جایزه ۱۰۰,۰۰۰ دلاری DreamHack برای بانوان رشته کانتر استرایک

مهدی عین‌الله زاده
مهدی عین‌الله زاده ۰۲ خرداد ۱۳۹۸

تورنمنتی با عنوان DreamHack Valencia از تاریخ چهارم تا هفتم جولای در شهر والنسیای اسپانیا برگزار خواهد شد. این تورنمنت که قرار است در آن تیم‌های ورزش الکترونیک با هم به رقابت بپردازند، با تخصیص یکی از بزرگ‌ترین پرایز پول های تاریخ کانتر استرایک به بانوان حاضر در این رشته، در روزهای اخیر بسیار خبرساز شده است.

این تورنمنت در کنار تخصیص مقادیر بالایی جایزه به رقابت‌کنندگان مرد، چیزی در حدود ۱۰۰,۰۰۰$ جایزه هم برای ایونت کانتر استرایک بانوان خود در نظر گرفته که در نوع خود در تاریخ مسابقات Esports کم نظیر است.

جایزه 100,000 دلاری DreamHack برای بانوان رشته کانتر استرایک

تیم CLG RES یکی از بهترین تیم‌های تمام خانم کانتر استرایک در جهان است

با بالاتر رفتن تنوع مسابقات و تورنمنت‌های Esports در سراسر جهان و افزایش روزبه‌روز پرایز پول آن‌ها در ژانرهای مختلف، ورزش الکترونیک بانوان هم در این میان با پیشرفت‌هایی که در سال‌های اخیر در زمینه کیفیت برگزاری و پرایز پول خود به دست آورده است، سعی کرده تا از این قافله عقب نماند.

در همین زمینه تورنمنت DreamHack با توجه خاصی که به نحوه برگزاری مسابقات کانتر استرایک بانوان در این سری داشته است، یکی از پیشگامان تغییرات اساسی در زمینه تورنمنت‌های Esports بانوان محسوب می‌شود.

در روز سه‌شنبه کمپانی مربوطه اعلام کرد که در طول برگزاری مسابقات تابستانی DreamHcak در والنسیای اسپانیا شاهد برگزاری یکی از معدود تورنمنت‌های تماما خانم خواهیم بود.

در این مسابقات که قرار است طی دو روز و از تاریخ ۵-۷ جولای برگزار شود، ۸ تیم در بخش کانتر استرایک حضور خواهند داشت که باید برای جایزه ۱۰۰,۰۰۰ دلاری با هم به رقابت بپردازند.

مطلب پیشنهادی:  غاری‎‌ اسرارآمیز در پابجی

دو تیم از این هشت از طریق دریافت تیم دعوت نامه جواز حضور در این رقابت‌ها را دریافت خواهند کرد.

شش تیم باقی مانده از اروپا، آمریکای شمالی، و مناطق آسیایی به DreamHack راه پیدا خواهند کرد. بازی‌های انتخابی قاره آسیا از تاریخ ۱-۲ ژوئن و بازی‌های قاره اروپا و آمریکای شمالی هم از تاریخ ۸-۹ ژوئن برگزار خواهند شد.

“تمامی تلاش ما این است تا در این فستیوال گیمینگ همه افراد چه زن و چه مرد به طور مساوی و عادلانه به رقابت بپردازند.”

مدیرعامل DreamHack، آقای Marcus Lindmark، در مصاحبه‌ای با ESPN Esports گفت:

“مسابقات DreamHack قدم رو به جلویی برای خلق لحظات منحصربه‌فرد برای ورزش‌های الکترونیک بانوان مشتاق این رشته خواهد بود.”

این تورنمنت تنها تورنمنت تمام خانم ورزش الکترونیک نیست و در همین باره می‌توان به تورنمنتی مثل Samantha “Persia” Hancock که توسط Xo Academy و برای کمک به پیشرفت بانوان در زمینه بازی‌های مبارزه‌ای راه‌اندازی شد اشاره کرد.

در سال‌های اخیر همچنین شاهد برگزاری تورنمنت‌های سایر رشته‌های ورزش الکترونیک مختص بانوان بوده‌ایم که در این زمینه می‌توان به تورنمنت‌های Hearthstone اشاره کرد. در این تورنمنت‌ها نام‌های بزرگی Jia Dee و Pathra Cadness حضور داشته‌اند.

بازی‌های کانتر استرایک بانوان در تورنمنت DreamHack Valencia بدون شک با پرایز پول بالای خود یکی از دست و دل‌بازترین تورنمنت‌های بانوان در تاریخ Esports خواهد بود.

تورنمنت DreamHack Valencia سومین ایونت DreamHack امسال است. در این تورنمنت در کنار حضور بانوان، بخش مردان در رشته های کانتر استرایک، R6، و Rocket League دنبال خواهد شد.

منبع: Shacknews

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)