آیا تیم VG بهترین امید چین در مسابقات The International 2019 خواهد بود ؟

Avatar
ادوین آزادمهر ۱۸ تیر ۱۳۹۸

تیم‌های منطقه چین در دو سال گذشته در مسابقات TI فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه کردند. در دو سال گذشته همیشه شاهد حضور تیم‌های چینی در فینال مسابقات TI بودیم اما هیچ کدام از این تیم‌های چینی موفق به کسب عنوان قهرمانی نشدند. حضور تیم‌های چینی در جایگاه‌های خوب مسابقات جهانی مانند سنت بازی پینگ پنگ است که همیشه بهترین عناوین در دست بازیکنان چینی بوده است و شاید همین موضوع باعث می‌شود تا همیشه یک تیم چینی در فینال مسابقات TI حضور داشته باشد.

در مسابقات TI سال گذشته دیدیم که تیم‌های چینی VG و Serenity در جایگاه ۱۲ تا ۹ به کار خود پایان دادند و تیم مشهور IG نیز در همان مرحله اول از دور مسابقات حذف شد و همین موضوع باعث شد تا همه کار منطقه چین در مسابقات TI را تمام شده بدانند.

اما تیم LGD افتخار بزرگ دیگری را برای منطقه چین رقم زد و با حضور در فینال و کسب مقام دوم مسابقات نشان داد که همیشه تیم‌های منطقه چین از برترین‌های دنیای بازی Dota2 هستند. تیم LGD در فصل گذشته تنها در مسابقات TI شگفتی‌ساز نبود و در طول فصل دیدیم که با قهرمانی در مسابقات Epicetner و MDL Changsha و کسب مقام دوم در مسابقات DAC جایگاه خوبی در رده‌بندی را به خود اختصاص دادند.

البته این تیم در این فصل نتایج خوب فصل پیش خود را نداشت و برای مدتی هم بازیکن Maybe در این تیم حضور نداشت و برای استراحت غیر فعال بود اما با بازگشت Maybe هم تغییری در نتایج این تیم ایجاد نشد و دیگر این تیم مانند گذشته خود در فصل قبل بازی نکرد. البته با وجود این نتایج ضعیف نسبت به فصل قبل باز هم بازی زیبای این تیم و بازی‌های ماندگار بازیکنان تیم همیشه باعث شده تا بازی‌های این تیم با بیشترین بیننده در شبکه‌های مختلف همراه باشد.

اما تیم VG بعد از نتایج ضعیفی که در TI8 کسب کرد تغییرات خوبی را در روستر تیم خود ایجاد کرد. ابتدا شاهد جدایی بازیکنانی مانند Eleven  و LaNm و Fenrir در یک روز و پیوستن این سه بازیکن به سه تیم مختلف بودیم اما روستر قبلی تیم VG موفقیت‌ها و بازی‌های خوب خود را مدیون حضور بازیکنانی مانند Paparazi و Ori بود و ترکیب این دو بازیکن مستعد باعث می‌شد تا این تیم بهترین کری و سولو مید را در اختیار داشته باشد اما حضور دو بازیکن رول ساپورت بزرگ‌ترین نیاز این تیم برای موفقیت در مسابقات بود.

مطلب پیشنهادی:  نتایج روز اول Epicetner Major : جنجالی‌ترین میجور تاریخ Dota2

اضافه‌شدن بازیکنان Dy و Fade و Yang ترکیب این تیم را خاص‌تر از همیشه کرد و از زمانی که تیم VG با روستر جدید خود در مسابقات حاضر شد شاهد بازی‌های استاندارد و موفقی از این تیم بودیم و باید به این موضوع اشاره داشت که هماهنگی ساپورترهای این تیم بازی آفلینر تیم به حدی بازی‌های این تیم را مهیج کرده است که بعد از اتمام میجوری که برگزار شد همه از این هماهنگی فوق‌العاده صحبت می‌کردند.

زمانی که ترکیب جدید این تیم معرفی شد هیچ کسی حس خوبی به این ترکیب نداشت و شاید بزرگ‌ترین دلیل این موضوع مشهور نبودن بازیکنان این تیم باشد اما نتایج بر خلاف نظر عامه مردم بود و هر بار شاهد کسب رتبه اول تا هشتم این تیم در مسابقات مختلف این فصل از مسابقات بودیم و هر روز تیم VG با پیشرفت خود بینندگان را متحیر می‌کرد.

گر چه این تیم در آخرین میجور برگزار شده با حریفان شماره یک دنیا حریف نبود و شروع میجور اخیر با حذف زود هنگام تیم‌های EG و Secret همراه بود اما بازی زیبای این تیم در برابر تیم Liquid به همه ثابت کرد که این تیم چینی می‌تواند یکی از مدعیان قهرمانی در مسابقات باشد.

موردی در این میان از اهمیت بالایی برخوردار است مواردی است که باعث شده است این تیم یکی از بهترین این بازی باشد و بتواند در اکثر مسابقات نتایج قابل قبولی را کسب کند. اولین و مهم‌ترین نقاط قوت این تیم درفت این تیم است که نقطه قوت بزرگی را برای این تیم به ارمغان آورده است.

در فینال آخرین میجور برگزار شده بسیاری نسبت به درفت کاپیتان کروکی نقدهایی داشتند و گفته می‌شود که این بازیکن با تجربه و موفق مانند همیشه درفت نمی‌کرده است اما باید این موضوع را در نظر داشت که کروکی با بازیکن جدیدی در تیم خود روبه‌رو بود و در تمامی بردهای تیم Liquid شاهد درفت چند هیروی خاص برای W33ha بودیم و در این میان تیم VG با بن‌کردن هیروهای قوی این بازیکن و تیم موفق به شکست Liquid شد . البته بن‌کردن هیروهای خوب حریف تنها نقطه قدرت این تیم نبوده و تیم VG با استفاده از هیروهای متا در بازی‌های موفق به برد حریفان سرسختی شده است.

مطلب پیشنهادی:  پایان بازی‌های گروهی مسابقات OGA Dota PIT Minor

در نتیجه قدرت درفت این تیم از مواردی است که این تیم را قدرتمند کرده است و در بازی فینال در برابر تیم Liquid دیدیم که حتی با وجود در دست نداشتن هیروهای خوب و محبوب خود که همیشه باعث برد این تیم میشد باز هم VG با درفت هوشمندانه برنده بازی بوده است و تمامی لین‌ها بدون هیچ اشتباهی برده شد. از دیگر نقاط قوت این تیم می‌توان به بازیکنان رول ساپورت اشاره داشت که در هر بازی با Rotate های فوق‌العاده خوب خود باعث پیش‌افتادن بازی به سود VG شده‌اند و شاید همین موضوع باعث می‌شود تا تیم VG همیشه لذت بخش ترین بازی‌ها را به بینندگان تقدیم کند. تیم VG با استراتژی خاص خود همیشه باعث سردرگمی حریف خود می‌شود و تیم حریف هیچ گاه نمی‌تواند در برابر حرکات این تیم به خوبی جوابگو باشد و همین موضوع باعث می‌شود که تیم حریف کنترل بازی را به شدت از دست بدهد. در فینال میجور اخیر دیدیم که Liquid سعی داشت تا در این دام حریف چینی خود نیفتد و همیشه محتاط به بازی خود ادامه می‌داد اما باز هم این تیم VG بود که حریف خود را با استراتژی هوشمندانه خود وادار به باخت کرد.

اما با وجود تمامی موارد گفته شده نمی‌توان به صورت صد در صد گفت که تیم VG آخرین امید منطقه چین است چرا که LGD هنوز هم از تیم‌های قدرتمند چین است و با موفقیتی که در مسابقات TI سال پیش کسب کرد این تیم همچنان از بهترین‌های چین محسوب می‌شود. گر چه LGD در این فصل مانند همیشه موفق ظاهر نشده است اما موفقیت‌‌ها و تجارب بازیکنان این تیم می‌تواند پایانی به سکوت این تیم در مسابقات بدهد و با توجه به وقتی که این تیم تا مسابقات TI دارد می‌توان گفت شاید LGD از رقیب چینی خود یعنی VG نیز بهتر عمل کند اما در صورتی که احتمالات در مورد تیم‌های دیگر را در نظر نگیریم می‌توان گفت که در حال حاضر تیم VG بزرگ‌ترین امید منطقه چین برای کسب عنوان قهرمانی مسابقات TI است.

برچسب ها :