همه چیز در مورد فیفا ۲۰ (قسمت دوم)

مهدی عین‌الله زاده
مهدی عین‌الله زاده ۰۵ فروردین ۱۳۹۸

با قسمت دوم خبر مربوط به فیفا ۲۰ در خدمت شما عزیزان هستیم.

سوالاتی که در این قسمت به آن‌ها پاسخ داده خواهد شد از قبیل زیر هستند:

ویژگی‌های جدید فیفا ۲۰ چه چیزهایی خواهند بود؟

کی می‌توان فیفا ۲۰ را سفارش داد؟

بازی فیفا ۲۰ بر روی چه کنسول‌هایی قابل اجرا خواهد بود؟

آیا در فیفا ۲۰ سرویس اعانه مالی (Subscription) وجود خواهد داشت؟

بازیکن یا بازیکنان روی جلد فیفا ۲۰ چه کس یا کسانی خواهند بود؟

ویژگی‌های جدید فیفا ۲۰ چه چیزهایی خواهند بود؟

انصافا توسعه‌دهندگان کمپانی الکترونیک  آرتز اسپورتز برای بهبود وضعیت و شرایط بازی فیفا همه ساله تلاش زیادی داشته‌اند و این بدین معناست که این بار نیز باید منتظر ویژگی‌های جدید این بازی باشیم.

هر چند این حرف شما را هم قبول دارم که می‌گویید آن‌ها تمرکز اصلی‌شان را بر روی کنسول تخصصی خودشان گذاشته‌اند. ما در کنار جمع‌آوری اخبار این بازی نیم نگاهی هم به ویژگی‌های جدید این بازی داشته‌ایم:

آب و هوای پویا:

آب و هوای پویا فیفا 20

یورگن کلوپ به خاطر دخیل دانستن آب‌ و هوا در مشکلات اخیر لیورپول مورد انتقادات شدیدی از سوی طرفداران و اصحاب رسانه قرار گرفت اما شاید در این مورد حق با این سرمربی آلمانی باشد.

شرایط آب و هوایی متنوع مثل بارش سنگین باران، بارش برف و بادهای شدید قطعا تاثیر زیادی بر روی روند بازی دارند. آن‌ها نه تنها می‌توانند بر روی عملکرد بازیکنان تاثیر بگذارند، بلکه شرایط زمین را هم تحت الشعاع خود قرار می‌دهند.

به خاطر همین است که چلسی درباره شرایط زمین بازی تیم دیناموکیف در سری مسابقات پیش روی لیگ اروپا در ماه مارس انتقاد کرد.

باید اعتراف کرد که فیفا در زمینه آب و هوای متغیر از رقیب دیرینه و شرقی خود، Pro Evolution Soccer، چند قدمی عقب‌تر است و افزودن ویژگی‌های جدید مربوط به آن می‌تواند در رئالیزه‌کردن بازی‌ها نقش به‌سزایی داشته باشد.

یورو ۲۰۲۰:

یکی از بزگ‌ترین ویژگی‌هایی که در سری فیفا ۱۹ شاهد آن بودیم، الحاق رسمی لیگ قهرمانان (درکنار لیگ اروپا)، به الکترونیک آرتز اسپورتز بود. در همین سال رقابت‌های قهرمانی Premier Club به یکی از تورنمت‌های مستقل و مهم در بخش‌های مختلفی همچون The Journey ،Ultimate Team و Career Mode تبدیل شد.

انتظار می‌رود همین روند در فیفا ۲۰ هم ادامه داشته باشد و ما باید منتظر ورود سایر تورنمنت‌های معتبر UEFA مثل رقابت‌های قهرمانی اروپا که بازی‌های انتخابی آن در سال ۲۰۱۹ شروع می‌شود باشیم.

آخرین باری که فیفا از بازی‌های قهرمانی اروپا رونمایی کرد هفت سال پیش و در سری فیفا ۱۲ و با یک پک دانلود اختصاصی یورو ۲۰۱۲ بود. این همان رویکردی است که الکترونیک آرتز اسپورتز سال گذشته برای رقابت‌های ۲۰۱۸ World Cup از آن استفاده کرد.

آیکون‌های جدید:

آیکون های جدید فیفا 20

مثل ادوار گذشته، در فیفا ۲۰ نیز پتانسیل زیادی برای ورود آیکون‌های جدید به بازی وجود دارد. آیکون‌هایی مثل فرانچسکو توتی، زیندین زیدان، و آنرده پیرلو همگی از موارد حضور در فیفا ۲۰ هستند.

یکی از بازیکنانی که حالا حالا نباید انتظار حضور او در فیفا را داشته باشیم دیوید بکهام است. او با کمپانی Konami وارد قرارداد شده است.

واقعیت مجازی، واقعیت دارد؟

واقعیت مجازی فیفا 20

قدم بعدی در رشد و تکامل بازی‌های ویدیویی واقعیت مجازی است. این تکنولوژی که با هدست‌های VR پلی‌استیشن قابل دسترسی شده است به یکی از ملزومات اصلی این روزهای گیمرها تبدیل شده است. تا به حال از تعدای از بازی‌های VR رونمایی شده است اما نه فیفا و نه پی اس وارد این حوزه نشده‌اند.

مطلب پیشنهادی:  مسابقات قهرمانی آلتیمیت تیم فیفا و درخشش Xlevenniken در PS4

الکترونیک آرتز اسپورتز با ساخت یک حالت VR بر روی فیفا ۲۰ می‌تواند قدم رو به جلویی در گسترش تجربه‌های گیم پلی بازی برای کاربران بردارد.

شاید فراهم‌آوردن این تکنولوژی در سال ۲۰۱۹ برای سری جدید فیفا کمی زود باشد اما اگر این خبر به عنوان یکی از دستاوردهای بازی فیفا ۲۰ تایید می‌شد اصلا جای تعجب نداشت.

پایان بخش پرطرفدار ‘The Journey’، قدم بعدی چیست؟

در فیفا ۱۹ شاهد حضور سومین و البته آخرین بخش The Journey که یک حالت شخصیت محور و رول پلینگ داشت و داستان زندگی شخصیت داستانی، Alex Hunter، را بیان می‌کرد، بودیم. حال این سوال پیش می‌آید که الکترونیک آرتز اسپورتز می‌خواهد این بخش را در فیفا ۲۰ با چه چیزی پر کند.

این احتمال که شاهد تکرار حالت مشابه در فیفا ۲۰ باشیم زیاد است، اما اگر این بخش می‌خواهد طرفدارانش را راضی نگه دارد باید چیزی فراتر از The Journey باشد.

برای مثال، الکترونیک آرتز اسپورتز برای این بخش از بازی به جای تولید یک حالت کاملا نو و تازه می‌تواند ویژگی های پرطرفدار The Journey را وارد کریر مد کند.

لیگ‌ها، باشگاه‌ها، و استادیوم‌های بیشتر:

استادیوم های بیشتر در فیفا 20

این مورد کاملا قابل پیش‌بینی است، اما فیفا ۲۰ می‌تواند از لیگ‌های لایسنس شده و رقابت‌های بیشتری بهره ببرد که متعاقبا باشگاه‌های بیشتری را وارد بازی خواهند کرد.

به علاوه، زمانیک ه تعداد قابل توجه ۱۰۲ استادیوم لایسنس شده در فیفا ۱۹ وجود دارند، این رقم می‌تواند به بالاتر از این‌ها هم برسد.

اگر مثلا یورو ۲۰۲۰ یکی از ویژگی‌های نورسیده باشد، آن وقت فیفا ۲۰ مجبور خواهد بود تا هر ۱۲ ورزشگاه این مسابقات را که تعدادی از آن‌ها هم در بازی نیستند را لایسنس کند.

کی می‌توان فیفا ۲۰ را سفارش داد؟

زمانی که تاریخ انتشار فیفا ۲۰ اعلام شود، گیمرها می‌توانند این بازی را سفارش دهند.

این کار می‌تواند مستقیما از طریق مراکز رسمی پلی‌استیشن و ایکس‌باکس یا از طریق تعدادی از مراکز اصلی خرده فروشی انجام بگیرد.

بازی فیفا ۲۰ بر روی چه کنسول‌هایی قابل اجرا خواهد بود؟

کنسول های فیفا 20

در مورد کنسول‌های بازی فیفا خبر موثق و قطعی‌ای هنوز در دسترس نیست اما هنوز این احتمال وجود دارد که این بازی بر روی پلتفرم های همیشگی منتشر شود.

با این حساب باید منتظر اجرای این بازی بر روی ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴، و پی سی باشیم. نینتندو سوییچ و ورژن‌های موبایلی هم دور از انتظار نیستند.

کنسول جدید کمپانی Silicon Valley ،Google Stadia، هم می‌تواند یکی دیگر از آپشن‌ها باشد – البته اگر تاریخ ورود این کنسول و فیفا ۲۰ به بازار با هم هماهنگ باشند.

در سال گذشته الکترونیک آرتز اسپورتز از ادیشن ‘Legacy Edition’ برای Xbox 360 و PlayStation 3 رونمایی کرد. تکرار این ادیشن در سری فیفا ۲۰ و آن هم در حالی که توسعه‌دهندگان این بازی به فکر تکنولوژی نسل آینده، واقعیت مجازی، هستند دور از انتظار به نظر می‌رسد.

مطلب پیشنهادی:  واکنش بازیکنان فیفا به محدودیت‌های جدید الکترونیک آرتز برای آلتیمیت تیم

گزارش‌های آنلاین حاکی از آن هستند که در سال ۲۰۲۰ باید منتظر ورود پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس ۲ به میادین گیمینگ باشیم.

با توجه به زمان ورود این کنسول‌ها به بازار، که باز نیاز به تایید دارند، می‌توان انتظار اجرای فیفا ۲۰ بر روی سخت‌افزارهای جدید گیمینگ را داشت.

آیا در فیفا ۲۰ سرویس اعانه مالی (Subscription) وجود خواهد داشت؟

اعانه مالی در فیفا 20

در حال حاضر هیچ گونه سرویس اعانه مالی در فیفا وجود ندارد و گیمرها باید بازی را یا به صورت دیسک خریداری و یا به صورت آنلاین دانلود کنند.

هر چند اخیرا صحبت‌های زیادی حول این موضوع که الکترونیک آرتز می‌تواند به یک چنین مدلی برگردد شده است، مدیرعامل کمپانی الکترونیک آرتز، Andrew Wilson، در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۱۷ با بلومبرگ اعتراف کرد که او انتظار داشت که صنعت ویدیو گیم هم در جای پای موزیک و تلویزیون قدم بردارد، او در ادامه به زمان‌بر بودن عملی‌کردن این موضوع نیز اشاره کرد.

“بزرگ‌ترین عامل بازدارنده استفاده از رسانه‌های سرگرمی در ۵ سال گذشته تلفیق استریمینگ با سرویس اعانه مالی ( Subscription Service) بوده است.” آقای ویلسون گفت.

“همین موضوع طریقه تلویزیون نگاه کردن‌مان، موسیقی گوش کردن‌مان، و کتاب خواندن‌مان را تحت‌ تاثیر خود قرار داده است. تصور آن که این موضوع بر روی صنعت ما تاثیر نخواهد داشت سادگی محض است.

“آیا انجام این کار کمی طول می‌کشد؟ بله، بنا به دلایلی همچون: سایز فایل، سطح تاثیر و تاثر، و طراحی.

“اما من عمیقا اطمینان دارم که آن نقش مهمی در دنیای ما در آینده بازی خواهد کرد، درست مثل همان نقشی که در موسیقی، فیلم، تلویزیون و فیلم بازی می‌کند.”

بازیکن یا بازیکنان روی جلد فیفا ۲۰ چه کس یا کسانی خواهند بود؟

بازیکنان روی جلد فیفا 20

در کنار تغییرات اساسی در زمینه گیم پلی، فیفا ۲۰ قطعا با تغییراتی در عکس ستاره‌های روی کاور بازی خود همراه خواهد بود.

طرفداران فرنچایز فیفا که اخیرا با عکس جدید روی کاور بازی فیفا ۱۹ با نیمار، کوین دی بروینه و پائولودیبالا به جای ستاره پرتغالی، رونالدو، آشنا شده‌اند، در حال مرور بهترین‌های امسال برای قرارگرفتن بر روی کاور فیفا ۲۰ هستند.

احتمال آن می‌رود که فیفا ۲۰ با همین تعداد فعلی بازیکنان روی جلدش، سه نفر معرفی شود اما باز احتمال حضور یک بازیکن بر روی این جلد که قبلا توسط رونالدو اشغال شده بود هم می‌رود.

در کنار نیمار، دی بروینه و دیبالا ستاره‌های دیگری هم هستند که ارزش بودن بر روی جلد فیفا ۲۰ را دارند؛ مثل قهرمانان جام جهانی کیلیان امباپه و پل پوگبا. لوکا مدریچ، برنده فعلی توپ طلا، هم یکی دیگر از کاندیداهای این مهم در کنار هم‌تیمی خود گرت بیل است.

لیونل مسی، چهره بازی‌های فیفا برای چندین سال پیاپی، آخرین بار بر روی جلد فیفا ۱۶ دیده شد. این ستاره آرژانتینی در کنار تعدادی دیگر از بازیکنان بارسلونا بر روی کاور PES 2017 ظاهر شد و از آن موقع به بعد نه بر روی این جلد و نه بر روی جلد بازی فیفا دیده نشده است.

بازیکن روی جلد PES 2018 سوئارز و همین بازیکن در PES 2019 فیلیپ کوتینیو بود.

منبع: Goal

برچسب ها :
 1. Avatar امین گفت:

  یعنی نمیاد واسه ۳۶۰??? به نظر من که این کنسول خیلی پرطرفداره و باید براش بیاد

  • Avatar هادی عبدالهی گفت:

   سلام. محدودیت های سخت افزاری X360 دست و پای سازندگان رو بسته.
   اگر هم طرفداران خیلی اصرار کنند، شاید مثل گذشته نسخه کم حجم تر و ساده تر بازی رو بعدا منتشر کنه که خیلی از ویژگی های جدید و نوین ۲۰۲۰ رو قطعا نداره.

 2. Avatar رهام نصیری گفت:

  سلام قول VAR هم دادن،؟

 3. Avatar farzad گفت:

  یعنی فیفا ۱۹ که تو ۳۶۰ هست با ایکس باکس وان فرق میکنه ؟

We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)