تبر قهرمانی مسابقات MDL Disneyland Paris Major در دستان Team Secret جای گرفت

Avatar
هادی عبدالهی ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

شب گذشته گرند فینال مسابقات MDL Disneyland Paris Major برگزار شد و شاهد نبردی تاریخی بین کاپیتان Clement ‘Puppey’ Ivanov از Team Secret و Kuro ‘Kuroky’ Salehi Takhasomi از Team Liquid بودیم که در نهایت به نفع سیکرت خاتمه یافت.

با این که لیکویید عملکرد خیلی خوبی طی فصل ۲۰۱۹ Dota 2 Pro Circuit نداشت، اما آنان موفق شدند در مسابقات MDL Disneyland Paris Major فرم خوب گذشته را پیدا کنند و بازی‌های فوق‌العاده خوبی به نمایش بگذارند. شب گذشته بلافاصله بعد از نبردی تنگاتنگ و جذاب با تیم PSG.LGD و پیروزی بر آن‌ها، لیکویید بدون نشان دادن کوچک‌ترین اثری از خستگی در فینال براکت پایینی به مصاف Evil Geniuses رفت و موفق شد با شکست دادن آن‌ها راهی بازی نهایی و گرند فینالز میجر دیزنی لند شود؛ جایی که اسکواد تیم سیکرت انتظار آنان را می‌کشید.

زمانی که این دو کاپیتان باتجربه و قهار و این دو دوست قدیمی به یکدیگر رسیدند، نفس‌ها در سینه حبس شده بود تا شاهد درفت بی‌نظیر و حساب شده آنان باشیم. به جرئت می‌توان گفت که درفت نهایی و انتخاب هیروها توسط این دو کاپیتان، یکی از اصلی‌ترین دلایل برد و باخت آنان بود و تاثیر زیادی در نتیجه بازی داشت.

در بازی اول، سیکرت سعی کرد فشار زیادی روی Morphling سوپر استار جوان لیکویید، یعنی Amer ‘Miracle’ Al-Barkawi بگذارد و حتی موفق شد First blood را از او بگیرد؛ اما نهایتا این نقشه آن‌ها کارساز نبود و در اواخر بازی Morphling به چنان هیولای افسار گسیخته‌ای تبدیل شده بود که موفق شد ۴ رمپیج بگیرد و سیکرت را زمین‌گیر و نابود کند. Miracle بازی را با نتیجه ۲۳:۱:۹ به اتمام رساند.

تیم قهرمان میجور پاریس

تیم قهرمان میجور پاریس

اما سیکرت به این آسانی شکست را قبول نکرد و توانست در بازی بعدی، سری را ۱-۱ کند. آرک واردن حرفه‌ای Yeik ‘MidOne’ Nai Zheng و سند کینگ عالی ‘zai از جمله عوامل اصلی پیروزی سیکرت در بازی دوم بودند. البته قابل ذکر است که انتخاب Zues و Nature’s Prophet و استفاده به موقع از آلتیمیت‌های آنان نیز نقش بزرگی در پیروزی نسبتا راحت سیکرت در ۳۷ دقیقه بازی خود داشت.

مطلب پیشنهادی:  حضور مارادونا در مستر لیگ PES 2020 قطعی شده است

بازی بعدی هم کاملا به سیکرت تعلق داشت و این بار MidOne با هیرو Templar Assassin، سکان دار اصلی تیم خود بود. با این که Miracle دوباره Morphling را پیک کرد، اما سیکرت از از بازی اول درس گرفته بود و اجازه هیچ گونه مانوری را به Miracle نداد و از هر فرصتی استفاده می‌کرد تا Morphling را زمین‌گیر و اوت فارم کند.

در بازی آخر نیز نبردهای جذابی از این دو تیم شاهد بودیم ولی این سیکرت بود که هر بار بهتر ظاهر می‌شد و دست حریف را بهتر می‌خواند. عملکرد بی‌نظیر Michal ‘Nisha’ Jankowski با هیرو Sven از جمله دلایل پیروزی‌های تیم سیکرت در تیم فایت‌ها بود. در پایان و در دقیقه ۲۹ پاپی و یاران او موفق شدند بااقتدار، اسکواد لیکویید را شکست دهند و گرند فینالز میجر دیزنی لند را با نتیجه ۳-۱ به نفع خود خاتمه دهند.

با پایان یافتن این میجور، تنها یک Minor و Major دیگر تا پیش از شروع The International 2019 باقی خواهد ماند.

جوایز نهایی مسابقات MDL Disneyland Paris Major

Prize pool این رویداد مبلغ ۱،۰۰۰،۰۰۰ دلاری بود که بین ۱۶ تیم تقسیم شد. علاوه بر مبالغ نقدی، اسکوادهای برتر نیز امتیاز DPC گرفتند.

  • جایگاه اول: ۳۵۰،۰۰۰ دلار+ ۴۹۵۰ امتیاز Team Secret – DPC
  • جایگاه دوم : ۱۷۰،۰۰۰دلار + ۳۰۰۰ امتیاز Team Liquid – DPC
  • جایگاه سوم:  ۱۰۰،۰۰۰ دلار + ۲۱۰۰ امتیاز Evil Geniuses – DPC
  • جایگاه چهارم:  ۸۰،۰۰۰ دلار + ۱۳۵۰ امتیاز PSG.LGD – DPC
  • جایگاه پنجم تا ششم:  ۶۰،۰۰۰ دلار دلار + ۹۰۰ امتیاز OG، Ninjas in Pyjamas – DPC
  • جایگاه هفتم تا هشتم:  ۴۰،۰۰۰ دلار + ۴۵۰ امتیاز Virtus.pro، Vici Gaming – DPC
  • جایگاه نهم تا دوازدهم:  ۱۵،۰۰۰ دلار + ۱۵۰ امتیاز DPC
  • جایگاه سیزدهم تا شانزدهم : ۱۰،۰۰۰ دلار + ۷۵ امتیاز DPC
مطلب پیشنهادی:  Rogue و KeeN از آخرین گروه مسابقات به مرحله بعدی راه یافتند

 

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)