اسنایپر حرفه‌ای در پابجی موبایل (مبتدی تا حرفه‌ای)

علیرضا سعیدی
علیرضا سعیدی ۰۸ آبان ۱۳۹۷

اگر در پابجی موبایل (PUBG Mobile) با اسلحه اسنایپ کار کرده باشید متوجه خواهید شد که در طول بازی نسبت به دیگر رقیبان برتری بهتری خواهید داشت. اگر می‌خواهید در پابجی موبایل به یک اسنایپر حرفه‌ای تبدیل شوید، تمامی تکنیک های موثر برای تبدیل شدن به یک اسنایپر حرفه‌ای در پابجی موبایل را میتوانید در این آموزش بخوانید.

اسلحه اسنایپ و Upgradeهای پابجی موبایل

قبل از شروع آموزش بایستی بدانیم که چگونه از اسنایپر در پابجی موبایل استفاده کنیم، ابتدا باید محل‌های پیدا‌کردن این سبک اسلحه‌ها را بدانیم. اسنایپر‌ها در پابجی موبایل کمیاب هستند و شما باید این واقعیت را بپذیرید که ممکن است گاهی نتوانید آن‌ها را پیدا کنید.

برای بالا‌بردن شانس پیدا‌کردن این اسلحه‌ها در بازی، سعی کنید در مکان‌هایی که در عکس زیر مشخص کرده‌ایم؛ بروید. تمامی مناطق مشخص شده، شانس بیشتری برای یافتن اسنایپر‌ها همراه با Scopeها را به شما می‌دهند.

مکان های مناسب در نقشه برای پیدا کردن اسلحه اسنایپ در پابجی

مکان های مناسب در نقشه برای پیدا کردن اسلحه اسنایپ در پابجی

پس از فرود در این مناطق بسیار مراقب باشید چون دیگر بازیکنان نیز با ایده‌ای مشابه شما به این مناطق خواهند آمد و باید برای بدست آوردن Loot بهتر با آنان مبارزه کنید. در خاطر داشته باشید که ممکن است این مناطق دارای اسنایپر‌های خوبی باشند اما ضمانتی برای وجود همیشگی اسنایپ در آن‌ها نیست.

حتی ممکن است در مناطق دیگر نیز بتوانید اسلحه‌ی اسنایپ پیدا کنید اما به طور قطع می‌توان گفت شانس وجود آن‌ها در این مناطق به مراتب بیشتر است.

اسلحه‌ی Kar98 به عنوان یک اسنایپر معمول در بازی شناخته می‌شود و شاید حتی در برابر اسنایپر‌هایی مانند M24 و AWM بسیار ضعیف محسوب می‌شود. برای پیدا‌کردن اسنایپر‌های قوی‌تر شما نیاز دارید تا Air Drop را Loot کنید. Air Dropها از طریق هواپیما در نقشه بازی رها می‌شوند.

می‌توانید آن‌ها را همراه با دود قرمزی که از خود آزاد می‌کنند، پیدا کنید. تنها نکته مهمی که باید در نظر بگیرید این است که دیگر بازیکنان نیز به فکر بدست آوردن Lootهای بهتری برای خود هستند بنابراین درگیری برای بدست آوردن Air Drop اجتناب ناپذیر است.

دود قرمز محل فرود Air Loot در نقشه پابجی

دود قرمز محل فرود Air Loot در نقشه پابجی

چگونه اسنایپ کنیم؟

پس از بدست آوردن یک اسنایپر خوب باید نحوه استفاده از آن را بیاموزیم در ادامه نکاتی برای اسنایپ‌ کردن بهتر شما آورده‌ایم. شما چه یک اسنایپر تازه کار باشید که نکات اولیه را نیز نمی‌داند، چه یک اسنایپر قدرتمند که به دنبال پیش‌برد مهارت‌های خودش است نکات زیر برای شما مفید خواهند بود.

مطلب پیشنهادی:  راهنمای استفاده از Dynamic Tactics در فیفا 19

۱- افت مسافت گلوله را در نظر بگیرید

هر اسلحه‌ای در پابجی یک مسافت و برد مشخصی دارد که پس از آن گلوله‌ها به شکل قوسی حرکت می‌کنند و به زمین می‌افتند. در اسنایپ‌ کردن یکی از نکات مهم در نظر گرفتن افت گلوله است. به طور کلی شما تا ۱۰۰ متری خود هیچ افتی را احساس نخواهید کرد اما پس از آن این افت مسافت خود را نشان خواهد داد. با توجه به اینکه اسنایپ‌ها در فاصله‌های دور انجام می‌شود، شما نیاز دارید تا این افت مسافت را برای اسلحه‌های مختلف درک کنید و آن را در شلیک‌های خود اعمال کنید. برای اسنایپ‌کردن دشمنان خود به این نکته توجه کنید.

افت مسافت گلوله را در نظر بگیرید

افت مسافت گلوله را در نظر بگیرید

هر Scope در بازی فاصله‌های مشخص خود را دارد و همچنین برای رسیدن گلوله به هدف خود باید میزان فاصله را با نشان‌هایی که بر روی Scope است هماهنگ کنید تا شلیک موثرتری داشته باشید. به عنوان مثال Scope 4 نشان‌هایی بین ۴ و ۶ دارد که بیانگر فواصل ۴۰۰ متری و ۶۰۰ متری است. فواصل بین آن نیز مقادیر ۵۰۰ متری است. در مورد مثلث اصلی نیز بالای آن فاصله‌ی ۱۰۰ متری و پایین آن فاصله ی ۳۰۰ متری است.

۲- Damageهای اسنایپر‌ها را بشناسید

در برخی موارد و برخی اسنایپ‌ها تنها شلیک یک گلوله اسنایپ برای کشتن دشمن کافی نیست. برای همین نیاز است تا شما مقدار Damage تمام اسلحه‌های اسنایپ در شرایط مختلف را بدانید تا بتوانید زمان‌بندی شلیک‌های خود را بر اساس آن تنظیم کنید. در لیست زیر میزان و مقدار Damage هر اسنایپ به طور کامل توضیح داده شده است.

اسلحه KAR98

این اسلحه یک اسلحه کلاسیک به حساب می آید و یکی از اسلحه خوب موجود در بازی پابجی است. این اسلحه توانایی شلیک در فاصله های زیاد را دارد. پر کردن دوباره خشاب را میتوان نقطه ضعف این اسلحه دانست. حداکثر آسیب این اسلحه تا برد ۱۰۰ متر و حداقل آسیب تا برد ۴۸۵ متر است.

پابجی موبایل اسنایپر

تاثیر گلوله اسلحه KAR98 در پابجی

برخورد گلوله Kar98 با سر
 • بدون Helmet: مرگ با برخورد یک گلوله
 • Helmet Level 1: مرگ با برخورد یک گلوله
 • Helmet Level 2: مرگ با برخورد یک گلوله
 • Helmet Level 3: مرگ با برخورد دو گلوله
مطلب پیشنهادی:  گشت و گذار در پابجی
برخورد گلوله Kar98 به بدن
 • بدون Armor: مرگ با برخورد دو گلوله
 • Armor Level 1: مرگ با برخورد دو گلوله
 • Armor Level 2: مرگ با برخورد سه گلوله
 • Armor Level 3: مرگ با برخورد سه گلوله

اسلحه M24

اسلحه M24 یکی دیگر از اسلحه های قدرتمند برای بردهای دور است. این اسلحه را میتوان نسخه به روز شده اسلحه KAR98 دانست. این اسلحه همانند اسلحه KAR98 در هر شلیک احتیاجی به پر کردن دوباره ندارد اما بعد از اتمام خشاب زمانی معادل با تعویض خشاب در اسلحه KAR98 خواهد گرفت. حداکثر آسیب این اسلحه در برد ۱۲۰ متر و حداقل آسیب در برد ۵۸۰ متری است.

پابجی موبایل اسنایپر

تاثیر گلوله اسلحه M24 در پابجی

برخورد گلوله M24 با سر
 • بدون Helmet: مرگ با برخورد یک گلوله
 • Helmet Level 1: مرگ با برخورد یک گلوله
 • Helmet Level 2: مرگ با برخورد یک گلوله
 • Helmet Level 3: مرگ با برخورد دو گلوله
برخورد گلوله M24 به بدن
 • بدون Armor: مرگ با برخورد دو گلوله
 • Armor Level 1: مرگ با برخورد دو گلوله
 • Armor Level 2: مرگ با برخورد سه گلوله
 • Armor Level 3: مرگ با برخورد سه گلوله

اسلحه AWM

اسلحه رویایی برای بردهای بسیار دور را میتوان اسلحه AWM دانست. این اسلحه فقط در Air Loot پیدا خواهد شد. این اسلحه جزو اسلحه هایی در بازی پابجی محسوب میشود که با یک تیر در سر رقیب شما خواهد مرد. حداکثر آسیب این اسلحه در برد ۱۵۰ متری و حداقل آسیب در برد ۶۷۹ متری است. مطمئن باشید با داشتن این اسلحه درصد برد شما در بازی بسیار زیاد خواهد بود.

برخورد گلوله AWM با سر

 • بدون Helmet: مرگ با برخورد یک گلوله
 • Helmet Level 1: مرگ با برخورد یک گلوله
 • Helmet Level 2: مرگ با برخورد یک گلوله
 • Helmet Level 3: مرگ با برخورد یک گلوله

حال به بررسی برخورد تیر ها به بدن دشمن میپردازیم.

برخورد گلوله AWM به بدن

 • بدون Armor: مرگ با برخورد یک گلوله
 • Armor Level 1: مرگ با برخورد دو گلوله
 • Armor Level 2: مرگ با برخورد دو گلوله
 • Armor Level 3: مرگ با برخورد دو گلوله

۳- آمادگی در صورت خطا‌ رفتن تیر

اولین و مهم‌ترین نکته پس از خطا‌رفتن تیر در نظر‌گرفتن فاصله است. اگر تیر شما خطا رفت و دشمن شما در فاصله ۲۰۰ متری شما بود، به سرعت اسلحه خود را عوض کرده و از اسلحه برد نزدیک خود استفاده کنید. از نکات مهم در اسنایپ‌ کردن کم کردن مقدار HP دشمن است تا در آخر بتوانید با اسلحه‌های دیگر خود که به شکل Full-Auto شلیک می‌کنند، کار دشمن خود را تمام کنید.

فاصله دشمن را در اسنایپ کردن حتما در نظر بگیرید

فاصله دشمن را در اسنایپ کردن حتما در نظر بگیرید

برچسب ها :
 1. Avatar امیرحسین گفت:

  مرسی بابت آموزش مفیدتون فقط یه سوال چجوری فلصله خودمون با دشمنو تشخیص بدیم؟

  • Avatar کیان باباآبادی گفت:

   سلام وفتتون بخیر، برای تشخیص فاصله دشمن در پابجی میتونید به صورت تخمینی از روی نقشه فاصله رو بسنجید. شبکه های مربعی داخل نقشه عرض و طول ۱۰۰ متری دارند و این نکته میتونه به شما کمک کنه.

We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)