حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی فیفا ۲۰ چیست؟

مهدی عین‌الله زاده
مهدی عین‌الله زاده ۱۲ مرداد ۱۳۹۸

الکترونیک آرتز به تازگی در وب سایت رسمی خود حداقل سیستم مورد نیاز و سیستم پیشنهادی برای اجرای جدیدترین سری از فرنچایز محبوب خود را منتشر کرده که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای فیفا ۲۰:

سیستم عامل: ویندوز ۷/۸ یا ۱۰ – ۶۴ بیتی

پردازنده: AMD Phenom II X4 965 یا Intel Core i3-2100

حافظه رم: ۸ گیگابایت

کارت گرافیکی: AMD Radeon HD 7850 2GB یا NVIDIA GTX 660 2GB و یا بالاتر

فضای ذخیره سازی هارد درایو: حداقل ۵۰ گیگابایت فضای خالی

حداقل سرعت اینترنت برای اجرای آنلاین بازی: ۵۱۲ کیلوبایت بر ثانیه برای نصب و اجرای آنلاین بازی

سیستم پیشنهادی برای اجرای بازی فیفا ۲۰:

سیستم عامل: ویندوز ۱۰ – ۶۴ بیتی

پردازنده:  AMD FX 8150 یا Intel i5-3550

حافظه رم: ۸ گیگابایت

کارت گرافیکی: AMD Radeon R9 270X یا NVIDIA GeForce GTX 670

فضای ذخیره سازی هارد درایو: حداقل ۵۰ گیگابایت فضای خالی

در ادامه به بررسی برخی از ویژگی های جدید بازی در سری جدید خواهیم پرداخت.

بازگشت فوتبال خیابانی به فیفا ۲۰ با ولتا

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی فیفا 20 چیست؟

“هر وقت که در جمع هوادارن بازی قرار می گیریم یکی از درخواست های آنها بازگشت فوتبال خیابانی به بازی است.”

مدی اجرایی فیفا ۲۰، آقای Aaron McHardy، گفت.

“بازگشت این مد به بازی کارهای فنی و نوآوری های زیادی را در بخش موتور گرافیکی بازی می طلبد. خوشبختانه با قدم های مثبتی که در سال های اخیر در راستای بهبود موتور گرافیکی بازی، فراست بایت، برداشته ایم، انجام این کار در حال حاضر میسر شده است.”

الکترونیک آرتز در مراسم و نمایشگاه های اخیر که در آمریکا در جریان بودند، با دادن اخبار امیدوار کننده به هواداران شوق و ذوق آنها برای خرید سری جدید بازی را بیش از پیش بالا برد.

از جمله مهمترین مواردی که در مورد فیفا ۲۰ در این نمایشگاه ها به آن اشاره شد بازگشت دوباره فوتبال خیابانی با نام جدید به بازی بود.

این مد که برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ وارد بازی شده بود این بار با نام پرتغالی “Volta” که به معنی “بازگشت” است وارد فیفا ۲۰ خواهد شد.

“یکی از ایده های پشت بازگشت دوباره این مد به فیفا ۲۰ در علاقه بی حد و مرز هواداران به فوتبال در فضای بسته فیفا ۹۸ و فوتبال خیابانی سری ۲۰۱۲ فیفا باز می گردد.

اما فوتبال خیابانی سری جدید فقط به بازی ساده در خیابان و کوچه ها محدود نمی شود و گیم پلی آن فراتر از اینهاست. مدل خیابانی سری قبل فرق زیادی با بازی داخل مستطیل سبز نداشت و از حس واقعیت پایینی برخودار بود. ولتا واقعیست.

ما ابتدا فوتبال خیابانی را با گیم پلی ۱۱ به ۱۱ شروع کردیم، اما حالا تصمیم گرفتیم به آن امضای مخصوص به خودش را بدهیم و به خاطر همین هم ویژگی های مختص به این مد را تدارک دیدیم.

در سری جدی بازی قرار شده تا این مد را با یک تجربه فوتبال جمع و جور و کوچک در اختیار هواداران قرار دهیم.”

مک هاردی گفت.

خب با این اوصاف نباید منتظر بازی این مد در باشگاه های سرپوشیده کف چوبی که ۲۱ سال پیش آن را بازی می کردیم باشیم.

“در این مد محیط ها با ابعاد مختلفی خواهیم داشت – کوچک، متوسط، و بزرگ.”

مک هاردی در ادامه صحبت هایش گفت:

“برخی از این زمین ها با دیوار و برخی دیگر بدون دیوار خواهند بود.”

او همچین در میان صحبت هایش هواداران را به حال و هوای برخی از زمین های این مد برد که از میان آنها می توان به یک زمین بر روی سقف آپارتمانی در توکیو، زمینی در یکی از زیرگذرهای شهر آمستردام، زمینی در زاغه های برزیل و زمین ساحلی‌ای در لس آنجلس اشاره کرد وی در ادامه گفت که این ها تنها بخشی از زمین های بازی در این بخش خواهند بود.

مطلب پیشنهادی:  مشکلات جدی نت‌ کد بازی Apex Legends

مد داستانی بازی در فیفا ۲۰: ولتا جایگزین The Journey خواهد شد

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی فیفا 20 چیست؟

هفت سال پس از اولین تجربه فوتبال خیابانی در فیفا، الکترونیک آرتز در سری جدید بازی قرار است این مد را با ولتا وارد بازی کند.

این مد بازی های شما در خیابان ها تا فوتسال ها را در بر خواهد گرفت و تنوع بالایی از ویژگی های گیم پلی و البته خط داستانی را شامل خواهد شد.

هر چند این بخش در زمینه خط داستانی به بزرگی جرنی نخواهد بود، اما مقامات الکترونیک آرتز در نسشت هایی که در نمایشگاه های EA Play و E3 داشته اند به لزوم ورود بخش های داستانی متعدد به آن تاکید کرده اند.

“در ولتا کاربران تجربه داستانی کاملی خواهند داشت.”

مدیر اجرایی الکترونیک آرتز، Aaron McHardy، گفت.

“وقتی که شروع تجربه بخش جرنی از ۴ سال پیش کلید خورد، برنامه ای ۳ ساله در ۳ سری متوالی برای آن چیدیم. پس از آن و با توجه به بازخورد خوبی که از طرف کاربران در این بخش گرفتیم فهمیمدیم که کاربران از وجود خط داستانی در یک بازی شبیه سازی فوتبال آن قدرها هم بدشان نمی آید، همین شد که ولتا را به عنوان یکی دیگر از بخش های داستانی به بازی معرفی کردیم.”

ولتا که به گفته خود الکترونیک آرتز از همان ویژگی های جرنی بهره می برد به شما امکان ساخت و شخصی سازی کاراکتر مورد علاقه تان را می دهد.

“این مد بدون هیچ محدودیتی به شما امکان ابراز سلایق و علایقتان را در بازی می دهد. این مد دوست داشتنی ترین، و شخصی سازترین مد در تمام ادوار بازی است.”

کارگردان امور خلاقانه فیفا ۲۰، Matt Prior، گفت.

سایر ویژگی های ولتا

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی فیفا 20 چیست؟

در این مد شما می توانید کاراکتر دلخواه خودتان، زن و یا مرد، را بسازید و در بازی هایی که هر دوی آنها حضور دارند شرکت کنید.

به ادعای الکترونیک آرتز این مد اولین مدی است که با دادن آزادی عمل فراوان به کاربر و قابلیت بالای شخصی سازی کاراکتر ها – مثل انتخاب نوع لباس، کفش، کلاه و طرح تاتو – و حتی سایر بخش ها وارد بازی خواهد شد.

نوع توپ های بازی هم در این بخش با سایر بخش های بازی کاملا متفاوت خواهد بود. شاید اولین باری که اسم فوتبال خیابانی به گوشتان خورد به فکر توپ های دو لایه‌ای افتادید که با آن ها در کوچه ها با دوستانمان بازی می کردیم، کسی چه می دان شاید در ولتا هم یه همچنین توپی وجود داشته باشد!

این بخش همچنین حرکات مهارتی متنوع و البته آسان تری خواهد داشت.

“در این بخش ما تکنیک های به خصوصی را پیاده کرده ایم تا به کاربر این اجازه را بدهیم تا توپ را به هوا پرتاب کند و حرکات نمایشی متعددی را انجام دهد.”

مک هاردی در ادامه نیز گفت:

“در این بخش اسکیل مووز – حرکات مهارتی – جدیدی به کار رفته شده اند و نحوه اجرا و کار با آنها هم کمی ساده تر از فوتبال ۱۱ نفره داخل مستطیل سبز است.”

تیم های این بازی متشکل از ۳ یا نهایتا ۵ بازیکن خواهند بود. در این بازی ها می توانید با بازیکنی که خودتان ساخته اید (Custom Character) و یا بازیکنان حرفه‌ای دنیای فوتبال بازی کنید.

در خلال بازی ها هم می توانید خط داستانی بازی را دنبال کنید و حتی وارد لیگ های مربوطه هم بشوید.

خود الکترونیک آرتز در مورد این مد جدید خود در بازی می گوید:

“ولتا فوتبال را با فرهنگ، خلاقیت و استایل بازی درخور یک بازی کوچک به خیابان ها می کشاند.”

ولتا همچنین یک سری مد های پایین دست تر (Sub-Modes) هم خواهد داشت. همانطور که گفته شد این مدها به شما این امکان را می دهند تا با آواتار دلخواه مرد و یا زن خود بازی کنید.

مطلب پیشنهادی:  تلاش‌ها برای ورود لیگ Vanarama National به فیفا20 به کجا خواهد انجامید

ولتا ورلد (Volta World) به شما این امکان را می دهد تا اسکواد دلخواه خود را بسازید، در حالیکه ولتا استوری (Volta Story) شما را در نقش یکی از بازیکنانتان مثل الکس هانتر در سری قبل قرار می دهد تا خط داستانی او را دنبال کنید.

همچنین در کیک آف این مد می توانید تیم حرفه‌ای مورد علاقه خود را به خیابان ها بکشانید و یا در لیگ های آنلاین ولتا به رقابت بپردازید.

گستره بازی های این مد هم به بازی های ۳ به ۳ راش، ۴ به ۴، ۴ به ۴ راش، ۵ به ۵، و فوتسال حرفه‌ای ختم می شود. (کلمه راش (Rush) یعنی دروازه بان در بازی حضور ندارد.)

هر چند خبر ورود ولتا به فیفا ۲۰ تا به این جای کار با استقبال خوبی از جانب هواداران روبرو شده، اما کم نبوده اند تعداد آن هایی که برخی از محدودیت های آنلاین این بخش را به باد انتقاد گرفتند.

بازیکن تیم New York City FC، ان وای سی کریس که از او به عنوان اولین قهرمان رقابت های eChampions League Champion یاد می شود در توییتی خطاب به تغییرات اخیر الکترونیک آرتز نوشت که اوایل از ورود همچنین مدی به فیفا ۲۰ خوشحال بوده اما از وقتیکه فهمید که نمی تواند این مد را به صورت آنلاین و با دوستانش در یک تیم بازی کند تمام امیدهایش از ولتا در فیفا ۲۰ از بین رفته است.

ولتا را می توانید بصورت آنلاین و فقط با یکی از دوستانتان بازی کنید، در زمان نوشتن این مطلب نمی توان ولتا را با آپشن Pro Clubs بازی کنید. این آپشن به شما و دوستانتان اجازه می دهد تا در لباس بازیکنی که ساخته اید در یک تیم به رقابت با حریفان بپردازید.

خب این اقدام الکترونیک آرتز باعث شد تا بسیاری از بازیکنان حرفه‌ای این بازی ناراحتی خود را از آن اعلام کنند.

در کنار بازیکن معترضی که پیش تر معرفی شد بازیکنان دیگری مثل Chukwuma “ChuBoi” Morah هم بودند که با اشاره به نمایشگاه EA Play اخیر الکترونیک آرتز گفت تمام کسانی که در نمایشگاه حضور داشتند از الکترونیک آرتز می خواستند تا این آپشن را به ولتا اضافه کند  و با توجه به عدم تحقق این موضوع در فیفا ۲۰ به احتمال زیاد باید در سری های بعدی فیفا شاهد ورود آن به بازی باشیم.

او در کنار قدردانی از این تصمیم خلاقانه الکترونیک آرتز گفت که این کمپانی اگر می خواست تا این مد در بالاترین سطح محبوبیت خود در فیفا ۲۰ حضور پیدا کند باید از نظرات کاربران در این مورد جویا می شد.

فیفا ۲۰ کی منتشر خواهد شد و چگونه می توان زودتر از تاریخ موعود به آن دسترسی پیدا کرد؟

فیفا ۲۰ در تاریخ ۵ مهر (۲۷ سپتامر) منتشر خواهد شد. اما امسال هم باز مثل سال های گذشته می توان بازی را کمی زودتر خریداری کرد.

کسانی که در EA Access ساین آپ کرده اند می توانند ۸ ساعت تجربه گیم پلی را چیزی در حدود یک هفته قبل از تاریخ انتشار رسمی دریافت کنند (از ۲۱ سپتامر).

آنهایی هم که ادیشن های مختلف بازی (آلتیمیت تیم یا ادیشن قهرمانان) بازی را پیش سفارش می دهند، می توانند بدون آنکه برای دسترسی به بازی منتظر انتشار رسمی آن شوند، ۳ روز زودتر آن را دریافت کنند. این تاریخ مصادف با سه شنبه بیست و چهارم سپتامر خواهد بود.

ادیشن استاندارد بازی چیزی در حدود ۵۴.۹۹ یورو بر روی PC و ۵۹.۹۹ یورو بر روی PS4 و Xbox One آب می خورد. با پیش سفارش بازی، شما می توانید حدودا ۳ پک کمیاب گلد در طی ۳ هفته – هفته‌ای یک عدد – دریافت کنید.

دموی بازی هم ۲ هفته قبل از انتشار رسمی بازی و در تاریخ ۱۲ سپتامر ۲۰۱۹ قابل دانلود خواهد بود.

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)