تشکیل فدراسیون ورزش‌های الکترونیک اروپا

Avatar
هادی عبدالهی ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
  • ۱۲ فدراسیون ملی ورزش‌های الکترونیک از کشورهای مختلف اروپا گرد هم آمدند تا فدراسیون Esports مستقلی در اروپا تشکیل دهند.
  • این مجموعه جدید بر اساس نقطه نظرات مشترک این فدراسیون‌ها و طبق ساختارهای مجموعه‌ای مستقلی از هر کدام آن‌ها اداره خواهد شد.
  • فدراسیون ورزش‌های الکترونیک اروپا قصد دارد به جای این که مجموعه‌ای کنترل‌کننده بر Esports این ناحیه باشد، عملکردی نظارتی بر این ناحیه داشته باشد.

 

بر اساس گزارشی از سایت خبری esportsobserver به دنبال برگزاری جلسات و میتینگ‌های متنوعی در لوزان، پاریس و آخرین آن‌ها در برلین، ۱۲ فدراسیون ملی ورزش‌های الکترونیک تصمیم گرفتند تا فدراسیون ورزش‌های الکترونیک اروپا را در اواخر سال جاری میلادی تشکیل دهند.

فدراسیون‌های اولیه عضو شامل بریتانیا، بلژیک، آلمان، اتریش، مجارستان، فرانسه، روسیه، اسلوونی، صربستان، سوئد، ترکیه و اوکراین هستند.

یکی از منابع نزدیک به فدراسیون Esports سوئیس، که در جلسه هفته گذشته برلین حضور داشت، به Esports Observer گفت که این مجموعه قصد دارد پیش از امضای اعلامیه رسمی و تفاهم‌نامه نهایی، با تمامی اعضای خود در جلسه‌ای کلی مشورت کند. فدراسیون Esports سوئیس قصد دارد میتینگ بعدی این مجموعه را امروز در شهر لوزان سوئد برگزار کند.

فدراسیون برنامه‌های مشترک اروپا (ISFE)، اتحادیه صنعتی گیم آلمان، ESL، StarLadder و Freaks 4U Gaming هم در میتینگ برلین حضور داشتند. نماینده اصلی فدراسیون Esports آلمان، Hans Jagnow در گفت و گویی گفت که هدف اصلی و فکر اولیه تشکیل این فدراسیون برای اروپا این بود که ناشران و موسسات برپاکننده رویدادها بتوانند به عنوان اعضایی حاضر در یک مجموعه، به صورت مستقیم و بدون هیچ دخالتی با یکدیگر ارتباط داشته باشند.

مطلب پیشنهادی:  برگزاری رخداد WePlay

وقتی از Jagnow پرسیده شد که آیا فدراسیون Esports اروپا، ارتباط و همکاری مشترکی با فدراسیون جهانی ورزش‌های الکترونیکی (IeSF) خواهد داشت یا خیر، او پاسخ داد: به دلیل این که بسیاری از کشورهای اروپایی در این فدراسیون عضو نیستند و بسیاری آن‌ها همکاری مستلزم اجرایی با این فدراسون نمی‌بینند؛ فعلا برنامه‌ای در این باره ندارند ولی در آینده و طی پروسه پیشرفت خود، ممکن است اتفاقاتی صورت بگیرد»

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)