اطلاعات کامل فینال مسابقات قهرمانی کشور در رشته دوتا ۲

Avatar
هادی عبدالهی ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

دومین دوره مسابقات قهرمانی کشور در رشته پرطرفدار دوتا ۲ (DOTA 2) بعد از حدود ۱۰ روز رقابت جذاب، بالاخره وارد مرحله پایانی خود شد و ۴ تیم فینالیست مشخص شدند. این تورنمنت زیر نظر انجمن بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک ایران برگزار شده و از حامیان اصلی آن می‌توان به شبکه اف استریم، دوتا۲لیگا، مجموعه PSArena و مجموعه گیم هرمس اشاره کرد.

علاقه‌مندان به رشته دوتا ۲ از تاریخ ۱ تا ۲۵ فروردین ماه ۱۳۹۸ فرصت داشتند برای شرکت در این مسابقات تیم‌های خود را ارائه دهند. ثبت نام این تورنمنت از طریق سایت رسمی انجمن بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک ایران انجام گرفت و رقابت‌های مرحله مقدماتی از تاریخ ۲۹ فروردین به صورت آنلاین و غیر حضوری کلید خورد.

پس از پایان مرحله ابتدایی و تعین ۳۲ تیم برتر، مسابقات به شکل playoff ادامه پیدا کرد. در راند اول ۱۶ بازی صورت گرفت که تیم‌های شرکت‌کننده را به دو براکت پایینی (تیم های بازنده راند اول) و براکت بالایی (تیم‌های برنده راند اول) تقسیم‌بندی کرد.

برگزاری مسابقات به این شکل، مزیتی بزرگ برای تیم‌ها دارد. بدین صورت که تیم‌های بازنده راند اول، به صورت مستقیم از رقابت‌ها خارج نمی‌شوند و می‌توانند در براکت پایینی به تلاش خود ادامه دهند.

در براکت بالایی شاهد درخشش اسکواد شمشاد (ShemShad) بودیم. اسکوادی که از که از ابتدای مسابقات، مستحکم و قوی ظاهر شده و موفق شده بود تمامی حریفان خود را جارو کند. از طرف دیگر، اسکواد تیم پلیز (TeamPlease) را داشتیم که همانند شمشاد، با برنامه و عالی بازی می‌کرد. نکته جالب در مورد این ۲ تیم آن است که هر دو موفق شده بودند بدون حتی یک شکست وارد فینال براکت بالایی شوند که نشان از تسلط کامل و توانایی بالای آنان دارد. با این اوصاف، قطعا فینال جذابی را از این دو تیم شاهد خواهیم بود.

مطلب پیشنهادی:  تیم NiP اولین اسکواد وارد شده به مسابقات ESL One Mumbai 2019 شد

برنده این بازی مستقیما به گرند فینالز صعود خواهد کرد و تیم بازنده فرصتی دیگر خواهد داشت و به مصاف برنده نیمه نهایی براکت پایینی خواهد رفت.

در براکت پایینی، این دو تیم ریرایز (ReRise) و میج (Mage) بودند که موفق شدند تا نیمه نهای پیش روی کنند. این ۲ اسکواد، در راند چهارم براکت بالایی بود که از شمشاد و تیم پلیز شکست خورده و راهی براکت بازندگان شده بودند. ریرایز موفق شد در راند ششم، با نتیجه ۲:۰ از سد مارس پیکرز عبور کند و میج نیز در بازی حساس خود، تیم ۴سامورایی را شکست داده بود.

طبق رسم تورنمنت‌های جهانی، ابتدا بازی فینال براکت بالایی بین شمشاد و تیم پلیز برگزار خواهد شد. در قدم بعد بازی نیمه نهایی و حذفی براکت پایینی بین تیم‌های ریرایز و میج صورت خواهد گرفت. سپس برنده این بازی به مصاف بازنده براکت بالایی خواهد رفت و فینال براکت پایینی را برگزار می‌کند تا گرند فینالیست دیگر نیز مشخص گردد. بازی نهایی نیز به صورت Bo5  (۵ رانده) برگزار خواهد شد.

تاریخ، زمان و جوایز فینال

روز جمعه مصادف با ۱۳ اردیبهشت ماه از ساعت ۹:۳۰ صبح، فینال این رقابت‌ها به صورت حضوری در مجموعه PSArena شهر یزد برگزار خواهد شد و در همان روز قهرمان رقابت‌ها مشخص می‌شود. Prize pool و جوایز نقدی این مسابقات مبلغ ۵ میلیون تومان است که تیم اول مبلغ ۳ میلیون، تیم دوم ۱.۵ میلیون و تیم سوم ۵۰۰،۰۰ تومان دریافت خواهد کرد.

علاقه‌مندان می‌توانند از طریق پلتفرم توییچ و به صورت زنده، رقابت‌های روز نهایی این تورنمنت را از کانال fstreamg تماشا کنند.

مطلب پیشنهادی:  نتایج روز اول مسابقات DreamLeague Season 11 Stockholm Major
برچسب ها :
  1. Avatar امیرحسین گفت:

    درود بر شما که انقدر سریع و کامل توضح دادین اطلاعات مسابقه رو ممنون