سیستم جدید پابجی موبایل: لطفا کمتر بازی کنید!

نیکان صبوری
نیکان صبوری ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

بازی پابجی موبایل این روزها به شدت بین جوانان سراسر دنیا محبوب است؛ استفاده از بازار گوشی و همچنین گیم پلی آنلاین و رایگان باعث شده است که این بازی در مدت بسیار کوتاهی به یکی از عجیب‌ترین و جنجالی‌ترین بازی‌های تاریخ صنعت گیم تبدیل شود.

وقتی در خصوص عجیب‌بودن حرف می‌زنیم، منظورمان اتفاقاتی ست که باعث به وجود آمدن مشکلات برای تمام افراد (اعم از گیمرها و غیر گیمرها)شده است؛ در تاریخ بازی‌های کامپیوتری بازی‌های انگشت شماری بودند که به معنای واقعی کلمه جنجال به پا کردند مانند بازی ManHunt که علی‌رغم نظرات مثبتی که در مورد آن اظهار شد، به علت نمایش خشونت بسیار زیاد، مورد بحث قرار گرفت و در کشورهای زیادی انتشار این بازی ممنوع شد.

حال بازی پابجی نیز دقیقا روند بازی ManHunt را پیش گرفته است، هر چند که بازی خشونت بسیار کمتری دارد ولی فراگیرشدن و اعتیاد آوری زیاد نوجوانان به این بازی، شکایت والدین و همچنین عکس‌العمل مقامات دولتی کشورها را به همراه داشته است.

این بازی توسط یک گروه بازی‌ساز کره‌ای به نام Tencent Games توسعه یافته است؛ حال بعد از یک سال از انتشار نسخه موبایل پابجی، این بازی به مشکلاتی که بیان شد برخورده است و تیم توسعه شدیدا به دنبال کنترل وضعیت هستند.

در طی اعلامیه تیم توسعه، سیستم جدید برای کنترل کودکان در نظر گرفته شده است. سیستم قفل سنی به والدین این اجازه را می‌دهد که میزان و زمان بازی کودکان‌شان تحت نظر بگیرند و حتی میزان اجازه زمان بازی را تعیین کنند. این سیستم در قالب یک نرم‌افزار جداگانه برای والدین در ماه جاری منتشر می‌شود.

مطلب پیشنهادی:  اضافه‌شدن سبک Battle Royale به Red Dead Redemption2

سیستم جدید که اخیرا در سرورهای اندونزی، هند، مصر و ایالت متحده عربی، بعد از شکایت فراوان والدین راه‌اندازی شد.این سیستم این گونه است که اگر گیمر مورد نظر سن زیر ۱۸ سال داشته باشد برای او پیام‌هایی در خصوص کمتر بازی‌کردن ظاهر می‌شود، این سیستم که به میزان زمان صرف شده در بازی و سن فرد مورد نظر بستگی دارد و بعد از چند بار بازی‌کردن، پیام‌هایی نظیر “شما زمان زیادی برای بازی صرف کرده‌اید، لطفا کمتر بازی کنید!” برای بازیکنان ارسال می‌شود.

تیم توسعه امیدوار است با وجود این گونه محدودیت‌ها از حذف کلی پابجی موبایل جلوگیری کند، این بازی در ماه فوریه به ۲۰۰ میلیون بازیکن دست یافت و روزانه ۳۰ میلیون نفر به صورت هم‌زمان به بازی می‌پردازند که بیشتر این رقم در آسیا است.

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)