بازی‌های قهرمانی آلتیمیت تیم فیفا و رقابت تنگاتنگ الدوساری و تکز

مهدی عین‌الله زاده
مهدی عین‌الله زاده ۲۶ فروردین ۱۳۹۸

بر خلاف تورنمنت‌های قبلی، روز آغازین رقابت‌های قهرمانی آلتیمیت تیم فیفا در ماه آوریل – آخرین میجور قبل از رقابت‌های پلی آف گلوبال سریز فیفا ۱۹ – با ۳۲ رقابت‌کننده آغاز شد. این بار برنامه‌ریزی‌ها برای برقراری این رقابت‌ها به گونه‌ای بود که روز نخست – جمعه – فقط به رقابت‌کنندگان کنسول ایکس‌باکس وان اختصاص یافت تا در روز دوم شاهد بازی‌های کنسول دیگر یعنی پلی‌استیشن ۴ باشیم.

در بین بازیکنان ایکس‌باکس فقط یک نام آن هم  Michael “Vfl Megabit” Bittner در روز اول بدون شکست ظاهر شد. مگابیت که توانست برنده کنسول ایکس‌باکس در رقابت‌های پلی آف گلوبال سریز ماه می گذشته شود، در روز نخست رقابت‌های ماه گذشته در سنگاپور با ناباوری حذف شده بود.

شروع طوفانی مگا بیت در رقابت ها فیفا

اما در روز جمعه او عملکرد خیره‌کننده‌‌ای از خود به نمایش گذاشت و توانست نماینده پرآوازه کشور عربستان یعنی  Mossad “Rogue Msdossary” Aldossary و نماینده تیم PSG eSports یعنی Lucas “PSG DaXe” Cuillerier را شکست دهد تا با رکورد ۵ برد و بدون شکست به کار خود در این روز پایان دهد.

الدوساری هم که آخرین بار موفق به قهرمانی در میجور ماه دسامر رقابت‌های فیفا شده است، یکی دیگر از حذف‌شدگان زود هنگام رقابت‌های ماه مارس بود. او روز نخست را با یک باخت در مقابل مگابیت و کسب بردی شیرین در مقابل حریف سنتی‌اش یعنی تکز به پایان رساند. او در راند پنجم بازی‌های سوییسی توانست تکز را با نتیجه ۵ بر ۱ شکست دهد.

الدوساری در رقابت های فیفا

شاید مهم‌ترین اتفاقی که در روز نخست این رقابت‌ها افتاد رد و بدل شدن حرف‌های این دو در مورد برتریشان نسبت به دیگری در مقابل دوربین خبرنگاران قبل از بازی بود.

مطلب پیشنهادی:  تغییرات احتمالی مستر لیگ در PES 2020

هانت که مدتی است بر صدر بازیکنان کنسول ایکس‌باکس تکیه زده و خیال پایین‌آمدن هم ندارد، در روز جمعه آن طور که باید و شاید عمل نکرد و خودش هم این موضوع را اذعان داشت.

این بازیکن اهل انگلیس قبل از این رقابت‌ها در هیچ بازی‌ای در تقویم رقابتی سال ۲۰۱۹ فیفا شکست نخورده بود و سه تورنمنت قبلی خود را با رکورد بدون شکست به پایان رسانده بود. او روز نخست را با نتیجه دور از انتظار ۳ برد و ۲ شکست به پایان رساند تا صعود سختی به دور حذفی رقابت‌ها داشته باشد.

شاید در ادامه این تورنمنت شاهد رویارویی دوباره این دو قهرمان در مقابل هم باشیم، رقابتی که هانت برای انتقام‌گیری به میدان خواهد آمد.

در مورد Hashtag دو بازیکن این تیم یعنی Harry Hesketh و Ryan Pessoa توانستند در راندهای پایانی جواز حضور در بازی‌های حذفی را کسب کنند.

هری توانست حریف خود، Beto 19villa، را با نتیجه ۵ بر ۳ شکست دهد اما این کام بک پرگل Pessoa بود که توجه همه را به خود جلب کرد.

او که بازی اول در مقابل blackarrow889 را با نتیجه ۴ بر ۰ واگذار کرده بود توانست در بازی دوم با نتیجه رویایی و دور از انتطار ۵ بر ۰ در مقابل او به پیروزی برسد. گل دوم رونالدو در دقیقه ۸۴ از پشت محوطه جریمه تیر خلاصی بود که توسط او شلیک شد.

درخشش رایان در مقابل بلک ارو

بازیکنانی که توانستند روز اول را با ۴ برد و ۱ شکست به پایان برسانند عبارت بودند از: Cuillierier، Msdossary Tassal Rushan از تیم FaZe Clan ،Tom Stokes از تیم Rebel FC و DerGaucho10 آلمانی بودند.

مطلب پیشنهادی:  بازخرید کارت‌های بازی آرتیفکت توسط کمپانی ولو

در بین حذف‌شدگان هم نام‌هایی مثل Nawid “Rogue GoalMachine” Noorzai ،Tim Latka از تیم شالکه، Sakul و Futwiz Jamie به چشم می‌خوردند.

بر اساس برنامه اولیه و اصلی این رقابت‌ها قرار بود تا اولین دور راندهای حذفی در روز شنبه از سر گرفته شوند، اما به دلیل برخی مشکلات فنی در بخش بازی‌ها ایکس باکس، این بازی‌ها به روز یکشنبه موکول شدند.

روز یکشنبه با دور ۱۶ بازی کنسول ایکس‌باکس آغاز خواهد شد. در ادامه این روز شاهد بازی‌های راند سوییسی و راندهای اولیه بازی‌های حذفی پلی استیشن ۴ خواهیم بود.

برچسب ها :