الکترونیک آرتز آستین‌ها را برای بهبود کیفیت فیفا ۲۰ بالا زده است

مهدی عین‌الله زاده
مهدی عین‌الله زاده ۱۸ خرداد ۱۳۹۸

کمپانی الکترونیک آرتز لیست بالا بلندی از برنامه های خود به منظور بهبود کیفیت هرچه بیشتر بازی خود در سری ۲۰۲۰ تهیه کرده است. به تعبیر هواداران این تغییرات حتی بیشتر از تغییراتی است که Ole Solskjaer، سرمربی شیاطین سرخ، در تابستان پیش رو برای تیمش تدارک دیده است!

این تغییرات از باگ های دفاع هوش مصنوعی گرفته تا شوت های بازی را شامل می شوند.

خوشبختانه امسال برای دیدن گیم پلی بازی نیازی نیست تا روز انتشار رسمی آن صبر کنید؛ الکترونیک آرتز به تازگی و در طی گزارشی برنامه مختص به عناوین خود در رویداد EA Play 2019 را به طور رسمی اعلام کرد.

این برنامه که در طی سه روز تنظیم شده است از روز جمعه هفتم تا یکشنبه نهم ژوئن در آرنای هالیوود پالادیوم در شهر لس آنجلس در جریان خواهد بود. پس از آن کنفرانس خبری مربوط به این رویداد از تاریخ نهم تا دهم ژوئن در جریان خواهد بود و پس از آن هم نهایتا شاهد برگزاری رویداد بزرگ E3 خواهیم بود.

در ادامه این گزارش آمده است که در روز شنبه ۸ ژوئن و در ساعت ۲۰:۰۰ (GMT +2)، استریمی به صورت زنده مختص بازی فیفا منتشر خواهد شد. با این که در گزارش مربوطه دقیقا به فیفا ۲۰ اشاره نشده است اما با توجه به نحوه عملکرد الکترونیک آرتز رویداد مشابه در سال گذشته می توان گفت که هدف اصلی این لایواستریم معرفی فیفا ۲۰ به کاربران خواهد بود.

اگر تا آن موقع هم نمی توانید صبر کنید، ما در این مقاله آخرین اخبار مربوط به تغییرات فیفا ۲۰ را قرار داده ایم.

اخبار فیفا ۲۰ – اطلاعات رسمی در روز شنبه اعلام خواهند شد

مثل پچ نوت های فیفا ۲۰، که به نوعی بیشترین تغییر را در سری جدید به خود اختصاص خواهند داد، از سایر بخش های فیفا ۲۰ هم هنوز اطلاعات زیادی به بیرون درز نکرده است.

هنوز منتظر انتشار اطلاعات بیشتر در مورد کریر مد، آلتیمیت تیم و همچنین آینده بخش The Journey و نقش اول آن، الکس هانتر، در فیفا ۲۰ هستیم.

تریلر بازی فیفا ۲۰ هم هنوز منتشر نشده است، اما انتظار می رود در روز شنبه و در نمایشگاه EA Play به همه این سوال ها پاسخ داده شود.

تاریخ انتشار فیفا ۲۰ – فیفا ۲۰ کی منتشر می شود؟

تاریخ رسمی انتشار سری ۲۰۲۰ بازی هم مثل سایر موارد هنوز به طور رسمی از سوی الکترونیک آرتز منتشر نشده است، اما با توجه به تاریخ انتشار نسخه های پیشین بازی انتطار می رود فیفا ۲۰ در روز ۲۷ سپتامر ۲۰۱۹ منتشر شود.

چون الکترونیک آرتز عادت زیادی به انتشار بازی در آخرین جمعه ماه سپتامر دارد، گمانه زنی ها حاکی از انتشار دوباره این بازی در همین روز اند.

مطلب پیشنهادی:  چرا نام فوتبال خیابانی در فیفا 20 به ولتا تغییر کرده است؟

البته تاریخ انتشار بازی هم بدون شک در روز ۸ ژوئن و طی مراسم معارفه فیفا ۲۰ در نمایشگاه EA Play مشخص خواهد شد.

فیفا 20

اخبار بیشتری از فیفا ۲۰ در ۸ ژوئن منتشر خواهد شد

ویژگی های فیفا ۲۰ – تغییرات بازی در چه زمینه هایی خواهند بود؟

چند ماه مانده به انتشار فیفا ۲۰، الکترونیک آرتز لیستی از تغییرات و آپدیت های بازی در زمینه گیم پلی را با هدف هرچه بیشتر لذت بخش تر کردن بازی ها منتسر کرده است.

به گفته این کمپانی، تغییرات گیم پلی به دنبال پاسخ به خواسته ها و فیدبک های هواداران فیفا ۱۹ در سری جدید به وجود خواهند آمد.

در ادامه به تغییرات مهم بازی از سوی الکترونیک آرتز اشاره خواهیم کرد:

دفاع هوش مصنوعی

بازی در نسخه های پیشین فیفا مثل این است که وقتی در فاز حمله هستید در مقابل ۴ مدافع مثل فن دایک قرار می گیرید! این به این دلیل است که الکترونیک آرتز در سال های اخیر AI Defending یا همان دفاع هوش مصنوعی بازی را به شکل جدی‌ای افزایش داده است.

به همین دلیل بازیکنان نیازی نمی بینند که تلاش خود برای دفاع مقابل حریف را افزایش دهند و به نوعی دفاع خود را به هوش مصنوعی می سپارند.

الکترونیک آرتز در سری جدید به خوبی این مشکل را تشخیص داده و به دنبال برطرف کردن آن در فیفا ۲۰ است. برای این کار الکترونیک آرتز باید تمایل بازیکنان خط دفاعی برای تکل و بلاک های خودسر را کاهش دهد.

گاهی وقت ها عکس العمل های هوش مصنوعی مدافعان اصلا با خواسته شما در مقابل مهاجمان مختلف همخوانی ندارند. اما باید قبول کنیم که مدافعانی که به وسیله هوش مصنوعی در بازی کنترل می شوند هر کاری هم که بکنند نمی توانند دریبل های لیونل مسی شما را مهار کنند و مانع ورود او به محوطه جریمه شوند.

در کنار پایین آوردن اختیارات دفاع هوش مصنوعی در بازی، الکترونیک آرتز همچنین تلاش خوبی در بالا بردن دفاع دستی کاربران در بازی داشته است.

این کار باعث می شود تا کاربر مدافع خود را به امید دفاع هوش مصنوعی در بازی رها نکند و البته با تکل های بی موقع او کارت هم نگیرد!

شوت های جدال تک به تک با دروازه بان

هر کاربر بازی فیفا ارزش عبور از آخرین مدافع و دویدن به سمت دروازه برای زدن گل را به خوبی می داند. اما فکر کردن به عکس العمل های فرا انسانی دروازه بان مقابل که البته دروازه بانی معمولی هم هست واقعا آزار دهنده است.

فقط به کنترلرهای بی چاره فکر کنید که پس از ناکامی کاربر در مقابل دروازه بان شکسته می شوند!

مطلب پیشنهادی:  هوش مصنوعی پاشنه آشیل کونامی در سری 2019 بازی PES

خوشبختانه الکترونیک آرتز اعلام کرده که به دنبال برطرف کردن این مشکل در بازی است. استراتژی‌ای که این کمپانی برای انجام این کار در دستور کار قرار داده، بهبود دقت شوت ها و کاهش سرعت عکس العمل های دروازه بان در جدال های تک به تک است.

با انجام این کار شانس زدن گل های زیبا پس از دریبل دروازه بان افزایش می یابد. مهاجمانی که از ویژگی “شوت بیرون پا” بهره می برند، بدون شک بیشترین سود را از این تغییر خواهند برد.

فیفا 20

الکترونیک آرتز از سطح سختی جدال های نهایی با دروازه بانان خواهد کاست

شوت های زمان بندی شده

شوت های زمان بندی شده یکی از ویژگی های جدیدالورود در سری ۲۰۱۹ بازی بود که به کاربران حرفه‌ای این امکان را می داد تا در زمان شوت زنی از یک نوار سبز رنگ برای بالا بردن دقت شوت های خود استفاده کنند.

خب استفاده از این آپشن کاملا ریسکی است. چون اگر لحظه‌ای در زدن شوت خود درنگ کنید آن موقع است که کنترلر شما باید تقاص پس بدهد!

هر چند هواداران فیفا از آسانی استفاده این ویژگی گله کرده بودند، الکترونیک آرتز به این اعتراض آنها با کاهش فریم های شوت های کنترل شده پاسخ داده است، که بدون شک آن را سخت تر از قبل خواهد کرد.

شوت های کنترل شده در فیفا ۲۰ کم دقت تر از فیفا ۱۹ در بازی حضور خواهند داشت، اما باز این شوت ها دقیق تر از شوت های استاندارد بازی خواهند بود.

و دیگر…

از دیگر تغییراتی که الکترونیک آرتز قصد دارد تا در زمینه مکانیک های بازی در سری ۲۰۲۰ فیفا ایجاد کند می توان به افزایش درصد احتمال بروز خطا در صورت استفاده از حرکات مهارتی زنجیره‌ای اشاره کرد.

دقت بالاتر در سوئیچ کردن بین بازیکنان حین بازی و یار گیری بهتر در ضربات کاشته و یا کرنر از دیگر تغییرات به جود آمده در بازی خواهند بود.

یار گیری بهتر، به مدافعان شما این امکان را می دهد تا به سراغ مهاجمان هم سطح خود بروند تا دیگر شاهد مثلا یار گیری Peter Crouch و یا Andy Carroll توسط مدافعان کوتاه قدتان نباشید.

همه این تغییرات بزرگ و کوچک در مکانیک های بازی واقعا خوب اند و به نظر می رسد بتوانند بسیاری از مشکلات بازی در سری جدید را برطرف کنند.

این موضوع که آیا تغییرات به وجود آمده، در بخش های دیگر مثل کریر مد و یا آلتیمیت تیم هم تاثیری خواهند داشت هنوز مشخص نیست و برای فهمیدن این موضوع باید حداقل تا روز شنبه ۸ ژوئن ( شنبه ۱۸ خرداد) صبر کنیم.

نظر شما در مورد تغییرات نسخه ۲۰۲۰ فیفا چیست؟ به نظر شما آیا تغییرات گفته شده می توانند در بهبود کیفیت بازی در فیفا ۲۰ تاثیری داشته باشند؟ در زیر این مطلب می توانید نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)