همه چیز در مورد فصل ۸ پابجی موبایل

مهدی عین‌الله زاده
مهدی عین‌الله زاده ۳۱ مرداد ۱۳۹۸

در این گزارش به بررسی ویژگی ها و پچ نوت های فصل ۸ پابجی موبایل خواهیم پرداخت.

فصل ۸ پابجی موبایل در دسترس است و در این فصل شاهد اضافه شدن سریالی از ویژگی های جدید به بازی هستیم. جدا از رویال پس جدید بازی، فصل ۸ پابجی موبایل ویژگی های دیگری مثل کاستیوم ها و اسکین ها و تم جدیدی را هم با خود وارد بازی خواهد کرد.

تجربه بهتری از مد HDR در فصل ۸ پابجی موبایل

 همه چیز در مورد فصل 8 پابجی موبایل

ویژگی های بصری بازی بدون شک فاکتور مهمی برای شکار دشمنان در فواصل دور محسوب می شوند و فصل جدید – یا همان آپدیت ۰.۱۳.۵ – مد HDR بازی را بروز رسانی خواهد کرد.

هر چند مد HDR (مخفف عبارت High Dynamic Range) از قبل در بازی وجود داشت، اما حالا کاربران می توانند با استفاده از تنظیمات جدید فصل ۸ با گرافیک خیلی بهتری به بازی بپردازند.

این عامل می تواند جزئیات بیشتری از صحنه های مختلف بازی و البته گیم پلی‌ای روان تر را برایتان به همراه داشته باشد که خب نیازمند دستگاهی با قابلیت پشتیبانی از آن هم هست.

کارت محافظ رتبه بندی

اگر از ترس از دست دادن امتیاز و کاهش رتبه تان زیاد بازی نمی کنید باید بگویم که در فصل جدید خبری از این موضوع نخواهد بود. دیگر با فعال کردن کارت محافظ رتبه (Rating Protection Card) می توانید با خیال راحت بازی کنید.

همانطور که از نام آن مشخص است، این کارت از کاهش رتبه بندی بازیکنان در صورت باخت در بازی ها جلو گیری می کند.

فقط باید این کارت را قبل از بازی هایتان فعال کنید. استفاده از کارت با ارزشی مثل این در بازی با محدودیت هایی هم همراه است. از این کارت فقط می توانید تا سطح Crown یا پایین تر از آن استفاده کنید. بنابراین پیشنهاد می شود که تا رنک Crown I برسید و بعدا این کارت را فعال کنید.

اسلحه PP-19 Bizon

 همه چیز در مورد فصل 8 پابجی موبایل

در فصل ۸ برای اولین بار از اسلحه نیمه خودکار PP-19 Bizon رونمایی خواهد شد. این اسلحه نه تنها از ظاهر زیبایی برخوردار است بلکه از بزرگ ترین خشاب ممکن برای یک مسلسل دستی (SMG) هم بهره می برد.

این مسلسل دستی دارای برد موثر ۱۰۰-۲۰۰ متر است. PP-19 Bizon دارای ظرفیت خشاب ۴۵ (۷.۶۲ میلی متر) است. ظرفیت فشنگ این اسلحه هم ۶۴ فشنگ ۹ میلی متری است.

تغییرات در رتبه بندی بازیکنان

آنهایی که به تازگی با بابازی پابجی و سبک بتل رویال آن آشنا شده اند از ورورد این ویژگی به بازی خوشحال خواهند شد.

از فصل ۸ به بعد رتبه های زیر گلد (برنز و نقره) بدون هیچ تغییری و دست نخورده به فصل بعد انتقال داده خواهند شد. این یعنی بازیکنانی که از رنک نقره و برنز  در بازی بهره می برند می توانند در فصل جدید هم با همان رنک قبلی بازی کنند.

مطلب پیشنهادی:  اخبار مسابقات 2018 The Kuala Lumpur دور دوم پلی آف

اسکین ها لباس ها

همه چیز در مورد فصل 8 پابجی موبایل

 

طبق معمول فصل جدید اسکین ها و لباس های جدیدی را هم با خود به همراه خواهد داشت. با توجه به اخباری که از این فصل تا به الان دریافت کرده ایم می توان به این موضوع پی برد که بیشتر آنها حول همان تم جدید فصل ۸ یعنی Power of the Ocean می چرخند.

در فصل جدید اسکین های جدید Shark’s Bite، Swamp Horror، و Scarlet Horror به ترتیب برای اسلحه های DP28، SLR، و Scar-L قابل دسترسی خواهند بود.

لازم به ذکر است که این اسکین ها در زمره مهمترین اسکین های اضافه شده به بازی قرار می گیرند و به غیر از آنها چند اسکین جدید دیگر نیز در فصل جدید ارائه خواهند شد.

در مورد اسکین های جدید برخی از وسایل نقیله جنگی بازی هم می توان به اسکین Deep Sea برای ماشین جنگی UAZ اشاره کرد.

در مورد ست ها و کاستیوم های جدید این فصل هم می توان به ست Squad Leader، Delta Squad، و ست Shells on the Shore و تعدادی دیگر اشاره کرد.

دیدگاه اول شخص در Deathmatch های تیمی

 همه چیز در مورد فصل 8 پابجی موبایل

در فصل جدید می توانید مد Deathmatch را با همین با دید اول شخص یا همان FPP بازی کنید. این کار تجربه جدیدی را در اختیار طرفداران FPP خواهد گذاشت و دقت تیراندازی آنها را به شکل قابل توجهی افزایش خواهد داد.

در ادامه به بررسی پچ نوت های این آپدیت خواهیم پرداخت.

 1. رابط کاربری تغییر پیدا کرده است: رابط کاربری بازی بازطراحی شده و آنچنان که از شواهد و قرائن ماجرا پیداست کاربر محورتر شده است.
 2. صفحه نتایج Classic Mode تغییر یافته است: با تغییراتی که در اسکرین مربوط به Classic Mode results ایجاد شده، ریتینگ ها و تغییرات در رنک بازیکنان واضح تر از همیشه شده اند.
 3. سیستم جوایز تغییر یافته است: حالا دیگر جوایز به صورت اتوماتیک وار و در پایان فصل به بازیکنان ارسال خواهد شد.
 4. سیستم رتبه بندی جدید: در سیستم رتبه بندی جدید کیل پوینت های شما (امتیازاتی که از کشتن دیگر بازیکنان بدست می آورید) تاثیر چشمگیرتری بر روی تغییر رتبه شما خواهند داشت.
 5. سیستم جوایز مربوط به وسایل و تجهیزات تغییر پیذا کرده است: جوایز مربوط به این بخش هم به صورت اتوماتیک وار و در پایان فصل به بازیکنان ارسال خواهد شد.
 6. آیکن های رتبه بندی بازیکنان تغییر پیدا کرده اند: آیکن ها در این بروز رسانی شکل جدیدی به خود گرفته اند.
 7. تنظیمات FPS جدید: در این آپدیت برای کاربرانی که می توانند از بالاترین سطح کیفیت بر روی دستگاه هایشان بهره ببرند هم تمیداتی در نظر گرفته است. در این آپدیت می توانید از آپشن HFR یا همان High Frame Rate بر روی مد HDR هم استفاده کنید.
 8. اعلان های ترفیع به مقام های بالاتر تغییر پیدا کرده اند: پیام های مبنی بر ترفیع رتبه بازیکنان تغییر پیدا کرده اند. ترفیع های درون رده ای از این به بعد در لابی نشان داده نخواهند شد و از شکل زیباتری هم برخوردار خواهند بود.
 9. بازیکنان رنک گلد تاثیرناپذیر خواهند بود: از این به بعد بازیکنانی که از رنک گلد و یا پایین تر برخوردارند در فصل بعد باز همان رنک خود را خواهند داشت.
 10. قابلیت آپدیت در بک گراند برای دارندگان iOS: این آپدیت برای اولین بار به کاربران iOS این امکان را می دهد تا بتوانند آپدیت های بعدی را در بک گراند دانلود کنند. این بدین معناست که دارندگان iOS از حالا به بعد می توانند حتی با وجود فشردن دکمه Home یا مینیمایز کردن بازی (نه خروج اجباری و force quit از آن) و انجام کار دیگر، بازی را آپدیت کنند.
 11. تغییرات دیگر:
 • ویژگی های بصری بازی تغییر یافته اند.
 • باگ مربوط به عدم توانایی بازیکنان برای حرکت دادن آواتار هم تیمی شان در Team Deathmatch برطرف شده است.
مطلب پیشنهادی:  فیفا 19 با کسب ریتینگ 1.6 بدترین فیفای تمام ادوار شناخته شد

اطلاعاتی در مورد رویال پس فصل جدید بازی

 همه چیز در مورد فصل 8 پابجی موبایل

رویال پسِ پولیِ بازی که از آن با عنوان Elite Royal Pass یاد می شود، قرار است در سری جدید باز با همان قیمت قبلی خود یعنی ۶۰۰ UC به فروش برسد. (UC مخفف Unknown Cash، و همان ارز رایج در بازی پابجی است؛ شایان ذکر است که هر ۶۰ UC قیمتی در حدود ۱ دلار دارد. پس با این حساب برای خرید رویال پس عادی فصل هشتم نیازمند پرداخت چیزی در حدود ۱۰ دلار آمریکا خواهید بود.)

با خرید Royal Pass Elite بازی در فصل جدید، درست مثل فصل های قبل ماموریت ها و پاداش هایی به شما تعلق خواهد گرفت و در کنار آن هم طبیعتا به رنک های بالاتر خواهید رفت.

با خرید رویال پس Elite Plus در سری جدید یک راست به رنک ۲۵ بازی صعود می کنید. برای خرید رویال پس پلاس پابجی نیازمند پرداخت چیزی در حدود ۱۸۰۰ UC (30 دلار آمریکا!) خواهید بود که اصلا هم رقم پایینی نیست.

با پرداخت این مبلغ و خرید رویال پس پلاس به شما ماموریت ها خاص که از آنها با عنوان Elite Missions یاد می شود داده خواهد شد که جوایز متنوع تر و بیشتری ررا هم به دنبال خواهد داشت.

گفتنی است که اعضای پرایم می توانند رویال پس فصل ۸ را با BP (امتیازاتی که از کیل ها و سایر موارد در بازی بدست می آورید) هم خریداری کنید.

تم این رویال پس کارناوال تابستانی یا همان Summer Carnival خواهد بود.

بر اساس آخرین ویدیوهای منتشر شده از Mr. Ghost Gaming در یوتیوب، رویال پس فصل جدید پابجی موبایل در تاریخ ۱۶ جولای برای خریداری در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.

برای دانلود این آپدیت به حداقل ۱۸۱ مگابایت فضای خالی بر روی iOS و ۱۵۸ مگابایت بر روی اندروید نیاز دارید.

برچسب ها :