بررسی سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی PES 2020

مهدی عین‌الله زاده
مهدی عین‌الله زاده ۲۳ مرداد ۱۳۹۸

در این گزارش به بررسی حداقل سیستم مورد نیاز و پیشنهادی برای اجرای بازی PES 2020 و ویژگی های جدید آن خواهیم پرداخت.

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی

سیستم عامل: Windows 7/8.1/10 از نوع ۶۴ بیتی

پردازنده مرکزی: AMD Phenom II X4 965 یا Intel Core i3-2100

حافظه رم: ۸ گیگابایت

کارت گرافیکی: AMD Radeon HD 7850 2GB یا NVIDIA GTX 660

فضای مورد نیاز برای نصب (Hard Drive): حداقل ۵۰ گیگابایت

ملزومات اجرای آنلاین بازی: سرعت اینترنت حداقل ۵۱۲ کیلوبایت بر ثانیه

سیستم پیشنهادی برای اجرای بازی

سیستم عامل: Windows 7/8.1/10 از نوع ۶۴ بیتی

پردازنده مرکزی: AMD Athlon X4 870K یا Intel Core i3 6300T

حافظه رم: ۸ گیگابایت

کارت گرافیکی: AMD Radeon R9 270X یا NVIDIA GeForce GTX 670

فضای مورد نیاز برای نصب (Hard Drive): حداقل ۵۰ گیگابایت

ملزومات اجرای آنلاین بازی: اینترنت برودبند

با این اوصاف سطح ملزومات سخت افزاری بازی نسبت به پارسال تغییر چندانی نداشته و تنها تغییر آن در فضای مورد نیاز برای اجرای بازی است. البته این را هم باید گفت که با توجه به اخباری که از سری جدید بازی دریافت کرده ایم این به معنای عدم تغییر ویژگی های گرافیکی در بازی نیست.

در ادامه به بررسی تغییرات و ویژگی های جدید بازی در سری ۲۰۲۰ می پردازیم.

تغییر موتور گرافیکی: لازمه اجرای PES 2020 بر روی نینتندو

سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی PES 2020

نسخه های پیشین بازی PES با استفاده از موتور فاکس پشتیبانی و ساخته می شدند – این موتور همان قوه محرکه بازی های سری Metal Gear Solid هم هست.

موتور فاکس با فراهم آوردن محرک های بصری زیبا، سطح قابل قبولی از جلوه های گرافیکی را برای کاربران فراهم می کند. گرچه موتور فاکس در PES 2019 از نظر گرافیکی ضعیف تر از فراست بایت در فیفا ۱۹ بود، اما باز هم انصافا گرافیک بازی PES 2019 آنقدرها هم بد نبود.

با پیوستن معمار و مغز متفکر موتور فاکس و کارگردان امور فناوری کمپانی کونامی، Julien Meceron، به استودیوی Bandai Namco، خانه اصلی بازی هایی مثل Tekken، Ace Combat و Tales، استفاده از این موتور در PES دیگر با آن حال و هوای همیشگی‌اش همراه نبوده است. حتی بازی اخیر کمپانی کونامی یعنی Zone of The Enders: The 2nd Runner از ورژن آپدیت شده موتور فاکس متال گیر سالید ۲ که در سال ۲۰۰۱ تولید شده بود استفاده کرد!

آقای Meceron در سال ۲۰۱۶ به دلیل کم توجهی کمپانی کونامی به بازی های کنسولی و سرمایه گذاری در بخش بازی های موبایل فعالیت های خود با این کمپانی را قطع کرد. شما را نمی دانم ولی به نظر من اگر کونامی می خواست این سیاست را به شکل جدی‌ای پیش ببرد دیگر جایی برای او در این کمپانی باقی نمی ماند. چون بازی های کنسولی چیزی بودند که جولین به آنها با دیدی به عنوان ابزار گرافیکی بازی های نسل آینده نگاه می کرد.

به نظر او بازی های کنسولی جان مایه سرگرمی های محبوب دیجیتال در سراسر دنیا هستند که هرگز نباید دست کم گرفته شوند.

گسترش فعالیت ها در زمینه بازی های موبایل ما را به Unreal Engine که از بازی هایی مثل فورتنایت و پابجی موبایل پشتیبانی می کند می رساند.

سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی PES 2020

کسی چه می  داند شاید کونامی در سری PES 2020 پیرو همین سیاست گسترش بازی های موبایلی به این موتور رو بیاورد تا علاوه بر ساخت یک بازی با ویژگی های کنسولی و پی سی  منحصربفرد، در زمینه بازی های موبایلی هم قدم رو به جلویی بردارد.

بازی PES بر روی نینتندو سوئیچ؟

متاسفانه سال گذشته ورژن نینتندو سوئیچ بازی PES 2019 منتشر نشد و همین موضوع باعث شد تا فیفا ۱۹ گوی رقابت را در فروش هایش در سراسر دنیا از این بازی برباید – فروش های نینتندو سوئیچ فیفا ۱۹ در بریتانیا جمعا یک درصد از کل فروش های این بازی را در سراسر دنیا در سال گذشته به خود اختصاص داد که اصلا هم رقم پایینی نیست.

البته ناگفته نماند که سطح کیفی بازی فیفا ۱۹ در نینتندو سوئیچ چندین قدم از همین بازی در سایر کنسول ها عقب تر بود، PES 2020 می تواند از همین نقطه ضعف استفاده کرده و جایگزین این بازی در نینتدو شود. شاید همین هم موضوع تمایل کونامی برای رفتن به Unreal Engine را دو چندان کند. می پرسید چرا؟ خب در جواب باید گفت کونامی با انتشار بازی Outlast 2 بر روی همین کنسول و با موتور آنریل، تجربه خوبی از نینتندو سوئیچ را دارد.

چندی پیش رییس امور بین الملل کونامی در بخش بازی PES، Adam Bhatti، در مصاحبه‌ای که با یوروگیمر داشت گفت:

“من به خیلی ها گفته ام که ما رابطه خوبی با نینتدو داریم – ما بازی Bomberman را منتشر کرده ایم که بازخورد خوبی برای این کنسول داشته است. بنابراین به عنوان یک کمپانی، نینتندو کنسولی است که می توانیم با آنها همکاری های خوبی داشته باشیم.”

“در مورد PES باید گفت که ما هرگز نخواسته‌ایم نه بگوییم، ما هرگز نخواسته ایم درهای همکاری را به بر روی هم بندیم. بیایید ببینیم کارها در آینده چگونه پیش خواهند رفت. من خود شخصا عاشق این کنسول هستم.”

کمپانی الکترونیک آرتز در اخباری که به تازگی از مدها و ویژگی های جدید گیم پلی بر روی کنسول های مختلف منتشر کرده با گفتن جمله:

“نینتندو سوئیچ هیچ کدام از ویژگی های جدید فیفا ۲۰ را نخواهد داشت.” آب پاکی را بر روی دست دارندگان این کنسول ریخت.

در مصاحبه‌ای که از یکی از سخنگوهای الکترونیک آرتز در Eurogamer تهیه شده است، گفته شده که نینتدو سوئیچ به جای ویژگی های جدید فیفا در سری ۲۰۲۰ و سری های آینده دارای Legacy Edition خواهد بود.

(لگاسی ادیشن فیفا شامل آخرین آپدیت کیت ها، راسترها و اسکوادها برای بازتاب آخرین تغییرات دنیای فوتبال واقعی خواهد بود. لازم به ذکر است که لگاسی ادیشن ها هیچ یک از تغییرات در زمینه گیم پلی و یا نوآوری های بازی در سری های جدید را در بر نمی گیرند.)

آقای Aaron McHardy در ادامه صحبت هایش در این مصاحبه گفت:

“دارندگان نینتندو قرار است تا با در دست داشتن کیت ها  و لیست های متفاوت ظاهر جدیدی از فیفا را در بر روی پلتفرم خود تجربه کنند. دارندگان این کنسول هیچ کدام از ویژگی های جدید بازی در سری ۲۰۲۰ مثل ولتا و غیره را نخواهند داشت.”

این یعنی فیفا ۲۰ برای دارندگان نینتندو مثل همان فیفا ۱۹ خواهد بود و فقط آپدیت های جدید و کیت های مختلف برای آن منتشر خواهد شد.

این اولین باری نیست که دارندگان این کنسول مورد کم توجهی الکترونیک آرتز قرار می گیرند. در سالی که گذشت چندین و چند بار شاهد بی مهری این کمپانی نسبت به نینتندو بودیم که از جمله آنها می توان به عدم انتشار برخی از ماموریت ها و SBC‌های آلتیمیت تیم فیفا بر روی این کنسول اشاره کرد.

خب کونامی با انتشار سری جدید بازی خود بر روی نینتندو و ارائه تمام ویژگی ها و تغییرات بازی در این کنسول می تواند در رقابت با فیفا ۲۰ حداقل در این زمینه پیروز میدان باشد.

با انجام این کار تمایل دارندگان این کنسول، باتوجه به محدودیت های فیفا ۲۰ در آن، به سمت خرید این بازی جذب خواهد شد و پیرو آن کونامی سود بالایی را به جیب خواهد زد.

چیزی که برای ما مشخص است این است که هنوز PES یک برگ برنده به نام نینتندو سوئیچ در دست دارد که استفاده درست از آن می تواند تمام معادلات را به سود این کمپانی شرقی به هم بزند.

سرورهای پیشرفته برای تدارک بازی های آنلاین

یکی از بزرگترین مشکلاتی که بازی PES در سال های گذشته با آن دست و پنجه نرم کرده است سرورها هستند – جاییکه هزاران نفر برای رهایی از مد آفلاین به آن ها رو می آورند.

سال گذشته کونامی برای از بین بردن لگ های بازی های آنلاین کیفیت سرورهای خود را بالا برد و الگوریتم های مچ میکینگ خود را تصحیح کرد.

در طرف دیگر اما فیفا کار زیادی برای بهبود بازی های آنلاین خود انجام نداده و تاخیر در بازی ها و لگ های فراوان چیزهایی اند که کاربران آن به هنگام بازی های آنلاین تا مرز دیوانگی و خودزنی هم پیش می برد!

خب اگر PES همینطور کیفیت بازی های آنلاین خود را افزایش دهد می تواند خیل عظیمی از کاربران آنلاین بازی فیفا را به خود جذب کند.

هیچ کدام از این پیشرفت ها در صورت نبود یک مد آنلاین هیجان انگیز در بازی به هیچ دردی نخواهند خورد.

آلتیمیت تیم فیفا به مراتب محبوب ترین بخش آنلاین در بازی های کمپانی الکترونیک آرتز است. این بخش در کنار درآمد زایی میلیاردی ‌که هرساله برای این کمپانی دارد هواداران بسیاری هم در سراسر دنیا دارد.

بازی PES در مقابل آن بخشی با نام Become a Legend دارد که سالهاست دست نخورده باقی مانده است، درحالیکه مد های Master League و My Club تغییرات جزئی‌ای را به خود دیده اند.

خوشبختانه کونامی قدم هایی را برای بهبود این وضعیت برداشته است.

آپشن های آنلاین ۱۱-Vs-11 توسط آپشن های ۲ در مقابل ۲ و ۳ در مقابل ۳ به همراه پشتیبانی از مهمانان در PES 2018 به هم ملحق شدند (و در PES 2019 هم تغییراتی در آنها بوجود آمد).

در  PES 2019بازی های Random Selection بازگشتند، و در طرف دیگر هم مستر لیگ از تورنمنت های پیش فصل، سیستم نقل و انتقال جدید و مصاحبه های قبل از بازی رو نمایی کرد.

موارد بیشتری از مثال های بالا در  PES 2020 می توانند به بیشتر شدن محتوای بازی و هیجانی تر شدن آن کمک فراوانی کنند.

در ادامه به بررسی مد جدید آنلاین بازی به نام “مچ دی” خواهیم پرداخت.

کاهش قیمت بازی

این تغییر شاید بزرگترین تغییری است که کونامی در بالا بردن فروش به آن نیاز دارد.

با نگاهی به تغییرات قیمت این بازی در سالهای گذشته انتظار می رود امسال بازی۲۰۲۰   PESقیمتی در حدود ۵۵ یورو داشته باشد، اما با توجه به این موضوع که این بازی امتیاز لیگ قهرمانان را از دست داده است طبیعتا باید قیمتش کم تر از فیفا باشد – هر چند فیفا در زمینه گیم پلی به پای PES نمی رسد.

کونامی باید این موضوع را در نظر داشته باشد تا کاربران بیشتری – مخصوصا از کشور خودمان با این قیمت بالای ارز – به این بازی جذب شوند.

در ادامه به سراغ مواردی می رویم که در زمره مدها و ویژگی های قطعی بازی تا بدین جای کار قرار گرفته اند.

عکس مسی و رونالدینیو به ترتیب بر روی ادیشن استاندارد و ادیشن لجندز

سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی PES 2020

بزرگترین قوت قلبی که در سری ۲۰۲۰ کونامی می تواند به هواداران خود بدهد، تمدید دوباره روابط‌‌‌‌ ‌اش با باشگاه بارسلونا و ستارگان فعلی و پیشین آن است.

حضور مسی بروی جالد بازی eFootbal PES 2020 قطعی شده است.

خود لیونل مسی در باره حضور خود بر روی کاور بازی گفت:

“خیلی خوشحالم که بر روی کاور بازی eFootball PES 2020 حضور دارم. از وقتی که بچه بودم اخبار مربوط به ستاره های بعدی روی کاور بازی را دنبال می کردم و دوست داشتم بدانم چه کسی بر روی کاور بازی در سری جدید حضور پیدا خواهد کرد. پسر من PES بازی می کند و اگر این خبر را بشنود خیلی خوشحال می شود. حتی او چندین بار از من پرسیده که چرا من بر روی این کاور نیستم، و خب حالا از این که بر روی کاور هستم خیلی خوشحالم.”

این یعنی دیگر مسی را بر روی فیفا ۲۰ نخواهیم دید. با توجه به بر هم خوردن روابط بین رونالدو و الکترونیک آرتز، احتمال حضور رونالدو هم بر روی فیفا ۲۰ نمی رود.

با این حساب گویا امسال الکترونیک آرتز عملا نمی تواند از هیچ کدام از این دو فوق ستاره مشهور بر روی کاور بازی بهره ببرد.

مطلب پیشنهادی:  آموزش استفاده از انواع مختلف نارنجک‌‌ و نکات مهم آن در بازی CS:GO

هواداران فیفا همچنین خیلی امیدوار بودند که الکترونیک آرتز امسال نیو کمپ را از چنگ کونامی دربیاورد و به امتیاز انحصاری سه ساله این ورزشگاه توسط کونامی پایان بدهد که خب باتوجه به اتفاقات اخیر انجام این کار عملا غیر ممکن به نظر می رسد.

اما این تمام ماجرای روابط نزدیک کونامی با بارسلونا نیست و در سری جدید علاوه بر حضور مسی بر روی جلد بازی شاهد حضور سایر ستارگان پیشین این تیم در بخش های مختلف بازی خواهیم بود.

در مورد ادیشن محبوب Legends Edition، آخرین اخبار حاکی از حضور رونالدینیو بر روی این جلد هستند، بدون شک کونامی با قرار دادن او بر روی جلد این ادیشن اقدام خوبی برای بالا بردن محبوبیت آن انجام خواهد داد.

گیم پلی

آندرس اینیستا که در زمره یکی از هافبک های اسطوره‌ای بارسلونا و جهان قرار دارد همانطور که گفته شد به مشاور امور گیم پلی بازی منصوب شده است و تغییراتی مرتبط با استایل و شیوه بازی ناب خود در PES 2020 به وجود آورده است.

سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی PES 2020

او که با بازی سازی بی نقص و نفوذهای زهردار خود در بازی شناخته می شد، تکنیک دریبل پویا با عنوان Finesse Dribble را در سری جدید پایه گذاری کرده است.

استایل رونالدینیویی هم که از آن با عنوان یکی از تکنیکی ترین و البته سرگرم کننده ترین استایل ها در زمین یاد می شود قرار است در سری جدی بازی برای اولین بار حضور داشته باشد.

این ویژگی ها ست های حرکات نمایشی و روان او در مواجه با مدافعان و تماس های او در کنترل اولیه توپ مثل استپ سینه و کنترل توپ از پشت ((Back Control را شامل می شوند.

سایر موارد گیم پلی که در سری جدید با تغییر مواجه شده اند شامل: دامنه تنوع بالا در کنترل اولیه توپ (First Touch)، مکانیزم های پیشرفته فریب بازیکن مقابل، دقت بالای نواختن ضربات آزاد در شرایط و سناریوهای مختلف، ویژگی های بهتر فیزیک توپ، در کنار تغییرات در مهارت ها و توانایی های پیشین بازیکنان در بازی هستند.ِ

همچنین در سری ۲۰۲۰ راه های جدیدی برای دفاع در بازی به وجود آمده اند. در کنار این ویژگی ها می توان به امکان انجام خطای عمد بر روی بازیکنان اشاره کرد.

دیگر تیم های بزرگ لایسنس شده در سری ۲۰۲۰ بازی

یوونتوس

سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی PES 2020

کونامی اخیرا روابط نزدیک خود با قهرمان ایتالیا را از سر گرفت تا از این طریق این تیم بزرگ را از انحصار فیفا در بیاورد.

طی این قرارداد یاران رونالدو با همان نام و چهره واقعی خود در فیفا ۲۰ حضور خواهند داشت و فقط نام این تیم به Piemonte Calcio تغییر خواهد یافت.

توسعه دهنده بازی PES، کمپانی کونامی، به جای فیفا بر نام واقعی باشگاه، کیت، استادیوم و بج های اختصاصی آن دسترسی خواهد داشت.

کارگردان ارشد دفتر برند و امور تجاری کونامی، آقای Jona Lygaard، در این باره گفت:

“همکاری ما با یوونتوس، یکی از بهترین باشگاه های فوتبال در جهان – که حالا در انحصار رسمی PES 2020 است – پیام واضحی را در بر دارد. “بازی کردن باور کردن است” تنها ادعای ما در eFootball PES است و ما از این بابت که یوونتوس به ما و آینده با ما باور داشته به خود می بالیم.”

استادیوم خانگی تیم یوونتوس، آلیانز استادیوم، قرار است تا در سری جدید PES به طور کامل بازطراحی شده و به طور اختصاصی در بازی حضور داشته باشد. این تغییرات تا دست نیافتنی ترین زوایای ورزشگاه و تونل ورودی بازیکنان به زمین را هم شامل خواهند شد.

تغییرات تیم یوونتوس در PES 2020 فقط به همین جا ختم نمی شوند و بازیکنان تیم اول یوونتوس قرار است تا با اسکن سه بعدی در بازی حضور داشته باشند تا از این طریق هرچه بیشتر به واقعیت نزدیک شوند.

قرار است تا در PES 2020 هم شاهد حضور اسطوره پیشین یوونتوس و نایب رییس فعلی آن یعنی پاول ندود هم باشیم.

کونامی همچنین اعلام کرد که میدفیلدر بوسنیایی یوونتوس، میرالم پیانیچ، هم به عنوان سفیر رسمی بازی eFootball PES در سری جدید انتخاب شده و قرار است تا بر روی کاور بازی حضور داشته باشد. وی همچنین در سایر ایونت هایی که با همکاری یوونتوس و کونامی انجام خواهند شد نیز حضور خواهد داشت.

معاون اجرایی دفتر فعالیت های تجاری یوونتوس، آقای جورجیو ریچی، هم در این باره گفت:

“از شروع همکاری های خود با کمپانی کونامی بسیار خوشحالیم. در دو سوی این همکاری دو قطب فوتبال و سرگرمی دیجیتال در جهان، یوونتوس در یک طرف و PES در طرف دیگر، قرار دارند که به مدت ۳ سال در کنار هم خواهند بود. این همکاری به ما هم این اجازه را می دهد تا با طرفداران جوان خود در سرتاسر جهان آشنا شویم و از این طریق محبوب تر و محبوب تر شویم.”

نکته قابل توجه در مورد از سر گیری همکاری های یوونتوس و کونامی، اتمام آن در کمپانی رقیب کونامی یعنی الکترونیک آرتز است.

الکترونیک آرتز پس از انتشارخبر همکاری های کونامی و یوونتوس، در خبری اعلام کرد که همکاری هایش با این تیم تورینی به اتمام رسیده و هواداران یوونتوس دیگر نمی توانند این تیم را لایسنس شده در بازی فیفا داشته باشند.

گویا پس از اتمام نام های عجیب و غریب تیم های مطرح در PES حالا نوبت فیفا رسیده تا با این نام های نه چندان خوش آیند در بازی روبرو شود.

بله درست است! در کمال ناباوری نام یوونتوس در فیفا ۲۰ به Piemonte Calcio تغییر خواهد یافت.

در آلتیمیت تیم فیفا ۲۰ اما نام ها و چهره های واقعی بازیکنان این تیم به همراه کمیستری سری قبل آنها حضور خواهند داشت و  ورزشگاه آلیانز استادیوم هم با ورزشگاه مشابهی جایگزین نخواهد شد.

الکترونیک آرتز همچنین اعلام کرد که، بر اساس توافقنامه جدیدی که کونامی با یوونتوس منقعد کرده است، تغییر نام بازیکنان یووه در سری های پیشین بازی فیفا اعمال نخواهد شد و فقط و فقط سری فیفا ۲۰ به بعد (حداقل ۳ سال تا پایان قرارداد کونامی با یوونتوس) با تغییر نام این تیم مواجه خواهند شد.

الکترونیک آرتز از این طریق خروج یوونتوس از زمره تیم های لایسنس شده در فیفا ۲۰ را اعلام کرد که علیرغم پابرجایی نام واقعی بازیکنان این تیم در آن – به لطف قرارداهای پیشین با سری آ – بدون شک خلا بزرگی را در بازی ایجاد خواهد کرد.

باشگاه یوونتوس در سال ۱۸۹۷ تاسیس شد و دارای یکی از بزرگترین فن بیس های حال حاضر در اروپا و سرتاسر جهان است. این باشگاه با کسب عنوان قهرمانی در فصل ۲۰۱۸-۱۹ به رکورد ۳۷ عنوان در لیگ ایتالیا رسید. این باشگاه همچنین ۱۳ عنوان جام حذفی ایتالیا و ۸ عنوان سوپر کاپ ایتالیا را هم در کارنامه دارد.

مسئله لایسنس اخیر یوونتوس توسط کونامی در حالی اتفاق می افتد که کمپانی رقیب آن یعنی الکترونیک آرتز در سری پیشین خود از سوپر استار فعلی این تیم، کریستسانو رونالدو، بر روی کاور استفاده می کرد.

حالا قضیه نام جدید یوونتوس یا همان Piemonte Calcio در فیفا ۲۰ چیست؟

این نام جدید تیم یوونتوس از منطقه ای به همین نام (Piemonte) در ایتالیا گرفته شده که شهر تیم یوونتوس، تورین، در آن قرار گرفته است.

در ادامه این اسم Calcio قرار می گیرد که در ایتالیایی به معنی فوتبال است.

تیم توسعه فیفا در پستی که اخیرا در همین باره منتشر کرد جزئیات بیشتری درباره پایان روابط با یوونتوس داد.

“بازیکنان Piemonte Calcio از لینک های کمیستری مشابه سایر بازیکنان در همان لیگ یا رقابت ها استفاده خواهند کرد.”

“ریتینگ بازیکنان تیم Piemonte Calcio بر اساس عملکرد آنها در دنیای واقعی ارزش گذاری خواهد شد و نام این تیم در سری های پیشین فیفا بدون تغییر باقی خواهد ماند.”

در ادامه به بررسی چند باشگاه بزرگ دیگر که به تازگی با کونامی قرارداد بسته اند خواهیم پرداخت.

بایرن مونیخ

سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی PES 2020

هفته پیش کونامی طی انتشار خبری شروع همکاری های نزدیک خود با تیم بزرگ بوندس لیگا، بایرن مونیخ، را اعلام کرد.

آقای Jonas Lygaard کارگردان ارشد امور تجاری کونامی در همین باره گفت:

“کونامی از پیشینه خوبی در کسب امتیاز تیم های لیگ آلمان برخوردار است. حالا هم که امتیاز تیم بزرگی و پرافتخاری مثل بایرن مونیخ را بدست آورده ایم بسیار خوشحالیم. بدون شک این تیم موفق ترین تیم در تاریخ بوندس لیگا است.

همه ساله تیم توسعه ما قدم های رو به جلویی را در لایسنس کردن تیم ها و ورزشگاهایشان برمی دارد. امسال هم با لایسنس شدن بایرن مونیخ، ورزشگاه باشکوه این تیم یعنی آلیانز آرنا با تمام جزئیات در اختیار هواداران قرار خواهد گرفت.”

شروع روابط و همکاری های نزدیک کونامی و بایرن مونیخ به تیم توسعه کونامی این امکان را می دهد تا با باز آفرینی طراحی بازیکنان این تیم جزئیات بیشتری را از ستاره های آن به نمایش بگذارند.

بعلاوه کونامی امسال قرار است تا با وینگر بایرنی ها یعنی سرژ گنابری روابط نزدیکی داشته و او را به عنوان یکی از سفیران رسمی eFootball PES در بازی منصوب کند.

گنابری نه تنها بر روی کاور بازی، بلکه در بسیاری از رویدادهای دیگر که با همکاری دو طرف انجام می گیرد نیز حضور خواهد داشت.

در کنار اسکن سه بعدی تک تک بازیکنان بایرن مونیخ، کونامی قرار است در سری جدید دست به طراحی دوباره استادیوم خانگی بایرنی ها، آلیانز آرنا، بزند.

آقای کارل هینز رومنیگه معاون باشگاه بایرن مونیخ گفت:

“از اینکه با کمپانی بزرگی مثل کونامی وارد همکاری طولانی مدت شده ایم خوشحالیم. این کمپانی ید طولایی در ساخت و تولید عناوین محبوب بازی های ویدویی و کامپیوتری در جهان دارد.

ما همچنین از اینکه در سری جدید بازی در سال ۲۰۲۰ ورزشگاه آلیانز آرنا با تمام جزئات در اختیار هواداران قرار خواهد گرفت خوشحالیم.”

از تیم فوتبال بایرن مونیخ به عنوان یکی از تیم های بااصالت و رگ و ریشه دار فوتبال اروپا یاد می شود. موفقیت های پی در پی آنها در کسب عناوین قهرمانی لیگ باعث شده تا بتوانند بیش از ۲۹۱,۰۰۰ عضو رسمی را به استخدام خود در آورده و به رشد مالی چشمگیری در سال های اخیر دست پیدا کنند.

بازی eFootball PES 2020 هم با تغییر نام خود در سری جدید گویا قصد دارد تا صفحه جدیدی را در تجربه فوتبال آنلاین این فرنچایز محبوب رقم بزند و مد آنلاین بازی را بیش از پیش به دوستداران این عنوان معرفی کند.

در همین راستا بازی در سری جدید مد جدیدی با عنوان Match Day خواهد داشت که با ایونت های هفتگی، دوستداران مد آنلاین را بهتر از همیشه سرگرم خواهد کرد.

در ادامه به بررسی از سرگیری روابط نزدیک ۳ باشگاه اروپایی دیگر با کونامی خواهیم پرداخت.

منچستر یونایتد

سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی PES 2020

خبر خوب هم اعلام انعقاد قراردادهای جدید کونامی با باشگاه منچستر یونایتد بود. این قرارداد به کونامی اجازه می دهد تا به اسکن سه بعدی تک تک بازیکنان این تیم، زوایای مختلف استادیوم الترافورد (تونل ورودی بازیکنان این تیم و بخش های دیگر)، و اسکن سه بعدی اسطوره های پیشین این تیم مثل دیوید بکهام و پارک جی سانگ دسترسی داشته باشد.

اخبار از سر گیری روابط بین کونامی و شیاطین سرخ در حالی منتشر می شود که گویا کونامی از انعقاد قراردادهای جدید با قهرمان لیگ قهرمانان، لیورپول، منصرف شده است. تا قبل از من یونایتد، این لیورپول بود که عهده دار نمایندگی این کمپانی در لیگ جزیره بود.

کونامی در سال ۲۰۱۶ با لیورپول وارد قرارداد شده بود، این قرارداد در تاریخ ۳۰ جولای ۲۰۱۹ به پایان رسید. پس با این اوصاف از تاریخ یکم جولای به بعد دوست داران تیم لیورپول دیگر نمی توانند این تیم را در رقابت های eSports بازی PES ببینند.

در PES 2019، اما، این تیم به صورت کاملا لایسنس شده حضور دارد.

کونامی پس از انعقاد قراردادهایش با من یونایتد با بازیکنان این تیم هم وارد قرارداد شد. میدفیلدر این تیم، اسکات مک تامینی، به عنوان سفیر برند PES شناخته شد.

مطلب پیشنهادی:  پچ 7.22 دوتا 2: برندگان و بازندگان

آرسنال

سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی PES 2020

آرسنال هم یکی دیگر از پارتنرهای لیگ جزیره‌ای کونامی در سری جدید بازی خواهد بود.

چند روز پیش و در آستانه شروع رقابت های لیگ PES در انگلیس بود که کونامی رسما ورود تیم آرسنال به جمع پارتنرهایش در سال جاری را اعلام کرد. به همین مناسبت هم بازیکنان بازی افتتاحیه رقابت های تیمی هر دو تیم خود را آرسنال انتخاب کردند.

توپچی های لندن که در زمره معتبرترین و پرطرفدارترین تیم های فوتبال انگلیس و جهان قرار دارند، کلکسیون افتخارات درخشانی را از زمان تاسیس تا کنون به خود اختصاص داده اند.

از جمله این افتخارات می توان به کسب بیشترین تعداد عناوین قهرمانی در قدیمی ترین تورنمنت جهان، FA Cup، کسب ۱۳ عنوان قهرمانی در لیگ و عملکرد فوق العاده در فصل ۲۰۰۳-۲۰۰۴ اشاره کرد. در فصل مذکور آرسنال حتی یک باخت هم نداشت!

کونامی که از سال ۲۰۱۷ روابط خود با این باشگاه را شروع کرده بود، با تمدید قراردادهایش تا ماه ژوئن سال ۲۰۲۲ به روابط نزدیک خود با آرسنال ادامه خواهد داد.

کونامی همچنین این امید را به هواداران آرسنال داده که ورزشگاه امارات در سری جدید بازی (eFootball PES 2020) را بازسازی خواهد کرد و به شبیه سازی سه بعدی بازیکنان این تیم هم رو خواهد آورد.

قرارداد اخیر همچنین به کونامی این اجازه را می دهد تا به بازیکنان نخست تیم آرسنال و اسطوره های آن هم دسترسی پیدا کند. در کنار این ها کونامی نفوذ بالاتری در تمامی ابعاد ورزشگاه و حتی فضای رسانه ای آرسنال نیز خواهد داشت.

آقای Peter Silverstone، کارگردان امور تجاری آرسنال، در این باره گفت که همکاری باشگاه با کمپانی کونامی “روز به روز قوی تر و قوی تر می شود”، او همچنین اضافه کرد: “ما از این که با کمپانی بزرگی مثل کونامی در حال همکاری هستیم واقعا خوشحالیم. با این کار به هوادارن خود در سر تا سر جهان این امکان را می دهیم تا بتوانند بازیکنان واقعی تیم، اسطوره ها و ورزشگاه امارات را در سری ۲۰۲۰ بازی به خوبی تجربه کنند.”

دیگر خبر خوش برای هوادارن آرسنال اینکه امسال علاوه بر انتشار ادیشن های استاندارد و لجندز، برای اولین بار از ادیشن اختصاصی آرسنال هم در بازی رونمایی خواهد شد.

در اخباری هم که اخیرا از خود تیم آرسنال دریافت کردیم، این تیم گویا قرار است فصل جدید را با پیراهن های کمپانی آدیداس به میدان برود. این خبر طی ویدیویی از اسطوره های پیشین این تیم، Ian Wright و تعدادی دیگر، که پیراهن جدید فصل ۲۰۱۹/۲۰ را پوشیده بودند به شکلی غیر مستقیم اعلام شد.

گفتنی است این باشگاه اخیرا قراردادی ۵ ساله به ارزش ۳۰۰ میلیون یورو با آدیداس منعقد کرده است.

علیرغم بر هم خورد روابط کونامی و لیورپول و جایگزینی آن با منچستر یونایتد، این کمپانی کماکان روابط خود با بارسلونا را حفظ کرده و گویا حالا حالا هم خیال انعقاد قرارداد دیگری با تیم دیگری از لالیگا را ندارد.

در سری ۲۰۲۰ هم برنامه ای برای حضور فوتبال زنان در بازی وجود ندارد

بر اساس گفته های مقامات کمپانی کونامی در سری جدید بازی در سال ۲۰۲۰ که از آن با عنوان eFootball PES 2020 یاد می شود خبری از ورود فوتبال بانوان به بازی نخواهد بود.

با برگزرای مسابقات جام جهانی فوتبال زنان در فرانسه، تب بالای فوتبال در میان ورزشکاران زن این رشته بیش از پیش احساس می شود. با بازی هایی که در این رقابت ها از تیم های مختلف مشاهده کردیم، به گونه ای دریافتیم که فوتبال بانوان بیشتر از هر زمان دیگری به استانداردهای جهانی مورد تایید این رشته نزدیک شده است.

الکرونیک آرتز برای اولین بار در فیفا ۱۶ در غالب تیم های محدودی از بانوان به درخواست های متعدد برای ورود مد بانوان به بازی پاسخ داد.

بازی PES اما تا حالا موفق به فراهم آوردن این تجربه برای کاربران خود نشده است و اخیرا هم اعلام کرده که در سری جدید نیز این اتفاق نخواهد افتاد.

“من خود به شخصه طرفدار فوتبال زنان هستم و بازی های جام جهانی آنها را از نزدیک دنبال می کردم.”

آقای Lenart Bobzien رییس بخش برند اروپایی بازی در مصاحبه ای با سایت GameSpot گفت.

“هر چند با این وجود ما فعلا برنامه ای برای ورود فوتبال بانوان به eFootball PES 2020 نداریم.”

الکترونیک آرتز از لایسنس و حق امتیاز رسمی بازی های جام جهانی فیفا – هم برای مردان و هم برای زنان – بهره می برد. با توجه به این موضوع هیچ جای تعجب نیست که طرف ژاپنی تاکنون هیچ تلاشی برای انجام این کار در نسخه های بازی در سال های اخیر انجام نداده است.

با این همه و با تمام بهانه هایی که PES برای عدم ورود فوتبال زنان به بازی می آورد، نبود فوتبال بانوان در بازی آن هم حالا که این روزها اینقدر محبوب شده ناراحت کننده است.

از محبوبیت فوتبال زنان صحبت کردیم و حالا جای آن دارد تا به این موضوع اشاره کنیم که در بازی نیمه نهایی اخیر بین آمریکا و انگلیس شاهد ثبت رکورد بیشترین تعداد بیننده تلویزیون در سال ۲۰۱۹ در بریتانیا بودیم.

شبکه BBC One هم با جذب بیش از ۱۱.۷ میلیون بیننده به رکورد رویایی ۵۰.۸% اشتراک بیننده رسید.

منچستر یونایتد، پارتنر جدید کونامی، هم به تازگی و در سال ۲۰۱۸ تیم بانوان خود را تاسیس کرد تا در فصل پیش رو در سطح یک فوتبال بانوان و سوپر لیگ بانوان این کشور Women’s Super League بازی کنند.

تغییرات در مستر لیگ PES 2020

پس از مدتها انتظار سرانجام اعتراض هواداران به عدم اعمال تغییرات بزرگ در مستر لیگ بازی جواب داد و کونامی با تغییراتی که در این بخش به وجود آورد نشان داد که توجه به خواسته هواداران در سری جدید برایش در اولیت قرار دارد.

کونامی اول از همه با دیالوگ های این بخش شروع کرده و با در نظر گرفتن جمله های پیش فرض برای کابران سکان هدایت پروسه ها و سناریوهای مختلف را کاملا به دست آنها سپرده است.

کاربران این بخش دیگر می توانند با توجه به خواسته ها و منافع شخصی‌شان جواب هایی که خود بازی در اختیارشان می گذارد را انتخاب کنند و داستان مختص به خودشان را در بازی پیش ببرند.

بخش ترنسفر مارکت بازی هم در سری جدید از الگوریتم های جدیدی در نقل و انتقالات بازیکنان، قیمت، دستمزد آنها و سایر عناصر مهم در بالا بردن هرچه بیشتر کیفیت بازی و نزدیکتر کردن آن به دنیای واقعی استفاده کرده است.

تغییرات دیگر در این بخش از قرار زیر خواهند بود:

  • قابلیت ساخت و شخصی سازی لوگوهای شرکت های اسپانسر در پس زمینه مصاحبه ها و منوی اصلی مستر لیگ
  • قابلیت ساخت و شخصی سازی ظاهر سرمربی، که در سری ۲۰۲۰ به لطف تکنولوژی ۳D بازی دستتان برای استفاده از این ویژگی بازتر از همیشه خواهد بود
  • قابلیت استفاده از بسیاری از سرمربی های اسطوره‌ای مثل زیکو، یوهان کرایف و مارادونا به عنوان بازیکن در بازی ها

ورود مد جدید به بازی با عنوان Matchday

سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی PES 2020

همانطور که گفته شد امسال کونامی از مد جدیدی با عنوان مچ دی در بازی رونمایی خواهد کرد. این مد آنلاین با آوردن فرهنگ بازی فوتبال به میدان رقابت آنلاین به کاربران این اجازه را می دهد تا با توجه به رای سایر کاربران وارد زمین بازی در این مد شوند.

خب آن طور که بویش می آید در این بازی ها راهی جز دادن پاس های بی نقص و زدن گل های مسحور کننده برای حضور در گرند فینال آخر هفته نخواهید داشت.

 

در این مد شما در کنار سایر تازه واردان برای حضور در گرند فینال نهایی تلاش خواهید کرد. همان طور که هر رویداد هفتگی به فاز پایانی خود می رسد، نتایج بازی های انجام شده در هر گروه آنالیز می شوند و از میان آنها بهترین بازیکنان انتخاب می شوند.

بازیکنان انتخابی به عنوان نمایندگان گروه خود جواز حضور در گرند فینال را کسب می کنند. لازم به ذکر است که مسابقه گرند فینال را هر هفته می تواند به صورت زنده از فید لایو استریم مد مچ دی تماشا کنید.

سایر ویژگی های جدید بازی چه چیزهایی خواهند بود؟

بدون شک بازی PES هیچ وقت به زیبایی امسال خود نخواهد بود. امسال کونامی قول داده تا از نورپردازی پیشرفته، ظاهر هرچه واقعی تر بازیکنان، ریپلی های صحنه های مختلف در بازی، و دوربین اسمارت هوش مصنوعی خود برای بازتاب هرچه بهتر صحنه های مختلف بازی استفاده کند.

تا به امروز فقط ورود ۵ استادیوم لایسنس شده به PES 2020 قطعی شده است. این استادیوم ها عبارتند از: نیو کمپ بارسلونا، امارات آرسنال، آلیانز پارک پالمیراس، ال مونومنتال ریور پلاته و لا بومبورنا بوکا جونیورز.

باشگاه های بیشتری برای شروع همکاری های خود با کونامی و PES 2020 اعلام آمادگی کرده اند که نام آنها در ماه جولای اعلام خواهد شد. بنابراین با این حساب باید منتظر ورود تعداد بیشتری ورزشگاه لایسنس شده به سری جدید بازی باشیم.

نام بازی چرا عوض شده؟

خب شاید باورش سخت باشد ولی کونامی نام بازی را در سری جدید کمی طولانی تر کرده است؛ نام بازی در سری جدید به eFootball PES 2020 تغییر پیدا کرده است.

شاید دلیل این تغییر نام توسط کونامی مطرح تر کردن فرنچایز خود به عنوان یکی از قطب های ورزش الکترونیک یا همان eSports در جهان است که خب با توجه به سلطه بی چون و چرای فیفا بر ورزش الکترونیک فوتبال در جهان این اقدام از جانب کونامی کاملا هوشمندانه به نظر می رسد.

ناگفته نماند که کونامی در راه تحقق اهداف خود در این زمینه قدم های خوبی هم در سری جدید برداشته است که مد جدید و آنلاین مچ دی همانطور که قبلا هم به آن اشاره شد از جمله آن خواهد بود.

اطلاعات تکمیلی تاریخ انتشار، قیمت ادیشن های مختلف بازی و مزایای پیش خرید آنها

هر دو ادیشن بازی PES 2020، لجند و استاندارد، در تاریخ ۱۰ سپتامر ۲۰۱۹ در آمریکا و اروپا / ۱۲ سپتامر در آسیا بر روی پلتفرم های PS4، Xbox One، و PC قابل اجرا خواهد بود. همانطور که گفته شد لیونل مسی بر روی کاور ادیشن استاندارد بازی حضور خواهد داشت. قیمت این ورژن که همان نسخه اصلی بازی است چیزی در حدود ۵۹.۹۹ یورو خواهد بود.

در گزارش های پیشین هم به این موضوع اشاره شده بود که اگر کونامی می خواهد فروش خوبی از بازی در سراسر جهان داشته باشد و به تعداد کاربران خود بیفزاید باید قیمت بازی را در سری جدید کاهش دهد که متاسفانه این اتفاق در سری ۲۰۲۰ نیفتاد و کونامی همانطور که انتظارش می رفت بازی را با همان افزایش قیمت همیشگی‌اش منتشر خواهد کرد.

کاربران همچنین می توانند ادیشن لجندز بازی – که از آن به عنوان ادیشن اختصاصی هم یاد می شود – را با قیمت ۷۹.۹۹ یورو تهیه کنند. همانطور که گفته شد بر روی کاور این ادیشن شاهد حضور ستاره برزیلی، رونالدینیو، خواهیم بود.

از مزایای ادیشن لجندز بازی در سری ۲۰۲۰ که برای اولین بار شاهد آن خواهیم بود می توان به حضور ورژن ۳D  مسی و رونالدینیو در سال ۲۰۱۹ در ۱۰ بازی قرضی در بخش مای کلاب این ادیشن اشاره کرد.

امسال کونامی در زمینه تخصیص بونس و مزایا برای کاربران خود سنگ تمام گذاشته است. هر کاربری که یکی از ادیشن های بازی (استاندارد یا لجندز) را از پیش سفارش بدهد (Pre-Order) آندرس اینیستا را در کنار ۱,۰۰۰ سکه در مای کلاب بدست خواهد آورد.

در مورد آخرین وضعیت انتشار بازی بر روی رزولوشن های بالاتر هم باید گفت گزارش های Microsoft Store حاکی از آن اند که دارندگان Xbox One X می توانند بازی را رزولوشن ۴K بر روی این کنسول اجرا کنند.

برچسب ها :