بازی PES 2020 در تسخیر بی چون و چرای آبی اناری‌ها

مهدی عین‌الله زاده
مهدی عین‌الله زاده ۲۲ خرداد ۱۳۹۸

کونامی در آستانه انتشار سری جدید بازی PES خود بار دیگر به روابط خود با باشگاه بارسلونا و فوق ستاره های آن جان تازه‌ای بخشیده است. آیا این بدین معناست که باید منتظر حضور بازیکنان های فعلی و پیشین این باشگاه در بخش های مختلف PES 2020 باشیم؟ در ادامه شما را با آخرین اخبار و البته نظر خود مسی در این باره آشنا خواهیم کرد.

پس از عملکرد نسبتا ضعیف بازی PES 2019 در مقایسه با رقیب غربی خود در سالی که گذشت، گویا امسال کونامی عزمش را بیش از پیش برای بهبود هرچه بیشتر این فرنچایز محبوب خود جذب کرده است. بدون شک کونامی حالا که از تمدید قراردادهایش با باشگاه بارسلونا بهره می برد، از این فرصت نهایت استفاده را برای تحقق اهداف خود خواهد برد.

چند ماه پیش از انتشار این بازی و با اعلام خبر تجدید روابط بین کونامی و بارسلونا گمانه زنی ها راجع به حضور چندین باره لیونل مسی بر روی کاور بازی PES 2020 بالا گرفته است.

خود لیونل مسی در باره حضور خود بر روی کاور بازی گفت:

“خیلی خوشحالم که بر روی کاور بازی eFootball PES 2020 حضور دارم. از وقتی که بچه بودم اخبار مربوط به ستاره های بعدی روی کاور بازی را دنبال می کردم و دوست داشتم بدانم چه کسی بر روی کاور بازی در سری جدید حضور پیدا خواهد کرد. پسر من PES بازی می کند و اگر این خبر را بشنود خیلی خوشحال می شود. حتی او چندین بار از من پرسیده که چرا من بر روی این کاور نیستم و خب حالا که بر روی کاور هستم خیلی خوشحالم.”

البته این را هم بگویم که فوق ستاره آرژانتینی در سری جدید بازی PES تنها نخواهد بود و چند سوپر استار پیشین این تیم او را در سری جدید همراهی خواهند کرد.

در مورد ادیشن محبوب Legends Edition، آخرین اخبار حاکی از حضور رونالدینیو بر روی این جلد هستند، بدون شک کونامی با قرار دادن او بر روی جلد این ادیشن اقدام خوبی برای بالا بردن محبوبیت آن انجام خواهد داد.

دیگر ستاره پیشین این باشگاه حاضر در PES 2020 که حالا در ژاپن بازی می کند، آندرس اینیستا خواهد بود. قرار است تا در سری جدید بازی او نقش Gameplay Advisor یا همان مشاور امور مربوط به گیم پلی بازی را داشته باشد.

خب حالا که با چهره های جدید و مطرح بازی در سری جدید آشنا شدیم به سراغ تغییرات بازی در بخش گیم پلی می رویم که تعداد آنها کم هم نیستند.

در زمینه گیم پلی بخش محبوب بازی، مستر لیگ، با تغییرات عمده‌ای همراه شده است. بخش تازه وارد گیم پلی هم بخشی به نام Matchday خواهد بود.

مچ دی یک مد آنلاین است که در آن با انتخاب تیم مورد علاقه خود در قالب ماموریت های هفتگی می توانید با سایر تیم ها به رقابت بپردازید و در پایان هفته به سراغ حریف نهایی خود در گرند فینال بروید.

تاریخ انتشار

بازی PES 2020  در تاریخ ۱۰ سپتامر ۲۰۱۹ در آمریکا و اروپا / ۱۲ سپتامر در آسیا بر روی پلتفرم های PS4، Xbox One، و PC قابل اجرا خواهد بود. همانطور که گفته شد لیونل مسی بر روی کاور ورژن استاندارد بازی حضور خواهد داشت. قیمت این ورژن که همان نسخه اصلی بازی است چیزی در حدود ۵۹.۹۹ یورو خواهد بود.

مطلب پیشنهادی:  فیفا 20 چه تغییراتی را در زمینه گیم پلی به خود خواهد دید؟

در گزارش های پیشین هم به این موضوع اشاره شده بود که اگر کونامی می خواهد فروش خوبی از بازی در سراسر جهان داشته باشد و به تعداد کاربران خود بیفزاید باید قیمت بازی را در سری جدید کاهش دهد که متاسفانه این اتفاق در سری ۲۰۲۰ نیفتاد و کونامی همانطور که انتظارش می رفت بازی را با همان افزایش قیمت همیشگی‌اش منتشر خواهد کرد.

کاربران همچنین می توانند ادیشن لجندز بازی – که از آن به عنوان ادیشن اختصاصی هم یاد می شود – را با قیمت ۷۹.۹۹یورو تهیه کنند. همانطور که گفته شد بر روی کاور این ادیشن شاهد حضور ستاره برزیلی، رونالدینیو، خواهیم بود.

از مزایای ادیشن لجندز بازی در سری ۲۰۲۰ که برای اولین بار شاهد آن خواهیم بود می توان به حضور ورژن ۳D  مسی و رونالدینیو در سال ۲۰۱۹ در ۱۰ بازی قرضی در بخش مای کلاب این ادیشن اشاره کرد.

امسال کونامی در زمینه تخصیص بونس و مزایا برای کاربران خود سنگ تمام گذاشته است. هر کاربری که یکی از ادیشن های بازی (استاندارد یا لجندز) را از پیش سفارش بدهد (Pre-Order) آندرس اینیستا را در کنار ۱,۰۰۰ سکه در مای کلاب بدست خواهد آورد.

بازی PES 2020 در تسخیر آبی اناری‌ها

مسی و رونادینیو دو بازیکن کلیدی PES 2020

گیم پلی

آندرس اینیستا که در زمره یکی از هافبک های اسطوره‌ای بارسلونا و جهان قرار دارد همانطور که گفته شد به مشاور امور گیم پلی بازی منصوب شده است و تغییراتی مرتبط با استایل و شیوه بازی ناب خود در PES 2020 به وجود آورده است.

او که با بازی سازی بی نقص و نفوذهای زهردار خود در بازی شناخته می شد، تکنیک دریبل پویا با عنوان Finesse Dribble را در سری جدید پایه گذاری کرده است.

استایل رونالدینیویی هم که از آن با عنوان یکی از تکنیکی ترین و البته سرگرم کننده ترین استایل ها در زمین یاد می شود قرار است در سری جدی بازی برای اولین بار حضور داشته باشد.

این ویژگی ها ست های حرکات نمایشی و روان او در مواجه با مدافعان و تماس های او در کنترل اولیه توپ مثل استپ سینه و کنترل توپ از پشت (Back Control) را شامل می شوند.

بازی PES 2020 در تسخیر آبی اناری‌ها

بک کنترل در PES

سایر موارد گیم پلی که در سری جدید با تغییر مواجه شده اند شامل: دامنه تنوع بالا در کنترل اولیه توپ (First Touch)، مکانیزم های پیشرفته فریب بازیکن مقابل، دقت بالای نواختن ضربات آزاد در شرایط و سناریوهای مختلف، ویژگی های بهتر فیزیک توپ، در کنار تغییرات در مهارت ها و توانایی های پیشین بازیکنان در بازی هستند.ِ

همچنین در سری ۲۰۲۰ راه های جدیدی برای دفاع در بازی به وجود آمده اند. در کنار این ویژگی ها می توان به امکان انجام خطای عمد بر روی بازیکنان اشاره کرد.

مستر لیگ PES 2020 متحول شده است

پس از مدتها انتظار سرانجام اعتراض هواداران به عدم اعمال تغییرات بزرگ در مستر لیگ بازی جواب داد و کونامی با تغییراتی که در این بخش به وجود آورد نشان داد که توجه به خواسته هواداران در سری جدید برایش در اولیت قرار دارد.

مطلب پیشنهادی:  نقد و بررسی بازی کانتر استرایک - CS:GO

کونامی اول از همه با دیالوگ های این بخش شروع کرده و با در نظر گرفتن جمله های پیش فرض برای کابران سکان هدایت پروسه ها و سناریوهای مختلف را کاملا به دست آنها سپرده است.

کاربران این بخش دیگر می توانند با توجه به خواسته ها و منافع شخصی‌شان جواب هایی که خود بازی در اختیارشان می گذارد را انتخاب کنند و داستان مختص به خودشان را در بازی پیش ببرند.

بخش ترنسفر مارکت بازی هم در سری جدید از الگوریتم های جدیدی در نقل و انتقالات بازیکنان، قیمت، دستمزد آنها و سایر عناصر مهم در بالا بردن هرچه بیشتر کیفیت بازی و نزدیکتر کردن آن به دنیای واقعی استفاده کرده است.

بازی PES 2020 در تسخیر آبی اناری‌ها

قابلیت های متنوع مستر لیگ در PES 2020

تغییرات دیگر در این بخش از قرار زیر خواهند بود:

  • قابلیت ساخت و شخصی سازی لوگوهای شرکت های اسپانسر در پس زمینه مصاحبه ها و منوی اصلی مستر لیگ
  • قابلیت ساخت و شخصی سازی ظاهر سرمربی، که در سری ۲۰۲۰ به لطف تکنولوژی ۳D بازی دستتان برای استفاده از این ویژگی بازتر از همیشه خواهد بود
  • قابلیت استفاده از بسیاری از سرمربی های اسطوره‌ای مثل زیکو، یوهان کرایف و مارادونا به عنوان بازیکن در بازی ها

ورود مد جدید به بازی با عنوان Matchday

همانطور که گفته شد امسال کونامی از مد جدیدی با عنوان مچ دی در بازی رونمایی خواهد کرد. این مد آنلاین با آوردن فرهنگ بازی فوتبال به میدان رقابت آنلاین به کاربران این اجازه را می دهد تا با توجه به رای سایر کاربران وارد زمین بازی در این مد شوند.

خب آن طور که بویش می آید در این بازی ها راهی جز دادن پاس های بی نقص و زدن گل های مسحور کننده برای حضور در گرند فینال آخر هفته نخواهید داشت.

بازی PES 2020 در تسخیر آبی اناری‌ها

مد جدید مچ دی در PES 2020

در این مد شما در کنار سایر تازه واردان برای حضور در گرند فینال نهایی تلاش خواهید کرد. همان طور که هر رویداد هفتگی به فاز پایانی خود می رسد، نتایج بازی های انجام شده در هر گروه آنالیز می شوند و از میان آنها بهترین بازیکنان انتخاب می شوند.

بازیکنان انتخابی به عنوان نمایندگان گروه خود جواز حضور در گرند فینال را کسب می کنند. لازم به ذکر است که مسابقه گرند فینال را هر هفته می تواند به صورت زنده از فید لایو استریم مد مچ دی تماشا کنید.

سایر ویژگی های جدید بازی چه چیزهایی خواهند بود؟

بدون شک بازی PES هیچ وقت به زیبایی امسال خود نخواهد بود. امسال کونامی قول داده تا از نورپردازی پیشرفته، ظاهر هرچه واقعی تر بازیکنان، ریپلی های صحنه های مختلف در بازی، و دوربین اسمارت هوش مصنوعی خود برای بازتاب هرچه بهتر صحنه های مختلف بازی استفاده کند.

تا به امروز فقط ورود ۵ استادیوم لایسنس شده به PES 2020 قطعی شده است. این استادیوم ها عبارتند از: نیو کمپ بارسلونا، امارات آرسنال، آلیانز پارک پالمیراس، ال مونومنتال ریور پلاته و لا بومبورنا بوکا جونیورز.

بازی PES 2020 در تسخیر آبی اناری‌ها

نیو کمپ یکی از ۵ ورزشگاه لایسنس شده در بازی است

باشگاه های بیشتری برای شروع همکاری های خود با کونامی و PES 2020 اعلام آمادگی کرده اند که نام آنها در ماه جولای اعلام خواهد شد. بنابراین با این حساب باید منتظر ورود تعداد بیشتری ورزشگاه لایسنس شده به سری جدید بازی باشیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سری ۲۰۲۰ بازی PES ما را در گزارش های بعدی همراهی کنید.

برچسب ها :