مسابقات قهرمانی آلتیمیت تیم فیفا: الدوساری قهرمانی را از چنگ هانت درآورد

مهدی عین‌الله زاده
مهدی عین‌الله زاده ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

قهرمان پرآوازه رقابت‌های آلتیمیت تیم فیفا از کشور عربستان، Aldossary “Rogue Msdossary” Mossad، که مدتی می‌شد از سکوی قهرمانی آلتیمیت تیم فیفا فاصله گرفته بود و عملکرد ضعیفی هم در بازی‌های لندن داشت، توانست با برد ۵ بر ۱ قهرمان کنسول پلی‌استیشن، Corentin “Vitality Maestro” Thuillier، در مجموع دو بازی فینال بین کنسولی، قهرمان رقابت‌های ماه آوریل آلتیمیت تیم فیفا شود.

قهرمانی الدوساری

بازی اول فینال بین کنسولی در کنسول پلی‌استیشن انجام شد و علی‌رغم این که الدوساری در کنسول تخصصی‌اش بازی نمی‌کرد توانست زودتر از حریف به گل برسد. قبل از این که بازیکن تیم وایتلیتی به فکر جبران گل بیفتد الدوساری دو گل دیگر را هم به ثمر رساند.

بازی تا دقیقه ۳۹ با نتیجه ۳ بر ۰ به سود الدوساری پیش رفت. هرچند بنا به گفته گزارشگران، Maestro تجربه تبدیل بازی ۳ بر ۰ باخته را به برد ۴ بر ۳ داشت اما گویا در مقابل الدوساری هیچ کاری برای تغییر نتیجه از دستش بر نمی‌آمد.

بازی در نیمه دوم هم روندی مشابه به نیمه اول داشت. در دقیقه ۷۵ این نیمه، الدوساری تعداد گل‌های خود را به ۴ رساند. در ادامه بازی Maestro با دادن یک پنالتی به الدوساری کار را سخت و سخت‌تر کرد – دفع ناقص توپ از جانب دروازه‌بان مسترو موجبات گل پنجم الدوساری را فراهم کرد.

در بازی کنسول ایکس‌باکس شاهد بازی تدافعی از جانب الدوساری و گیم پلن کاملا تهاجمی مسترو بودیم. در این دیدار تا دقایق پایانی هیچ گلی بین دو طرف رد و بدل نشد. سه دقیقه مانده به پایان بازی، مسترو در نهایت توانست قفل دروازه الدوساری را بشکند و اولین گل خود در فینال بین کنسولی را در کنسول حریف به ثمر برساند. در پایان، الدوساری با نتیجه ۵ بر ۱ در مجموع دو بازی برنده فینال بین کنسولی و این رقابت‌ها شد.

مطلب پیشنهادی:  تازه‌ترین گاف‌های الکترونیک آرتز در کارت‌ آلتیمیت تیم و کنسول نینتندو

درحالی که بازی‌های فینال بین کنسولی از اهمیت بالایی برخوردار بودند اما این بازی فینال کنسول ایکس‌باکس بود که توانست تمامی نظرها را در روز یک شنبه به سمت خود جلب کند.

رقابت بین قهرمان سه دوره رقابت‌های آلتیمیت تیم فیفا، هانت، و الدوساری برای دومین بار در طول این تورنمنت از حساسیت بسیار بالایی برخوردار بود. این بازی دیگر مثل بازی قبل نبود چون این بار آن‌ها برای رفتن به گرند فینال، کسب عنوان قهرمانی و امتیازات گلوبال سریز در مقابل هم صف‌آرایی می‌کردند.

این دو از روز جمعه رجزخوانی برای یکدیگر را شروع کرده بودند. چند ماهی می‌شد که بازی‌های الدوساری در تورنمنت‌های پیشین به شدت تحت تاثیر مریضی او قرار گرفته بودند، در همین تورنمنت‌ها بود که هانت بی‌دردسر و با خیالی آسوده عناوین را یکی پس از دیگری از آن خود می‌کرد.

قهرمانی هانت در سنگاپور

بازی ریمچ این دو در روز یک شنبه با سریالی از گل‌های زیبا و البته برد الدوساری همراه بود. او در بازی اول و به لطف چند اشتباه کوچک از جانب هانت توانست با نتیجه ۲ بر ۰ او را شکست دهد.

اما برتری الدوساری در بازی دوم دوام نیاورد. پس از گذشت چند دقیقه از نیمه اول بازی موقعیت‌های گلزنی خوبی بین آن‌ها رد و بدل شد تا در نهایت هانت با نتیجه ۳ بر ۲ از حریف جلو افتاد.

در ادامه الدوساری بازی را به تساوی ۳ بر ۳ کشاند و پس از آن شاهد به ثمررسیدن دو گل دیگر از جانب این دو بازیکن بودیم. در پایان این دیدار ۸ گل به ثمر رسید که سهم هانت و الدوساری هر کدام ۴ گل بود. الدوساری در مجموع دو بازی و با نتیجه ۶ بر ۴ هانت را شکست داد.

مطلب پیشنهادی:  احتمال بازگشت Thanos به Fortnite

منبع: Futhead

برچسب ها :