کونامی وارد پنجمین سال متوالی رشد مالی‌ خود شد

مهدی عین‌الله زاده
مهدی عین‌الله زاده ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

بازی موبایلی Yu-Gi-Oh و مد آنلاین فرنچایز محبوب کمپانی کونامی، PES، سود امسال این کمپانی ژاپنی را به رقم رویایی ۲.۳۷ میلیارد دلار رساندند.

کونامی، این کمپانی بزرگ ژاپنی، در تازه‌ترین گزارشی که از آمار و ارقام وضعیت مالی خود در یک سال گذشته منتشر کرده است، به لطف پیشرفت روزافزون در زمینه بازی‌های موبایل، ورزش الکترونیک و البته فرنچایز محبوب خود، PES، به سودی بالغ بر ۲.۳۷ میلیارد دلار دست یافته است که متعاقبا این کمپانی را وارد پنجمین سال متوالی پیشرفت مالی می‌کند.

این کمپانی به رسم همیشه آمار و ارقام مذکور را در انتهای ماه مارس منتشر کرد. در این گزارش آمده است که کونامی در سالی که گذشت چیزی در حدود ۲۶۲.۵ میلیارد ین (۲.۳۷ میلیارد دلار) درآمد داشته است که این رقم چیزی در حدود ۹.۶% بیشتر از رقم سال گذشته است.

رشد مالی کونامی

نمودار پنجمین سال متوالی رشد مالی کونامی

سود حاصل از فروش بازی‌های این کمپانی هم چیزی در حدود ۱۱.۸% افزایش پیدا کرد و به رقم ۵۰.۵ میلیارد ین (۴۵۶ میلیون دلار)  برای این کمپانی رسید.

سود حاصل از منابع مالیاتی این کمپانی هم هچنین به سیر صعودی خود ادامه داد تا به رشد ۱۲.۵ درصدی و رقمی در حدود ۴۴.۷ میلیارد ین (۴۰۴.۱ میلیون دلار) برسد.

درست مثل همیشه، بخش سرگرمی‌های دیجیتال این کمپانی – که بازی‌های ویدیویی این کمپانی را در بر می‌گیرد – بیشترین درآمد را در بین سایر بخش‌ها با درآمدی در حدود ۱۴۱.۷ میلیارد ین (۱.۲۸ میلیارد دلار) به خود اختصاص داد که این رقم با افزایشی ۱۷.۸ درصدی در مقایسه با سال قبل – ۱۲۰.۲ میلیارد ین (۱.۰۹ میلیارد دلارد) – همراه بوده است.

مطلب پیشنهادی:  اتهام تیم TNC به مسابقات China Top مبنی بر عدم پرداخت جایزه به آنان

هر دو بخش سرگرمی و گیمینگ/سیستم این کمپانی هم با افزایش درآمدی به ترتیب ۱۰.۶% و ۵.۲% همراه بوده‌اند.

به دنبال پیشرفت روزافزون کونامی در زمینه سرگرمی‌های دیجیتال، در سالی که گذشت شاهد محبوبیت غیرمنتظره فرنچایز موبایل این کمپانی، Yu-Gi-Oh Link بوده‌ایم. این بازی با امسال نزدیک به دو سال است که وارد بازار شده است. Yu-Gi-Oh Link در حال حاضر از مرز ۹۰ میلیون دانلود گذشته است. ورژن موبایل Pro Evolution Soccer هم با رشد محبوبیت و البته درآمد بالای خود همراه بوده است.

در زمینه کنسول و بازی‌های رایانه‌ای هم PES همچنان با مد کریر مد به عنوان یکی از محبوب‌ترین بازی‌های آنلاین شناخته می‌شود که البته این محبوبیت بدون تبلیغات گسترده کونامی در پلتفرم موبایل این بازی به دست نمی‌آمد.

در جای دیگری از این گزارش سالیانه، کونامی گفته که به دنبال انتقال ساختمان مرکزی‌اش به مرکز شهر گینزا در توکیو با عنوان Konami Creative Center است. انتظار می‌رود این انتقال گران قیمت در اوایل سال ۲۰۲۰ و با هزینه‌ای در حدود ۵ میلیارد ین (۴۵.۲ میلیون دلار) انجام شود.

در پایان این گزارش آمده است که این کمپانی ژاپنی به دنبال افزایش ۲.۸ درصدی سود خود در سال جدید و رساندن آن به ۲۷۰ میلیارد ین (۲.۴۴ میلیارد) در سال است. همچنین پیش‌بینی شده است که ارزش سهام این کمپانی در سال جاری افزایشی ۲.۹ درصدی داشته باشد.

بخش سرگرمی‌های دیجیتال این کمپانی هم انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۰ با افزایشی ۱.۶ درصدی در درآمدزایی خود روبه‌رو شود و آن را به ۱۴۴ میلیارد ین (۱.۳ میلیارد دلار) در سال برساند.

مطلب پیشنهادی:  تیم SKT با شکست KingZone وارد گرند فینال LCK شد
برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)