پایان دور مقدماتی مسابقات Conquerors Insignia 2019 MIDDLE EAST ONLINE QUALIFIERS و ناکامی تیم های ایرانی

Avatar
بهروز اسکندری ۱۰ مرداد ۱۳۹۸

پایان دور مقدماتی مسابقات Conquerors Insignia 2019 MIDDLE EAST ONLINE QUALIFIERS و ناکامی تیم های ایرانی

دیروز در آخرین بازی های مرحله مقدماتی مسابقات Conquerors Insignia 2019 MIDDLE EAST ONLINE QUALIFIERS تیم های ForGlory و Immortals Academy دو نماینده باقی مانده کشورمان در براکت مقدماتی این مسابقات مقابل حریفان خود تن به شکست دادند و از راه یابی به مرحله بعدی و جمع ۸ تیم برتر این مسابقات جا ماندند.

از ساعت ۲۱:۰۰ دیروز چهارشنبه ۹ مرداد ماه ۹۸ به طور همزمان ۲ تیم ForGlory مقابل تیم Yalla Esports نماینده امارات و تیم Immortals Academy مقابل تیم Portal E Sports Blue نماینده کشور پاکستان قرار گرفتند و در حالی که هر یک از نمایندگان کشورمان اگر در بازی ها خود پیروز می شدند به جمع ۸ تیم برتر این مسابقات راه پیدا میکردند و در مرحله بعدی در ۲ گروه ۴ تیمی برای کسب عنوان قهرمانی و جواز حصور در مرحله لن این مسابقات به مصاف حریفان خود میرفتند. اما متاسفانه ۲ نماینده کشورمان مقابل حریفان خود شکست خوردند اما مهمترین دلیل این شکست و باخت های دیگر نمایندگان کشورمان شرایط نابرابر سرورهای مسابقات بود.
در شرایطی که پینگ حریفان ما در سرورهای دبی ۲۰ است و تیم های ایرانی با پینگ ۱۷۰ مقابل حریفان خود بازی کردند شرایط بسیار سخت بود.
در اولین بازی حساس این مرحله دیگر نماینده کشورمان تیم Madgamers نیز مقابل تیم Nasr امارات قرار گرفت و به دلیل اعتراض حاضر نشد در سرور دبی مقابل حریف بازی کند و ادمین مسابقات تیم حریف را برنده اعلام کرد.
در صحبت هایی نیز که ما با ادمین های مسابقات داشتیم در ابتدا که اصلا نام ایران را در میان کشورهای خاورمیانه قرار نداده بودند و بعد از یک هفته تلاش بلاخره نام کشورمان را نیز به جمع تیم های منطقه خاورمیانه اضافه کردند و از ابتدا نیز ادمین ها با ما همکاری داشتند و حتی سرورهای آلمان را نیز به لیست سرورهای مسابقات اضافه کردند اما واقعیت را باید قبول کرد در شرایطی که تمام کشورهای دیگر در سرورهای اسیایی پینگ مناسب زیر ۳۰ را دارند نمیتوانیم درخواست کنیم که به خاطر ما تمام تیم های خاورمیانه در سرورهای اروپا و با پینگ ۱۲۰ بازی کنند و ادمین های این مسابقات نیز بی تقصیر بودند همانطور که در مسابقات گذشته و در مسابقات آینده نیز باز همین قانون اجرا خواهد شد و طبیغتا هیچ راه اعتراضی نیز وجود نخواهد داشت.

مطلب پیشنهادی:  کاهش مصرف حافظه CPU در بازی CSGO + آموزش [جدید]

در پایان این مرحله ۸ تیم زیر تواسنتند جوایز حضور در مرحله بعد را کسب کنند:

NASR eSports امارات
LEBANON لبنان
FEAR THE REAPER امارات
Fraggerz امارات
Shot Callers امارات
GaminHub پاکستان
Yalla esports امارات
Portal E Sports Blue پاکستان

مشاهده براکت مرحله اول _ مرحله حذفی این مسابقات

مشاهده براکت مرحله دوم_ مرحله گروهی این مسابقات

همانطور که مشاهده میکنید از ۸ تیمی که به مرحله بعدی راه پیدا کردند ۵ تیم از امارات ۲ تیم از پاکستان و ۱ تیم از لبنان حضور دارند و واقعا جای تعصف دارد که مسابقاتی با حضور ۸۱ تیم برگزار شود ۴۰ تیم ایرانی حضور داشته باشند اما هیچ کدام نتوانند در جمع ۸ تیم قرار بگیرند یعنی اینکه ما در خاورمیانه هم نتوانیم جز ۸ تیم باشیم دیگر امیدی برای مسابقات آینده نخواهیم داشت.
آیا دلیل آن ضعف تیم های ایرانی است ؟؟؟

نه. این را به جرعت میتوان گفت که تیم های ایرانی حداقل ۱ یا ۲ تیم بسیار خوب داریم که براحتی میتوانند در خاورمیانه حرف اول را بزنند و با دلیل میتوانیم این واقعیت را دریابیم . برای مثال تیم ForGlory یکی از تیم های خوب کشورمان در لیگ های ESEA است و در سرور اروپا با پینگ ۸۰ _ ۹۰ بازی میکند مقابل حریفان خوب و نامدار اروپایی نتایج خوبی کسب میکند برای مثال در ماه گذشته و در جریان مسابقات لیگ ESEA تیم خوب Nexus رومانی را با نتیجه ۱۶-۱۳ شکست دادند و دیگر نتایح خوب این تیم که در ESEA قابل مشاهده است.
همه میدانند که دلیل اصلی شکست تیم های ایرانی وضعیت بسیار بد سرورهای آسیا برای ایرانی ها است که با پینگ ۱۸۰ بهترین تیم دنیا هم نمیتواند بازی کند.

برای حل این مشکل چه کار کنیم؟
بنده به عنوان یکی از کسانی که در چند سال اخیر مسابقات زیادی را در ایران برگزار کرده ام و در چند ماه اخیر نیز با راه اندازی باشگاه Iraniain CS:GO Club در پلتفرم ESEA و برگزاری تورنمنت های کشوری ایران در این پلتفرم سعی داشته ام که در این پلتفرم معتبر برای ایرانی ها سرور راه اندازی کنیم این واقعیت را باید بیان کنم که در ابتدا می بایست تعداد ممبرهای ما در این پلتفرم به اندازه ای برسد که آنها حاضر شوند به ما سرور بدهند زیرا این نکته مهم را نباید فراموش کنیم که آنها نیز میدانند در صورت اینکه به ایرانی ها سرور بدهند تنها خود پلیرهای ایرانی میتوانند از این سرورها استفاده کنند به خاطر وضعیت اینترنت ایران دیگر پلیر های سایر کشورها نمیتوانند در سرورهای ما بازی کنند یعنی حتی اگر ما راه خود را ادامه دهیم و در چند ماه آینده نیز موفق شویم که سرور ایران را در پلتفرم معتبر ESEA راه اندازی کنیم باز هم مشکل اصلی ما حل نخواهد شد و ما تنها در مسابقات کشوری خود میتوانیم با پینگ مناسب در سرورهای ایرانی با آنتی چیت در پلتفرم ESEA بازی کنیم مگر اینکه وضعیت اینترنت ما بهتر شود.
با بررسی تمامی موارد مشخص شد که تنها راه حل این موضوع گره ای است که بدست مسولان عزیز باز خواهد شد.
این مسابقات که با حضور ۸۱ تیم اغاز شد و ۳۹ تیم ایرانی نیز در این رقابتها حضور داشتند به پایان رسید و ما اخبار کامل و جزییات این مسابقات را در اختیار علاقه مندان به این رشته گذاشتیم اما میخواهم اینبار از طرف تمامی پلیرهای رشته CSGO یک درخواست از مسولان عزیز داشته باشیم به خصوص وزیر محتریم ارتباطات آقای آذری جهرمی که فکری به حال وضعیت اینترنت کشور و گیمرهای عزیز داشته باشند.
واقعا با این شرایط ما هیچ وقت نمی توانیم در مسابقات خارجی سهمیه کسب کنیم. از آنجا که مسابقات انتخابی آزاد تمامی تورنمنت ها به صورت آنلاین می باشد تا زمانی که وضعیت اینترنت ما به همین شکل باشد هیچ امیدی نخواهیم داشت.

مطلب پیشنهادی:  پایان اولین روز مرحله playoff مسابقات OGA Dota PIT Minor
برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)