تیم Invictus Gaming موفق شد با گرفتن ۲۴ کیل G2 را خرد کند

Avatar
هادی عبدالهی ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

به نقل از سایت خبری dotesports در حال حاضر و با وضعیت موجود، هیچ تیمی نمی‌تواند Invictus Gaming را شکست دهد. شاید بتوانید به آنان ضربه بزنید و یا حتی باعث خون‌ریزی آنان بشوید ولی هنگامی که که ۵ عضو این تیم با قدرت تمام به jungle حریف‌شان هجوم ببرند، اتفاق اصلا خوبی برای حریفشان نخواهد افتاد و این دقیقا بلایی است که روز گذشته سر اروپایی‌های G2 آمد.

تنها تیمی که امیدوار بودیم شاید بتواند جلوی چینی‌ها بایستد و حداقل سرعت‌شان را در طی مسابقات MSI 2019 کم کند، تیم G2 Esports بود. اسکواد تمام ستاره و قهرمان LEC بهترین تیمی بود که در تئوری و حداقل روی کاغذ می‌توانست با چینی‌های IG رقابت نزدیکی داشته باشد. آشنایی آن‌ها با این حریف چینی و سبک و سیاق مخصوص‌شان در درفت‌های ناآشنا و غافلگیرکننده را هم به این موضوع اضافه کنید تا تیم خوب و کاملی را داشته باشید که به احتمال زیاد امکان پیروزی را دربرابر IG داشته باشد.

اما باید گفت که هیچ کدام از موارد بالا به G2 کمک نکرد تا بتواند در برابر هیولایی به اسم IG مقاومت کند. Invictus Gaming مقتدرانه و برای باری دیگر اثبات کردند که با فاصله زیادی از حریفان خود در تورنمنت MSI 2019 پیشتازی می‌کنند. آنان در بازی روز گذشته خود موفق شدند در حمام خونی، ۲۴ کیل از G2 بگیرند. البته بازی خیلی بدی را هم از G2 شاهد نبودیم ؛ آنان توانستند ۱۸ کیل از حریف خود بگیرند اما هرچه قدر نبردها و درگیری‌ها بالاتر می‌گرفت، این IG بود که اثبات می‌کرد برتری بیشتری به اروپایی‌ها دارد.

مطلب پیشنهادی:  تیم SKT با شکست KingZone وارد گرند فینال LCK شد

بازی دیروز، با رویارویی گذشته این دو تیم تفاوت‌های قابل توجهی داشت. این بار G2 به جای تمرکز روی خط بالایی بازی، سعی کرد فشار خود را روی bot lane بگذارد و حتی تا گرفتن first blood از ساپورت IG یعنی Wang “Baolan” Liu-Yi هم پیش رفت. ولی چینی‌ها از این فرصت از دست رفته حریف خود استفاده کردند و با گرفتن first blood، زهر خود را روی حریف ریختند.

اما G2 هنوز فرصت داشت تا به بازی برگردد. Mid laner تیم G2 یعنی Rasmus “Caps” Winther  لینیگ فیز را در مقابل Song “Rookie” Eui-jin جان سالم به در برد و بازیکن خط بالایی IG یعنی Kang “TheShy” Seung-lok تنها در حال Scaleکردن هیرو Viktor بود و خیلی با بقیه کاری نداشت. و این فرصتی شد تا G2 بتواند در خط پایینی خود حرکاتی را بزند.

اما برنامه‌ریزی عالی حریف خود اجازه نمی‌داد تا آنان کار خاصی انجام دهند. هر زمان G2 دست به اقدامی می‌زد، IG روش بهتری پیدا می‌کرد تا جلوی آنان را بگیرد و حتی ضربه‌ای نیز به آنان وارد کند. نبرد پشت نبرد، تماما به نفع نماینده قدرتمند LPL خاتمه می‌یافت. نکته عجیب و نگران‌کننده نیز این بود که این درگیری‌ها، تماما در jungle اروپایی‌ها و سمت آنان اتفاق می‌افتاد. بعد از اتمام لینینگ فیز، G2 به سختی و در موارد اندکی موفق شد کنترل نقشه بازی و حتی سمت خود را به دست بگیرد.

این شکست، پنجمین شکست پشت سر هم G2 در مقابل IG را به ثبت می‌رساند که اولین آن در نیمه نهایی مسابقات جهانی سال گذشته است. شاید تمام این‌ها نشانه‌هایی است که ثابت می‌کند G2 با سطح بازی بی‌نظیر IG فاصله زیادی دارد. حتی شکست قبلی‌شان در MSI قبل بهتر و امیدوارانه‌تر از باخت دیروزشان بود. در گذشته آنان درفتی جدید و تازه را امتحان می‌کردند ولی امروز و با برداشتن لاین آپی استاندارد‌تر، باز هم موفق نشدند حریف توانایی‌ بالای چینی‌ها شوند.

مطلب پیشنهادی:  احتمال ترک تیم 100Thieves توسط LeVi

روی کاغذ، شاید Invictus Gaming فقط G2 را برده باشد اما با توجه به نتایج گذشته و بازی‌های خود با دیگر تیم‌های حاضر در تورنمنت، این موضوع ممکن حاکی این باشد که IG تورنمنت MSI 2019 را از الان برده باشد و هیچ تیمی نتواند در آینده جلودار قهرمانی آنان در این تورنمنت بین‌المللی رشته لیگ آو لجندز باشد.

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)