برگزاری فینال جام جهانی Fortnite در بزرگترین استادیوم تنیس دنیا

Avatar
هادی عبدالهی ۲۱ فروردین ۱۳۹۸

بر اساس خبری از سایت خبری vpesports همان طور که احتمالا  تا الان متوجه شده‌اید، برنامه‌ها و نقشه‌های Epic Games برای مجامع رقابتی و حرفه‌ای بازی Fortnite حداقل از لحاظ جوایز و  prize pool اهدایی به بازیکنان، بسیار بزرگ، گسترده و جاه‌طلبانه است. Epic قصد دارد مبلغ سرسام‌آور ۳۰ میلیون دلاری را برای رویداد World Cup خود در نظر بگیرد و این مبلغ تنها بخش کوچکی از ۱۰۰ میلیون دلاری است که در طول سال و در تورنمنت‌های آنلاین خود اهدا خواهد کرد.

طبق اعلامیه‌ای که اخیرا منتشر شده است، جام جهانی فورتنایت (Fortnite World Cup) بیش از یک ماه به طول خواهد انجامید. این رقابت‌ها از اواسط آوریل شروع شده و با برگزاری فینال آن در تاریخ ۲۶-۲۸ جولای به کار خود خاتمه خواهد داد.

امروز Epic به طور رسمی اعلام کرد که مسابقات نهایی World Cup Finals در مرکز تنیس USTA Billie Jean King National واقع در استادیومی در مجموعه ورزشی Arthur Ashe برگزار خواهد شد. آرنا و استادیوم عظیمی که بخشی از این مجموعه ورزشی گسترده مخصوص تنیس می‌شود، جایگاه برگزاری فینال فورتنایت خواهد بود که ظرفیتی بالغ بر ۲۴،۰۰۰ نفر دارد. این استادیوم در زمان برگزای فینال، حال و هوای خود را کاملا عوض کرده و تمی فورتنایت محور به خود خواهد گرفته است.

علاقه‌مندان قادر خواهند بود که با میانگین مبلغ ۵۰ دلار برای بلیطی ۳ روزه، در این استادیوم حضور یابند. البته این مبلغ قیمت پایه بوده و برای جایگاه‌های ویژه باید هزینه بیشتری کرد.

این مبلغ ۱۰۰ میلیون دلاری تا انتهای سال، Fortnite را به جایگاه دوم رنکینگ بزرگ‌ترین prize pool های اهدایی در تاریخ بازی‌های ویدیویی تبدیل می‌کند. جایگاه اول در حال حاضر در اختیار یکی از قدیمی‌ترین بازی‌های esports یعنی دوتا ۲ است.

مطلب پیشنهادی:  3 برتر چین وارد مسابقات MDL Disneyland Major شدند

با این حال افراد زیادی شک و تردیدهایی درباره این رقابت‌ها دارند که با توجه به عملکرد گذشته Epic خیلی نیز بی جا و بی مورد نیست. رعایت درست و به مورد قوانین برگزاری مسابقات Esports تا حدود زیادی در مسابقات Fortnite ر عایت نمی‌شوند. در این مورد می‌توان به نداشتن سرور‌های مخصوص استیج مسابقات، و انتشار پچ‌های ناگهانی درست پیش از شروع تورنمنت‌ها اشاره کرد که نشان‌دهنده این است که Epic تا حدود زیادی با استانداردهای روال در این صنعت پیش نمی‌رود.

برچسب ها :