مروری بر کارت ۹۲ ریتد پریم آیکن مومنتز استیون جرارد

مهدی عین‌الله زاده
مهدی عین‌الله زاده ۱۷ فروردین ۱۳۹۸

امروز قرار است به سراغ کارت استیون جرارد محبوب رفته و پریم آیکن مومنتز ۹۲ ریتد او را بررسی کنیم. من از کارت پریم آیکن ۹۱ ریتد او در بیش از ۵۶۰ بازی استفاده کردم و باید بگویم واقعا از آن لذت بردم.

وقتی که پریم مومنتز او اعلام شد با خودم گفتم تا زمانی که چالش ساخت اسکواد یا همان SBC جرارد نیاید پریم مومنتز او را نخواهم خرید؛ به محض این که SBC او تمام شد، کارت ۹۱ خود را فروختم، پاول ندود را به قسمت Iconic چسباندم و در آخر کارت پریم او را هر طوری که بود به دست آوردم.

در این گزارش در کنار مرور کارت پریم ۹۲ او، این کارت را با کارت پریم قبلی مقایسه خواهیم کرد. بنابراین می‌توان دید که آیا کارت جدید ارزش این تفاوت قیمت را دارد یا نه.

کارت پریم آیکن مومنتز چالش ساخت اسکواد او چیزی در حدود ۱.۴ میلیون است.

آمار داخل بازی

پریم آیکن مومنتز جرارد هم اکنون با آماری فوق‌العاده، آیتم‌های چند جانبه در فیفا ۱۹ قابل دسترسی است. هیچ کدام از اعداد این کارت از ۷۰ پایین‌تر نیستند و فقط ۷ مورد از این آیتم‌ها زیر ۸۰ هستند.

من با استفاده از کمیستری استایل بیسیک همه آمار او را بوست کردم. با این کار در کنار بهبود چابکی او، پرش‌ها، هل‌ها و اسلاید تکل‌های او را هم به بالاتر از ۸۰ رساندم.

اسکواد

در پایین اسکوادی که در آن از جرارد استفاده کردم را می‌بینید:

اسکواد استیون جرارد

من با استفاده از مکانیزم تاکتیک‌های پویا ترکیب خود را به ترکیب ۴-۱-۲-۱-۲(۲) تغییر می‌دادم. در این بازی‌ها جرارد در CDM بازی می‌کرد.

آمار

و این ها آماری بودند که در بازی‌هایم با جرارد به دست آمدند:

بازی‌ها: ۲۲

گل‌ها: ۷

پاس گل‌ ها: ۱۰

و حالا نوبت بررسی نقاط ضعف و قوت جرارد است:

نقاط قوت

سرعت

از یک میدفیلدری که در پست‌های CM یا CDM بازی می‌کند نمی‌توان انتظاری بیشتر از این داشت.

با استفاده از کمیستری استایل بیسیک سرعت او به چیزی فراتر از کافی می‌رسید به خاطر همین هم نیازی نمی‌دیدم که سرعت او را بوست کنم.

شوت زنی

شوت‌های راه دور و شوت‌های قدرتی او دیوانه‌کننده اند؛ او می‌تواند با این شوت‌ها گل‌های نابی را از فواصل دور به ثمر برساند.

او دائما به نقاط درست برای شوت‌زنی می‌رود و باید گفت که موقعیت‌گیری او برای حملات یکی از ملزوماتی بود که با شوت‌زنی فوق‌العاده او تکمیل می‌شد.

تمام‌کنندگی او نیز خوب است و در صورت ورود به محوطه جریمه احتمال گلزنی او بسیار بالا خواهد بود.

مطلب پیشنهادی:  جام قهرمانی مسابقات کشوری رشته دوتا 2 در دستان شمشاد قرار گرفت

زمانی که پریم او را داشتم، او در CM بازی می‌کرد و یک گلزن حرفه‌ای برای تیم من بود و حالا این کارت جدید به نظرم دارد کاری شبیه به کارت قدیمی را انجام می‌دهد – اما باید گفت که انصافا در کارت جدید شوت‌های قدرتی و از راه دور او بهتر شده‌اند.

پاس کاری

عالی‌ست. من به شخصه هیچ مشکلی با هیچ کدام از انواع پاس‌های او نداشتم. بینایی او بی‌نقص است و پاس‌های بلند و کوتاه او بدون هیچ اشتباهی به هم‌تیمی‌هایش می‌رسد. هیچ تفاوتی بین آمار پاس او در این کارت و کارت پریم او دیده نمی‌شود.

کنترل توپ و دریبل: برخوردهای اولیه او با توپ خیلی خوب است و قابلیت کلوس کنترل او باعث می‌شود تا هنگام دویدن حتی در سرعت‌های بالا هم توپ در نزدیکی پاهای او در حرکت باشد.

در مقایسه با کارت پریم، این قابلیت او پیشرفت قابل توجهی داشته است.

 توانایی‌های دفاعی

پاهای کشیده او را با آمار تکل‌های فوق‌العاده‌اش ترکیب کنید تا بازیکنی با قابلیت‌های منحصربه فرد در امور دفاعی داشته باشید.

صادقانه بگویم جرارد در حد بازیکنانی مثل ویرا یا فابینیو نیست اما تکل‌های او واقعا بی‌نقص هستند و اگر به نظر من جرارد با این تکل‌ها بهتر است در CDM بازی کند.

آمار دخالت‌های او در بازی کم است اما تاب‌آوری و سرعت بالای او به این معناست که او می‌تواند با سرکشی‌های خود به نقاط مختلف زمین به نوعی این آمار پایین را جبران کند.

قدرت فیزیکی

او از پرش، قدرت و خشونت خوبی برخوردار است. خیلی کم پیش می‌آید که بتوان او را در پرش و نبردهای هوایی شکست داد. او در اکثر قریب به اتفاق نبردها یا دوئل‌های ۵۰-۵۰ پیروز میدان است.

تاب آوری

او در تمام طول بازی سرپاست و کار خود را به خوبی انجام می‌دهد. باز این مورد در مقایسه با کارت قبلی پیشرفت ملموسی داشته است.

کار گروهی

این همان چیزی است که از یک میدفیلدر باید انتظار داشت. او بیشتر زمان بازی را در مرکز زمین بازی است و در مواقع ضروری حرکات رو به جلوی خوبی برای شرکت در حملات تیم دارد. High/High می‌تواند بر روی تاب‌آوری او تاثیرات منفی داشته باشد و اگر از من بپرسید خواهم گفت IMO ،High/Medium برای او عالی‌ست.

نقاط ضعف

پای ضعیف

بزرگ‌ترین مشکل من با این کارت. پای سه ستاره ضعیف او روی پاس‌های او تاثیر زیادی ندارد – بنا به دلایلی او با این پا پاس‌های خوبی می‌دهد – اما شوت‌های او را به شدت تحت الشعاع خود قرار می‌دهد.

این مشکل، شوت‌های پای چپ قدرتی و راه دور او را در مقایسه با همین شوت‌ها در پای راست، با اشتباهات زیادی همراه می‌کند. اگر جرارد پای ضعیفی با ۵ یا حتی ۴ ستاره داشت، آن وقت او غیر قابل کنترل می‌شد.

مطلب پیشنهادی:  آپدیت 1.37.0.1 بازی اورواچ منتشر شد

چابکی و تعادل

او در برگشت‌های خود کمی آرام و دست به عصا عمل می‌کند. باید در نظر داشت که من آن طور که باید و شاید این آمار را بوست نکردم و حس می‌کنم انجام این کار می‌تواند این مشکل را حل کند.

این کارت او در این مورد در مقایسه با کارت قبلی پیشرفت خوبی داشته است اما باز می‌تواند بهتر شود.

حرکات مهارتی

برای CDM به بیش از سه ستاره حرکات مهارتی نیاز ندارید، اگر از من بپرسید به شما خواهم گفت این تعداد ستاره برای CM خوب است. هر چند جرارد آن قدر باتجربه و مسلط است که سه ستاره حرکات مهارتی او اصلا به چشم نمی‌آیند.

خلاصه

من عاشق این کارت هستم. آمار او در این کارت یک سر و گردن از کارت قبلی بالاتر هستند و او را یک تانک جنگی مناسب برای همه نوع نبرد تبدیل کرده‌اند.

البته او در حد بازیکنانی مثل گولیت یا ویرا نیست اما به جرئت می‌توان گفت او از هر میدفیلدر مرکزی دیگری در این بازی بهتر است.

قیمت این کارت در مقایسه با قیمیت کارت‌هایی مثل Matthaus ،Vieira و Gullit واقعا مقرون به صرفه تر است – شاید بگویید پس بالاک چه می‌شود اما با تمام احترامی که برای او و هوادارانش قائل هستم باید بگویم به نظرم او شبیه به یک کامیون پنچر است.

چیزی که من در مورد کارت جرارد دوست داشتم این بود که برای بازی با این کارت همه چیز تمام به کمیستری استایل به خصوصی نیاز نداشتم. پاس‌کاری او همان طور که گفته شد خوب است و دریبل‌های او مناسب پست‌های CM/CDM هستند.

این کارت می‌تواند برایتان هر کاری بکند – او می‌تواند در هر موقعیتی در زمین به خوبی بازی کند.

آیا او را پیشنهاد می‌کنم؟ مسلما. او میدفیلدر همه کاره تیم من است.

آیا او ارزش قیمت‌اش را دارد؟ بله – هرگز نمی‌تواند آیکن میدفیلدری بهتر از او برای این پست پیدا کنید.

ریتینگ کلی

۹.۲۵/۱۰: او یک میدفیلدر مرکزی سوپر استار است که هر کاری برایتان انجام می‌دهد. ای کاش پای غیرتخصصی او آن قدر ضعیف نبود یا تعداد ستاره‌های حرکات مهارتی او کمی بیشتر بودند.

ارزش سکه‌ها

۸.۵/۱۰: قیمت او واقعا منصفانه است و به نظر من حالا حالاها نمی‌توانید بازیکنی در حد و اندازه‌های او برای این قیمت پیدا کنید.

منبع: Futhed

برچسب ها :