مروری بر فلش بک کارت ۸۷ ریتد Alexander Esswein

مهدی عین‌الله زاده
مهدی عین‌الله زاده ۱۱ فروردین ۱۳۹۸

امروز قرار است به سراغ یکی از بازیکنان مهاجم شاغل در لیگ بوندس لیگای آلمان رفته و مروری بر فلش بک کارت ۸۷ ریتد او داشته باشیم.

اسوین در حالی این کارت را دریافت می‌کند که این کارت یادآور همان کارت ۷۵ ریتد او در فیفا ۱۳ است. اسوین در حال حاضر در چالش‌های ساخت اسکواد قابل دسترسی است و قیمتی حول و حوش ۱۶۰K دارد.

برای من که در فیفا ۱۳ تجربه زیادی از بازی نداشتم کسب این کارت آن موقع به من کمک بسیار زیادی کرد.

آمار در بازی:

این مهاجم از بسیاری از ویژگی‌هایی که متای بازی فیفا به آن نیاز دارد بهره می‌برد و البته در کنار آن‌ها کم و کاستی‌هایی هم دارد.

در مقابل شتاب، اسپرینت، عکس العمل، کنترل توپ، دریبل و قدرت او که همگی بالای ۹۰ هستند، موقعیت‌گیری ۷۸، تمام‌کنندگی ۸۲، تعادل ۷۸، تسلط ۸۰ و تاب‌آوری ۷۹ قرار می‌گیرند.

به منظور حل تعداد زیادی از این مشکلات من از استایل کمیستری اسنایپر بر روی اسوین استفاده کردم.

آمار:

بازی ها: ۵

گل ها: ۷

پاس گل ها: ۳

در بیشتر این بازی‌ها اسوین در پست مهاجم و در ترکیب ۴-۱-۲-۱-۲-(۲) قرار داشت.

حالا بیایید نگاهی بیندازیم به نقاط قوت و نقاط ضعف این بازیکن:

نقاط قوت:

سرعت: به خوبی همان ورژن قبلی است. حتی بدون هیچ بوستی این ویژگی او باز هم خوب است و کارتان را راه می‌اندازد.

تمام‌کنندگی: با کمیستری استایل اسنایپر تمام‌کنندگی او عالی می‌شود. اگر در موقعیت گل قرار بگیرید او کار خود را به خوبی انجام داده و ناامیدتان نخواهد کرد.

باید بگویم در این ۵ بازی‌ای که با او انجام داده‌ام گاهی وقت‌ها بدشانس هم بودم و گر نه آمار گل‌هایم با او به بیش از ۱۰ گل می‌رسید.

قدرت شوت‌زنی: باورنکردنی است. حتی گاهی وقت‌ها پیش می‌آمد که سرعت توپ آن چنان بالا بود که دروازه‌بان حتی فرصت عکس‌العمل نشان دادن را هم پیدا نمی‌کرد.

سانتر: من واقعا از این ویژگی او خوشم آمد. می‌توانستم با او به راحتی و در حالت wide چه در وینگر، چه در میدفیلد و چه در CAM بازی کنم.

مطلب پیشنهادی:  همکاری انجمن فوتبال انگلیس با ESL برای ساخت اسکواد ملی FIFA Esports

او می‌توانست توپ‌ها را با سانترهای بلند خود به محوطه جریمه برساند.

پاس‌ کاری: پاس‌های کوتاه و رینج متوسط او برای بازی سازی عالی اند. روی پاس‌های بلند او هم می‌توانید حساب ویژه‌ای بازی کنید.

دریبل و کنترل توپ: خیلی بهتر از آن چیزی بود که انتظارش را داشتم. تاچ اولیه او بر روی توپ نرم است و او می‌تواند حتی در سرعت‌های بالا توپ را نزدیک به پاهای خود نگه دارد.

چابکی و تعادل: چابکی او باورنکردنی و تعادل او نیز خوب است. برای بازیکنی در سایز، سرعت و قدرت او، اسوین خیلی چابک و سریع است.

ضربات سر: او به معنای واقعی کلمه هیولای نبردهای هوایی است. او حتی در مقابل مدافعان برتر نیز پیروز ضربات سر است.

اما موردی که در این باره می‌توان به آن اشاره کرد دقت پایین او در این ضربات است و گر نه صرف نظر از این مورد ضربات سر او واقعا حرف ندارند.

توانایی‌های دفاعی: به طور باورنکردنی‌ای خوب است. با او می‌توان به عنوان بازیکن مهاجم یا حتی میدفیلدر مرکزی هم بازی کرد.

اگر بر روی او از کمیستری سنتینل یا پاورهوس استفاده کنید آن وقت یک هیولای همه فن حریف خواهید داشت! درست است که دخالت‌های او ضعیف است، اما تکل‌های او واقعا خوب اند.

فیزیک: او بلند قد و بسیار سریع است و از عددی بالاتر از ۸۹ در مقابل قدرت و خشونت خود بهره می‌برد. خب با این اوصاف او می‌تواند در بسیاری از نبردها در مقابل حریفان پیروز شود.

نقاط ضعف:

موقعیت‌گیری و کار گروهی: او تمایل زیادی برای زدن استارت‌های سریع برای تصاحب توپ ندارد (مگر این که او را مارک کنید)، و روی توپ‌های برگشتی هم آن چنان که باید و شاید قفل نمی‌شود.

خیلی وقت‌ها پیش می‌آمد که او بیرون از محوطه جریمه بی هدف حرکت می‌کرد و تلاشی هم برای ورود به محوطه از خودش نشان نمی‌داد.

مطلب پیشنهادی:  مسابقات دوتا2 تعطیل خواهد شد؟!

ثابت قدمی: این بزرگ‌ترین مشکلی بود که من با این کارت داشتم. با او می‌توانید بازی‌ای داشته باشید که در آن دو گل بزنید و دو پاس گل هم بدهید، اما در بازی بعدی هیچ اثری از آن قابلیت‌ها نبینید.

این کارت برای سه بازی از آن پنج بازی فوق‌العاده بود.

پای ضعیف: من خودم به شخصه از حضور یک بازیکن سه ستاره با پای ضعیف در پست حمله خوشم نمی‌آید.

این واقعا پاس‌کاری و شوت‌زنی او را محدود می‌کند و در کل حس می‌کنید که بازیکن‌تان در لحظات سخت با یک پا فقط دارد حرکت می کند.

حرکات مهارتی: او واقعا از دریبل‌های خوبی برخوردار است و اگر هم از حرکات مهارتی خوبی برای پشتیبانی آن‌ها برخوردار می‌بود خیلی بهتر می‌شد.

تاب آوری: خوب است اگر او را در فوروارد به کار بگیرید اما اگر او را در دفاع بیاورید تا آخر بازی هرگز دوام نخواهید آورد.

اگر او را عقب‌تر و در پست‌هایی مثل LM/RM ،CM/CAM به کار بگیرید، توان او خیلی زودتر تحلیل خواهد رفت.

خلاصه:

در کنار تمامی نقاط ضعف و قوت این کارت، در کل من این کارت را دوست داشتم. این کارت برای من خاطرات فیفا ۱۳ را تداعی می‌کند.

اگر از من بپرسید او خیلی از بهترین بازیکنان پست تخصصی‌اش، حتی در بوندس لیگا (من ورنر، لواندووفسکی یا جوویچ را به او ترجیح می‌دهم) فاصله دارد.

با توجه به قابلیت‌هایی که من از او در بازی‌هایم دیدم فکر نمی‌کنم این کارت ارزش ۱۶۰K را داشته باشد. برای این کارت چیزی بین ۵۰ تا ۸۰K قیمیت منصفانه‌ای است.

این قیمیتی که کارت او دارد یا هر قیمیت بالای ۱۰۰K برای او به نظرم زیاد است و به جای او می‌توانید بازیکن دیگری را از مارکت انتخاب کنید.

ریتینگ کلی: ۸.۲۵/۱۰

ارزش برای سکه ها: ۶/۱۰

برچسب ها :