مروری بر کارت ۹۰ ریتد محمد صلاح در سالروز ۱۰ سالگی FUT

مهدی عین‌الله زاده
مهدی عین‌الله زاده ۰۹ فروردین ۱۳۹۸

سال‌روز ۱۰ سالگی فیفا آلتیمیت تیم را با پست تغییر یافته پادشاه مصری، بازیکن سال لیگ جزیره، و یکی از بازیکنان محبوب ایرانیان در دنیای واقعی، کارت ۹۰ ریتد محمد صلاح آغاز می‌کنیم.

به عنوان بخشی از این پروموشن، صلاح یک Position Change یا همان تغییر در پست دریافت می‌کند و به پست LB در دوران جوانی‌اش باز می‌گردد.

در کنار این تغییر در پست، او بوست‌های متنوع و قابل توجی در مهارت‌های خود در بازی دریافت کرده است. از جمله آن‌ها می‌توان به: +۷ بوست در پاس کاری، +۱۰ در قدرت فیزیکی و +۴۰ در دفاع! اشاره کرد. این آمار برای این بازیکن مصری فوق‌العاده اند.

برای مرور عملکرد او، قرار است او را بیشتر در پست میدفیلدر مرکزی برای اکثر بازی‌هایم در نظر بگیرم.

آمار در بازی:

بدون این که هیچ بوستی برای کارت او انجام دهم، آمار داخل بازی عالی هستند:

آمار بالا و هایلایت‌های او عبارت اند از: شتاب ۹۶، سرعت اسپرینت ۹۲، موقعیت‌گیری و تمام‌کنندگی ۹۱، بینایی و پاس کوتاه ۸۹، چابکی ۹۲، دخالت و سرزنی ۹۹، و تاب آوری ۹۹.

من برای به حداکثر رساندن توان دفاعی و تهاجمی او از دو استایل متفاوت کمیستری استفاده کردم.

مارکزمن (Marksman)، که او را به یک میدفیلدر کاملا تهاجمی تبدیل می‌کند.

انکر(Anchor) که به او بوست خوبی در امور دفاعی سمت چپ خط دفاع (LB) می‌دهد.

آمار:

تا این جای کار من صلاح را در ۱۰ بازی استفاده کرده‌ام، و این‌ها آمار کلی صلاح هستند:

قیمت: ۴۰۱,۰۰۰

بازی‌ها: ۱۰

گل‌ها: ۱۲ (۱ گل در LB و ۱۱ گل در CM)

پاس گل‌ها: ۶ (۲ پاس گل در LB و ۴ پاس گل در CM)

اسکواد:

در زیر اسکوادی که در آن از صلاح استفاده می‌کردم را می‌بینید:

اسکواد محمد صلاح

در بازی – چه صلاح در LB یا RCM/LCM بازی می‌کرد – ترکیب من ۴-۱-۲-۱-۲ Narrow بود. کاستوم تکتیکز من در بازی‌هایم با او تنظیم بودند و می‌توانستم در بازی این ترکیب را به ۲-۵-۱-۲ تغییر دهم.

با این ترکیب بازی‌های خوبی را در مقابل حریفان ارائه دادم و توانستم در ۱۰ بازی در کل ۴۴ گل بزنم و ۱۵ گل دریافت کنم و یک کلین شیت هم داشتم.

حال بیایید نقاط ضعف و قوت صلاح را با هم بررسی کنیم:

نقاط قوت:

سرعت: سرعت او بدون هیچ بوستی ۹۴ است با این حساب او یکی از سریع‌ترین کارت‌هایی خواهد بود که شما امسال از آن استفاده خواهید کرد.

دریبل: با بوست یا بدون بوست، کار با توپ او حرف ندارد. من همیشه حرکت پا به توپ با محمد صلاح را دوست داشتم و دارم. به شما قول می‌دهم که با او هیچ مشکلی در کنترل توپ و دریبل نخواهید داشت.

چابکی و تعادل: درست مثل نقاط قوت قبلی این ویژگی هم در مورد او عالی‌ست. به خاطر چابکی بالای صلاح، در عبور از بین مدافعان به مشکل زیادی بر نخواهید خورد.

مطلب پیشنهادی:  مجمع ورزش‌های الکترونیک: المپیک و Esports باید با هم همکاری داشته باشند

موقعیت‌گیری: فرقی ندارد چه در دفاع و چه در وسط زمین با او باشید، استارت‌های او برای قرارگرفتن در موقعیت‌های مناسب تحسین برانگیز اند.

تمام‌کنندگی: عالی‌ست. با مارکزمن فوق‌العاده می‌شود. حتی بدون کمیستری هم واقعا خوب است. شوت‌های Finesse او باورنکردنی اند، و این یعنی حتی در پچ قبلی هم این شوت‌ها به همین اندازه خطرناک خواهند بود.

پاس کاری: این مهارت به طور کاملا جدی‌ای در بازی بوست شده است و شما می‌توانید این را کاملا حس کنید. قدرت بینایی بالای او به او این امکان را می‌دهد تا با کمترین خطا توپ را به سایر بازیکنان برساند و این همان چیزی است که از یک میدفیلدر باید انتظار داشت.

سانترهای او – با وجود این که در بازی ۸۴ هستند – برای تغییر نواحی مختلف بازی واقعا خوب اند. پاس‌های بلند او اگر از من بپرسید می‌گویم بهتر از آن چیزی اند که آمار به ما می‌گویند.

دخالت‌ها: هرگز حتی فکرش را هم نمی‌کردم که بخواهم در مورد این ویژگی صلاح این قدر تعریف کنم. اما این مرد درست مثل کانته ذهن بازیکنان را می‌خواند.

او با سرکشی به نقاط مختلف زمین و قطع ارتباط توپ از ازسرگیری حملات حریف جلوگیری می‌کند. عدد ۹۹ در مقابل فاکتور Interception واقعا گویای همین موضوع است.

تاب‌آوری: با او می‌توانید این کارها را بدون مشکل و تا دقیقه ۹۰ پیش ببرید.

تهدید ناحیه‌ای: این ویژگی صلاح هم من را خیلی شگفت زده کرد. او از ضربات سر دقیق، موقعیت‌گیری عالی، و با بوست، از پرش خوبی برخوردار است. همه این‌ها را کنار هم بگذارید تا بازیکنی داشته باشید که با تعداد دفعات بالای قرارگیری در موقعیت‌های مختلف می‌تواند خطرناک باشد.

قدرت و خشونت: من قویا پیشنهاد می‌کنم که این دو مورد را در مورد او بوست کنید. او در بسیاری از نبردهای زمینی پیروز است و خیلی خوب می‌تواند از توپ محافظت کند. دریبل‌های خوب او هم تکمیل‌کننده این ویژگی او البته با بوست خواهند بود.

حرکات مهارتی: او از ۴ ستاره حرکات مهارتی برخوردار است و این دقیقا همان چیزی است که می‌خواهیم.

کار گروهی: او چه در LB و چه در میدفیلد از آمار خوبی در کار گروهی برخوردار است. او همیشه به اندازه کافی برای کارهای دفاعی به عقب می‌آید و از فرارهای رو به جلوی خوبی برخوردار است.

نقاط ضعف:

قد در کارهای دفاعی: علی‌رغم مهارت‌های منطقه‌ای او در میدفیلد، یکی از چیزهایی که با او حتما در دفاع حس خواهید کرد ضعف او در نبردهای هوایی است.

پرش‌های او خوب اند اما او بازیکنی نیست که بتواند بازیکنی مثل گریت بیل یا ایبرا را در ضربات سر شکست دهد.

مطلب پیشنهادی:  مگان رپینو ستاره فوتبال بانوان آمریکا بر روی جلد فیفا 20؟

کلیه مهارت‌های بوست نشده دفاعی: وقتی که شما از کمیستری انکر استفاده می‌کنید، این مشکل خیلی به چشم نمی‌آید. هر چند اگر او را در دفاع بوست نکنید، تکل و مارکینگ او باز از قابلیت‌های بالایی برخوردار خواهند بود.

صادقانه بگویم، اگر می‌خواهید او را در دفاع به کار بگیرید، پیشنهاد من به شما این است که از کمیستری سنتینل (Sentinel) استفاده کنید – این کار شاید این نقطه ضعف صلاح را به نقطه قوت او تبدیل کند!

پای ضعیف: این نقطه ضعف بزرگی نیست، مخصوصا زمانی که با او در LB  یا CM بازی می‌کنید. اما اگر او را در نقاط جلویی زمین به کار بگیرید پای ضعیف او شاید به پاشنه آشیل شما تبدیل شود.

خلاصه:

آیا این کارت ارزش به کار گیری او در LB را دارد؟ اگر از من بپرسید می‌گویم نه. برای این کار می‌توانید از یک LB واقعی مثل Sandro ،Alaba، Alba ،Marcelo ،Robertson و… استفاده کنید.

اما اگر با این اوصاف باز دلتان می‌خواهد او را در دفاع چپ به کار بگیرید، از کمیستری انکر یا سنتینل روی او استفاده کنید. در این صورت شرایط او بیش از پیش برای قرارگیری این پست آماده خواهد شد.

آیا این کارت یک کارت تمام عیار میدفیلدر است؟ با قطعیت جواب بله است. او می‌تواند هر کاری را که از او در میدفیلد بخواهید را انجام دهد – تمام بازی بدود، گل بزند، پاس های زیبا بدهد و با دریبل‌ش به قلب دفاع حریف نفوذ کند.

خب با این اوصاف آیا این کارت ارزشش را دارد. به نظر من، نه، اگر می‌خواهید او را در دفاع چپ به کار بگیرید اما این جواب به بله قطعی تغییر خواهد کرد اگر با او در میدفیلد بازی کنید.

فقط او را در میدفیلد با کمیستری مارکزمن تصور کنید؛ خارق‌العاده است. سرعت او آن قدر زیاد می‌شود که نگو و نپرس، همچنین مهارت‌های کار با توپ او آن چنان افزایش می‌یابند که هر مدافعی از رو‌به‌رویی با او به معنای واقعی کلمه منصرف می‌شود.

من واقعا از استفاده از کارت او لذت بردم، او کسی است که تا ورود TOTSاش در تیم من خواهد ماند.

ریتینگ کلی: ۱۰/۹.۵ در میدفیلد ، ۱۰/۸.۵ در LB (با کمیستری مناسب)

ارزش سکه ها: ۹.۵/۱۰ در میدفیلد، ۱۰/۶.۵ در LB.

من فکر نمی‌کنم که بتوانید بازیکن دیگری را در میدفیلد بیابید که بتواند هر کاری را مثل او برایتان در این پست با ۴۰۰K یا کمتر انجام دهد.

در  LB اگر بوست شود، عملکرد صلاح می‌تواند خیلی بهتر از حالت بوست نشده باشد، اما عاقلانه است برای این پست از سکه‌های کمتری استفاده کنید و زیاد برای این پست ولخرجی نکنید.

منبع: Futhead

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)