تحلیل کامل نتایج مسابقات MDL Disneyland Paris Major تا اینجای کار

Avatar
هادی عبدالهی ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

پیش از شروع مسابقات MDL Disneyland Paris Major رشته دوتا ۲ سروصداهای بسیاری به پا شده بود و با حضور جمعی از بهترین‌های دنیا، این مسابقات مرکز توجه تمامی دوتا بازان سراسر دنیا شده است. مسابقات مرحله گروهی از ۲ روز پیش آغاز شد و تیم‌های اولیه صعود کرده به براکت‌ها مشخص شدند. در ادامه به بررسی گروه‌های مختلف و نتایج حاصله از تمامی تیم‌ها خواهیم پرداخت.

گروه A

تیم اول دنیا یعنی Virtus.pro در بازی ابتدایی خود به مصاف تیم تازه تشکیل Jacky “EternalEnvy” Mao یعنی Beastcoast رفت. Jacky با پیک‌کردن Drow Ranger در ۳ بازی خود، دست به حرکتی زد که تا حدود زیادی برایشان مؤثر واقع شد و توانستند تیم VP را تحت‌ فشار قرار دهند. اما این VP بود که نهایتاً موفق شد آنان را شکست دهد.

در همین حال Keen Gaming به مقابله با Team Liquid رفت. با شروع نبرد سخت چینی‌ها در راند اول، لیکویید کمی عقب کشید و همین موضوع فرصت را برای KG فراهم کرد تا پیروز راند اول شوند اما Kuro و ستارگان دیگر Liquid در ۲ بازی بعد عملکردی عملی داشتند و موفق‌شدن پیروزی نهایی بازی باشند.

بالاخره چیزی که همه انتظار داشتند فرا رسید و Virtus.Pro به مصاف Team Liquid رفت. با این که VP موفق شد لیکویید را در ۳ بازی پیاپی شکست دهد اما قهرمان TI7 نبردی فوق‌العاده جذاب را به نمایش گذاشت که طرفداران دوتا را به وجد آورد. با این پیروزی VP جایگاهی را در براکت بالایی به‌ عنوان اولین سید رزرو کرد.

در بازی روز گذشته و بین تیم‌های بازنده، Keen Gaming به مصاف Beastcoast رفت تا برنده آنان با لیکویید بازی کند. در ۲ بازی که جمعاً ۱ ساعت کمتر طول کشید، KG موفق شد Beastcoast را شکست دهد.

در بازی آخر روز هم تیم کاپیتان کروکی، به مصاف چینی‌های Keen رفت که با برنامه‌ریزی بهتر و انتخاب کمبوهای کشنده، لیکویید موفق شد Keen را شکست دهد و به جمع تیم‌های براکت بالایی صعود کند.

گروه B

Team Secret با انتخاب هیرو Pudge برای بازیکن بااستعداد خود یعنی Ludwig “zai” Wåhlberg در آف لین، بازی خود را در مقابل Team Empire آغاز کرد. Team Empire تقریباً هیچ شانسی در مقابل هوک‌های بی‌رحمانه و کشنده Zai نداشت و به‌ زودی بازی را تسلیم حریف خود کرد. راند دوم نیز مانند قدم‌زدن در پارک بود و درخشش Michał “Nisha” Jankowski با هیرو آنتی میج، باعث شد Team Secret به‌ راحتی این نماینده ناحیه CIS را از سر راه بردارد.

مطلب پیشنهادی:  تیم NiP هم از مسابقات MDL Disneyland Paris Major پاریس خداحافظی کرد

در بازی دوم نبرد سوئدی‌های Ninjas in Pyjamas و نماینده آمریکای جنوبی یعنی Chaos Esports برگزار شد. در بازی اول NiP به‌ قدری خوب عمل کرد که انتظار می‌رفت Chaos بازی دوم را دوام نیاورد اما کاملاً برعکس شد و تیم Chaos موفق شد قهرمان OGA Dota PIT Minor را در ۲ بازی پیاپی شکست دهد. با این پیروزی Chaos به مصاف Team Secret رفت.

همان‌ طور که انتظار می‌رفت، Chaos هیچ شانسی در برابر هیولایی به اسم Secret نداشت و جمعاً در کمتر از ۱ ساعت بازی به اتمام رسید و Secret بااقتدار به براکت بالایی رفت.

اما NiP در بازی دیشب خود موفق شد انتقام خود را گرفته و با شکست Chaos Esports و Team Empire دیگر نماینده گروه خود در براکت بالایی باشد.

گروه C

دو تیم چینی حاضر در این گروه موفق شدند حریفان خود را له کنند و نبرد برندگان را به رقابتی کاملاً چینی‌وار تبدیل کنند. Vici Gaming و PSG.LGD نهایتاً به مصاف یکدیگر رفتند تا تیم اول صعود کرده را مشخص بکنند. در بازی اول ViCi موفق شد به‌ راحتی از سد تیم محلی خود بگذرد و در ۲۲ دقیقه و نتیجه کیل ۱۹-۷ حریف خود را زخمی و زمین‌گیر کند. ابتدای بازی دوم بود که PSG به بازی برگشت اما دقیقه ۲۳ و در تیم فایتی از ViCi شکست خوردند و سپس بازی را واگذار کردند تا ViCi Gaming به‌عنوان تیم اول و تاپ سید گروه C انتخاب شود.

گروه D

در بازی اول گروه، Evil Geniuses با compLexity Gaming بازی داشت؛ تیمی که با شروع مسابقات MDL Disneyland Paris Major یکی از بازیکنان خود را تغییر داده بودند و دیزاین خود را نیز ری برند کرده بودند. طبق انتظارات، ستارگان EG از قبیل Syed Sumail “SumaiL” Hassan و Artour “Arteezy” Babaev بازی را به دست گرفته بودند و تیم خود را پیروزی بازی کردند.

بازی دوم نبردی بین OG و Fnatic بود که به نفع قهرمان TI8 به پایان رسید و OG به مصاف دیگر برنده گروه خود رفت.

مطلب پیشنهادی:  مسابقات Starladder Minor Season 2 با قهرمانی تیم NiP به پایان رسید

بازی مورد انتظار این گروه بالاخره فرارسید و OG به مصاف EG رفت. در بازی اول از هر دو تیم حرکات جالب‌ توجه و خوبی دیدیم ولی اشتباهات بیشتر OG باعث شد آنان بازی را واگذار کنند. بازی دوم رقابتی پر از کیل و کشتارگاهی برای هر دو تیم بود. با تعداد کیل کل ۷۳ و ۴۸ دقیقه گیم‌پلی، هر دو تیم تمام سعی خود را کردند تا حریف خود را زمین‌گیر کنند و نهایتاً نیز این EG که مسابقه را از چنگ OG درآورد و پیروزی نهایی بازی شد.

بازی‌های امروز، از بعد از ظهر با نبرد بازندگان گروه C و D آغاز خواهد شد تا تمامی تیم‌ها در براکت مخصوص خود قرار بگیرند. قابل‌ذکر است که هیچ تیمی در این مرحله از رقابت‌ها حذف نخواهد شد.

فرمت برگزاری مسابقات MDL Disneyland Paris Major

 

مرحله گروهی: ۱۴ و ۱۵ اردیبهشت

 • ۱۶ تیم در ۴ گروه به فرمت GSL با یکدیگر مسابقه خواهند داد.
 • ۲ تیم برتر هر گروه وارد براکت بالایی پلی‌آف خواهند شد.
 • ۲ تیم انتهایی هر گروه وارد براکت پایینی خواهند شد.
 • تمام بازی‌ها به‌صورت Bo3 هستند.

 

 مرحله Playoff: شانزدهم تا ۲۲ اردیبهشت

 • ۱۶ تیم باحالت دو حذفی با یکدیگر رقابت می‌کنند، ۴ روز آخر در مقابل تماشاگران خواهد بود.
 • ۸ تیم در براکت بالایی و ۸ تیم دیگر در براکت پایینی هستند.
 • تمام بازی‌ها به‌جز گرند فینال و راند اول براکت پایینی، به‌صورت Bo3 خواهند بود.
 • بازی‌های راند اول براکت پایینی، Bo1 خواهد بود.
 • بازی گرند فینالز Bo5 خواهد بود.

 

جوایز نهایی مسابقات MDL Disneyland Paris Major

Prize pool این رویداد مبلغ ۱،۰۰۰،۰۰۰ دلاری خواهد بود که بین ۱۶ تیم تقسیم خواهد شد. علاوه بر مبالغ نقدی، اسکوادهای برتر نیز امتیاز DPC خواهند گرفت.

 • جایگاه اول: TBD دلار + ۴۹۵۰ امتیاز DPC
 • جایگاه دوم : TBD دلار + ۳۰۰۰ امتیاز  DPC
 • جایگاه سوم: TBD  دلار + ۲۱۰۰ امتیاز DPC
 • جایگاه چهارم: TBD دلار + ۱۳۵۰ امتیاز  DPC
 • جایگاه پنجم تا ششم: TBD دلار + ۹۰۰ امتیاز  DPC
 • جایگاه هفتم تا هشتم: TBD دلار + ۴۵۰ امتیاز  DPC
 • جایگاه نهم تا دوازدهم: TBD دلار + ۱۵۰ امتیاز DPC
 • جایگاه سیزدهم تا شانزدهم : TBD دلار + ۷۵ امتیاز DPC
برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)