فیفا ۱۹ و فیفا ۱۸ به رکورد ۴۵ میلیون کاربر فعال در سال مالی EA رسیدند

مهدی عین‌الله زاده
مهدی عین‌الله زاده ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

فیفا یکی از محبوب‌ترین بازی‌های ویدیویی ساخته شده در تاریخ ورزش‌های الکترونیک است، اما تا چه اندازه محبوب؟ خب در جواب این سوال باید بگویم که برآوردها حاکی از آن است که نسخه ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ این بازی به رکورد رویایی ۴۵ میلیون کاربر فعال در سال مالی ۲۰۱۹ بر روی پلتفرم‌های PC ،PS4 ،Xbox One و Switch رسیده‌اند.

این روزها شاید فیفا محبوب‌ترین بازی کمپانی الکترونیک آرتز تلقی شود. این برند که چند سالی می‌شود گوی رقابت را از رقیب شرقی خود ربوده است، انصافا در امر راضی نگه داشتن هواداران خود سنگ تمام گذاشته است.

در ماه آوریل تحقیقات کمپانی The NPD Group نشان دادند که فیفا ۱۹ نهمین بازی پرفروش در بین ماه‌های مارس سال ۲۰۱۸ و همین ماه در سال ۲۰۱۹ در کشور آمریکا بوده است. در ماه سپتامر الکترونیک آرتز گفت که فروش فرنچایز شبیه‌سازی فوتبال خود از زمان اولین انتشار آن در سال ۱۹۹۳ از مرز ۲۶۰ میلیون نسخه گذشته است.

در این میان فیفا موبایل هم بد کار نکرده است و با ۱۹۳ میلیون دانلود و بیش از ۱۱۵ میلیون بازیکن رجیستر شده برای فیفا آنلاین ۳ و فیفا آنلاین ۴ که همگی در آسیا هستند کارنامه خوبی را به نام خود ثبت کرده است.

الکترونیک آرتز در ادامه آماری که از فرنچایز فیفای خود منتشر کرده است؛ گفت که تعداد کاربران بخش فیفا آلتیمیت تیم این فرنچایز هر ساله ۱۵% افزایش داشته است که خب با توجه به سرمایه‌گذاری‌هایی که الکترونیک آرتز بر روی این بخش به خاطر سودآوری بالای آن داشته است، این افزایش کاملا طبیعی و قابل پیش‌بینی بود. در این بخش شما می‌توانید تیم مورد علاقه‌تان را از بازیکنان محبوب‌تان بسازید که در این میان با کمی سر کیسه را شل کردن می‌توانید به راحتی هر چه تمام تر به هدف‌تان برسید.

مطلب پیشنهادی:  پابجی به صورت کامل در کشور نپال بن شد

این تراکنش‌های کوچک همه ساله سود کلانی را عاید کمپانی الکترونیک آرتز می‌کند. این کمپانی در ادامه گزارش‌های خود گفت که تنوع و تعداد مدهای آخر هفته‌ فیفا هم همه ساله دوبرابر شده‌اند.

جام جهانی و بازی‌های لیگ قهرمانان اروپا هم که برای اولین بار به ترتیب در فیفا ۱۸ و فیفا ۱۹ وارد بازی شدند کمک فراوانی در بالابردن تعداد کاربران این بازی داشته‌اند.

در ادامه این گزارش آمده است که فیفا ۱۹ پرفروش‌ترین بازی کنسولی در قاره اروپا در چند ماه اولیه انتشارش در ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۸ بوده است.

“از فیفا همچنان به عنوان فرنچایز یکه‌تاز در میان خیل عظیم بازی‌های ویدویی در صنعت ورزش الکترونیک یاد می‌شود.”

مدیر مالی کمپانی الکترونیک آرتز، آقای Blake Jorgensen، در گزارشی گفت.

همچنین نکته قابل توجه در مورد نسخه بعدی فیفا این است که قبل از انتشار این بازی گمانه‌زنی‌ها راجع به ورود EA با فیفا ۲۰ به PS4 در ماه جولای بالا گرفته است که اگر این موضوع صحت داشته باشد خود می‌تواند سهم زیادی در بالابردن تعداد کابران این بازی در سال جدید داشته باشد.

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)