چگونه در کانتر استرایک استریف شوت کنیم؟

مهدی عین‌الله زاده
مهدی عین‌الله زاده ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

استریف شوت یا همان Strafe Shoot در کانتر استرایک مهارتی است که به شما اجازه می‌دهد در عین حال که به عقب و جلو حرکت می‌کنید، به سمت دشمن تیراندازی کنید. با انجام این کار می‌توانید سطح دمیج خود را به طور قابل توجهی کاهش داده و در مقابل آسیب زیادی را به دشمن وارد کنید.

این حرکت همچنین مهارت شوت کنترل شده را هم در بر می‌گیرد، به این صورت که تقریبا ۲ تا ۵ ثانیه بین هر تیراندازی شما فاصله می‌اندازد. ما می‌خواهیم تا آن جا که می‌توانیم از آنچه که در بازی از آن با نام Spray and Pray یا همان تیراندازی بی‌وقفه و بی‌هدف یاد می‌شود دوری کنیم. برای انجام این کار در ادامه به یک تکنیک نه چندان حرفه‌ای نگاهی خواهیم انداخت.

اگر شما در حالی که ماشه را فشار می‌دهید در حال حرکت به سمت یک هدف مشخص باشید، خواهید دید که تیرها در حالت کاملا نامنظم و بدون هیچ ترتیب خاصی شلیک خواهند شد. با انجام این کار دیگر نمی‌توان جای ورود تیر را مشخص کرد و این تکنیک عملا چیزی جز دقت پایین در تیراندازی و دمیج بالا را عایدتان نخواهد کرد.

استریف شوت کانتر استرایک

با به کارگیری سایر تکنیک‌های موثرتر – مثل تکنیکی که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد – می‌توانید بیشترین صدمه را به حریف برسانید و کمترین آسیب را ببینید.

با به کارگیری دو دکمه A و D که در کانتر استرایک از آن‌ها با عنوان دکمه‌های استریف شوت هم یاد شود می‌شود، می‌توانید در حالت تیراندازی، با حرکت مداوم به سمت عقب و جلو دقت تیراندازی خود را به بیشترین و سطح آسیب دیدگی خود را به کمترین حد ممکن برسانید. در ادامه مثالی را از همین نوع تیراندازی با هم مرور خواهیم کرد.

مطلب پیشنهادی:  فرمت فصلی جدید مسابقات BLAST Pro Series با جایزه 500 هزار دلاری رونمایی شد

استریف شوت کانتر استرایک

در این مثال ما می‌خواهیم بر روی دیواری در نقشه Dust2 دقت این نوع تیراندازی را مشخص کنیم. در تصاویر پایین تیراندازی خود را از سمت چپ حرف B شروع می‌کنیم و با پیش‌بینی حرکت دشمن خود – مثلا در این جا فرض می‌کنیم او از سمت چپ به راست خواهد رفت – از چپ به راست می‌رویم (یا به اصطلاح استریف می‌کنیم).

استریف شوت کانتر استرایک

نتیجه این کار – همان‌طور که در شکل زیر هم مشاهده می‌کنید – تشکیل الگوی منظمی از تیرهای شلیک شده بر روی دیوار خواهد شد. اگر در حین تیراندازی استریف هم کنید شانس بسیار زیادی برای نابودی حریف خواهید داشت.

استریف شوت کانتر استرایک

 

منبع: crosshairgenerator.com

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)