مقایسه جوایز نقدی حال حاضر مسابقات کانتر استرایک با گذشته

Avatar
هادی عبدالهی ۰۱ خرداد ۱۳۹۸

طبق گزارش سایت خبری vpesports از زمان شروع مسابقات حرفه‌ای Esports مدت زیادی گذشته است و ورزش‌های الکترونیک به طور کلی، پیشرفت‌های فوق‌العاده‌ای داشته است. تماشاگران افزایش می‌یابند، حوزه دسترسی و محبوبیت آن بیشتر می‌شود و البته جوایز نقدی و Prize pool مسابقات نیز به نوبه خود بیشتر می‌شوند.

با این که بازی محبوب شرکت ولو یعنی دوتا ۲، خصوصا به لطف Prize pool مسابقات TI، با اقتدار و با فاصله‌ای بسیار زیاد در صدر جدول رشته‌های Esports قرار دارد، خوب است که به جوایز نقدی بازی دیگر شرکت ولو یعنی CS:GO نیز نگاهی داشته باشیم.

با پیشرفت‌های قابل توجه طی سالیان گذشته، مسابقات CSGO از برگزارشدن در مراکز تفریحی کوچک و سالن‌های اجاره‌ای هتل‌ها و تشکل رویدادهای اصلی خود در حین برگزاری دیگر مسابقات و نمایشگاه‌ها، حالا به جایی رسیده است که مسابقه‌ی Major آن می‌تواند به قدری جوایز نقدی داشته باشد که تمامی رویدادهای سالیان گذشته خود را پوشش دهد.

طبق esportsearnings.com تا این جای کار در سال ۲۰۱۹، مبلغ ۷،۴۷۷،۵۴۴ میلیون دلار در طی ۱۰۹ تورنمنت برگزار شده این بازی اهدا شده است. برای مقایسه با گذشته، برای مثال می‌توان به سال ۲۰۱۴ نگاه کرد. سالی که در پایان آن و با برگزاری ۱۵۷ تورنمنت، Prize pool بازی ۲،۷۱۰،۴۲۷ میلیون دلار بوده است. در تنها ۵ ماه از شروع سال ۲۰۱۹، جوایز نقدی آن بیش از ۵ میلیون دلار بیشتر از ۲۰۱۴ بوده است.

حالا بیایید رویدادهای بازی را با یکدیگر مقایسه کنیم. در سال ۲۰۱۴ و در طی تورنمنت ESEA S17 LAN Finals که ورژن قبلی سری مسابقات حال حاضر ESL Pro League بوده است، ۴۷،۵۰۰ دلار پرایز پول تعیین شده بود و در سال ۲۰۱۹، برای مسابقات فینال ESL Pro League مبلغ ۷۵۰،۰۰۰ دلاری در نظر گرفته شده است. یعنی جوایز آن چیزی بیش از ۷۰۲،۰۰ دلار در طی ۵ سال گذشته افزایش داشته است.

مطلب پیشنهادی:  بازیکن jungler تیم Afreeca Freecs به تیم Vitality پیوست

بازی محبوب کانتر استرایک، به همراه طرفداران وفادار خود، قطعا راه درازی برای رشد و پیشرفت خود طی کرده است و امیدواریم در سالیان آتی نیز به این روند صعودی ادامه دهد.

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)