برترین هیروهای Dota2 برای رنک آپ کردن در روزهای پایانی فصل سوم رنکینگ

Avatar
ادوین آزادمهر ۱۴ مرداد ۱۳۹۸

سال گذشته در اواسط بهمن ماه شاهد ریست شدن رنک‌ها و. شروع فصل جدید رنک در بازی Dota2 بودیم. همانطور که میدانید هر فصل از رنکینگ بازی Dota2 شش ماه طول میکشد و بعد از اتمام این شش ماه شاهد منتشر شدن فصل جدیدی هستیم. با توجه به اینکه فصل سوم رنکینگ این بازی رو به اتمام است و به زودی شاهد منتشر شدن فصل جدید رنکینگ هستیم در این مطلب تصمیم به معرفی هیروهایی داریم که میتوانند به شما در رول های مختلف برای رنک آپ کردن کمک کنند.

معیار ما در این مطلب برای معرفی هیروهای مناسب برای رنک آپ کردن میزان قدرتمند شدن هیروها در نسخه‌های مختلف است و همچنین در این مطلب به آنالیز سیر قدرتمند شدن هیروهای مد نظر و آیتم بندی و رول های مناسب برای هیروها نیز میپزدازیم.

Dragon Knight

شروع قدرتمند شدن این هیرو از زمان منتشر شدن نسخه ۷.۲۱ بود و این هیرو تنها در نسخه ۷.۲۲ نبود که دستخوش تغییرات خوبی شد. شروع باف شدن این هیرو در نسخه ۷.۲۱ با تغییرات زیر بود :

 • Base movement speed increased by 10

DRAGON BLOOD

 • Dragon Blood health regen increased from 4/7/10/13 to 4/8/12/16

ELDER DRAGON FORM

 • Elder Dragon Form frost attack slow increased from -20 to -30

TALENTS

 • Level 20 Talent changed from 2x Dragon Blood to +25 Strength
 • Level 25 Talent changed from +40 Strength to 2x Dragon Blood

میزان HP Regen بیشتر برای این هیرو به همراه تلنت لول ۲۵ جدید این هیرو باعث شد تا Dragon Knight بیشتر از همیشه در رول آفلین جدی گرفته شود و شاهد پیک شدن بیشتر این هیرو در بازی‌های پابلیک باشیم.

اما این پایان قدرتمند شدن این هیرو نبود در نسخه ۷.۲۲d این هیرو باز هم قدرتمند شد.

ELDER DRAGON FORM

 • Elder Dragon Form slow increased from 30 to 40

TALENTS

 • Level 10 Talent increased from -20% Breath Fire Damage to -25%
 • Level 15 Talent increased from +300 Health to +350
 • Level 20 Talent increased from +150 Gold/Min to +180
 • Level 25 Talent increased from +1.75s Dragon Tail to +2s

قدرتمند شدن ultimate این هیرو و تغییرات مثبت در تلنت‌های این هیرو باز هم قدرت تازه را به Dragon Knight بخشید تا باز هم توجه بازیکنان این بازی مخصوصا بازیکنان رول مید و آفلین به این هیرو بیشتر از همیشه جذب شود. ایجاد تغییرات در این هیرو باعث شد تا شاهد بالا رفتن آمار پیک و برد این هیرو در بازی‌های پابلیک باشیم که نسخه جدید ۷.۲۲ با تغییراتی که وابسته به آیتم Aghanim specter بود باری دیگر قدرت خارق العاده‌ای را به این هیرو هدیه داد.

DRAGON KNIGHT

 • Added Scepter upgrade. Adds a 4th level to Elder Dragon Form, a Black Dragon. Gaining Scepter increases the level of your ultimate by one. Black Dragon has 50% more Corrosive Damage, Splash Damage and Slow amount. It also increases your attack range to 600 and grants you +30% Magic Resistance.

 

قدرتمند شدن دوباره لول ultimate این هیرو قدرت خوبی را به این هیرو هدیه بخشید. دمیج بیشتر و اتک رنج بیشتر به علاوه ۳۰% magic resistance این هیرو را به یکی از شکست ناپذیر ترین های این نسخه از بازی تبدیل کرد تا در قدرتمند بودن این هیرو هیچ شکی نباشد.

باف شدن مجدد این هیرو در نسخه ۷.۲۲c با مشخصات زیر کار را برای بازیکنان علاقه مند به این هیرو تمام کرد تا تمامی بازیکنان بتوانند این هیرو را به عنوان یکی از قدرتمند ترین تانک‌های بازی در رول های مید و آفلین بازی کنند.

DRAGON KNIGHT

 • Base intelligence increased by 3

TALENTS

 • Level 10 Talent increased from -25% Breathe Fire Damage Reduction to -30%
 • Level 15 Talent increased from +350 Health to +400

اما عجیب ترین اتفاق زمانی رخ داد که در نسخه ۷.۲۲f هم شاهد باف شدن این هیرو بودیم و باف های اعمال شده بر روی این هیرو از عجیب ترین اتفاقات این بازی بوده چرا که به جرات میتوان گفت هیچ هیرویی در طول تاریخ این بازی همیشگی و نسخه به نسخه به اعمال این باف ها مواجه نبوده است.

DRAGON KNIGHT

ELDER DRAGON FORM

 • Elder Dragon Form Scepter magic resistance increased from +30% to +40%

TALENTS

 • Level 20 Talent increased from +180 Gold/Min to +210

مهم تغییر این هیرو در نسخه ۷.۲۲f بالا رفتن Magic Resistance این هیرو در زمان فعال بودن لول Elder Dragon Form این هیرو است که به جرات میتوان گفت که این هیرو را وحشت ناک تر و غیر قابل شکست از تر از قبل کرده است.

در مورد رول‌های مناسب برای این هیرو در توضیحات ذکر شد که رول‌های مناسب برای این هیرو رول‌های مید و آفلین هستند و با توجه اینکه این هیرو یکی از تانک‌های خوب این بازیست و در اوایل بازی با HP اولیه و HP Regen و دمیج مناسبی که دارد میتواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای رنک آپ کردن در سریع ترین زمان ممکن باشد. همچنین اصلی ترین شاخصه این هیرو که برای رنک آپ کردن بسیار مناسب است قدرت پوش این هیرو است و با توجه با اینکه Dragon Knight یکی از چند هیروی اصلی است که بالاترین قدرت پوش را در میان سایر هیروها دارد یادگیری بازی با این هیرو و استفاده از این هیرو در بازی‌های پابلیک میتواند مناسب ترین انتخاب ممکن برای بازیکنان باشد.

آیتم بندی پیشنهادی ما برای این هیرو در اوایل بازی در هر دو رول مید و آفلین خرید آیتم‌ Queling Blade و در ادامه خرید Soul Ring است چرا که این هیرو در اوایل بازی با مشکل Mana به صورت شدیدا جدی روبرو است و خرید این آیتم یکی از ملزومات برای بازی با این هیرو است. در ادامه با توجه به تانک بودن این هیرو و مناسب بودنش برای شروع تیم فایت‌ها خرید آیتم‌های Blink Dagger و BKB میتواند کمک زیادی به برد تیم فایت‌ها کند. همچنین آیتم‌هایی مانند Maelstrom و Drum در شرایط‌های خاص برای این هیرو شدیدا توصیه میشود. در Late Game نیز خرید آیتم‌هایی مانند Satanic و یا Assault میتواند این هیرو را به یکی از مشکلات بزرگ در هر بازی تبدیل کند.

همچنین آیتم Aghanim نیز برای این هیرو یکی از ضروری ترین آیتم‌ها در اواخر بازی است چرا که این آیتم میتواند قدرت این هیرو را چندین برابر کند و کشتن این هیرو برای حریفان دشوار ترین کار ممکن باشد.

Lycan

به جرات میتوان گفت این هیرو در هر زمانی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای رول‌های کری و مید است چرا که HP بالای این هیرو در اوایل بازی و قدرت فارم این هیرو با Wolves میتواند در تمام کردن بازی در ۲۰ دقیقه اول موثر باشد.

شروع قدرتمند شدن این هیرو در ابتدا با بالانس شدن این هیرو در نسخه ۷.۲۱ شروع شد که تغییرات به شرح زیر بود :

LYCAN

 • Base movement speed increased by 15

SUMMON WOLVES

 • Summon Wolves armor reduced from 1 to 0
 • Summon Wolves magic resistance reduced from 80% to 70%
 • Summon Wolves health increased from 230/260/290/320 to 300/350/400/450

HOWL

 • Howl health regen increased from 4/6/8/10 to 4/8/12/16

در این نسخه Lycan از نظر خیلی از بازیکنان قدرتمند نشد اما حقیقت این است که تغییراتی که در لول HOWL این هیرو ایجاد شد و بالا رفتن سرعت حرکت این هیرو باعث شد تا گاهی این هیرو را در رول آفلین نیز ببینیم. همچنین بالا رفتن HP گرگ های این هیرو کمک شایانی به فارم کردن این هیرو و غلبه کردن بر روی لین کرد.

باف شدن این هیرو در نسخه‌های بعد هم ادامه دار شد و در نسخه ۷.۲۱b دیدیم که این هیرو با دریافت یک آرمور بیشتر باز هم باف شد :

LYCAN

 • Base armor increased by 1

سیر باف شدن این هیرو در نسخه‌های بعد ۷.۲۱ پایان یافت اما نکته قابل توجه اینجا بود که گرچه اکثر بازیکنان تغییرات ایجاد شده در این هیرو را مناسب نمیدانستند اما آمار پیک و برد این هیرو روز به روز در حال افزایش بود.

منتشر شدن نسخه ۷.۲۲ این بازی مهر محکمی بر روی قدرتمند بودن این هیرو برای بازی‌های پابلیک کوبید و تاثیر آیتم Aghanim بر روی این هیروکمک زیادی به بیشتر پیک شدن این هیرو در بازی‌ها کرد.

LYCAN

 • Added Scepter upgrade. Causes one of the three creep waves to include two wolves. You cannot control the wolves, but they are considered your units. These wolves have the same movement speed as lane creeps.

TALENTS

 • Level 15 Talent increased from +8 Feral HP Regen to +10

 

با اضافه شدن نسخه ۷.۲۲ به بازی هیرو Lycan با استفاده از آیتم Aghanim دو گرگ را به کریپ ویوها اضافه کرد که این موضوع این هیرو را به هیروی قدرتمند تری در زمینه پوش دادن تبدیل کرد. همچنین دیگر آیتم Aghanim برای این هیرو آیتم بی استفاده‌ای نبود و علاوه بر پوش دادن لین سرعت کسب گلد این هیرو برای خرید آیتم‌های بعدی خود بالاتر رفت. قدرت اضافه شده به این هیرو به حدی به موقع و مناسب بود که آیتم اول مناسب برای این هیرو آیتم Aghanim شد و باید به این موضوع اشاره داشت که در این نسخه باز هم شاهد باف خوبی برای لول HOWL این هیرو بودیم در لول ۱۵ تلنت ۸ HP Regen به ۱۰ افزایش پیدا کرد تا این هیرو باز هم در فایت‌ها هیروی مناسب برای شروع فایت باشد.

البته باید در نظرداشت که تاثیر Aghanim برای این هیرو کمی بیش حد قدرتمند بود و به همین دلیل در نسخه بعدی بازی شاهد فیکس شدن یک باگ و نرف کوچکی بر روی این هیرو بودیم :

LYCAN

 • Scepter wolves gold and xp bounty reduced by half
 • Fixed Scepter wolves not gaining crit during Shapeshift

باگی که در مورد این هیرو همه را آزار میداد به این شکل بود که تمامی گرگ‌های این هیرو که به وسیله Aghanim به بازی اضافه شده بودند مانند گرگ‌های خود این هیرو در حالت Shapeshift این هیرو دمیج اضافی وارد میکردند که خیلی زود این باگ رفع شد.

از سمتی دیگر شاهد نصف شدن گلد و XP دریافتی گرگ های این هیرو که تحت تاثیر آیتم Aghanim بودند شدیم که این موضوع باز هم با توجه به قدرتی که Lycan برای پوش دادن لین ها میداد کم اهمیت و ناچیز بود.

و اما نسخه آخری که از ۷.۲۲ منتشر شد یعنی ۷.۲۲e مهر آخر والو بر روی باف شدن این هیرو که تغییرات به شکل زیر بود :

LYCAN

 • Base intelligence increased by 2
 • Base strength increased by 1

SHAPESHIFT

 • Shapeshift critical strike chance is now Pseudo Random

TALENTS

 • Level 15 Talent increased from +10 Feral HP Regen to +13
 • Level 20 Talent increased from +16% Feral Impulse Damage to +18%

باف شدن مجدد HP و Damage این هیرو در لول های ۱۵ و ۲۰ و از سمت دیگر بالا رفتن strengh و Intelligence این هیرو باعث شده است تا این هیرو به عنوان یکی از بهترین انتخاب‌ها برای بازیکنان رول مید و کری باشد و همچنین از آنجایی که یکی از عوامل مهم در برد یک بازی فست پوش بودن هیروها و تمام کردن بازی در پایین ترین زمان ممکن است که این هیرو میتواند کمک شایانی به رنک آپ کردن شما در بازی‌های پابلیک بکند.

البته این پایان باف شدن لول HOWL این هیرو نبود و در نسخه ۷.۲۲f شاهد اعمال تغییرات خوب زیر بودیم :

LYCAN

FERAL IMPULSE

 • Feral Impulse damage increased from 12/24/36/48% to 14/26/38/50%

HOWL

 • Howl bonus regen increased from 4/8/12/16 to 6/10/14/18

تغییرات اضافه شده در این نسخه باعث شد تا این هیرو از نظر وارد کردن دمیج به حریفان بهتر از قبل باشد و بازیکنان بیشتر از قبل بر روی این هیرو برای رنک آپ کردن حساب کنند.

در مورد رول‌های مناسب برای این هیرو به کری و مید اشاره کردیم اما باید به این موضوع هم توجه داشت که گاهی این هیرو در رول آفلین نیز میتواند موفق باشد و همه چی به شرایط بازی و هیروهای پیک شده بستگی دارد.

در مورد آیتم‌های مناسب برای این هیرو در نسخه‌های جدید بازی تنها میتوان به آیتم Aghanim به عنوان آیتم اول اشاره داشت و به این مورد توجه داشته باشید که خرید این آیتم برای این هیرو به عنوان آیتم آول کار سختی است و باید در کمترین زمان ممکن این آیتم را خریداری کنید در نتیجه برای انجام دادن این کار ابتدا سعی کنید که در اوایل بازی خیلی مخافظه کارانه کار خود را شروع کنید و سعی کنید که در فایت‌هایی که احتمال باخت شما در آن بالاست شرکت نکنید.

از دیگر آیتم‌های مناسب برای این هیرو میتوان به آیتم‌های NECRONOMICON و Drum اشاره داشت و با توجه به اینکه تمامی این آیتم‌ها میتوانند کمک شایانی به پوش دادن شما بکنند میتوانید در کمترین زمان ممکن و زمانی که حریفان شما درگیر هستند شروع به پوش دادن لین‌ها بکنید.

همچنین برای حضور موثر در فایت‌ها و کمک به تیم میتوانید از آیتم‌هایی مانند BKB و Basher و Desolator استفاده نمایید.

Dark Willow

این هیرو را میتوان در این نسخه‌های اخیر آچار فرانسه بازی نامید چرا که با این هیرو میتوانید در ۳ رول مید و ساپرت و آفلین بازی کنید و قدرت خوب این هیرو باعث شده است که این هیرو همیشه از نظر بازیکنان جزو قدرتمندترین‌ها باشد.

اما موردی که باعث شده است که این هیرو را برای رنک آپ کردن مناسب بدانیم قدرتی است که این هیرو در شروع نسخه ۷.۲۲ کسب کرده است.

DARK WILLOW

 • Added Scepter upgrade. Attacking no longer takes you out of Shadow Realm. Each attack still has bonus damage based on the duration of the buff.

TALENTS

 • Level 15 Talent increased from +90 Gold/Min to +120
 • Level 20 Talent changed from +300 Shadow Realm Max Damage to -12s Bramble Maze Cooldown

در این نسخه با خرید آیتم Aghanim میتوانستید که در حالتی که در لول Shadow Realm قرار دارید به جای تنها یک اتک چندین اتک را با دمیج بیشتر به حریفان خود وارد کنید و میزان دمیج وارد شده در هر اتک بیشتر و بیشتر میشد. البته زمانی که این قدرت به این هیرو داده شد تلنت لول ۲۰ این هیرو از ۳۰۰ دمیج بیشتر برای لول Shadow Realm به تلنت دیگری تغییر کرد اما باز هم این موضوع تاثیری در نادیده گرفتن این هیرو نگذاشت.

گرچه نسخه بعدی بازی یعنی ۷.۲۲b خیلی زود منتشر شد و این هیرو نرف شد اما تغییرات ایجاد شده در این هیرو تغییرات بزرگی نبودند که باعث شوند بازیکنان از استفاده از این هیرو منصرف شوند. تغییرات این هیرو در نسخه ۷.۲۲b به شکل زیر بود :

DARK WILLOW

 • Base attack time increased from 1.3 to 1.5

SHADOW REALM

 • Shadow Realm damage ramp up time increased from 3 to 4

TALENTS

 • Level 25 Talent reduced from +200 Attack Speed to +175

عده‌ای معتقد بودند که تغییر تلنت ۲۵ این هیرو یعنی کم شدن اتک اسپید این هیرو نرف بزرگی برای این هیرو است اما بازیکنانی که از این هیرو برای بازی در رول‌های مید و آفلین استفاده میکردند میدانستند که قدرت این هیرو در خرید آیتم‌های مناسب برای این هیرو است و در صورتی که آیتم‌های مناسبی برای این هیرو در نظر گرفته میشد به جرات میتوان گفت که هیچ هیرویی قدرت روبرویی با این هیرو را نداشت.

روند نرف شدن جزئی این هیرو پایان نیافت و در ادامه در نسخه ۷.۲۲c نیز بازی دیگر این هیرو به شکل زیر نرف شد :

DARK WILLOW

 • Base attack speed increased from 100 to 115

SHADOW REALM

 • Shadow Realm max damage duration reduced from 4 to 3.5 seconds

پایین آمدن اتک اسپید اولیه این هیرو و نیم ثانیه کمتر شدن مدت زمان لول Shadow Realm از تغییراتی بودند که در این نسخه بر روی این هیرو اعمال شدند و در نهایت تمامی بازیکنان به این نتیجه رسیدند که اعمال تغییرات این چنینی بر روی این هیرو تنها Early Game ضعیفی را برای این هیرو به دنبال دارد و در صورتی که این هیرو بتواند در اوایل گیم شرایط را متعادل پشت سر بگذارد در ادامه بازی مانند همیشه قدرتمند خواهد بود و نرف‌های اعمال شده بر روی این هیرو از ارزش این هیرو برای بازی در رول‌های مید و آفلین کم نمیکند.

در نسخه بعد این هیرو مقداری کمی باف شد که تغییرات این هیرو در نسخه ۷.۲۲d به شکل زیر بود :

DARK WILLOW

BRAMBLE MAZE

 • Bramble Maze cooldown reduced from 25 to 20

 

باف شدن لول Bramble Maze این هیرو به همراه تلنتی که در لول ۲۰ در نسخه ۷.۲۲ به این هیرو اضافه شده بود باعث شد تا انتخاب این لول به عنوان اولین لولی که در بازی گرفته میشود جدی گرفته شود و همچنین کار این هیرو در رول ساپرت از قبل کمی آسان تر شود. و اما آخرین تغییر این هیرو در نسخه ۷.۲۲f بود که به شکل زیر بود :

DARK WILLOW

TERRORIZE

 • Terrorize duration reduced from 4 to 3.5/3.75/4
 • Terrorize cooldown increased from 100/80/60 to 100/90/80

برای نتیجه گیری میتوان گفت که تمامی نرف‌هایی که بر روی این هیرو اعمال شد به نوعی برای بالانس شدن این هیرو با هیروهای دیگر بوده و به جرات میتوان گفت که این هیرو همچنان از قدرتمندترین هیروها در رول‌های مید و آفلین و ساپورت است و با استفاده از این هیرو میتوانید در تمامی رول‌ها کار راحتی را برای برد در پیش داشته باشید چرا که این هیرو در هر رولی به دلیل داشتن لول‌های مناسب Stun و دمیج قابل قبولی که میتواند به هیروها وارد کند کمک شایانی به برد تیم‌ فایت‌ها در شرایط مختلف میکند.

اما بالاتر گفتیم که آیتم گیری مناسب برای این هیرو است که شمارا برنده بازی میکند. آیتم‌های مناسب برای این هیرو در رول‌های مید و آفلین در ابتدا Hand of midas و Power Trade هستند. در ادامه آیتم پیشنهادی ما برای این هیرو آیتم‌های Aghanim specter و Mjollnir هستند چراکه با خرید این دو آیتم اتک اسپید بیشتر و درمیج وارده بیشتری را در برابر حریفان خود خواهید داشت. آیتم‌های BKB و Satanic از دیگر آیتم‌های پیشنهادی ما برای این هیرو است و در صورتی که تمامی آیتم‌های خود را خریداری کردید خرید آیتم Moon Shard میتواند شمارا غیر قابل شکست‌ تر از قبل کند و به راحتی حریفان خود را بکشید و یا در تیم فایت‌ها در Late Game کمک زیادی به برد تیم فایت‌ها کنید.

BroodMother

از این هیرو همیشه به عنوان مناسب ترین هیرو برای تمام کردن بازی در بیست دقیقه اول یاد میشود و تمامی بوسترها برای بوست کردن اکانت‌ها در کمترین زمان از این هیرو استفاده میکنند.

شروع قدرتمند شدن این هیرو به نسخه ۷.۲۱ بازمیگردد جایی که شاهد تغییراتی در تلنت‌های این هیرو بودیم.

BROODMOTHER

TALENTS

 • Level 10 Talent increased from +75 Spawn Spiderlings Damage to +125
 • Level 15 Talent changed from +35% XP Gain to +15 Agility
 • Level 20 Talent increased from +20 Spiders Attack Damage to +30
 • Level 25 Talent increased from +350 Spiders Health to +450

بالا رفتن دمیج اسپایدر های این هیرو و از سمتی اضافه شدن HP بیشتر در تلنت‌ها برای اسپایدرها از مواردی بود که در نسخه ۷.۲۱ به این هیرو اضافه شد و مقداری این هیرو را قوی تر از قبل کرد تا تمامی بازیکنان یادگیری این هیرو را کمی جدی تر بگیرند.

در نسخه ۷.۲۱c روند اعمال باف بر روی تلنت‌های این هیرو ادامه پیدا کرد و به علاوه این تغییرات میزان رشد اگیلیتی این هیرو کمی بالاتر رفت :

BROODMOTHER

 • Agility gain increased from 2.5 to 2.8

TALENTS

 • Level 15 Talent increased from +15 Agility to +20

همچنین در نسخه ۷.۲۱d نیز میزان دمیج اولیه این هیرو بالاتر رفت تا این هیرو در پایان نسخه ۷.۲۱ به مقدار کافی قوی شده باشد.

BROODMOTHER

 • Base damage increased by 3

اما به جرات میتوان گفت که یکی از بزرگترین مشکلاتی که تمامی بازیکنان دوتا با این هیرو داشتند در نسخه ۷.۲۲ با اعمال تغییراتی بر روی تاثیرات Aghanim scepter بر روی این هیرو حل شد.

BROODMOTHER

 • Base attack speed increased from 100 to 125
 • Added Scepter upgrade. Increases Spin Web max count from 8 to 20, movement speed bonus from 70 to 100%, and removes movement speed limit.

در نسخه ۷.۲۲ این هیرو با خرید آیتم Aghanim Scepter یکی از بزرگترین مشکلات خود یعنی کم آوردن Spin web را پیش رو نداشت و اضافه شدن این بروزرسانی باعث شد تا با خرید این آیتم تعداد Spin Web های این هیرو از ۸ به ۲۰ برسد که این مورد به جرات دست بازیکنان علاقه مند به این هیرو را برای داشتن تحرک بیشتر در مپ و تاثیر گذاری بیشتر باز گذاشت.

مطلب پیشنهادی:  تیم دوتا 2 موسسه NaVi تا زمان بهبود SoNNeikO از بازیکن ذخیره استفاده خواهد کرد

یکی از مواردی که همیشه در مورد این هیرو آزار دهنده بود این بود که زمان در دسترس قرار گرفتن Spin web های این هیرو شدیدا بالا بود و در صورتی که تمامی وب های خود را به اجبار مصرف میکردید برای چند دقیقه برای اضافه شدن به فایت‌ها و حضور در لین‌‌های دیگر برای پوش دادن تاورها به مشکل میخوردید.

البته تغییرات خود این هیرو تنها به این نسخه ختم شد و در نسخه‌های بعدی شاهد اضافه شدن بروزرسانی جدیدی برای این هیرو نبودیم اما تغییرات اعمال شده در تلنت‌های این هیرو و اضافه شدن قابلیت جدید در نسخه ۷.۲۲ کار را برای این هیرو به اتمام رساند تا این هیرو بیشتر از قبل در الویت یادگیری بازیکنان قرار بگیرد و همچنین دیگر بازیکنان از این هیرو به اندازه کافی ترس داشته باشند.

تنها رول مناسب برای این هیرو رول میدلین است و باید به یاد داشته باشید که کار با این هیرو به سادگی که فکر میکنید نیست و برای داشتن بازی خوب و قدرتمند با این هیرو نیاز به تمرین زیادی دارید در نتیجه سعی کنید که تمرین با این هیرو را در بازی‌هایی به جز رنک امتحان کنید تا نتیجه بر عکس برای پیشرفت کردن مواجه نشوید.

از آیتم‌های خوب برای این هیرو در اوایل بازی میتوان به آیتم‌های Soul Ring و Medallion اشاره داشت چرا که آیتم Soul Ring در اوایل بازی میتواند مشکل احتیاج به مانای این هیرو را حل کند و آیتم Medallion نیز در کشتن هیروها و گاهی کریپ های بزرگ کمک بزرگی میکند.

البته بازی با این هیرو در هر بازی شرایط خاص خود را میطلید و گاهی نیاز به آیتم‌های دیگری خواهید داشت چرا که گاهی نیاز به HP و قدرت بیشتر در تیم‌ فابت‌ها دارید و مجبور به خرید آیتمی مانند Vanguard میشوید در نتیجه در مورد این هیرو نمیتوانید تنها به یک آیتم بیلد خاص تکیه کنید و برای خرید آیتم باید شرایط خود و شرایط بازی را در نظر بگیرید و مناسب ترین آیتم را برای این هیرو خریداری کنید.

در اواسط بازی آیتم‌های زیادی قابل خرید برای این هیرو هستند که از مهم‌ترین آیتم‌ها میتوان به orchid و یا Diffusal اشاره داشت که میتوانند به این هیرو برای تمام کردن بازی در کمترین زمان ممکن کمک کنند.

به دلیل اینکه این هیرو در Late Game قدرت بالایی ندارد باید در نظر داشته باشید که مهم ترین نکته در بازی کردن با این هیرو این است که از قدرت فارم خوب این هیرو استفاده کنید و آیتم‌های خود را سریعا تهیه کنید تا بتوانید بازی را در کمترین زمان ممکن به پایان برسانید.

از آیتم‌های ضروری این هیرو در این نسخه میتوان به دو آیتم Aghanim scepter و BKB اشاره داشت چرا که داشتن spin web های زیاد و از طرفی حضور موثر در فایت‌ها میتواند کار شمارا برای برد بازی آسان و آسان تر کند.

Timbersaw

Timbersaw به جرات در تمامی نسخه‌های این بازی از قدرتمندترین هیروهای آفلین بوده و همیشه شکست دادن این هیرو از مشکلات بزرگی بوده است که در برابر بازیکنان قرار میگرفته است. بر خلاف دیگر هیروهای معرفی شده که با تاثیر آیتم آقانیم به جمع هیروهای مناسب برای رنک آپ کردن اضافه شده‌اند این هیرو تنها به دلیل قدرتمند بودن در نسخه‌های قبلی و تغییرات در تلنت‌هایش در لیست برترین‌های ما قرار گرفته است . تغییرات این هیرو در نسخه ۷.۲۲ به شکل زیر بود :

TIMBERSAW

 • Strength growth increased from 2.8 to 3.2
 • Intelligence gain increased from 2.4 to 2.7
 • Base armor increased by 1

TALENTS

 • Level 10 Talent changed from +6% Spell Amplification to +2.5 Mana Regen
 • Level 10 Talent changed from +25% XP Gain to +225 Health
 • Level 15 Talent increased from +5 Reactive Armor Stacks to +8
 • Level 15 Talent changed from +100 Damage to +10% Spell Amplification
 • Level 20 Talent increased from +15 Strength to +20

اضافه شدن مانا ریجن و تمرکز بر بالا رفتن قدرت این هیرو باعث شد تا هم شاهد رفع شدن مشکل مانای این هیرو در اوایل بازی در کنار بیشتر شدن رشد اینتلیجنس این هیرو باشیم و هم این هیرو دیگر تنها در آفلین استفاده نشود و بتوان این هیرو را برای رول مید نیز مناسب دانست.

همچنین این هیرو در اوایل بازی میتواند با قدرت بالای خود به اندازه کافی حریف خود در لین را آزار دهد و فشار کافی را بر روی لین ایجاد کند تا سایر هم تیمی‌ها به اندازه کافی راه آسانی را برای پیش بردن بازی به سود خود داشته باشند. اما به جز این تغییرات اعمال شده این هیرو در نسخه ۷.۲۲c به قدرت بیشتری رسید:

TIMBERSAW

 • Base strength increased by 2
 • Base mana regen increased from 0 to 0.25

باز هم بالا رفتن سرعت پر شدن مانای این هیرو و از سمتی دیگر بالا رفتن قدرت این هیرو باعث شد تا این هیرو بیشتر از هر وقت دیگری برای بازی در بازی‌های پابلیک مناسب باشد و بتوانیم این هیرو را در رول مید هم ببینیم. برای مثال میتوان به تیم Alliance اشاره داشته باشیم که در این نسخه از بازی چندین بار این هیرو را در مسابقات مختلف به عنوان هیروی مید یا کری پیک کرد و همیشه هم شاهد تاثیر مثبت این هیرو در بازی‌ها بودیم.

اما اگر بخواهیم بر روی رول‌های مناسب برای این هیرو بررسی داشته باشیم باید گفت که ابتدا یکی از مهم ترین نکاتی که باید در پیک کردن این هیرو برای رول مید در نظر داشته باشید این است که این هیرو در رول مید هیروهای کانتر زیادی دارد که یکی از از این هیروها که سرسخت ترین کانتر این هیرو به شمار میرود هیروی OD است در نتیجه برای انتخاب این هیرو برای رول مید هیچگاه عجله نداشته باشید و سعی کنید که زمانی از این هیرو برای رول مید استفاده کنید که مطمئن هستید میتوانید بازی را با یاران خود رو به جلو پیش ببرید چرا که این هیرو قدرت فارم بالایی ندارد و تنها راه کسب گلد و خرید آیتم برای این هیرو بیشتر در کمک در تیم فایت‌ها و پوش دادن لین هاست و در این حالت حتی اگر برای زمان کوتاهی از بازی عقب بیوفتید کار شما در بازی به پایان میرسد و باید در برابر باخت تسلیم شوید.

از طرفی دیگر این هیرو در رول آفلین به حدی قدرتمند است که هیروهای محدودی وجود دارند که میتوانند این هیرو را آزار دهند و لین را در برابر این هیرو برنده شوند.

اما در مورد آیتم‌های مناسب برای این هیرو در اوایل بازی تنها میتوان به آیتم‌های Soul Ring و Arcane boot اشاره داشت که میتوانند مشکل کمبود مانای این هیرو را برطرف کنند. گرچه بروزرسانی‌های اخیر مشکل مانا را برای این هیرو کمی حل کرده‌اند اما باز هم گاهی مشکل مانای این هیرو در بازی شدیدا مشاهده میشود و تنها این دو آیتم ارزان و پر کاربرد هستند که میتوانند این مشکل را برای این هیرو از پیش رو بردارند.

در ادامه خرید آیتمی مانند Holy Locket برای این هیرو شدیدا پیشنهاد میشود چرا که این آیتم میتواند heal دریافتی این هیرو از لول سه این هیرو را افزایش دهد و در نهایت شاهد هیروی تانک تر و قدرتمندتری در این بازی خواهیم بود و همین موضوع میتواند زمان بیشتری را برای یک تیم بخرد تا یاران این هیرو بتوانند با تصمیم گیری بهتر در تیم فایت‌ها برنده میدان باشند.

از دیگر آیتم‌های پیشنهادی برای این هیرو آیتم Blade Mail است که بیشتر در مواقعی به کار میاید که هیروهایی مانند Windranger را به عنوان حریف دارید و با توجه با اینکه پیک‌ هیروی Windranger اخیرا شدید بالا رفته است و تقریبا در تمامی بازی‌ها شاهد حضور این هیرو هستیم و این هیرو به دلیل قدرت Ultimate میتواند هر هیرویی را شدیدا مورد آزار و اذیت قرار بدهد این آیتم میتواند هم آیتم مناسبی برای کانتر کردن این هیرو باشد و هم Timbersaw میتواند در برابر این هیرو یک هیروی تانک قدرتمند باشد تا تمامی نقشه‌های این هیرو را به کلی بهم بریزد.

آیتم bloodstone از آیتم‌های ثابت این هیرو به شمار میرود و داشتن این آیتم میتواند شمارا در داشتن hp و mana regen بیشتر یاری کند و با کسب هر کیل بازی راحت تری را در پیش داشته باشید. آیتم‌های Aghanim scepter و shiva نیز میتوانند ادامه بازی را برای این هیرو قدرتمند تر از همیشه پیش ببرند چرا که داشتن ۲ ultimate هم زمان و قابلیت Slow کردن بیشتر میتواند تمامی برنامه‌های حریفان شمارا به هم بریزد و دمیج بیشتر و زمان بیشتری را برای فایت کردن با حریفان را برای خود و هم تیمی‌های خود بخرید و بازی را به راحتی به سود خود پیش ببرید.

Windranger

اشتباهی که همه در مورد این هیرو میکردند این بود که بعد از منتشر شدن نسخه ۷.۲۲ بسیاری فکر میکردند که این هیرو نرف شده است.

WINDRANGER

 • Reworked Scepter. Now adds 2 charges to Windrun and increases movement speed by 45%.

FOCUS FIRE

 • Focus Fire cooldown reduced from 70 to 70/50/30

TALENTS

 • Level 10 Talent changed from +30% Windrun Slow to -2s Shackleshot Cooldown
 • Level 25 Talent changed from +35% Ministun Focus Fire to -20% Focus Fire Damage Reduction

اما در اصل اتفاقی که برای این هیرو در نسخه ۷.۲۲ رخ داد این بود که قدرت windrun این هیرو بیشتر از قبل شد و به جای اینکه مدت زمان در دسترس قرار گرفتن Ultimate این هیرو کمتر باشد این هیرو ۲ شارژ بر روی لول Windrun خود دریافت کرد. همانطور که میدانید تلنت لول ۲۵ این هیرو دارای ۳۰ درصد Cooldown reduction است که این تلنت به تنها میتواند CD لول ultimate این هیرو را کاهش دهد در نتیجه تنها چند ثانیه بالاتر بودن CD این لول تغییر خاصی را در بازی ایجاد نمیکند اما پایین تر آمدن CD لول windrun و از سمتی داشتن ۲ شارژ بر روی این لول میتواند به اندازه کافی این هیرو رو موثز از قبل در بازی جلوه دهد و قدرت فرار این هیرو در زمان‌های ضروری بیشتر از قبل باشد . از سمتی دیگر در این نسخه نه تنها ultimate این هیرو نرف نشد بلکه حالا میتوانید بین داشتن cd بر روی لول‌های خود یا Damage reduction در زمان استفاده از Ultimate بر روی هیروهای حریف گزینه مناسب را نسبت به شرایط بازی انتخاب کنید و Late Game قوی‌تری را نسبت به قبل با این هیرو در پیش داشته باشید.

و البته باید به این موضوع اشاره داشت که بازیکنانی که اعتقاد داشتند که این هیرو نرف شده است زمانی به اشتباه خود پی بردند که شاهد پیک شدن بیشتر این هیرو در تورنمنت‌های مختلف بودند. در تمامی مسابقاتی که بعد از منتشر شدن ۷.۲۲ برگزار شد شاهد پیک این هیرو حتی بیشتر از قبل بودیم و برای مثال میتوان به بازی خوب W33ha با این هیرو اشاره داشته باشیم و با جرات میتوان گفت که بازی زیبای این بازیکن با این هیرو و قدرتمند شدن این هیرو باعث شد تا این هیرو به کمک تیم Liquid بیاید و تا فینال مسابقات Epicenter این هیرو کمک زیادی به یاران کروکی کند و W33ha نیز قدرت این هیرو و مهارت فوق العاده خود را به نمایش عموم بگذارد.

از این موضوع که بگذریم باید گفت که این هیرو تنها در رول مید نیست که میتواند قدرتمند باشد و بسیار دیده شده است که این هیرو در رول آفلین و حتی ساپرت نیز قدرتمند بوده است.

از این هیرو میتوان در رول Roam استفاده کرد و شاید بزرگترین دلیل برای استفاده از این هیرو در این رول سرعت حرکت خوب این هیرو و قابلیت استان به میزان زمان کافی باشد که در اوایل بازی کمک زیادی به گنک کردن لین‌ها و آزار دادن حریفان میکند.

اگر بخواهید از این هیرو در رول Roam استفاده کنید آیتم‌های پیشنهادی ما به شما استفاده از Urn of shadow در اوایل بازی است چرا که در کنار استان میتوانید حرکت حریفان را به اندازه کند کنید و فرصت بیشتری برای کشتن آنها داشته باشید و از سمت دیگر در زمان‌های ضروری یاران خود را از مردن نجات دهید.

آیتم دیگری که برای این هیرو در رول Roam شدیدا پیشنهاد میشود آیتم Medallion است که کشتن حریفان را برای شما و یارانتان در اوایل بازی راحت تر میکند و گاها میتوانید در صورتی که شرایط بازی سازگار بود این آیتم را به Solar  تبدیل کنید.

آیتم‌های Force staff و Eul از دیگر آیتم‌های مناسب برای ساپورتر هاست که حتما به آن‌ها احتیاج دارید تا بتوانید یاران خود را در زمان‌ها ضروری در تیم فایت‌ها نجات دهید. همچنین آیتم‌های Blink و Aghanim scepter نیز از آیتم‌هایی هستند که در هر رولی برای این هیرو مناسب هستند و در هر شرایطی میتوانند به تهاجمی تر شدن این هیرو کمک کتند.

اما این هیرو در رول‌های مید و آفلین با آیتم بیلد قدرتمند خود میتواند تاثیر بیشتری نسبت به رول ساپرت این هیرو در بازی داشته باشد.

آیتم‌های پیشنهادی اولیه ما برای این هیرو در اوایل بازی آیتم‌های phase Boot و talisman هستند چرا که با داشتن Phase boot سرعت حرکت بیشتری را خواهید داشت و تقریبا و وجود لول Windrun این آیتم میتواند شمارا غیر قابل کشتن کند و در زمان‌های ضروری بتوانید از دست حریفان خود فرار کنید و آیتم Talisman با توجه به Magical بودن لول دو شما میتواند دمیج بیشتری را به حریفان وارد کند و با توجه به اینکه این لول به تنهایی دمیج بالایی را به حریفان وارد میکند آیتم Talisman میتواند در اوایل بازی کار را برای حریفان سخت و سخت تر کند.

در ادامه خرید آیتم Maelstorm میتواند کار شمارا برای فارم کردن آسان تر کند و همچنین دمیجی که در هنگام استفاده از Ultimate خود وارد میکنید شدیدا بیشتر شود و به راحتی بتوانید حریفان خود را بکشید. حال بعد از خرید این آیتم میتوانید با خرید آیتم Blink Dagger به راحتی شروع کننده فایت‌ها باشید و همانطور که گفته شد Blink به همین دلیل است که همیشه از آیتم‌های شدیدا موثر این هیرو به شمار میرود. در صورت لزوم نیز میتوانید برای کمتر صدمه دیدن و یا کمک به تیم از آیتم Orchid استفاده کنید و نهایتا در Late game این آیتم را نیز ارتقا دهید. آیتم‌هایی مانند Aghanim scepter و BKB نیز مانند همیشه از آیتم‌های شدیدا ضروری این هیرو به شمار میروند و استفاده از این آیتم‌ها از ملزومات بازی با این هیروست. در صورتی که حریفان شما لول‌های استان زیادی دارند میتوانید از آیتم Linken استفاده کنید تا کشتن شما و یا به دام انداختن شما برای حریفان دشوار شود و همچنین به دلیل قدرت بالای لول Ultimate این هیرو میتوانید در انتها آیتم Moonshard را تهیه کنید تا با سرعت بیشتری به حریفان خود اتک دهید و همچنین پوش دادن تاورها و لین‌ها با سرعت بیشتری انجام شود.

Clinkz

اسکلت آتشین بازی دوتا۲ که همیشه در هر نسخه‌ای به شکلی از بهترین‌ها بوده و همیشه شکست دادن این هیرو از سخت ترین کارهای ممکن بوده است در نسخه ۷.۲۲ با چند باف کوچک و بالانس شدن لول دو خود کار را شروع کرد :

CLINKZ

 • Now has 0.25 base mana regen
 • Added Scepter upgrade. Creates two skeletons near Clinkz when exiting Skeleton Walk. Increases Skeleton Walk speed by +30% and unlocks max movement speed.

BURNING ARMY

 • Burning Army base attack time changed from 1.75/1.6/1.45 to 1.6
 • Burning Army units damage from 100% of your base damage to 80/100/120%

TALENTS

 • Level 15 Talent reduced from +30 Searing Arrows Damage to +20

قدرتمند شدن Ultimate این هیرو و همچنین بیشتر شدن این قدرت با در دست داشتن آیتم آقانیم همه به لطف نسخه ۷.۲۲ به این هیرو اضافه شد و تنها موردی که شاید بازیکنان را در مورد انتخاب این هیرو برای رنک آپ کردن مشکوک میکرد ضعیف شدن لول searing Arrows بود که این تغییر تنها در تلنت های این هیرو رخ داده بود و این موضوع نمیتوانست شکی در قدرتمند بودن این هیرو ایجاد کند.

CLINKZ

 • Base strength increased by 2

SEARING ARROWS

 • Searing Arrows damage reduced from 30/40/50/60 to 20/30/40/50
 • Searing Arrows manacost reduced from 12 to 6/8/10/12

TALENTS

 • Level 15 Talent reduced from +20 Searing Arrows to +15

نسخه ۷.۲۲b این بازی گرچه دمیج وارده از لول Searing Arrows را کمتر کرد و این تاثیر در تلنت مربوط به این لول هم دخیل بود اما اضافه شدن قدرت پایه این هیرو و از سمتی مانای کمتر مورد نیاز برای لول نرف شده باز هم این هیرو را به اندازه کافی قدرتمند نگه داشت تا بتوانیم نام این هیرو را در این لیست قرار دهیم و از قرار دادن این هیرو در این لیست دست نکشیم.

CLINKZ

TALENTS

 • Level 10 Talent changed from +5 Armor to +8 Agility
 • Level 10 Talent changed from +12% Magic Resistance to +10 Strength
 • Level 15 Talent changed from +15 Strength to -30s Burning Army Cooldown
 • Level 25 Talent increased from +3s Strafe Duration to +4s

هر چقدر که نسخه قبل کمی دل طرفداران این هیرو را زد اما در نسخه ۷.۲۲c این هیرو باف‌های خوبی را در تلنت‌های خود دید و برای مثال اضافه شدن مدت زمان لول یک این هیرو و تعویض ۳ تلنت دیگر به موارد ضروری تر باعث شد تا بازیکنان از این هیرو نا امید نشوند و متوجه خوب بودن این هیرو برای بازی در بازی‌های پابلیک شوند.

اعمال باف‌ها بر روی این هیرو تنها به این نسخه خاتمه پیدا نکرد و در نسخه ۷.۲۲d شاهد تغییرات زیر بر روی این هیرو بودیم:

CLINKZ

 • Strength gain increased from 1.9 to 2.2
 • Agility gain reduced from 3 to 2.7

BURNING ARMY

 • Burning Army spawn interval improved from 0.8 to 0.7

باف شدن دوباره لول Burning Army این هیرو و بالا رفتن مجدد Strength این هیرو این هیرو را باز هم به سمت قدرتمند شدن کشاند و با اینکه مقدار دریافت اگلیتی این هیرو کمی کاهش پیدا کرد اما با توجه به اضافه شدن تلنت اضافه شدن ۸ اگیلیتی به این هیرو در نسخه قبلی این موضوع کم اهمیت شد.

تمامی این تغییرات اعمال شده بر روی این هیرو باعث شد تا این هیرو مانند همیشه از قدرتمندترین هیروهای این بازی باشد و با توجه به اینکه این هیرو میتواند در تمامی رول‌ها ایفای نقش کند انتخاب این هیرو در بازی‌ها میتواند کار هوشمندانه‌ای باشد.

این هیرو میتواند در رول‌های مید و کری و آفلین استفاده شود و گاها دیده شده که این هیرو در رول Roam نیز موثر بوده است و گرچه شاید این موضوع تعجب آور باشد اما در شرایطی میتوان از این هیرو به عنوانی ساپرتی سر سخت و آزار دهنده استفاده کرد و حریف را به شدت آزار داد و کنترل بازی را در دست گرفت.

از رایج ترین مشکلات این هیرو میتوان به کمبود مانا در اوایل بازی اشاره داشت و این موضوع زمانی که در رول مید شروع به بازی کنید بیشتر از هر وقت دیگری به چشم میاید در نتیجه آیتمی مانند soul ring در اوایل بازی میتواند این مشکل را برای این هیرو حل کند و شاهد بازی روان تری برای این هیرو باشیم. از آیتم‌های خوب دیگر برای این هیرو در اوایل بازی میتوان به Medallion اشاره داشت و میتواند به شدت به این هیرو برای کشتن هیروهای سرسخت و تانکی تر کمک کند و باید گفت که با توجه به نرف شدن لول دو این هیرو در حال حاضر این آیتم تر مهمات این هیرو به شمار میرود و گاها خرید این آیتم به نوعی یک اجبار به شمار میروند. در ادامه با توجه به شرایط بازی میتوانید از آیتم‌های Orchid و یا Diffusal استفاده کنید که هر کدام در شرایط خاصی به کمک این هیرو میایند. آیتم‌هایی مانند BKB و Linken نیز از ملزومات این هیرو به شمار میروند و در تمامی گیم‌ها برای برد بازی به آیتم BKB نیاز خواهید داشت. همچنین با توجه به بروزرسانی های نسخه ۷.۲۲ آیتم Aghanim Scepter میتواند حریفان شما را به راحتی از پای در بیاورد.
Clinkz به دلیل داشتن اتک اسپیدی که از لول یک خود دریافت میکند و قدرت دمیجی که در دست دارد از هیروهای پوشر خوب به شمار میرود و به همین دلیل میتوانید در اوقاتی که توانایی حضور در فایت‌ها را با یاران خود ندارید از موقعیت استفاده کنید و شروع به پوش دادن لین‌ها کنید تا در نتیجه حتی اگر تیم شما عملکرد خوبی در تیم فایت‌ها هم نداشت موفق به انجام کار مثبتی در بازی شده باشید.

مطلب پیشنهادی:  زمان‌بندی مسابقات دوتا 2 WESG 2018

به یاد داشته باشید که این هیرو در اوایل بازی به راحتی میتواند لین‌های دیگر را گنک کند و در نتیجه اگر با این هیرو در رول مید بازی کردید سعی کنید که در زمان‌های مناسب به هم تیمی‌های خود برای کشتن حریفان کمک کنید تا بتوانید به راحتی بازی را هر چه بیشتر به سود خود و هم تیمی‌هایتان پیش ببرید و کار حریفان برای بازگشت به بازی سخت و سخت تر شود.

Spirit Breaker

این هیرو که همیشه از هیروهای Roam و آفلین قدرتمند و محبوب بوده است در نسخه ۷.۲۲ با تغییرات خوبی روبرو شد :

SPIRIT BREAKER

 • Base health regen increased from 0.75 to 1.25

BULLDOZE

 • Bulldoze status resistance increased from 30/40/50/60 to 34/46/58/70%
 • Bulldoze movement speed increased from 12/18/24/30% to 14/20/26/32%

GREATER BASH

 • Greater Bash stun duration rescaled from 1.2/1.4/1.6/1.8 to 0.9/1.2/1.5/1.8
 • Greater Bash damage rescaled from 8/16/24/32% to 14/20/26/32%

CHARGE OF DARKNESS

 • Charge of Darkness manacost reduced from 100 to 70/80/90/100

NETHER STRIKE

 • Nether Strike Scepter cast range increased from 850 to 950
 • Nether Strike Scepter radius increased from 250 to 350

زمانی که لول دو این هیرو به Bulldoze تغییر کرد شاهد قدرتمند تر شدن این هیرو در بازی‌ها بودیم. این قدرت خوب در نسخه ۷.۲۲ باف تر شد و اضافه شدن سرعت حرکت و بالاتر رفتن Magic Resistance این لول باعث شد تا این هیرو بتواند موثر تر از قبل در بازی حاضر شود و همچنین بیشتر شدن دمیج لول Greater Bash این هیرو نیز از دیگر مواردی بود که این هیرو را قدرتمندتر کرد. همچنین بیشتر شدن رنج لول Nehter Strike و کمتر شدن مانای مورد نیاز برای لول Charge of darkness از دیگر تغییراتی بودند که این هیرو را به شدت بهتر و قدرتمندتر کردند.

البته لول Nether strike در نسخه بعدی بیشتر شبیه به لولی شد که در Late Game بهتر عمل میکند چرا که تغییر زیر در نسخه  ۷.۲۲d این هیرو را متحول کرد :

SPIRIT BREAKER

NETHER STRIKE

 • Nether Strike bonus damage reduced from 150/200/250 to 120/185/250

قدرتمند شدن این هیرو در همان اوایل نسخه ۷.۲۲ ظاهرا در ادامه با نرف‌های کوچکی برای این هیرو ادامه داشت و در نسخه ۷.۲۲e شاهد نرف دیگری بر روی این هیرو بودیم :

SPIRIT BREAKER

CHARGE OF DARKNESS

 • Charge of Darkness cooldown increased from 11 to 17/15/13/11

بیشتر شدن CD لول Charge of darkness این هیرو گرچه شاید آنچنان شدید نبود و به گونه‌ای نبود که بازیکنان از این هیرو چشم پوشی کنند اما این پایان تغییرات این هیرو نبود و نسخه ۷.۲۲f نیز این هیرو را دوباره دوچار تغییراتی کرد :

SPIRIT BREAKER

BULLDOZE

 • Bulldoze manacost from 25/30/35/40 to 30/40/50/60

NETHER STRIKE

 • Nether Strike damage reduced from 120/185/250 to 100/175/250

بیشتر شدن مانای مورد نیاز برای لول Bulldoze و کمتر شدن دمیج لول Nether Strike در لول‌های ۱ و ۲ این قدرت مواردی بودند تا این هیرو بیشت هیرویی مناسب برای Early Game شناخته شود.

برای نتیجه گیری میتوان گفت که در حالت عادی با در نظر نگرفتن این تغییرات Spirit Breaker به عنوان یک هیروی Roamer به این دلیل قدرتمند است که اجازه فرار کردن را به راحتی به هیچ هیرویی نمیدهد و در هر لحظه میتواند به راحتی هر لینی را گنک کند و با توجه به آیتم بیلدی که برای این هیرو در رول Roam استفاده میشود باید گفت که استفاده از این هیرو در برابر هیروهایی مانند Morph و یا Huskar میتواند کار هوشمندانه و قدرتمندی باشد.

همچنین این هیرو در رول آفلین میتواند به راحتی حریفان خود را آزار دهد چرا که داشتن دمیج مناسب لول Great Bash این هیرو همیشه از مواردی است که حریفان را کلافه میکند و همجنین لول Charge of darkness این هیرو میتواند این هیرو را از مردن در لین نجات دهد.

آیتم‌های مناسب برای این هیرو در اوایل بازی آیتم‌های Power Trade و Urn of shadow در رول Roam هستند و همچنین اگر در بازی هیروهایی مانند Morph و Huskar حضور داشتند با تبدیل کردن آیتم Urn of shadow به Spirit Vessel و خرید آیتم Hellboard دیگر اجازه کشته شدن یارانتان را به حریف نمیدهید. همچنین لول Charge of darkness این هیرو در برابر هیروهایی که قابلیت Invis دارند همیشه مناسب بوده است و برای کشتن این هیروها تنها با داشتن آیتم Dust کار را تمام خواهید کرد.

در ادامه برای داشتن دمیج بیشتر و شانس بیشتر برای استفاده لول Great Bash میتوانید از آیتم Echo در برابر حریفان استفاده کنید.

همچنین در شرایطی کی اوضاع بازی همیاری کند میتوانید برای فرار از بازیکنان حریف آیتم Shadow Blade را خریداری کنید و در صورتی که در تیم روبرو هیروهایی مانند Bristle و یا Centaur و حتی Mars حضور داشتند میتوانید این آیتم را به Silver Edge ارتقا دهید تا بازی موفق تر و راحت تری را در پیش داشته باشید. البته برای شکست دادن هیروهای تانک حریف میتوانید برای این هیرو آیتم‌های Medallion و Solar را تهیه کنید چرا که با چشم پوشی بر روی قدرت دمیج تیم شما ترکیب این آیتم با دمیجی که این هیرو به حریفان وارد میکند ترکیبی خوب و قدرتمند است که همیشه میتواند به داد شما و هم تیمی هایتان برسد.

آیتم Lotus Orb نیز از آیتم‌هایی است که برای این هیرو در رول آفلین استفاده میشود و به جرات میتوان گفت که این هیرو با در دست داشتن آیتم‌های این چنینی میتواند تانکی شکست ناپذیر باشد و تایم کافی برای برد یک تیم فایت را برای تیم خود بخرد.

آیتم Blade Mail نیز برابر هیروهایی مانند Ench و blood seeker میتواند مناسب ترین انتخاب ممکن باشد تا در حد امکان از مردن زود هنگام شما خود داری کند و بتوانید راحت تر در برابر این چنین هیروها ایستاده و فایت کنید.

همچنین آخرین آیتم‌های پیشنهادی ما برای این هیرو آیتم‌های BKB و Moon shard هستند که شاید از نظر خیلی از بازیکنان مهم و کاربردی نباشند. اگر از این هیرو در رول آفلین استفاده کنید این آیتم‌ها شدیدا برای شما به درد بخور هستند چرا که میتوانید با آیتم BKB آزادانه تر فایتی را آغاز کنید و تا حدودی باز هم تایم بیشتری را برای تصمیم گیری تیم خود خریده باشید . همچنین آیتم Moonshard به دلیل وجود لولی مانند Great Bash میتواند تعداد استان‌های متعدد را به حریفان شما وارد کند و به راحتی حریفان خود را در دام بیاندازید.

Underlord

این هیروی محبوب رول آفلین از دسته هیروهایی است که در تمامی نسخه‌های ۷.۲۲ با باف شدن مواجه بوده است و در هر نسخه قوی تر از قبل شده است و همین موضوع باعث میشود تا ما این هیرو را سزاوار حضور در این لیست بدانیم.

شروع تغییرات این هیرو در نسخه ۷.۲۲ به شکل زیر بود :

UNDERLORD

PIT OF MALICE

 • Pit of Malice radius increased from 375 to 390
 • Pit of Malice cooldown reduced from 32/28/24/20 to 30/26/22/18

گرچه تغییرات این هیرو در این نسخه چندان زیاد نبود اما پایین تر آمدن cd لول pit of malice از تغییراتی بود که این هیرو شدیدا به آن نیاز داشت. در نسخه بعد یعنی ۷.۲۲c شاهد اضافه شدن یک آرمور به این هیرو بودیم :

UNDERLORD

 • Base armor increased by 1

اما تغییرات این هیرو تنها به اینجا ختم نشد و در نسخه ۷.۲۲d باز هم لول Pit of malice این هیرو باف شد :

UNDERLORD

PIT OF MALICE

 • Pit of Malice AoE increased from 390 to 400

TALENTS

 • Level 10 Talent changed from +25 Movement Speed to +30
 • Level 15 Talent increased from +100 Cast Range to +125
 • Level 15 Talent changed from +15 Atrophy Attack Bonus Damage From Heroes to +7 Atrophy Permanent Bonus Damage

البته تغییرات در این نسخه تنها به باف شدن لول Pit of malice ختم نشد و باف شدن تلنت‌های این هیرو از دیگر باف‌های اعمال شده بر روی این هیرو بود. بیشتر شدن سرعت حرکت این هیرو و بیشتر شدن Cast range این هیرو و همچنین عوض شدن تلنت لول ۱۵ این هیرو از تغییراتی بودند که شاید از نظر عددی موردی خاصی به نظر نمیرسیدند اما با یک جمع بندی ساده این هیرو را شدیدا قدرتمند تر از قبل کرده بودند و به جرات میتوان گقت که تمامی این تغییرات این هیرو را روز به روز شکست ناپذیر تر از روز قبل میکردند.

روند باف شدن لول Pit of malice در هر نسخه به شکل‌های مختلف ادامه پیدا کرد و در نسخه بعدی یعنی ۷.۲۲e شاهد تغییرات زیر بودیم :

UNDERLORD

PIT OF MALICE

 • Pit of Malice manacost reduced from 100/115/130/145 to 80/100/120/140
 • Pit of Malice cooldown reduced from 30/26/22/18 to 24/22/20/18

کم شدن مانای مورد نیاز برای استفاده از قدرت Pit of Malice و کم شدن مجدد CD این هیرو باعث شد تا این هیرو بتواند در تیم فایت‌ها حریفان را شدیدا دچار مشکل کند و دشمنان را به راحتی به دام بیاندازد اما این آخرین باف برای لول Pit of malice  نبود و در آخرین نسخه ۷.۲۲ یعنی ۷.۲۲f هم باز هم شاهد باف شدن این لول این هیرو بودیم :

UNDERLORD

PIT OF MALICE

 • Pit of Malice cooldown reduced from 24/22/20/18 to 22/20/18/16

DARK RIFT

 • Dark Rift cooldown reduced from 130/120/110 to 130/115/100

 

مجددا CD این لول pit of malice کاهش یافت و این تنها تغییری نبود که میتوانست بازیکنان علاقه‌مند به این هیرو را خوشحال کند چرا که در این نسخه لول Ultimate این هیرو نیز یعنی لول Dark Rift هم باف شد و برای این لول هم شاهد کاهش CD بودیم و با توجه به اینکه بسیاری از بازیکنان این بازی این لول از این هیرو یعنی را Dark rift را از قدرتمندترین لول‌های این هیرو میدانند این اتفاق یکی از بهترین اتفاقاتی بود که میتوانست برای این هیرو رخ دهد.

برای شروع برای این هیرو میتوانید آیتم Arcane Boot را خریداری کنید چرا که این هیرو در شروع بازی با مشکل مانا شدید روبرو است و این آیتم میتواند به این هیرو در داشتن بازی روان تر کمک کند. در ادامه برای تانک تر شدن این هیرو آیتم Vanguard شدیدا لازم است و در صورتی که هیروهای روبرو شما دمیج فیزیکال شدید و بالایی را به شما و یارانتان وارد میکنند میتوانید این آیتم را به آیتم Crismon guard ارتقا دهید. از سمتی دیگر اگر دمیجی که بیتشرین آسیب را به شما و یارانتان وارد میکند مجیکال هست میتوانید از آیتم Pipe استفاده کنید تا خود و تیمتان را در برابر دمیج‌های وارده مضون نگه دارید و همچنین آیتمی مانند Vladmir میتواند در شرایطی که شما و کری‌های دیگر به life steal احتیاج دارید موثر و کاربردی باشد پس در نتیجه تمامی آیتم‌هایی که قابل خریداری برای این هستند بستگی به شرایط شما و یارانتان دارند و به یاد داشته باشد که این هیرو شدیدا برای کارهای تیمی ساخته شده است و تا حد ممکن سعی کنید تا با خرید آیتم‌هایی که به کمک تیم میایند سعی در پیش بردن بازی داشته باشید و البته نقطه قوت این هیرو در همین مورد است چرا که این هیرو به اندازه کافی قدرت دوام آوردن در فایت‌ها را دارد و در نتیجه با شروع کردن فایت‌ها و استفاده از آیتم‌ها برای تیم میتوانید برنده میدان و بازی باشید. برای اینکه بتوانید راحت تر فایت‌ها را شروع کنید و به عنوان تانک کسی باشید که برای کری و مید فضای مورد نیاز برای فایت کردن را تهیه میکند خرید آیتم‌هایی مانند Blink daggerو Force Staff را برای هیرو جدی بگیرید و در الویت قرار بدهید. همچنین برای کمک رسانی به تیم و دوام بیشتر تیم در فایت‌ها و گاها دیباف کردن بعضی از اسپل‌ها میتوانید Arcane Boot خود را به Guardian Grave تبدیل کنید تا بازی برای شما و تیمتان هموار تر پیش برود.

از دیگر آیتم‌های پیشنهادی برای این هیرو آیتم Radiance است که البته برای خرید این آیتم باید شرایط خود در بازی را در نظر داشته باشید و در صورتی که خرید این آیتم شمارا را از بازی عقب بیاندازد باید از خرید این آیتم خودداری کنید اما در صورتی که موفق به خرید به موقع این آیتم شوید میتوانید فشار خوبی را بر روی حریفان بگذارید و به اندازه کافی نیز سرعت فارم کردن شما بیشتر میشود.

همچنین در صورتی که تیم حریف اسپل‌های زیادی را میتواند بر روی شما و یازانتان اعمال کند خرید آیتم‌های Linken و Lotus Orb پیشنهاد حتمی ما به شماست چرا که داشتن این آیتم‌ها میتواند شما و یارانتان را بیشتر از هر وقتی در بازی قدرتمتند نگه دارد و در آخر نیز مانند همیشه توصیه همیشگی ما به شما و تمامی بازیکنان این است که از آیتم BKB حتما و حتما استفاده کنید چرا که با داشتن این آیتم میتوانید برای چند ثانیه حریفان خود را از انجام بسیاری از حرکات خوب منع کنید و دردسر بزرگی را برای حریفان بسازید.

Slardar

Slardar یکی از هیروهای محبوب و قدرتمند در رول‌های آفلین و Roam است که همیشه درصد پیک بالایی را در دست داشته است اما قدرت این هیرو در نسخه‌های ۷.۲۲ بیشتر از قبل شد و همین موضوع باعث شده است تا این هیرو آخرین هیروی لیست ما به عنوان یکی از هیروهای برتر برای رنک آپ باشد. تغییرات این هیرو در نسخه ۷.۲۲ به شکل زیر بوده است :

SLARDAR

 • Added Scepter upgrade. Slithereen Crush now creates a puddle of water that is considered a river for bonuses. Provides +25 HP regen, +12 Armor and +40% Status Resistance while in a Puddle or River (in addition to the normal Guardian Sprint River bonuses). Puddle AoE is 550. Puddles last for 25 seconds.

GUARDIAN SPRINT

 • Guardian Sprint now passively provides an extra 5/20/35/50% movement boost in the river with unlocked max speed, rather than a fixed 700 at level 4 when activated.

TALENTS

 • Level 25 Talent changed from +1.25s Slithereen Crush Stun to -4.5 Slithereen Crush Cooldown

Slithereen Crush با استفاده از آیتم Aghanim scepter در این نسخه شدیدا باف شد و دریافت ۱۲ آرمور و ۲۵ اچ پی ریجن به همراه ۴۰ درصد Magic Resistance قدرتی است که به راحتی نمیتوان آن را نادیده گرفت و میتوان گفت این میزان از قابلیت تنها با خرید آیتم Aghanim برای این هیرو شدیدا خاص و فوق العاده است و این قابلیت با تغییر تلنت لول ۲۵ این هیرو به کمتر شدن CD این لول اتفاقی است که شدیدا این هیرو را قدرتمند کرده است . همچنین باف شدن لول guardian sprint از مواردی بود که شاید این هیرو به آن شدیدا احتیاج داشت که به لطف نسخه ۷.۲۲ به آن رسید اما باف شدن این هیرو در نسخه بعدی یعنی ۷.۲۲c شدید تر شد :

SLARDAR

 • Base health regen increased from 0 to 0.5

اضافه شدن ریجن بیشتر گرچه با این رقم تغییر بزرگی نبود اما با منتشر شدن نسخه بعدی یعنی ۷.۲۲d این باف بیشتر به چشم آمد :

SLARDAR

 • Aghanim’s Scepter regen bonus increased from 25 to 35

TALENTS

 • Level 10 Talent increased from +6 Health Regen to +8
 • Level 15 Talent increased from +300 Health to +350

باف دیگر بر روی آیتم آقانیم این هیرو یعنی بیشتر شدن اچ پی ریجن و رسیدن آن به ۳۵ به جای ۲۵ و از سمت دیگر تغییرات کوچک اما عالی در تلنت‌های لول ۱۰ و ۱۵ باری دیگر این هیرو رو سخت تر از همیشه کرد اما ادامه این روند تغییرات به این نسخه پایان نیافت و باز در نسخه ۷.۲۲e شاهد اعمال قدرت بیشتر بر روی این هیرو بودیم :

SLARDAR

CORROSIVE HAZE

 • Corrosive Haze cast point reduced from 0.35 to 0.3
 • Corrosive Haze cast range increased from 700 to 700/800/900

 

قابلیت استفاده از لول Ultimate این هیرو یعنی لول Corrosive Haze در رنج بیشتر و پایین تر آمدن مدت زمان اعمال این لول آخرین تغییری بود که بر روی این هیرو انجام شد اما به جرات میتوان گفت که این تغییر این هیرو را همه چی تمام کرد چرا که این لول در حالت عادی یکی از دردسر ساز ترین لول‌ها برای حریف است و حال با این تغییرات ایجاد شده باید گفت که کار بازیکنانی که در برابر این هیرو قرار میگیرند شدیدا سخت تر شده و ظاهرا دیگر با این قدرت‌های جدیدی که به این هیرو داده شده است دیگر هیچ راه فراری در برابر این هیرو وجود ندارد.

آیتم‌های پیشنهادی ما برای این هیرو در رول Roam در ابتدا خریداری آیتم‌های Arcane boot و یا Tranquil boot است و انتخاب اینکه کدام یک از این آیتم‌ها را خریداری کنید بستگی به شرایط بازی دارد چرا که با توجه به اینکه این هیرو در اوایل بازی نیاز به مانا دارد و گاها هیروهای یار نیز در اوایل بازی نیاز شدید به مانا دارند خرید آیتم‌ Arcane boot برای این هیرو شدیدا عالی است اما در صورتی که در اوایل بازی نیاز به آزار دادن حریف دارید و همانطور که مشخص است انجام این کار نیاز به HP regen کافی دارد انتخاب آیتم Tranquil میتواند کاملا مناسب باشد. در ادامه بسته به شرایط بازی میتوانید یکی از آیتم‌های Shadow Blade و یا Blink Dagger  را خریداری کنید در فرار از دست دشمنان و یا حضور در تیم فایت‌ها قابلیت مناسبی را داشته باشید. همچنین خرید آیتم‌هایی مانند Force Staff برای کمک به یارهایتان و یا حتی آیتم Urn of Shadow برای اسلو کردن حریفان شدیدا برای این هیرو توصیه میشود.

اما اگر قصد دارید که با این هیرو در رول آفلین بازی کنید در ابتدای بازی میتوانید از آیتم‌های Power trade و Armlet استفاده کنید چرا که با داشتن این دو آیتم میتوانید با قدرت بیشتری در برابر حریفان خود قرار بگیرید یا در تیم فایت‌ها به تیم خود کمک کنید. از دیگر آیتم‌های کاربردی برای این هیرو میتوان به Blink Dagger اشاره داشت چرا که این آیتم میتواند کمک کند تا شما با این هیرو در هر زمان شروع به فایت کنید و یاران خود را نیز در وعضیت‌های بحرانی که در فایت‌ها پیش می آید نجات دهید.

در ادامه میتوانید آیتم BKB را برای دوام آوردن بیشتر در فایت‌ها تهیه کنید. یکی از مهم ترین آیتم‌ها برای این هیرو آیتم ac یا همان Assault است که علاوه بر سفت شدن هیرو میتواند در برابر هیروهایی مانند PA و یا Troll کمک زیادی به نجات پیدا کردن شما یا کشتن این هیروها کند. آیتم moon shard نیز میتواند کمبو خوبی با لول سه سما باشد با پشت سر هم بتوانید حریفان خود را بدون دادن هیچ فرصتی استان کنید و دمیج بالایی را به حریفان وارد کنید. همچنین آخرین آیتم پیشنهادی ما برای این هیرو آیتم Aghanim Sceptre است که با توجه قدرت هنگفتی که این آیتم به هیروی اسلاردار میدهد استفاده از این آیتم میتواند در Late game مشکلات بزرگی را برای حریفان شما ایجاد کند و همچنین در تیم فایت‌ها بیشتر از هر وقت دیگری غیر قابل کشتن شوید.

 

حرف آخر

گرچه در نسخه ۷.۲۲ بازی هیروهایی زیادی قدرتمند شدند و میتوانستیم که در این مطلب به هیروهای قدرتمند دیگری نیز اشاره کنیم اما بیشتر در این مطلب قصد معرفی هیروهایی را داشتیم که میتوانند در چند رول مختلف ایفای نقش کنند و یا در این نسخه از بازی پشت سر هم قوی شده‌اند. همچنین میزان وین ریت تمامی هیروهایی که در این مطلب معرفی شده اند در رنک‌های مختلف متغیر است و شما میتوانید از هیروهای پیشنهادی ما نسبت به رنک و مهارت خود در بازی استفاده کنید اما پیش از هر چیز به یاد داشته باشید که تنها بازی کردن با این هیروها برای رنک آپ کردن کافی نیست و مواردی مهمی مانند تمرین با هیروهای معرفی شده و استفاده از آیتم‌های درست و به جا با توجه به شرایط بازی از مواردی هستند که در موفقیت شما در بالا بردن رنک تاثیر دارند. به عنوان راهنمایی توصیه ما برای بازی کردن با هیروهای قدرتمند این است که حداقل ۱۵ تا ۲۵ بازی را به صورت نورمال انجام دهید تا به صورت کلی و حرفه‌ای با هیروها آشنا شوید و همچنین برای اطمینان بیشتر به ویدیوهای آموزشی که در شبکه‌های مختلف در مورد هر هیرو وجود دارد رجوع کنید.

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)