در هم کوبیده شدن قهرمان TI8 توسط هوش مصنوعی

Avatar
هادی عبدالهی ۲۶ فروردین ۱۳۹۸

مسابقه‌ای جالب توجه و البته آزمایشی بین قهرمان TI8 یعنی OG و OpenAI 5 در سان فرانسیسکو برگزار شد که نهایتا با برد ۲:۰ هوش مصنوعی به پایان رسید.

این هوش مصنوعی، البته نسخه قدیمی‌تر و ابتدایی آن در طی مسابقات The International 2018 به مقابله با Pain Gaming و تیمی از برترین و شاخص‌ترین بازیکنان چینی به نام Big God رفت که در نهایت هر دو تیم موفق شدند آن را شکست دهند اما OpenAI از باخت خود درس گرفت و سازندگان آن با کارکردن بر روی نقاط ضعف آن موفق شدند این هوش مصنوعی را بسیار بهتر کنند و موفق شوند اولین پیروزی آن را در مقابل قهرمان TI8 به دست آورند.

البته این نکته مهم قابل ذکر است که این هوش مصنوعی در محیطی از قبل تعریف شده و با هیروها و قوانینی مشخص به مقابله با OG رفت. برای مثال لیست هیروها تنها به ۱۰ عدد محدود بود و قوانینی مانند عدم استفاده از Summon ،illusion و Scanکردن تا حدودی مانع مانوردادن تیم OG شده بود.

بازی اول تا حدودی برابر پیش رفت و هر دو تیم نت ورث تقریبا یکسانی داشتند. OpenAI در این بین چندین buyback انجام داد که در نگاه اول بسیار عجیب و نابه‌جا به نظر می‌رسیدند اما در هربار و به طرز جالبی باعث موفقیت و جاافتادن AI می‌شدند که واقعا جالب بود. اما این هوش مصنوعی بود که نهایتا روی دست OG بلند شد و در دقیقه ۳۸، پس از جمع‌کردن ۳ ست باراک OG، مسابقه را به اتمام رساند.

بازی آخر کاملا یک طرفه و به نفع OpenAI پیش رفت و این هوش مصنوعی ساخته‌ی دست انسان موفق شد در ۲۱ دقیقه قهرمان TI8 را خاک‌مال کند. OG در این بازی کاملا دست و پا بسته بود و هیچ کاری از عهده بازیکنان آن ساخته نبود و پیش از آن که متوجه شوند بازی را واگذار کردند.

مطلب پیشنهادی:  آمار حساب‌های بن شده استیم در ماه دسامبر

اما به گفته سازندگان آن، کار OpenAI تازه آغاز شده و آنان برنامه‌های دراز مدتی برای توسعه و هر چه بهترکردن این هوش مصنوعی در سر دارند.

گِرِگ براکمن، یکی از توسعه‌دهندگان این هوش مصنوعی اعلام کرد که علاقه‌مندان می‌توانند برای رقابت با این AI و محک‌زدن توانایی‌های خود با آن، از روز گذشته اسم خود را در لیست انتظار ثبت کنند. به احتمال زیاد، نسخه پیشرفته‌تری از این هوش مصنوعی را در TI9 مشاهده خواهیم کرد، نسخه‌ای که قرار است برترین‌های دنیا را به چالش بکشد.

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)