هشت ویژگی نوستالژیک و دوست‌داشتنی فیفا که شاید به فیفا ۲۰ بازگردند

مهدی عین‌الله زاده
مهدی عین‌الله زاده ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

با نگاه به آرشیوهای پیشین بازی فیفا ویژگی‌هایی را پیدا می‌کنیم که نبودشان در نسخه‌های اخیر فیفا به خوبی حس می‌شود؛ مثل کدهای تقلب، فریب داور، خطا روی دروازه‌بان و… . در این گزارش قصد داریم تا به سراغ تعدادی از این ویژگی‌های نوستالژیک و قدیمی‌ برویم که شاید در سری فیفا ۲۰ بار دیگر به میادین بازگردند.

  1. فوتبال در فضای بسته

هشت ویژگی نوستالژیک و دوست‌داشتنی فیفا که شاید به فیفا 20 بازگردند

فوتبال در فضای بسته – فیفا ۹۷

این ویژگی یکی از دوست داشتنی ترین و محبوب‌ترین ویژگی‌های نسخه‌های پیشین فیفا بود. این ویژگی هنوز هم طرفداران زیادی را دارد که می‌خواهند بار دیگر آن را در فیفا ۲۰ ببینند.

متاسفانه بازگشت این ویژگی به فیفا از شانس بسیار کمی برخوردار است. به گزارش سایت Dream Team، این سایت در مصاحبه‌ای که چند سال پیش با یکی از مسئولان فیفا داشت دقیقا همین سوال را از او پرسید که با جواب منفی سخن‌گوی فیفا روبه‌رو شد.

  1. خطای عمدی بر روی دروازه‌بان

هشت ویژگی نوستالژیک و دوست‌داشتنی فیفا که شاید به فیفا 20 بازگردند

خطای عمد بر روی گلر – فیفا ۹۹

علی‌رغم این که بازیکنان خاطی در این مورد با کارت قرمز مستقیم داور روبه‌رو می‌شدند اما باز انجام این خطا یکی از معدود راه‌هایی بود که می‌توانستیم حرص خود را به طور کامل بر روی دروازه‌بان تیم حریف خالی کنیم.

حرکتی که بدون شک کارت قرمز داور برای بازیکن خاطی و برانکارد را برای دروازه‌بان بیچاره به ارمغان می‌آورد!

خب حالا شما بگویید آیا نبود یک همچنین ویژگی‌ای در حال حاضر در فیفا آزاردهنده نیست؟ به خصوص زمانی که ۵ بر ۰ عقب هستید و هرچه می‌زنید در دستان دروازه‌بانی مثل اوبلاک قرار می‌گیرد!

اگر فیفا واقعا به فکر راحتی اعصاب و روان کاربران خود باشد حتما حتما باید این ویژگی را به میادین بازگرداند!

  1. دایو عمد (فریب داور)!

هشت ویژگی نوستالژیک و دوست‌داشتنی فیفا که شاید به فیفا 20 بازگردند

تمارض در محوطه جریمه – فیفا ۹۸

در اقدامی به منظور فوق واقعی جلوه‌کردن بازی در زمان خودش نسبت به سایر رقبا، فراهم‌آوردن یک همچنین ویژگی‌ای در فیفا قدمی رو به جلو برای این بازی محسوب می‌شد.

مطلب پیشنهادی:  تلاش‌ها برای ورود لیگ Vanarama National به فیفا20 به کجا خواهد انجامید

کم کم که به سال‌های پایانی دهه نود نزدیک‌تر شدیم، الکترونیک آرتز این ویژگی را از بازی حذف کرد که مبادا این حرکت بازیکنان کم سن و سال را تحت تاثیر خود قرار داده و آن‌ها فکر کنند فریب داور هم جزئی از بازی محسوب می‌شود.

خب حداقل این ویژگی باعث می‌شد تا با کمی چاشنی شیطنت در بازی اوقات خوشی را در کنار دوستان خود داشته باشیم که باز هم بازگرداندن آن به میادین هر اندازه که دور از انتظار به نظر برسد خالی از لطف نیست.

  1. کدهای تقلب

هشت ویژگی نوستالژیک و دوست‌داشتنی فیفا که شاید به فیفا 20 بازگردند

حالت رعد و برق – فیفا ۹۹

تا آن جایی که من یادم می‌آید کدهای تقلب بخش جدانشدنی بازی‌های نسل قدیم بودند که در این میان فیفا هم از این قاعده مستثنی نبوده است. در حول حوش سال ۲۰۰۰ شاهد حضور این کدهای تقلب از قبیل مدهای “رعد و برق” و UFO”” در فیفا بودیم.

حالا شما چقدر احتمال می‌دهید تا یک بازیکن توسط فرا زمینی ها از زمین بازی در فیفا ۲۰ محو شود؟!

  1. حالت Lounge

هشت ویژگی نوستالژیک و دوست‌داشتنی فیفا که شاید به فیفا 20 بازگردند

حالت Lounge – فیفا ۱۱

این مد در زمان ورود به فیفا در سری‌های فیفا ۱۰ و فیفا ۱۱ سروصدای زیادی به پا کرد و در همین مدت زمان کم طرفدارن زیادی هم پیدا کرد.

این مد به بازیکنان کنسول‌های مشابه این امکان را می‌داد تا از آخرین اخبار مربوط به بازی مثلا چه کسی چه کسی را برده، چه کسی بیشترین گل را زده و نهایتا چه کسی عنوان پادشاهی قلعه فیفا را کسب کرده است، مطلع شوند.

اما این مد در فیفا ۱۲ ناگهان از منوی اصلی بازی محو شد. به جای آن فیفا آلتیمیت تیم آمد (ماشین پول‌ساز الکترونیک آرتز) که با خود تمام آن ساعت‌هایی که دوست‌داران این بخش از بازی روی آن وقت گذاشته بودند را به باد داد.

  1. بازیکن خودت رو خودت بساز

هشت ویژگی نوستالژیک و دوست‌داشتنی فیفا که شاید به فیفا 20 بازگردند

حالت ساخت بازیکن – فیفا ۵

بیایید اعتراف کنیم که با آمدن این مد در فیفا ۵ این بازی از این رو به آن رو شد. دیگر با وجود این مد مجبور نبودیم با بازیکنان ضعیف و آماتور بعضی از تیم‌ها بازی کنیم – برای خودمان بازیکنانی در بالاترین سطح ممکن می‌ساختیم و با آن‌ها تیم‌های حریف را نابود می‌کردیم.

مطلب پیشنهادی:  فینال مسابقات The International 2018

من خودم Andreas Betler را ساخته بودم که در آن فصل با تیم Leyton Orient چیزی در حدود ۱۲۰ گل با او زدم! می‌دانم که این کار غیرعادی و تا حدودی مسخره به نظر می‌رسد اما اگر یک همچنین امکانی در بازی مقابل دوستان‌مان وجود داشته باشد – درست مثل حالات جدیدی که در فیفا ۲۰ برای اولین بار معرفی شدند مثل شروع بازی با چند گل جلوتر و یا حذف یک بازیکن در صورت زدن گل – بدون شک می‌تواند کاربر را بیش از پیش مجذوب بازی کند.

  1. تورنمت‌های خودت رو خودت بساز

هشت ویژگی نوستالژیک و دوست‌داشتنی فیفا که شاید به فیفا 20 بازگردند

حالت ساخت تورنمنت – فیفا ۵

می‌شود گفت تقریبا تمام نسخه‌های فیفا از یک نوع ویژگی آزادی خلاقانه برای کاربر بهره می‌بردند – اما این موضوع در نسخه‌های قبل‌تر مشهودتر است.

ساخت تورنمنت مورد علاقه خودتان با فرمت، تیم‌ها و قوانینی که شما تعیین می‌کنید، به این معنا بود که می‌توانستید تورنمت ایده‌آل خود را بسازید و از آن نهایت لذت را ببرید.

  1. ویژگی Total Club Championship در فیفا ۳

هشت ویژگی نوستالژیک و دوست‌داشتنی فیفا که شاید به فیفا 20 بازگردند

ویزگی Total Club Championship – فیفا – ۳

این تورنمت که به نوعی خدای تورنمنت‌ها در بین باشگاه‌های اروپا بود، چیزی شبیه به لیگ قهرمانان بود… یا شاید هم بزرگ‌تر.

در واقع این تورنمنت چیزی شبیه به بازی‌های سوپر لیگ اروپا بود که می‌توانستید در آن بازی کنید.

اما آیا واقعا تورنمنتی با عنوان سوپر لیگ اروپایی می‌تواند در دنیای واقعی وجود داشته باشد؟

منبع: Dreamteam.com

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)