چهار تیم ابتدایی راه یافته به مسابقات Starladder Minor مشخص شدند

Avatar
هادی عبدالهی ۰۴ خرداد ۱۳۹۸

به گزارش سایت خبری gosugamers با پایان یافتن رقابت‌های انتخابی مناطق چین، CIS و آمریکای شمالی، نیمی از تیم‌های راه یافته به مسابقات Starladder Minor مشخص شدند. لاین آپ و فهرست تیم‌های شرکت‌کننده در آخرین Minor فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۹ رشته دوتا ۲ کم کم درحال شرکت گرفتن است و در هفته گذشته و با برگزاری رقابت‌های انتخابی مناطق مختلف، ۴ تیم از ۸ تیم شرکت‌کننده در Minor اوکراین تعیین شدند.

تیم‌های EHOME ،Team Sirius ،compLexity Gaming و Winstrike موفق شدند به عنوان نمایندگان مناطق خود جایگاهی در Minor استارلدر برای خود تثبیت بکنند.

اسکواد EHOME اولین تیمی بود که موفق شد در هفته گذشته حضور خود در اوکراین را قطعی بکند. آن‌ها در حال حاضر و با ۵۸۹ امتیاز در جایگاه ۱۲ام جدول DPC قرار دارند و برای راه‌یافتن به TI9 و دریافت دعوت نامه مستقیم، باید به امتیاز ۱۸۴۹ برسند. از آن جا که حتی قهرمانی در Minor اوکراین هم نمی‌تواند امتیاز کافی برای آنان فراهم کند، آن‌ها قطعا باید برای کسب رتبه‌ای خوب در Major بعد برنامه‌ریزی دقیقی داشه باشند.

Team Sirius موفق شد با شکست‌دادن Keen Gaming، اولین حضور خود در مسابقات DPC این فصل را با Starladder Minor آغاز کند. تقریبا هیچ کس انتظار نداشت آنان نماینده ناحیه چین شوند و شکست‌خوردن Keen Gaming از آنان کاملا غیر قابل پیش‌بینی بود. Keen در حال حاضر جایگاه ۹ رنکینگ DPC را با ۱۱۴۰ امتیاز اشغال کرده است. باخت Keen به این معنی است که آنان نمی‌توانند در آخرین Major و Minor فصل شرکت بکنند و باید منتظر بمانند تا ببینند که آیا تیم‌های دیگر می توانند به قدر کافی امتیاز DPC جمع کنند تا در جدول رده‌بندی DPC جایگزین آن‌ها شوند یا خیر.

مطلب پیشنهادی:  دو تیمی که شانس بالایی برای قهرمانی در مسابقات IEM Sydney 2019 دارند

compLexity Gaming در این فصل تغییرات وسیعی در تیم خود اعمال کردند و در این مسیر با مشکلات و سختی‌های بسیاری نیز مواجه شدند و نتایج ضعیف آنان باعث شده بود که در جایگاه ۲۱ جدول رده‌بندی DPC قرار بگیرند. به همین دلیل احتمال راه‌یابی آنان به جمع ۱۲ تیم برتر رنکینگ DPC، بسیار غیرمحتمل و دور از ذهن است. برای قرارگیری جزء ۱۲ تیم برتر دنیا و دریافت دعوت‌ نامه مستقیم به TI9، آن‌ها ابتدا باید جزء ۲ تیم اول مسابقات Starladder Minor شوند و در قدم اول به Major EPICENTER راه یابند. در Major مسکو نیز باید حتما جزء ۴ تیم اول قرار بگیرند تا بتوانند حداقل امتیاز لازم برای TI9 را به دست آورند. به همین دلیل احتمال این موضوع بسیار کم است و بعید است که آنان را جزء ۱۲ تیم اول ببینیم.

اسکواد Winstrike که طی چند وقت گذشته تغییرات گسترده‌ای در اعضای تیم خود اعمال کرده بود، موفق شد عملکرد خوبی به نمایش بگذارد و حریفان نامدار ناحیه خود را در طی رقابت‌های انتخابی Minor منطقه خود شکست دهد و همه را غافلگیر کند. فینال ناحیه CIS بین Winstrike و NaVi برگزار شد و در پایان با برتری ۲:۱ وین استرایک به پایان رسید. مانند compLexity Gaming، وضعیت Winstrike هم در جدول DPC جالب نیست و آنان هم باید روندی همانند complexity طی بکنند تا جواز حضور در TI9 را کسب کنند. البته حضور قدرتمند آنان در ادامه فصل می‌تواند نشان‌گر آینده درخشان آنان در منطقه و همچنین در طی تورنمت‌های سال‌های آینده باشد.

مطلب پیشنهادی:  شرکت Red Bull اسپانسر League of Legends European Championship شد

رقابت‌های انتخابی اروپا، آمریکای جنوبی و جنوب شرقی آسیا هم روز گذشته برگزار شد.

مسابقات Starladder Minor

آخرین Minor این فصل، از تاریخ ۱۰- ۱۶ ژوئن در کشور اوکراین برگزار خواهد شد. ۸ تیم برای دریافت سهم بیشتری از جایزه ۳۰۰،۰۰ دلاری و ۱۲۰ امتیاز DPC به مصاف یکدیگر خواهند رفت. بر خلاف دیگر Minorهای برگزار شده این فصل این بار، هر ۲ تیم اول این Minor قادر خواهند بود به مساباقت EPICENTER Major راه یابند و شانس خود را در آخرین Major فصل امتحان بکنند.

برچسب ها :