آیا فیفا ۲۰ فوتبال غیر لیگی هم خواهد داشت؟

مهدی عین‌الله زاده
مهدی عین‌الله زاده ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

پارسال سوپر لیگ چین امسال چسترفیلد؟ لیگ‌های غیر فوتبالی انگلیس پشت درهای انتظار برای ورود به فیفا ۲۰؛ تلاش‌های آن‌ها به کجا خواهد انجامید؟

فیفا که می‌شود گفت محبوب‌ترین فرنچایز ورزشی حال حاضر در جهان با چیزی در حدود ۴۵ میلیون کاربر فعال است، قرار است در ماه سپتامبر همین سال از جدیدترین نسخه خود با عنوان فیفا ۲۰ رونمایی کند.

چند ماه مانده به انتشار فیفا ۲۰، اخبار ضد و نقیضی راجع به این بازی می‌شنویم که می‌شود گفت مهم‌ترین آن‌ها کمپین فوتبال غیر لیگی یا همان Non-League Football Campain که به تازگی در فضای مجازی به راه افتاده است.

خب همان طور که امسال در فیفا ۱۹ شاهد آن بودیم، این فرنچایز با اضافه‌کردن لیگ‌های مختلف از سراسر جهان به بازی توانست به گنجینه لایسنس‌های انحصاری خود بیش از پیش بیفزاید که در این میان می‌توان به سوپر لیگ چین و تعدادی دیگر اشاره کرد اما هیچ کدام از این لیگ‌ها برای ورود به فیفا کمپین تشکیل نداده و این چنین مشتاق مثل Vanarama National League انگلیس نشان نداده بودند.

لیگ  Vanarama Nationalکه در رده پنجم لیگ‌های کشور انگلیس قرار می‌گیرد، خانه تیم‌هایی مثل Wrexham Leyton Orient و تیم فوتبال مورد علاقه روزنامه نگار جنجالی، Jeff ‘Soccer Saturday’ Stelling، یعنی Hartlepool United است.

اسپانسر این لیگ که این روزها با ضعف مالی روبه‌رو شده است امیدوار است تا با کمک رییس فدراسین فوتبال، آقای David Bernstein، و یک کمپین آنلاین که به تازگی راه انداخته است به این وضعیت هرچه زودتر پایان دهد.

آقای Andy Aldson مدیرعامل شرکت Vanarama در این باره می‌گوید:

“ما واقعا دوست داریم که در فوتبال غیر لیگی حضور داشته باشیم. این یک فوتبال کامل با تماشاگران پرشور است. ما واقعا نمی‌دانیم که آیا واقعا الکترونیک آرتز این شاخه از فوتبال را وارد فیفا ۲۰ خواهد کرد یا خیر. هر چند اگر آن‌ها این کار را انجام دهند فوتبال غیر لیگی مورد توجه همگان قرار می‌گیرد و بدون شک وضعیت مالی آن نیز بهبود پیدا خواهد کرد.”

آن‌ها حتی برای این کار از Jamie Collins، کاپیتان تیم Sutton United، هم کمک گرفته‌اند. این بازیکن کار خود را از تیم واتفورد شروع کرد و پس از آن به مدت ۱۶ سال در لباس تیم‌هایی مثل Newport County و Aldershot Town ظاهر شد. باز با این حال به دلیل بی‌توجهی الکترونیک آرتز و فیفا به تیم‌های غیر لیگی او هرگز شانس حضور در بازی فیفا را نداشته است.

“واقعا دوست داشتم تا طرفدارانم بتوانند با داشتن من در بازی در مقابل تیمی مثل من سیتی در ومبلی پیروز میدان شوند. این کمپین ایده بسیار جالبی است – مدتی می‌شود که فوتبال واقعی وارد فیفا شده است که ورود لیگ Vanarama National League به آن می‌تواند آن را بیش از پیش رئالیزه‌تر کند.”

به دنبال همین شور و اشتیاق بی حد و مرز برای بودن در فیفا ۲۰، این لیگ به تازگی و با انتشار کاور ادیشن Vanarama National League فیفا ۲۰ شوخی جالبی با فیفا ۲۰ انجام داد! بر روی این کاور Jamie Collins در کنار گلزن ترین بازیکن تیم Hvant & Waterlooville یعنی Alfie Rutherford قرار دارد.

آیا فوتبال غیر لیگی در فیفا 20 وجود خواهد داشت؟

جلد فان ادیشن لیگ وانامارا

در مورد سایر بازیکنانی که با بازی‌کردن در این لیگ خیلی وقت است که دیگر به باد فراموشی سپرده شده‌اند می‌توان به بازیکن پیشین آرسنال و فعلی تیم Sutton یعنی Craig Easmond، وینگر پیشین تاتنهام و فعلی Esatleigh یعنی Mark Yeates و بازیکن پیشین کریستال پالاس، Kyle de Silva، که در حال حاضر برای Brombley بازی می‌کند اشاره کرد. در مورد بازیکن آخر لازم به ذکر است که او آخرین بار در فیفا ۱۶ حضور پیدا کرد و ۷ حضور هم برای کریستال پالاس در کارنامه خود ثبت کرده است.

آیا فیفا 20 فوتبال غیر لیگی خواهد داشت؟

دسیلوا در کریستال پالاس

آقای Bernstein در ادامه صحبت‌هایش گفت:

“این کمپین در صورت پیروزی، در کنار خوشحال‌کردن هواداران این لیگ، می‌تواند موقعیت‌های مالی و تجاری خوبی را برای فوتبال غیر لیگی به ارمغان بیاورد و چالش‌های مالی پیش روی این لیگ‌ها را برطرف سازد.”

فعلا و با توجه به آخرین اخباری که در این باره در دسترس است، تلاش‌های این لیگ برای ورود به دنیای فوتبال مجازی به در بسته خورده و الکترونیک آرتز هم تمایلی برای داشتن این لیگ در فرنچایز بعدی خود نشان نداده است.

مطلب پیشنهادی:  بازی فیفا 19 و قیمت‌های نجومی

شما در این باره چه فکری می‌کنید؟ آیا این موضوع که بازیکنان بزرگ از لیگ‌های دسته‌های پایین‌تر کار خود را آغاز می‌کنند و وارد لیگ‌های معتبرتر می‌شوند، می‌تواند خود دلیل موجهی برای رقابت این لیگ‌ها در کنار لیگ‌های بزرگی مثل لالیگا، بوندس لیگا، لیگ جزیره و سری آ در فیفا ۲۰ باشد؟ در زیر این پست می‌توانید نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: gamesradar.com

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)