مرور و بررسی میجورهای Dota2 از سال ۲۰۱۵ تا به الان

Avatar
ادوین آزادمهر ۱۴ خرداد ۱۳۹۸

از سال ۲۰۱۵ تا به الان شاهد برگزاری میجورهای شرکت Valve در رشته Dota2 بوده‌ایم و با وجود زیادبودن مسابقات میجور شاهد تنها ۷ تیم برنده در این مسابقات بوده‌ایم.

بدون در نظر گرفتن مسابقات TI از سال ۲۰۱۵ شاهد برگزاری ۱۸ میجور رسمی از سمت شرکت valve بوده‌ایم و ایجاد این مسابقات به منظور معرفی تیم‌های نوپا و کمک به پایداری تیم‌ها بوده‌ است. از سمتی دیگر وجود این مسابقات کمک شایانی به بازیکنان و اسپانسرهای مختلفی کرد تا درامد مناسبی را از حضور در این مسابقات به دست بیاورند و در حال حاضر می‌توان دید که اسپانسرهای مسابقات میجور بیشتر از هر وقت دیگری دیده می‌شوند.

با قوی‌ترشدن بعضی تیم‌ها و ایجاد فاصله بسیار بزرگی میان تیم‌های درجه یک و دو شرکت valve مسابقات میجور و مینور به سیستم کاری خود اضافه کرد تا رقابت منصفانه‌ای بین تمامی تیم‌ها ایجاد شود اما این مورد هم کمک زیادی به دیده‌شدن و پیشرفت تیم‌های درجه دو نکرده کرده است و بعد از ۴ سال برگزاری مسابقات میجور تنها ۷ تیم موفق به برد ۱۸ میجور برگزار شده شده‌اند.

از زمان برگزاری مسابقات میجور تیم‌های Minski و VG یک بار و تیم LGD دو بار موفق به برد مسابقات میجور شده است و ۱۴ میجور دیگر توسط تنها ۴ تیم دیگر فتح شده است.

۴ تیم دیگری که موفق به برد ۱۴ میجور دیگر شده‌اند تیم‌های OG و Secret و VP و Liquid هستند و نکته‌ای که در مورد این تیم‌ها وجود دارد این است که تمامی این تیم‌ها در طول زمانی که موفق به برد میجور شده‌اند با تغییراتی در روستر تیم مواجه بوده‌اند.

مطلب پیشنهادی:  کمبوهای جالب مارس با دیگر هیروهای بازی دوتا 2

موردی که باعث قهرمانی این تیم‌ها در میجورهای مختلف شده است حضور کاپیتان‌های خوب در این تیم‌ها و دریافت کمک‌های مالی است. برای مثال اگر نگاهی به تیم Secret بیندازیم می‌فهمیم که این تیم هر سال با تغییر روستر مواجه بوده‌ است اما به دلیل وجود دو عامل نام برده شده موفق به کسب قهرمانی در میجورهای مختلف شده است. از سمتی دیگر تیمی مانند Aster با وجود داشتن بازیکنان خیلی خوب در روستر خود موفق به کسب نتیجه خوبی نمی‌شود.

در نتیجه با نگاهی کلی می‌توان فهمید تیم‌هایی که پشتوانه مالی قوی‌تری نسبت به سایر تیم‌ها دارند در ۴ سال اخیر موفق به برد میجورهای بیشتری شده‌اند و تیمی مانند Alliance با در اختیار داشتن پشتوانه مالی خوب و بازیکنان ناشناخته در حال پیشرفت روزافزون است و تمامی بازیکنان ناشناخته این تیم روز به روز در حال پیشرفت هستند و روستر این تیم‌ هم در ۱ سال اخیر با تغییر خاصی همراه نبوده است. البته این به این معنا نیست که پشتوانه مالی خوب یک تیم تنها عامل موفقیت یک تیم است اما این عامل در موفقیت یک تیم بی‌تاثیر نیست.

از زملن معرفی مینور‌ها هم ۱۷ مینور برگزار شده را شاهد بوده‌ایم که ۱۳ تیم موفق به برد این مسابقات شدند که این آمار قابل قبول تر از مسابقات میجور است.

تیم Liquid با ۳ قهرمانی در این مسابقات و تیم‌های Newbee و Secret با دو قهرمانی از بهترین تیم‌های مسابقات مینور هستند و باید گقت که Valve این مسابقات را به عنوان جایگاهی برای دیده‌شدن تیم‌های درجه دو معرفی کرده است که تا به الان به هدف خود هم رسیده است و در این سال‌ها هر کسی متوجه این موضوع شده است.

مطلب پیشنهادی:  آخرین مسابقات قبل از TI9 آغاز شد : رقابت بازندگان مرحله انتخابی TI9

سال گذشته شاهد قهرمانی تیم‌های درجه یک دنیا میانند EG و OG و … در این مسابقات بودیم که این موضوع شرکت Valve را کمی از هدف خود دور می‌کرد در نتیجه این شرکت با اختصاص دادن DPC POINT کمتر موفق به سازماندهی بهتر مسابقات مینور شد و دیدیم که در فصل فعلی تیم‌هایی مانند Tigers و EHOME موفق به برد مینور و دیده‌شدن در مسابقات سطح بالاتر شدند.

در این فصل تیم‌های Secret و VP در تمامی فینال‌های میجور حضور داشتند و تیم‌های نوپا در این فصل شانس زیادی برای دیده‌شدن در مسابقات میجور نداشتند و تنها راه به نمایش گذاشتن قدرت این تیم‌ها در مسابقات مینور بود که متاسفانه آن مسابقات هم نسبت به مسابقات میجور سطح شدیدا پایین‌تری دارند.

در حال حاضر تمامی تیم‌ها باید بدون در نظر گرفتن بازی‌های قبل خود برای مسابقات TI آماده شوند و با توجه به این که تیم‌های BOOM ID و Team Spirit هیچ امتیازی در جدول رده‌بندی تیم‌ها به دست نیاورده‌اند، کار سخت‌تری را در پیش خواهند داشت.

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)