پابجی به صورت کامل در کشور نپال بن شد

نیکان صبوری
نیکان صبوری ۲۵ فروردین ۱۳۹۸

دیگر باید نام بازی پابجی را جزء عجیب‌ترین و پر سر و صدا ترین بازی جهان نامید، تاکنون فقط تعداد کمی از بازی‌های ساخته شده هستند که مانند پابجی توانستند سر و صدای عموم مردم را در بیاورند ولی گویا پابجی جزء اولین بازی است که بار منفی بازی‌های کامپیوتری را بیشتر می‌کند.

حال بعد از چین، هند و سر و صدا مردمان ایالت متحده عربی این بار بازی معروف بتل رویال پابجی که هم نسخه موبایل و هم نسخه کامپیوتری دارد به صورت کامل به دلیل جلوگیری از خشونت و جلوگیری از هر اتفاق ناگواری از دسترس افراد نپال خارج شده است.

معاون ارشد پلیس کل کشور نپال در بیانه‌ای گفت:

خانواده‌ها و مدارس، شکایت‌های زیادی مبنی بر این که بازی پابجی موبایل کودکان را بسیار عصبی کرده است و خواهان بن‌شدن این بازی شدند. ما در تحقیقاتی که با روانشناسان داشتیم متوجه شدیم بازی‌های کامپیوتری که خشونت زیادی دارند می‌توانند افراد را در زندگی نیز خشن کنند؛ همی نطور اخبارهای شکه‌کننده از کشورهای دیگر در خصوص این بازی به دستمان رسید که ما واقعا نمی‌خواهیم شاهد این اتفاقات در کشور نپال باشیم. کشورهای زیادی این بازی را برای امنیت کشور و جوانان‌شان از دسترس خارج کردند و ما هم راهی جزء این روش نمی‌بینیم.

بازی پابجی موبایل در سال ۲۰۱۷ به صورت رسمی توسط برخی از بازی‌سازان کره جنوبی ساخته و همچنان در دست توسعه است و از زمان تاکنون توانست از نسخه رایانه شخصی این عنوان پیشی بگیرید، به دلیل دسترسی راحت‌تر و رایگان‌بودن این عنوان همچنین وجود برخی از رویدادهای جذاب داخل بازی این بازی شدیدا بین همه محبوب شد.

مطلب پیشنهادی:  تازه‌ترین گاف‌های الکترونیک آرتز در کارت‌ آلتیمیت تیم و کنسول نینتندو

حال بعد از سه سال گویا نوجوانان زیادی به این بازی روی آوردند و شدیدا به بازی علاقه نشان دادند، متاسفانه مرگ یک فرد از هند باعث ترس‌های زیادی بین والدین و مسئولین در نقاط کشور جهان شد به اندازه که اگر کلمه Vedio Game را جست‌وجو می‌کردیم این خبر در راس خبرها بود اما بسیاری از بازیکنان حرفه‌ای و حتی آماتور و یا کسانی که بازی‌های کامپیوتری را برای روند سرگرمی در زندگی انتخاب کردند این موضوع را کاملا رد می‌کنند و می‌گویند بی‌کفایتی نهادهای آموزشی کشورها و خانواده‌ها باعث این اتفاق شده است و کودکان باید فرق بین زندگی واقعی و زندگی مجازی را درک کنند.

با توجه به اتفاقات و همه‌گیربودن بازی پابجی بین نوجوانان باید به زودی عکس‌العملی از سوی شرکت سازنده این عنوان و شرکت توسعه‌دهنده بخش موبایل باشیم.

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)