تیم Vitality قهرمان مسابقات CS Summit 4 شد؛ بررسی دقیق بازی گرند فینالز

Avatar
هادی عبدالهی ۰۹ خرداد ۱۳۹۸

در ابتدای شروع تورنمنت CS Summit 4 کسی انتظار نداشت که Team Vitalityبتواند عملکردی به این خوبی در مسابقات CS Summit 4 داشته باشد و هیچ کس حتی در خواب هم نمی دید که آنان بتوانند قهرمانی را از آن خود بکنند. آنالیزورها و علاقه مندان به رشته کانتر استرایک اسکواد های دیگری از جمله Team Liquid را مناسب قهرمانی می دیدند؛ خصوصا که آنان مدتی پیش موفق شده بودند عملکردی عالی از خود به نمایش گذاشته و عنوان قهرمانی IEM Sydney 2019 را از آن خود بکنند. از طرفی دیگر تیم ENCE نیز از جمله اسکوادهایی بود که به عقیده بسیاری شانس خوبی برای کسب قهرمانی داشتند. آنان طی بازی های اخیر خود تیم های بزرگی از جمله Astralis و NaVi را شکست داده بودند و در نتیجه، با اعتماد به نفس بسیار خوبی وارد CS Summit شده بودند و حداقل روی کاغذ بسیار آماده به نظر می رسیدند. در نهایت هیچ کدام از این پیش بینی ها به واقعیت مبدل نشد و این اسکواد Vitality بود که با برانداز کردن حریفان خود یکی پس از دیگری، موفق شد قهرمان CS Summit شود.

Team Vitality از ابتدای شروع تورنمنت توانسته بود خوب ظاهر شود و با قرار گرفتن در سید بالایی، از ابتدا کار خود را راحت تر کرده بود. اما در مرحله پلی آف بود که آن ها عملکرد درخشان و عالی خود را به تمام منتقدان خود نشان دادند و همه را شگفت زده کردند.

ستاره بی بدیل آن ها در این تورنمنت، بی شک Mathieu ‘ZywOo‘ Herbaut بود که با عملکرد بی نقص خود موفق شد به عنوان بهترین بازیکن CS Summit خود را به همگان اثبات کند. او در مقابل ENCE در نیمه نهایی تورنمنت، ریتینگ ۱.۳۸ را کسب کرد تا در گرند فینالز و در مقابل Team Liquid نیز روند عالی خود را تکمیل کند و با ریتینگ عالی ۱.۴۴ تورنمنت را به پایان برساند.

بدین ترتیب، Team Vitality موفق شد اولین عنوان قهرمانی Lan خود را در خارج از فرانسه بدست آورد. درخشش ZywOo هم برای او عنوان MVP مسابقات را به ارمغان آورد و تیم او با ۶۴،۰۰۰ دلار جایزه نقدی تورنمنت را ترک کرد. برای اسکواد اول جایزه ۵۲،۰۰۰ دلاری در نظر گرفته شده بود و تیم ها توانستند با هر برد در مرحله گروهی، ۱،۵۰۰ دلار دیگر هم به Prize pool خود اضافه بکنند.

با در نظر گرفتن عملکرد استثنایی  ZywOo در CS Summit 4، این بازیکن ۱۸ ساله جوان اثبات کرد که توانایی های فوق العاده ای دارد و با در نظر گرفتن سن کم خود و البته با ادامه روند خوب خود، قطعا در آینده می تواند از جمله شاخص ترین بازیکنان CSGO شود.

مطلب پیشنهادی:  آیا منچستر یونایتد هم به سرنوشت یوونتوس در فیفا 20 دچار خواهد شد؟

مروری بر گرند فینالز CS Summit 4

Team Vitality تورنمنت را با دست پر آغاز کرد و همین طور پیش روی کرد تا در گرند فینالز و در مقابل Liquid، بهتریم عملکرد خود را به نمایش بگذارد.

Vitality که موفق شده بود در ابتدا و در مرحله گروهی تورنمنت، آمریکایی های Liquid را با نتیجه ۱۶-۳ در نقشه Nuke شکست دهد، با اعتماد به نفس خوبی وارد گرند فینالز شد و قصد داشتند برد شیرین گذشته را تکرار بکند. همین امر باعث شد که فرانسوی های Vitality در ابتدای بازی و به سرعت نتیجه را ۵-۱ به نفع خود کنند تا در نهایت با تحت فشار گذاشتن Liquid، بتوانند نیمه اول را با نتیجه ۱۲-۳ پیروز شوند. طرفداران Liuqiud امیدوار بودند تیمشان نیمه دوم را در سمت CT بهتر آغاز کند و نتیجه را برگردانند؛ ولی در ادامه Vitallity اجازه چنین اتفاقی را به آنان نداد.

ZyWOo راند را به قدری خوب آغاز کرد که اجازه نفس کشیدن را از Liquid گرفته بود و این تریپل کیل Nathan “NBK-” Schmitt بود که آنان را به Match Point نزدیک کرد و لیکویید را مجبور به نشان دادن واکنشی کرد. لیکویید در ادامه مقاومت خوبی از خود نشان داد و موفق شد در Overtime بازی را تا چند راند دیگر به پیش ببرد ولی تلاششان نهایتا کاربه جایی نبرد و بازی ۱۶-۹ به نفع Vitality به اتمام رسد. Vitality عملکرد قابل تحسینی در راند آخر داشت و موفق شد با وجود ۳ به ۴ بودن خود، از bombsite به خوبی دفاع بکند و به حریف اجازه ورود به آن را ندهد.

Team Liquid قصد داشت تا بازی را در نقشه دوم یعنی Overpass به تساوی بکشد و گفتنی که در ابتدای کار تا حدودی هم موفق هم بود. آمریکایی ها موفق شدند ۳ راند ابتدایی را به راحتی از آن خود کنند تا امیدشان به پیرزی بیش از گذشته شود. ولی اسکواد Team Vitality هنگامی که توانستند اسلحه ها و Utility های مورد نیاز خود را بخرند، بازی را به نفع خود کردند و به Win Strike آنان پایان دادند. در ادامه نیز Liquid موفق به انجام کاری نشد و نیمه اول با نتیجه ۱۱-۴ به نفع فرانسوی ها به اتمام رسید.

تیم لیکویید که خود را در شرف باختی حتمی می دید، به خود آمد و عملکرد بسیار بهتری در نیمه دوم از خود به نمایش گذاشت. نیم دوم نقشه Overpass دقیقا همان چیزی بود که همه از یک گرند فینالز انتظار داشتند و بسیار جذاب، حرفه ای و حساس دنبال شد. نیمه ای که تیم ها یکی پس از دیگری و بدون برتری خاصی بازی را تا اواخر آن پیش بردند و همه تصور می کردند که در پایان تیم لیکویید بازی را به نقشه سوم خواهد کشید.

مطلب پیشنهادی:  نام بازی PES در سری جدید به eFootball PES تغییر خواهد کرد

اما متاسفانه بخت با لیکویید یار نبود و Vitality در ۲ راند آخر از حریف خود پیشی گرفت و موفق شد نهایتا بازی را با نتیجه ۱۶-۱۳ به پایان برساند تا افتخار قهرمانی جدید ترین دوره از سری مسابقات CS Summit را از آن خود بکنند.

در ادامه چه خواهد شد؟

برد Vitality در CS Summit اصلا با برد در دیگر تورنمنت های بزرگ دیگر رشته CSGO از قبیل مسابقات IEM موسسه ESL قابل مقایسه نیست؛ ولی از حق نگذریم شروع بسیار خوبی برای پیشرفت های آینده آنان محسوب می شود. برای موسسه ای همانند Vitality که به تازگی شروع به فعالیت در این رشته کرده اند، این قهرمانی اثبات می کند که لاین آپ و اسکواد خوبی برای شرکت در تورنمنت های بزرگ CSGO در اختیار دارند.

برای دیگر تیم های شکست خورده همانند ENCE و Team Liquid نیز این موضوع نشان دهنده این است که آن ها نباید به نتایج گذشته خود اتکا بکنند و باید خود را برای تورنمنت های دیگر، بهتر و بیشتر آماده بکنند.

در حال حاضر و به عقیده بسیاری، هر دو اسکواد ENCE و Team Liquid می توانند جایگاه تیم اول دنیا را که در اختیار Astralis قرار دارد از آن خود بکنند؛ خصوصا که دانمارکی ها طی چند وقت گذشته متزلزل ظاهرشده اند. اما برای رسیدن به چنین جایگاهی، آن ها باید به طور پیوسته تری در تورنمنت ها نتیجه کسب بکنند و با این روند راه  سختی در پیش خواهند داشت.

با به پایان رسیدن مسابقات CS Summit 4، علاقه مندان به رشته CSGO خود را برای رویداد DreamHack Masters Dallas 2019 آماده می کنند که از روز گذشته کار خود را آغازکرده است. تورنمنتی که ۵ اسکواد حاضر در CS Summit 4 به ۱۱ تیم دیگر پیوسته اند تا یکی از بزرگترین تورنمنت های CSGO امسال را در مرکز همایش های Kay Bailey Hutchison شهر دالاس برگزار بکنند. Prize pool قابل قبول ۲۵۰،۰۰ دلاری برای این رویداد در نظر گرفته شده است.

نظرتان درمورد عملکرد غیر قابل پیشبینی Vitality در طی تورنمنت CS Summit 4 چیست؟ به نظرتان آن ها می توانند به روند خوب خود ادامه دهند؟ آیا فرانسوی های می توانند در DreamHack Masters Dallas 2019 به مراحل نهایی برسند یا خیر؟ نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید.

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)