با ثروتمندترین بازیکنان کانتر استرایک آشنا شوید

مهدی عین‌الله زاده
مهدی عین‌الله زاده ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

در این گزارش ابتدا به بررسی راه‌های کسب درآمد توسط بازیکنان حرفه‌ای رشته کانتر استرایک پرداخته و سپس به سراغ ۲۰ تن از بازیکنان پردرآمد تورنمنت‌های این بازی محبوب خواهیم رفت.

کانتر استرایک یکی از بازی‌هایی است که با انبوهی از تورنمنت‌ها و ایونت‌های مختلف در سراسر دنیا شناخته می‌شود. از زمان انتشار بازی CS: GO چیزی در حدود ۶۹ میلیون دلار در ۳۸۵۸ تورنمنت به نفرات برتر جایزه داده شده است. ورژن‌های قبلی این بازی محبوب، Counter-Strike 1.6 و Counter-Strike: Source، هم در مجموع رقمی معادل ۱۵ میلیون دلار جایزه را در ۱۲۰۰ تورنمنت از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۳ به خود اختصاص می‌دهند.

ثروتمنتدترین بازیکنان کانتر استرایک

هر ساله برترین بازیکنان این رشته در سطح جهانی، در تورنمنت‌ها و میجورهای این بازی به اسپانسری کمپانی سازنده این بازی، Valve، با پرایز پولی (ارزش کلی جوایز) به ارزش ۱,۰۰۰,۰۰۰ دلار آمریکا شرکت می‌کنند.

در کنار تورنمنت‌های بزرگ که از آن‌ها با عنوان Major Championships یاد می‌شود، تورنمنت‌های کوچک دیگری هم با عنوان Minor Championships وجود دارند. در این تورنمنت‌های کوچک جایزه‌ها به نصف تورنمنت‌های بزرگ‌تر کاهش می‌یابد. این تورنمنت‌ها که در واقع دروازه ورود به تورنمنت‌های بزرگ و اصلی هستند در چهار ناحیه: آسیا، آمریکا، کشورهای مستقل مشترک المنافع یا همان CIS، و اروپا برگزار می‌شوند.

پرایز پولی که برای تورنمنت‌های کانتر استرایک در نظر گرفته می‌شود را نمی‌توان با ایونت‌های دوتا۲ به اسپانسری Valve مقایسه کرد اما بازیکنان و تیم‌های محبوب کانتر استرایک می‌توانند از طریق استیکرهایی که در طول مسابقات به فروش می‌رسند درآمد بسیار زیادی کسب کنند.

ثروتمنتدترین بازیکنان کانتر استرایک

کانتر استرایک یکی از معدود بازی‌هایی است که به خاطر داشتن تعداد زیادی اسپانسر و ارگان‌های پشتیبان مختلف فرصت‌های فراوانی را در اختیار بازیکنان حرفه‌ای خود برای درآمدزایی قرار می‌دهد.

در طول سال، صدها تورنمنت کانتر استرایک با ده‌ها و صدها هزار دلار جایزه نقدی و غیر نقدی به اسپانسری کمپانی‌های مختلف برگزار می‌شوند که در نوع خود بسیار قابل توجه است.

در کنار ایونت‌های LAN، تعداد زیادی از رقابت‌های آنلاین و لیگ‌های حرفه‌ای این بازی (مثل لیگ‌هایی به میزبانی FACEIT و ESEA) هم برگزار می‌شوند که برای بازیکنان سطوح مختلف جوایز هفتگی متنوعی در نظر می‌گیرند. در این رقابت‌ها هم بازیکنان حرفه‌ای و هم تازه‌کارها می‌توانند رقابت کنند، مهارت‌های خود را بیازمایند، گیم پلی خود را ارتقاء دهند، و کم کم به درآمد ثابتی دست پیدا کنند.

مطلب پیشنهادی:  اخبار مسابقات 2018 The Kuala Lumpur دور اول پلی آف

از آن جایی که اطلاعات دقیقی در مورد چند و چون منبع درآمد بازیکنان حرفه‌ای کانتر – چه از طریق حقوق هفتگی، اسپانسرشیپ، و استیکرها – نداریم، اطلاعاتی که در ادامه این گزارش به شما در مورد وضعیت مالی بازیکنان حرفه‌ای این رشته ارائه داده خواهد شد همگی مربوط به جایزه نقدی دریافتی این بازیکنان از تورنمنت‌های کانتر استرایک است.

بد نیست بدانید هر زمان که در بازی‌های الکترونیک حرف از وفاداری تماشاگران می‌افتد پرچم کانتر استرایک بالا است پس با توجه به این موضوع شکی نیست که بازیکنان تراز اول این رشته به خوبی توسط سران تیم و اسپانسرهایشان پشتیبانی می‌شود.

خب حالا دیگر وقتش است که با ثروتمندترین بازیکنان کانتر استرایک آشنا شویم:

       درآمد   کشور          نام بازیکن نام مستعار#
$۱,۳۲۱,۹۲۱دانمارک                  Andreas Hojsleth                   Xyp9x۱
$۱,۳۱۸,۹۲۲دانمارک                 Peter Rasmussen                 dupreeh۲
$۱,۲۸۶,۴۲۳دانمارک                    Nicolai Reediz                 Dev1ce۳
$۱,۱۵۳,۱۸۴دانمارک                 Lukas Rossander                 gla1ve۴
$۹۱۲,۴۸۱دانمارک                       Emi Reif                  Magist
۵
$۸۹۳,۳۸۱برزیل                Epitaclo de Meio                    TACO۶
$۸۸۹,۴۶۲برزیل                  Gabriel Toledo                   fallen۷
$۸۸۳,۵۶۲برزیل                Fernando Alverenge                       fer۸
$۸۷۷,۵۷۳برزیل                  Marcelo David                coldzera۹
$۷۵۵,۳۲۸سوئد                    Olof Kajbjer            olofmeister۱۰
$۷۴۵,۲۶۸سوئد                Robin Ronnquist                    flusha۱۱
$۷۲۸,۷۷۷دانمارک                  Finn Andersen                 karrigan۱۲
$۷۲۷,۴۶۰سوئد                 Jesper Wecksel                        JW۱۳
$۷۱۸,۰۸۷اسلواکی                Ladisiav Kovacs                  Guardia۱۴
$۶۹۸,۰۲۳سوئد              Freddi Johansson                KRiMZ۱۵
$۶۰۸,۷۹۱لهستان                Janusz Pogorzeski                      snax۱۶
$۶۰۵,۱۶۸اوکراین                Danill Teselenko                      Zeus۱۷
$۶۰۳,۱۴۶نروژ                 Havard Nygaard                        rain۱۸
$۵۹۸,۹۲۳بوسنی                  Nikola Kovac    niko۱۹
$۵۹۰,۱۷۰فرانسه                 Nathan Schmit                      NBK۲۰
مطلب پیشنهادی:  تیم EVOS دریافت کمک‌های مالی از لیگ سری آ ایتالیا را متوقف کرد

 

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)