کمپانی Valve از یک شبکه عصبی مصنوعی برای مقابله با تقلب استفاده می‌کند

مهدی عین‌الله زاده
مهدی عین‌الله زاده ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

با توجه به اخباری که از کمپانی مشهور سازنده بازی کانتر استرایک دریافت کرده‌ایم، این کمپانی به دنبال استفاده از یک شبکه عصبی (Neural Network) برای مقابله با بازیکنان متقلب در بازی کانتر استرایک است.

یکی از بازیکنانی که از اکانت ضد تقلب ولو استفاده می‌کرد در Reddit پستی مبنی بر تلاش‌های ولو برای مقابله با کاربران Spinbot منتشر کرده است.

بنا به گزارش سایت خبری Rock, Paper, Shotgun، استفاده از اسپین بات یکی از راه‌های تقلب در بازی کانتر استرایک است؛ به این صورت که این بات در کنار تقلب در تیراندازی، کاربر را از شناسایی توسط دشمن مصون می‌دارد و نهایتا او را به بازیکنی غیرقابل کشتن در بازی تبدیل می‌کند.

از بیرون شاید مقابله با این موارد آسان به نظر بیاید اما اصلا هم این طور نیست و با توجه به تعداد بالای کاربرانی که روزانه در سراسر دنیا  این بازی را انجام می‌دهند، تمهیداتی که باید برای از بین بردن تقلب در این بازی به کار گرفته شوند نیازمند تجزیه و تحلیل اطلاعات در سطح وسیع و البته هزینه بالاست.

خود کمپانی ولو نیز در این باره می‌گوید:

“پروسه تجزیه و تحلیل داده‌ها و طبقه‌بندی اطلاعات بازیکنان وابستگی زیادی به امور سخت‌افزاری دارد. این بدین معناست که شما در کنار خود سرور بازی به دستگاه دیگری برای انجام این کار نیاز دارید. و چون شما نمی‌دانید که چه کسانی ممکن است از این نوع تقلب استفاده کنند، مجبور هستید تا تمام بازی‌ها را از دید هر ۱۰ بازیکن تحت نظر قرار دهید.

تقریبا روزانه چیزی در حدود ۱ میلیون بازی کانتر استرایک در سراسر دنیا انجام می‌شود، پس بنابراین به منظور تحت نظارت قراردادن این بازی‌ها به یک سیستم با قابلیت تجزیه و تحلیل دموهای هر بازی از دید تمام بازیکنان نیاز داریم. در حال حاضر انجام این کار فقط با به کارگیری یک پردازنده مرکزی داده‌ها (Datacenter) با قابلیت پشتیبانی از هسته پردازنده مرکزی هزاران کاربر میسر است.

خبر خوب این است که ما اخیرا به کارگیری این سیستم را در دستور کار خود قرار داده‌ایم. ورژن جدیدی از این سیستم برای مقابله با چیترها به کار گزفته شده است که به زودی وارد بازی‌های دیگری مثل Overwatch هم خواهد شد.

از آن جایی که استفاده از این سیستم نتایج خوبی را به دنبال داشته است، سعی خود را خواهیم کرد تا به مرور زمان آن را ارتقاء داده و به بازی‌های دیگر گسترش دهیم.”

با توجه به تلاش‌های سال‌های اخیر کمپانی ولو در زمینه هوش مصنوعی و بالابردن سرویس‌دهی پلتفرم استیم خود، به کارگیری تمهیداتی از این جمله برای کاهش تقلب در بازی کانتر استرایک کاملا منطقی و درست به نظر می‌رسد.

مطلب پیشنهادی:  فینال لیگ جهانی 2019 PES در ورزشگاه امارات آرسنال برگزار می‌شود

از آن جایی که این خبر پستی بود که کمپانی ولو در سایت رسمی خود منتشر کرده بود، در صورت انتشار خبر تاییدیه کمپانی ولو در این زمینه، گزارش فعلی را آپدیت خواهیم کرد.

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)