نخست وزیر دانمارک تیم کانتر استرایک Astralis را «الگوی نمونه» توصیف کرد

Avatar
هادی عبدالهی ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

طبق گزارش pcgamesn نخست وزیر کشور دانمارک Lars Loekke Rasmussen، طی بازدید روز گذشته خود از دفتر مرکزی موسسه Astralis حرف‌های بسیار خوب و دلگرم‌کننده‌ای به آنان و نسبت به وضعیت گیمینگ کشور خود مطرح کرد. Loekke در طی این بازدید ۲ ساعته، با اسکواد Astralis چندین دست Counter-Strike: Global Offensive بازی کرد و از اعضای تیم تعریف و تمجید بسیاری کرد و در نهایت عشق و علاقه خود به جامعه گیمینگ دانمارک را ابراز کرد.

Astralis بی‌شک از برترین و سطح بالاترین موسسات Esports دنیا است. اسکواد اسطوره‌ای کانتر استرایک آن‌ها موفق شده بود در سال گذشته در دو Major رشته CS:GO آن هم به صورت پشت سر هم پیروز شود. آنان نمونه بارزی از سوپر استار بودن در سطح جهانی هستند و Rasmussen هم مفتخر و خوش‌حال است که آنان را به عنوان نماینده دانمارک و همچنین به عنوان الگوی نمونه‌ای برای گیمرهای جوان دانمارکی دارد.

«اعضای Astralis قطعا الگویی نمونه هستند» راسموزن این سخنان را طی مصاحبه گفت: «بسیار از جوانان در دانمارک مشغول سرگرمی‌های ویدویی هستند. طبق آمار، ۹۶% از پسران دانمارکی حداقل دو بار در هفته بازی می‌کنند. آنان در اتاق‌ها و پشت درهای بسته هستند و والدین‌شان فکرمی کنند که «آن‌ها مشغول چه کاری هستند؟» این جاست که آنان می‌توانند به Astralis نگاه کنند و متوجه شوند گیمینگ درباره ارتباط با دیگر افراد در زندگی واقعی است. گیمینگ درباره درست خوابیدن، تغذیه مناسب و فعالیت‌های فیزیکی است. والدین زیادی در دانمارک از این که Astralis به عنوان الگوی فرزدان‌شان قرار گرفته است، راضی و خشنود هستند

مطلب پیشنهادی:  دلیل ضعف تیم Aster در ESL فاش شد

دیدار راسموزن از دفتر مرکزی Astralis بخشی از برنامه و استراتژی گسترده و بلند مدت دانمارک در زمینه ورزش‌های الکترونیک و گیمینگ است. وزارت فرهنگ دانمارک در حال توسعه و تعبیه هیئت امنایی در زمینه ورزش‌های الکترونیک است که بتوانند کنترل‌کننده توسعه و رشد و پیشرفت Esports در کشور خود باشند.

برچسب ها :