فصل مذکور آرسنال حتی یک باخت هم نداشت!

کونامی که از سال ۲۰۱۷ روابط خود با این باشگاه را شروع کرده بود، با تمدید قراردادهایش تا ماه ژوئن سال ۲۰۲۲ به روابط نزدیک خود با آرسنال ادامه خواهد داد.

کونامی همچنین این امید را به هواداران آرسنال داده که ورزشگاه امارات در سری جدید بازی (eFootball PES 2020) را بازسازی خواهد کرد و به شبیه سازی سه بعدی بازیکنان این تیم هم رو خواهد آورد.

قرارداد اخیر همچنین به کونامی این اجازه را می دهد تا به بازیکنان نخست تیم آرسنال و اسطوره های آن هم دسترسی پیدا کند. در کنار این ها کونامی نفوذ بالاتری در تمامی ابعاد ورزشگاه و حتی فضای رسانه ای آرسنال نیز خواهد داشت.

آقای Peter Silverstone، کارگردان امور تجاری آرسنال، در این باره گفت که همکاری باشگاه با کمپانی کونامی “روز به روز قوی تر و قوی تر می شود”، او همچنین اضافه کرد: “ما از این که با کمپانی بزرگی مثل کونامی در حال همکاری هستیم واقعا خوشحالیم. با این کار به هوادارن خود در سر تا سر جهان این امکان را می دهیم تا بتوانند بازیکنان واقعی تیم، اسطوره ها و ورزشگاه امارات را در سری ۲۰۲۰ بازی به خوبی تجربه کنند.”

دیگر خبر خوش برای هوادارن آرسنال اینکه امسال علاوه بر انتشار ادیشن های استاندارد و لجندز، برای اولین بار از ادیشن اختصاصی آرسنال هم در بازی رونمایی خواهد شد.

در اخباری هم که اخیرا از خود تیم آرسنال دریافت کردیم، این تیم گویا قرار است فصل جدید را با پیراهن های کمپانی آدیداس به میدان برود. این خبر طی ویدیویی از اسطوره های پیشین این تیم، Ian Wright و تعدادی دیگر، که پیراهن جدید فصل ۲۰۱۹/۲۰ را پوشیده بودند به شکلی غیر مستقیم اعلام شد.

گفتنی است این باشگاه اخیرا قراردادی ۵ ساله به ارزش ۳۰۰ میلیون یورو با آدیداس منعقد کرده است.

علیرغم بر هم خورد روابط کونامی و لیورپول و جایگزینی آن با منچستر یونایتد، این کمپانی کماکان روابط خود با بارسلونا را حفظ کرده و گویا حالا حالا هم خیال انعقاد قرارداد دیگری با تیم دیگری از لالیگا را ندارد.

بارسلونا

آیا منچستر یونایتد هم به سرنوشت یوونتوس در فیفا 20 دچار خواهد شد؟

کونامی به تازگی دامنه قراردادهای خود با بازیکنان و ستارگان فعلی و پیشین آبی اناری ها را گسترش داده و با مسی، اینیستا و رونالدینیو هم وارد قرارداد شده است.

چند ماه پیش از انتشار این بازی و با اعلام خبر تجدید روابط بین کونامی و بارسلونا گمانه زنی ها راجع به حضور چندین باره لیونل مسی بر روی کاور بازی PES 2020 بالا گرفته است.

البته این را هم بگویم که فوق ستاره آرژانتینی در سری جدید بازی PES تنها نخواهد بود و چند سوپر استار پیشین این تیم او را در سری جدید همراهی خواهند کرد.

در مورد ادیشن محبوب Legends Edition، آخرین اخبار حاکی از حضور رونالدینیو بر روی این جلد هستند، بدون شک کونامی با قرار دادن او بر روی جلد این ادیشن اقدام خوبی برای بالا بردن محبوبیت آن انجام خواهد داد.

دیگر ستاره پیشین این باشگاه حاضر در PES 2020 که حالا در ژاپن بازی می کند، آندرس اینیستا خواهد بود. قرار است تا در سری جدید بازی او نقش Gameplay Advisor یا همان مشاور امور مربوط به گیم پلی بازی را داشته باشد.

تغییراتی که ستاره های مذکور در بازی ایجاد خواهند کرد

آندرس اینیستا که در زمره یکی از هافبک های اسطوره‌ای بارسلونا و جهان قرار دارد همانطور که گفته شد به مشاور امور گیم پلی بازی منصوب شده است و تغییراتی مرتبط با استایل و شیوه بازی ناب خود در PES 2020 به وجود آورده است.

مطلب پیشنهادی:  پیش بینی بازیکنان تیم منتخب فصل 2018-2019 بوندس لیگا

او که با بازی سازی بی نقص و نفوذهای زهردار خود در بازی شناخته می شد، تکنیک دریبل پویا با عنوان Finesse Dribble را در سری جدید پایه گذاری کرده است.

استایل رونالدینیویی هم که از آن با عنوان یکی از تکنیکی ترین و البته سرگرم کننده ترین استایل ها در زمین یاد می شود قرار است در سری جدی بازی برای اولین بار حضور داشته باشد.

این ویژگی ها ست های حرکات نمایشی و روان او در مواجه با مدافعان و تماس های او در کنترل اولیه توپ مثل استوپ سینه و کنترل توپ از پشت (Back Control) را شامل می شوند.

سایر موارد گیم پلی که در سری جدید با ورود ستارگان مذکور با تغییر مواجه شده اند شامل: دامنه تنوع بالا در کنترل اولیه توپ (First Touch)، مکانیزم های پیشرفته فریب بازیکن مقابل، دقت بالای نواختن ضربات آزاد در شرایط و سناریوهای مختلف، ویژگی های بهتر فیزیک توپ، در کنار تغییرات در مهارت ها و توانایی های پیشین بازیکنان در بازی هستند.ِ

بک کنترل

آیا منچستر یونایتد هم به سرنوشت یوونتوس در فیفا 20 دچار خواهد شد؟

تا بدین جای کار تیم های منچستر یونایتد، آرسنال و بارسلونا با کونامی وارد قرارداد شده اند تا این کمپانی ژاپنی را در سری جدید بازی‌اش در سال ۲۰۲۰ همراهی کنند.

لازم به ذکر است که تیم های منچستر یونایتد و یوونتوس قبلا طی قراردادی به عنوان پارتنرهای اختصاصی فیفا معرفی شده بودند که مثل لیورپول در PES، قرارداد این تیم ها با فیفا هم به تازگی به پایان رسید.

سریال تقویت روابط کونامی با باشگاه های مطرح اروپایی گویا همچنان ادامه دارد و طبق آخرین اخبار درز شده از روابط این کمپانی، گمان می رود باشگاه بعدی یوونتوس و ستاره پرتغالی آن باشد.

اطلاعات تکمیلی تاریخ انتشار، قیمت ادیشن های مختلف بازی و مزایای پیش خرید eFootball PES 2020

آیا منچستر یونایتد هم به سرنوشت یوونتوس در فیفا 20 دچار خواهد شد؟

هر دو ادیشن بازی PES 2020، لجند و استاندارد، در تاریخ ۱۰ سپتامر ۲۰۱۹ در آمریکا و اروپا / ۱۲ سپتامر در آسیا بر روی پلتفرم های PS4، Xbox One، و PC قابل اجرا خواهد بود. همانطور که گفته شد لیونل مسی بر روی کاور ادیشن استاندارد بازی حضور خواهد داشت. قیمت این ورژن که همان نسخه اصلی بازی است چیزی در حدود ۵۹.۹۹ یورو خواهد بود.

در گزارش های پیشین هم به این موضوع اشاره شده بود که اگر کونامی می خواهد فروش خوبی از بازی در سراسر جهان داشته باشد و به تعداد کاربران خود بیفزاید باید قیمت بازی را در سری جدید کاهش دهد که متاسفانه این اتفاق در سری ۲۰۲۰ نیفتاد و کونامی همانطور که انتظارش می رفت بازی را با همان افزایش قیمت همیشگی‌اش منتشر خواهد کرد.

کاربران همچنین می توانند ادیشن لجندز بازی – که از آن به عنوان ادیشن اختصاصی هم یاد می شود – را با قیمت ۷۹.۹۹ یورو تهیه کنند. همانطور که گفته شد بر روی کاور این ادیشن شاهد حضور ستاره برزیلی، رونالدینیو، خواهیم بود.

از مزایای ادیشن لجندز بازی در سری ۲۰۲۰ که برای اولین بار شاهد آن خواهیم بود می توان به حضور ورژن ۳D  مسی و رونالدینیو در سال ۲۰۱۹ در ۱۰ بازی قرضی در بخش مای کلاب این ادیشن اشاره کرد.

امسال کونامی در زمینه تخصیص بونس و مزایا برای کاربران خود سنگ تمام گذاشته است. هر کاربری که یکی از ادیشن های بازی (استاندارد یا لجندز) را از پیش سفارش بدهد (Pre-Order) آندرس اینیستا را در کنار ۱,۰۰۰ سکه در مای کلاب بدست خواهد آورد.

در مورد آخرین وضعیت انتشار بازی بر روی رزولوشن های بالاتر هم باید گفت گزارش های Microsoft Store حاکی از آن اند که دارندگان Xbox One X می توانند بازی را رزولوشن ۴K بر روی این کنسول اجرا کنند.

فیفا ۲۰ کی منتشر خواهد شد و چگونه می توان زودتر از تاریخ موعود به آن دسترسی پیدا کرد؟

آیا منچستر یونایتد هم به سرنوشت یوونتوس در فیفا 20 دچار خواهد شد؟

فیفا ۲۰ در تاریخ ۵ مهر (۲۷ سپتامر) منتشر خواهد شد. اما امسال هم باز مثل سال های گذشته می توان بازی را کمی زودتر خریداری کرد.

کسانی که در EA Access ساین آپ کرده اند می توانند ۸ ساعت تجربه گیم پلی را چیزی در حدود یک هفته قبل از تاریخ انتشار رسمی دریافت کنند (از ۲۱ سپتامر).

آنهایی هم که ادیشن های مختلف بازی (آلتیمیت تیم یا ادیشن قهرمانان) بازی را پیش سفارش می دهند، می توانند بدون آنکه برای دسترسی به بازی منتظر انتشار رسمی آن شوند، ۳ روز زودتر آن را دریافت کنند. این تاریخ مصادف با سه شنبه بیست و چهارم سپتامر خواهد بود.

ادیشن استاندارد بازی چیزی در حدود ۵۴.۹۹ یورو بر روی PC و ۵۹.۹۹ یورو بر روی PS4 و Xbox One آب می خورد. با پیش سفارش بازی، شما می توانید حدودا ۳ پک کمیاب گلد در طی ۳ هفته – هفته‌ای یک عدد – دریافت کنید.

دموی بازی هم ۲ هفته قبل از انتشار رسمی بازی و در تاریخ ۱۲ سپتامر ۲۰۱۹ قابل دانلود خواهد بود.

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)