مصاحبه با بهزاد احمدی زاده ( PaOl ) بازیکن و برگزار کننده قدیمی کانتر کشورمان

Avatar
نوید صدر ۰۲ مرداد ۱۳۹۸

سلام آقای احمدی زاده اگر میشه خودتون رو کامل معرفی کنید .
سلام وقتتون بخیر باشه بهزاد احمدی زاده هستم متولد ۱۳۶۸/۱۱/۱۱  متولد شمال ایران رامسر، چند سالی میشه که از دنیای رویاییه گیم که شاید بهتره بگم کل دنیا با تمام رنج سنی محوش شدن خداحافظی کردم . از سال ۱۳۸۱ با دنیای گیم اشنا شدم و اولین گیمی که من بازی کردم به صورت شبکه کانتر استرایک ۱.۶ بود که از اون به بعد درگیری من با خانواده سر درس نخوندن و خرید کامپیوتر شروع شد اون زمان قیمت کامپیوتر خیلی گرون بود و شاید کمتر کسی تو خونه خودش داشت وا واسه بازی به گیم نت ها و گشت و گذار اینترنتی به کافی نت می رفتن .

از چه سالی گیم رو به صورت حرفه ای شروع کردید ؟؟

من از سال ۱۳۸۶ شروع به بازی به صورت حرفه ای کردم و یادمه شاید روزی ۵ الی ۶ ساعت مپ خالی تمرین میکردم و به روز تمام بازی های دنیا رو می دیدم اوایل با اینترنت دیال اپ که بعدش ای دی اس ال وارد شهرستان ما شد .

چه رشته هایی بازی کردید و تو چه تیم هایی عضو بودیدو چه مقام هایی تونستید کسب کنید؟

بیشترین سابقه گیم در رشته کانتر استرایک ۱.۶ دارم.والا تیم های زیادی بودن که من براشون بازی کردم و یادم نمیاد تعدادشون زیاد بودن. اولین مقامی که تو ایران بود فکر میکنم ای اس دبیو سی ۲۰۰۳ بودش که در ایران چهارم شدیم که تمام ایران اون زمان قول این رشته بودن و خیلی خیلی زحمت می کشیدن بی خوابی حتی گرسنه می موندن تو گیم نت ها شبانه روز تمرین می کردن .

شاید بعضی ها خبر نداشته باشند که یه جورایی یکی از بنیانگذارای CSGO در ایران شما بودید . چون اولین نفری که این رشته رو به پلیرهای ۱.۶ معرفی کرد برای پلیرها اکانت تهیه کرد و سرورهای ایرانی رو کانفیگ کرد و مسابقات ایران رو راه اندازی کرد شما بودید. تو اون زمان وضعیت چه جوری بود ؟ چی باعث شد که سمت این رشته بیاین ؟؟ و سطح گیمرها رو نسبت با اون موقع مقایسه کنید.

بنده بعد از تمام کردن خدمت شریف سربازی تقریبا ۱ سالی دور از گیم بودم وقتی برگشتم زمزمه اومدن گیم جدید به گوش می رسید که شرکت والو نسخه کانتر استرایک گلوبال رو رسما معرفی کرد که سریعا خریدم. اون زمان شاید نهایت ۱۵ نفر این رشته رو میشناختن اصلا قبول این رشته واسه بازیکنان ۱.۶ یه ننگ بود و با تمام وجود این گیم رو یه گیم مثل گیم های دیگه می دیدن حتی گیم نت ها هم رقبتی به خرید و ترویج این رشته نداشتن با تلاش شبانه روزی و تبلیغات زیاد تونستم نظر خیلی هارو جلب کنم بیشتر سعی میکردم رو بازیکنان تازه واردی که در رشته کانتر استرایک ۱.۶ وارد شدن و شانسی واسه پیشرفت نداشتن کار کنم که در این رشته شانس داشته باشن که کم کم بازیکنان رفته رفته زیاد شدن تا جایی که اولین مسابقات انلاین این رشته با ۶ تیم برگزار شد . یادمه واسه ران کردن سرور این گیم من ساعت ها کار میکردم چون اولین بار بود و اصلا هیچ اموزشی حتی به زبان انگلیسی وجود نداشت خیلی سخت بود و داشتن باگ های عجیب که هیچ راه حلی مشخصی نداشت کار رو سخت تر میکرد طوری که بعد از ساعت ها کار شب نمی تونستم از سردرد بخوابم که با تلاش تونستم سرور داخلی رو ران کنم . و اولین مسابقات برگزار شد و رفته رفته بستر اماده شد .
اون زمان هیچ سایتی یا شخصی نبود اکانت خود این گیم رو حتی بفروشه و واسه اینکه این گیم پیشرفت کنه شروع به فروختن اکانت کردم و رفته رفته سایت فروشم تبدیل به فروش ایتم و غیره تبدیل شد که یادمه درامد اول من در سایتم هیچ وقت یادم نمیره تو ۳۰ روز تنها ۷۵ هزار تومان بود اما من با علاقه به راه ادامه دادم و اولین سرور ها رو رو لینوکس برای ایرانی ها کانفیگ کردم که پیشرفت خوبی بود و با صحبت و پیگیری زیاد تونستیم اولین مسابقات حضوری لن کانتر استرایک گلوبال رو در ایران برگزار کنیم از دردسر های برگزاری و سختی هایی که بنده و خود پلیر ها کشیدن می تونم به پایین بودن سخت افزار کامپیوتر ها و نداشتن تجهیزات لازم حتی یادمه در اصفهان تو یه گیم نت مجبور شدیم من و مهندس الیاسی همکار و دوست چندین ساله که تو این راه همیشه همراه من بود از گوشی اینترنت رو برای گیم نت شیر کنیم که بچه بتونن با اسکین هاشون بازی کنن .
تنها دلیلی که باعث شد این رشته رو برای کار انتخاب کنم علاقه و قبول اینکه همون طور که من سنم زیاد شدو باید کنار میرفتم کانتر استرایک ۱.۶ هم همینطور . شاید درست نباشه اما می خوام واسه اولین بار بگم بعد از مسابقات اصفهان که اخرین بازی بنده بود و خداحافظی از دنیای رویایی گیم در استیم پروفایلم متنی رو نوشته بودم که باعث شد بغض کنم و خیلی حالم بد بود اما باید قبول می کردم که سن و سختی زندگی و آینده راه خودش رو میره و باید خودم رو بسازم .و پس از اون شب کار فروش ایتم گیم رو شروع کردم که دوستان با سایتم اشنا هستن .
سطح گیمر ها با تلاش ۲ ساله من و ادامه آن اقای بهروز اسکندری دوست قدیمی با محبت و قابل احترام من خیلی خیلی پیشرفت کرد که واقعا شاید خودم این کار رو می خواستم ادامه بدم به این شکل نمیشد سطح اون موقع شاید از ۱۰۰ بدم ۲۰ اما الان ۸۰ هست که حاصل زحمات دوست خوبم بهروز جان هست که قابل تقدیره .

مطلب پیشنهادی:  مشارکت Logitech G با ENCE به عنوان اسپانسر تجهیزات گیمینگ

یکی از بهترین خاطراتی که در زمان گیم داشتی رو تعریف کن .
یادمه روز دوم مسابقات ای اس دبلیو سی تهران من و هم تیمی هام ۱ ساعت زود تر اومدیم و مارو در محل مسابقات راه ندادن مجبور شدیم تو سرمای زمستون تهران که کشنده هست جلو محل برگزاری مسابقات رو چمن ها بخوابیم یادمه انقدر سرد بود ما ۳ ۴ تای کنار هم خوابمون برد وقتی بیدار شدیم یه سگ سفید خودشو به کوله ما چسبونده بود که با ترسیدن همه بیدار شدیمو خیلی خندیدیم ….

به نظر شما کانتر ۱.۶ با CSGO چه فرقی داره؟ و کدومش رو ترجیح میدین ؟
من شاید باور نکنید هرگز با یه کامپیوتر خوب و مانیتور خوب این گیم رو بازی نکردم اما شاید بهتره بگم دوست ندارم بگم اما گلوبال در هر حالتی بهتر هست

به نظر شما میتونیم یه روزی مثل خارجی ها حرفه ای بشیم ؟ و برای اینکار چه جیزهایی لازم است که انجام بشه؟

به نظر من با این پشت کار بله میشه اما همیشه کمبود گیمر های ایرانی نبود پشتوانه دولت و اسپانسر بوده که انشاالله درست میشه و با وجود نفراتی مثل بهروز اسکندری دوست خوب من شدنی هست.

بهترین بازیکنان زمان ۱.۶ و بهترین بازیکانان CSGO ایران چه کسانی بودند و هستند؟

در زمان من عماد زنون و تیمش وحید دی حو و تیمش خیلی های دیگه و خوبه یادی کنم از بازیکن خوب کشور ما که الان در جمع ما نیست SONGOHAN

در آخر حرفی صحبتی با پلیرها و یا مخاطبین ما دارید بفرمایید.

مطلب پیشنهادی:  تیم MIBR به فینال ECS راه یافت

حرف اخر من به شما دوستان اینه گیم رو با دلتون بازی کنیم و کاری نکنید که دلتون با گیم بازی کنه یعنی اینده رو فدای بازی کردن همیشگی نکنید . عاشق خانواده باشید و در اول سعی کنید دل خانواده رو بدست بیارید و بعد به گیم بپردازین شاید با خودتون بگیم چه ربطی داره . من هم یه روزی گیمر بودم و هیچ چیز واسم مهتر تر از گیم نبود . یادمه یه روز واسه متورم شدن زیر چشام مادرم منو دکتر برد و دکتر فکر میکرد من جوش کار هستم که بعد فهمید واسه اشعه مانیتور های سی ار تی اینطوری شده و واکنش نشون داده . سلامتی تون و ورزش رو فراموش نکنید

ممنون که دعوت ما را پذیرفتید امیداورم در تمام مراحل زندگی موفق باشید.

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)