واکنش منفی چینی‌ها به جایزه Febby به عنوان MVP مسابقات ESL One Mumbai

Avatar
هادی عبدالهی ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

طبق گزارش vpesports هفته گذشته در طی گرند فینال رقابت‌های ESL One Mumbai رشته دوتا ۲، تیم Mineski در مقابل اسکواد کاملا آماده Keen Gaming با نتیجه ۳:۰ شکست خورد. این تیم اهل جنوب شرقی آسیا مجبور شده بود به جای یکی از بازیکنان غایب خود یعنی Ryan “Bimbo” Jay Qui، از بازیکن اسبق خود یعنی Kim “Febby” Yong-min استفاده کند.

Bimbo به دلیل این که قصد داشت ویزای خود را برای مسابقات MDL Disneyland® Paris Major آماده کند، موفق نشده بود در تورنمنت بمبئی حضور پیدا کند. به جای او، Febby، با کمی سروصدا و حاشیه وارد تیم شد که پس از رقابت‌های DreamLeague Season 11 Major در ماه مارس، از تیم رفته بود.

Febby پس از هر مصاحبه و جلوی دوربین، به طور مداوم به طرفداران یادآوری می‌کرد که او نیاز مبرمی به جایزه MVP که یک ماشین اسپورت مرسدس است دارد و همین کار او نیز باعث شد رای‌گیری MVP مسابقات به جای این که بر سر عملکرد بازیکنان باشد، بر اساس محبوبیت و شناخته‌تربودن صورت بگیرد.

کمپین رای‌گیری MVP مسابقات ESL One Mumbai در توییتر برگزار شده بود، پلتفرمی که در کشور چین مسدود شده است؛ به همین خاطر نیز اکثر طرفداران Keen به خود زحمت ندادند که در این رای‌گیری شرکت کنند. قابل ذکر است که تیم قهرمان و چینی‌تبار Keen Gaming حساب کاربری توییتر دارد اما تعداد دنبال‌کنندگان آن برای تیم حرفه‌ای و محبوبی مانند Keen بسیار کم و تنها ۴۵۰ عدد است. این در صورتی است که Febby به تنهایی پیش از ۱۳،۲۰۰ فالوور دارد.

مطلب پیشنهادی:  اطلاعات دقیق IEM Katowice Main Qualifier

وقتی Febby برای دریافت جایزه خود روی استیج مسابقات آمد، خود او اولین کسی بود که به این موضوع اشاره کرد و گفت که لیاقت لقب MVP را ندارد و بسیار متواضعانه برخورد کرد که کاملا بر خلاف شخصیت شوخ‌طبع قبلی او طی مصاحبه‌ها بود.

به همین دلیل بسیاری از چینی‌ها روز گذشته این موضوع را مطرح کردند و نارضایتی خود را از مسئولان برگزاری ابراز کردند. البته نمی‌توان برگزارکنندگان مسابقات را مقصر دانست. دلیل آن هم این است که این انتخاب، نتیجه رای‌گیری مردم و طرفداران بوده و آن‌ها هیچ نقشی در آن نداشتند.

در انتها نیز دلیل اصلی این موضوع را می‌توان فعال‌نبودن و حضورنداشتن تیم Keen Gaming در رسانه‌های غربی و شناخته نبودنشان در جامعه طرفدار غیرچینی دوتا ۲ عنوان کرد. باید دید آیا آنان رویه خود را در آینده تغییر خواهند داد یا خیر.

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)